Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

Mah ste smotani, tole prerekanje res ne pomaga ama nič moji odločitvi ;)

Če vzamem C2D me skrbi to, da ko bo treba vzet kaksnga quada cez neki casa, ne bo kompatibilna matična, ne grafična ne nič, ker vsak let mečejo ven nove pizdarije. Če bi pa vzel zdle quada sem pa zazihran ziher za dlje kot pa če imam C2D!

In jz sem rekel da me 6600 Quad NE zanima, že to da stane isto/manj kot C2D 8400 pove dovolj, zato me zanima ali je 9550/9500/9600 quad veliko boljši, ker cenovna razlika med omenjenim C2D 8400 in Q9550 je 100evrov.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ja, v tem je stos...

Ce bos zdaj kupil quada, ki je prihodnost, ga bos zares zacel uporablat sele cez dobro leto...in potem bo se trajal kake 2 leti, da ga bos moral zamenjat. Torej ga bos mel dobre 3 leta.

Ce si pa kupis duo, ki je sedanjost, ga bos moral zamenat cez slabe 2leti...

V tem je štos, d kupis zadevo, ki ti jo nekaj cajta nebo treba menjat...

Žal se s tem ne strinjam. Ker trenutni aktualni Quadi bodo čez 2-3 leta postali počasni (skratka neuporabni) za nove igre.

Link to comment
Se zavedate, da se vi prerekate totalno brezveze? Razlika med C2D in Quad je 5 FPSjev gor ali dol.

Če govoriš o igrah, kaj pa server?

Jao, če ti jaz govorim o igrah :doh:

Za igre se bolj splača duo, tisto razliko do quada po dodaš h grafični kartici in voila. Boš na boljšem. Je pa res, da tanovi quadi (serija 9) povozijo duote, ampak primerjajte si malo cene.. se res splača tolko več dat za 4-jedra, če bo pa performance glih 3% boljši?

Sicer se mi pa ne da več tu bockat.. mam kaj bolj pametnega za počet

Link to comment
Se zavedate, da se vi prerekate totalno brezveze? Razlika med C2D in Quad je 5 FPSjev gor ali dol.

Če govoriš o igrah, kaj pa server?

Quad je primeren za ljudi, ki kupujejo na dolgi rok ali pa uporabljajo zahtevne aplikacije. Simple as that. Zdaj pa konec prerekanja, ker to bi lahko debatirali še na stotih straneh.

shoelace, vzemi Q9550 in obvezno še custom cooler, da ga boš navil do kake 3.3Ghz ali več. Bi vzel tega Quada, vendar je bil, ko sem jaz kupoval računalnik, še pregrešno drag (400 evrov+).

Intel Core 2 Quad Q9550 :thumbup: :cash:

Link to comment

Situacija je taka, da so multi spili kar se online zadeve tice na PCju boljsi in tu so se modi, prihaja OFP2 (x360, PC, PS3 wii :D ) ampak kako

bo ta zadeva zgledala na konzolah? Ali bo Xovih 8 gb dovolj, da bos lahko normalno igral OFP (ce neb bli taki jaroti bi MP in SP locili... pac vsak mode zase) in PSN k je itq za zjokat dobr.

p.s. je pa vecji uzitek igat na konzoli :beer:

p.s.2 Da ne pozabim... DIABLO 3 pride za 1x (na zalost) samo na PC.

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment

Men se zdi po tem, ko sem nabavo xbox PC ful zakompliciran. Ok, res da maš vsemogoče mode za nek špil, ampak jih je treba recimo iz neke strani dobit, pol jih je treba še usposobit, na koncu pa sploh ne zgledajo tak kul. Če pogledaš na primer Halo, se da dobit na bungie.net vse mogoče, na foundryju ljudje delajo čuda. Z veseljem pričakujem tud Far Cry 2 z map editorjem, tole bo po moje kr solidno.

Drugo, kar pripomore k zakompliciranosti PCja je cel princip igranja s friendi. Recimo, da hočeš skupaj nabrat 4 kolege, pa da majo vsi piratske verzije špila. Rabiš čist en četrti program, da se zmeniš kdo bo hostal, kaki bo IP itd. Potem je še povezovanje včasih težko, ker je igra pač piratska, blah blah... Nato rabiš pa še en program za voice chat, pri čemer moreš met še posebej slušalke, ki jih je treba spet posebej nastavlat...

