Skoči na vsebino

VODIČ:Uporabi PSP kot WiFi Controler


taddy1449

Priporočene objave

V tem vodiču vam bom pokazal kako lahko tvoj računalnik opravljaš oz. kontroliraš z PSP-jem.

TO DELATE NA SVOJO LASTNO ODGOVORNOST!JAZ NISEM KRIV, ČE SE VAŠEMU RAČUNALNIKU KAJ ZGODI!!

POTREBUJEŠ:

- 1.00 verzija ali

- 1.50 verzija ali

- Custom verzija OE/M33

- Internetna povezava na tvojemu PSP-ju

Download WiFi Controller

DownloadPPjoy

1 Downloadi WiFi Controller, ga extracki in ga odpri. Nato kopiraj mapo "WiFiController" in ga prilepi v mso:/PSP/GAME

(za custom firmware uporabnike je mapa "WiFiController" v mapi 3.40)

2Odpri mapo - ms0:/GAME/PSP/WiFiController - in videl boš fajl z imenom "wifi". Odpri ga z notepadom.

3Pisalo bo takole:

# set the address of the server...# note: make sure there are no spaces before or after the = sign

address=192.168.1.2

Tukaj moraš vnesti tvoj IP Adress. Če ne veš svojega IP Adressa, sledi koraku 4.

4Če veš svoj IP Adress in si ga že vnesel v "wifi" fajl(izbriši "set the address of the server " in na tisto mesto napiši tvoj IP Adress) .

Če ne veš, klikni na START>Run...

Odprl se to majh okenček, tam napiši "cmd " in pritisni Enter.

Odprl se ti bo DOS box, vanj napiši "ipconfig "

Pokazalo se bo nekaj vrstic pisave, v eni vrsti bo pisalo tvoj IP Adress( na windows Visti naj bi pisalo "Ip Addressv4").

Nato pa v "wifi " fajlu izbriši (ki ga odpreš z notepadom) "set the address of the server " in na tisto mesto prepiši tvoj IP Adress, ki si ga najdel v DOS boxu.

5 OD TUKAJ NAPREJ RES DELAŠ NA SVOJO ODGOVORNOST!

Downloadi PPJOY in ga instaliri.

6Klikni na START>Settings>Control Panel

Nato klikni na "Parallel Port Joysticks"

7Ko se poajvi okence klikni Add...

8Pojavilo se ti bo okence, bolj na vrhu okenca bo pisalo "Parallel Port". Zraven tega določi na "Virtual joysticks" in izberi "Controller 1" in nato klikni Add.

(glej sliko spodaj).

lip-untitl.jpg

9To bo instaliralo driverje. Pusti naj ti automatično instalira v lokacijo, kjer si instaliru PPjoy(ponavadi v C:/Program Files/Parallel Port Joystick).

10Ko je končano klikni na "PPJoy Virtual joystick 1" in nati klikni na "mapping"(to je spodaj)

11Izberi "Set a custom mapping for this controller" in nato klikni next(glej sliko spodaj).

sbw-untitl.jpg

12Da dobiš najboljše "controlerje", zamenjaj konfiguracijo na 2 Axes(X in Y), 9 buttons in 1 POV hat(glej sliko spodaj) Nato klikni next

vi4-wifico.jpg

13Zamenjaj te konfiguracije na "X Axis = Analog 0 in "y Axis = Analog 1"(glej sliko spodaj).

8fy-wifico.jpg

14Sedaj pa konfiguracije za tipke. Naredi tako kot je napisano spodaj.

Button 1 = nothing (z miško zavrti do konca dol in izberi opcijo "nothing")

Button 2 = Digital 0

Button 3 = Digital 1

Button 4 = Digital 2

Button 5 = Digital 3

Button 6 = Digital 4

Button 7 = Digital 5

Button 8 = Digital 11

Button 9 = Digital 10

Tako kot v tej sliki:

rkf-untitl.jpg

15Pod POV hat 1 izberi "Directional Button POV " in naredi tako konfiguracijo:

North = Digital 6

East = Digital 7

South = Digital 8

West = Digital 9

Tako kot v tej sliki:

lo6-wifico.jpg

16ponovi korake če hočeš imeti več joystikov(veš psp-jev)

17V fajlu WiFi Controller(ki si ga prej zdownloadu) je mapa "PC".

Če nameravaš uporabljati en psp kot kontroler 1 lahko zaženeš "WiFiServer.exe". Če pa nameravaš uporabljati več kot enega moraš odpreti appropriate reciever.

18Na psp-ju zaženi program WiFiController(sedaj moraš imeti internetno povezavo).

nbb-screen.jpg

19Sedaj pa, ko imaš na računalniku zagnan "WiFiServer.exe" in zagan program WiFiController na psp-ju, moraš samo še pogruntati tipke.

Link to comment
Sem delal, sam problem je v tem, da sem v tujini in tam uporabljam tisti navadni monitor in ne LCD :lol: LOL. Potem je pa še ta fotič, ki ni nwm kaj...

No sej mogoče bom dal nove, ko pridem dam...(ampk nč ne obljubim :D )

Vem, da sem siten, ampak kaj za vraga ma tukaj veze, kakšen monitor je? :rockbrow:

Link to comment

OK se opravičujem za slabe slike. Sej so na drugih vodičih velik boljše(to ste lahk opazil).Ma mal veze, zrt tega ker majo te navadni monitorji ekran ovalen in potem se senca meče, sepravi je lahko na spodnjem delu slike ali na zgornjem delu temnejše. :D To pa verjamite, da je res. Sej bom zamenjal samo, da dam pridem...hehe

Link to comment

OK jst uporabljam Print Screen že od nekdaj tko da sam šššš

Slike res niso nevem kaj ampak sem uporabljal print skreen in važno je da se da razbrati(in se da lepo razbrati). Kako pa mislite, da sem delal slike na prejšnih vodičih, a sem čaral al kai??

Namest, da bi se saj en zahvalu za vodič se pa norca delate!

Slike bodo enkrat med počitnicami zamenjane, če vas to tako zelo moti

Link to comment

Lol, slaba..

V tostih printskrenih je cudno d povsod pises v anglescini, čeprav je vodič za nas..in enkrat je noter besedilo napisano z orodjem "Text", drugic pa lastoročno..

Ok, sam sem ze probal instalirati tale RemoteJoy in se mi ni obrestovalo. Res da nisem probaval po temu vodiču, ampak sem pol sam, pol enga anglsekega..rezultat je bil, da je PC mel moj PSp za kontroler in vse, ampak nobena tipka ni delovala..

Sprobajte se ta vodic, pa povejte kako je slo:P

Link to comment
Lol, slaba..

V tostih printskrenih je cudno d povsod pises v anglescini, čeprav je vodič za nas..in enkrat je noter besedilo napisano z orodjem "Text", drugic pa lastoročno..

Nisem sam na tem forumu registriran in zto najprej nardim slike v angl. in dam na tuj forum, pol pa dam vodič še sem, neda se mi pa potem spet urejat slike- dodajat slovensko besedilo-, kt da ne znate anglešk...

Link to comment

tady, na TIPKOVNICI maš eno tipko na kateri piše print screen. desno od f12 je.

tisto stisneš, takrat ko hočeš zajet trenutni zaslon.

potem greš v slikar

in stisneš CTRL + V

in boš mel sliko not.

pol obrežeš z orodjem tisti del ki ga rabiš, in ga kopiraš z CTRL +C. in pol daš dam pod datoteka > nova in maš spet belo platno. no, zdej stisneš CTRL + V in tisto sliko shraniš kot .JPEG pol pa maš datoteko in naprej za uploadat na net pa menda veš :P

ajde, zdej bojo tvoji vodiči res popolni.

:rock:

ps3_forum2c.jpg

lukidd,0,ffffff,000000,0.png

pspmode fanclub prezident

Link to comment
Lol, slaba..

V tostih printskrenih je cudno d povsod pises v anglescini, čeprav je vodič za nas..in enkrat je noter besedilo napisano z orodjem "Text", drugic pa lastoročno..

Nisem sam na tem forumu registriran in zto najprej nardim slike v angl. in dam na tuj forum, pol pa dam vodič še sem, neda se mi pa potem spet urejat slike- dodajat slovensko besedilo-, kt da ne znate anglešk...

Torej si to tudi ti?

Guide: Universal Unbricker V3 Using Official Firmware FAT/SLIM PSP @ AD

Vodič je namreč popolnoma enak temu "tvojemu" - LINK

Res je, da si nekaj stvari izpustil, to je pa tud to. Sem 100%, da tega nisi iz glave pisal. Mislim, da si takšni vodiči ne zaslužijo biti pod "Ne prezri". Če bi bil vsaj tolko pošten nisi, da bi po pravici povedal, da si prepisal in bi vsaj podpisal pravega avtorja, pol že. Tako pa ne. Pol se pa maš še za nekaj več tu na forumu :roll:

PS: Sploh pa zmaga ta tvoja izjava, ki sem jo citiral :lol:

EDIT: Še tole sem našel:

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/610312

VS

http://www.konzole-slovenija.com/forum/ ... php?t=5039

Da vidimo, kako se boš pa zdaj izgovarjal :ihih:

Link to comment

Ti povem njegov izgovor: "Tisina ti, ko nimas pojma, tud tist vodič sm jst napisu, pa une printskrene sm tud jst naredu, to sm se sam spomnu, kaj bos pa zdej? Pa nehite panike delat, sej je sam vodič, a razumes kaj pomeni vodič? Pa sm ze prej reku d sm tud na drugi forumih, tisti vodič sm jst napisu. obadva." :D

ok, ta tema je res en sam smetnjak..ze dolgo se nismo tko o komu pogovarjali :D

Nazadne smo o teb, manbearpig, ane? je blo ze kar dolgo od tega...

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.