Še zadnji issue, ki ga mam jaz z PC multiplayerjem - različne zmogljivosti računalnikov. Nazadnje sem igral CoD 2 in eni so meli 300 fpsjev, eni so jih meli pa 30, se pravi da so bli slednji v kr fajnem hendikepu. Mamo pa še raznorazne cheate itd. ki jih pač ni tolk na konzolah.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Js mam osebno raje konzole pred pcjem. Nimaš problemov z kompatibilnostjo, načeloma dela vse brez problemov. Sem imel primere da mi špil ni delal, ko sem dal windows na novo je delal, spet drugi ni, itd. Se mi pač ne zdi vredno vse to za špile. Poleg tega je najcenejši x360 le 200€, za dobro grafično za pc je pa potrebno odštet kar prek 200 (s tem da pri konzoli spet ni treba skrbet za to, da grafična ne bo imela pixel shader 3.0 karkoli in ti zato špil ne bo delal :D).

Alen6552.png
Link to comment

Lej vse lepo in prav s konzolami ampak ljudje velikokrat omenijo samo 200-400e za PS3/X360 in kar nujne drobnarije zraven, skoraj nikoli pa nihče ne omeni kakšnega LCDja, ki pa zna bit dokaj hud strošek.

Jz osebno preferiram konzole še posebej za razne multiplayer seanse v COD4, Gearsih ipd., ker preko Lajva je res vse popolnoma ajnfoh, mi pa vseeno paše kdaj kak špil ki ga ni na konzoli preigrat na PCju. Ravno zdaj si kupujem nov PC, ker trenutni je res zjeban in star že in nekak ne mislim šparat ker si nikol še nisem nabavlu kakšne hude kište al pa nadgrajeval in pimpal pc vsako sezono z novo matično, grafično ipd..

Je pa po mojem mnenju ogromna prednost PCja moderska skupnost, ki lahko en špil ki si ga že zdavnaj obrnu znova greš nabijat ampak na čisto drugačen način. Da ni dobrih modov sploh ni res, se spomnem za GTA SA kako so naredili skoraj TC in not nametal nove avtomobile, da si se lahk furu naokol z BMW M6ko in podobno, potem STALKER, ki sem ga nabiju nedolgo nazaj - zanj imaš polno modov in raznih tweakov ki izboljšajo špil, dodajo več contenta, potem je tu OFP in ArmA, za katre imaš na tone novih enot, otokov, vozil in ostale šare in ubistvu imata 20x več contenta kot hje tistga originalnega, pa da ne omenjam še kakšen GTAIV, z njim bodo na PCju naredil vse kar ni bil na konzolah, tko da ja, PCji so kr huda zadeva, sam se mi pa brezveze zdi vsak let novga nabavlat, sploh pa mi ni do igranja raznih fpsjev, mogoče kakšen BF3 ko pride!

Drugače pa upam da se nas bo kej konektal z lajva v ArmA2 in OFP2, jz, nitro in andrej vem da bomo mel kište da se bo dal igrat, konektamo se pa itak prek hamachija ki je simpl kot pasulj, če ne pa original nabavš itak so na PCju fer cene, ne pa na konzolah kjer zdevaš 70e per game.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
Drugače pa upam da se nas bo kej konektal z lajva v ArmA2 in OFP2, jz, nitro in andrej vem da bomo mel kište da se bo dal igrat, konektamo se pa itak prek hamachija ki je simpl kot pasulj, če ne pa original nabavš itak so na PCju fer cene, ne pa na konzolah kjer zdevaš 70e per game.

Count me in to.

Drugače se pa popolnoma strinjam s tabo. Recimo Half-Life 2 Cinematic Mode, isti špil a mnogo boljši. Za najboljši multiplayer špil Super Smash Bros. Brawl, imam pa Wii.

Link to comment

back on topic -> Zdej sem updejtu setup tako da je zadeva finalna, iz Nemčije naročim jutri dele, kar pa je iz sestavi.si pa next week!

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 1333MHz S775 12Mm 45nm -------254,23------- http://www.drivecity.de/product_info.ph ... B-45n.html

Asus P5Q P45 S775 FSB 1600MHz PCIe ATX ----- 89,68------- http://www.drivecity.de/product_info.ph ... act/search

OCZ technology-OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik ------74,73 ----- http://www.sestavi.si/category.php?tbl= ... ice&f=2&b=

500GB Samsung HD502IJ SATA300 7200rpm 16MB ------52,64 ------http://www.drivecity.de/product_info.php?products_id=427123&pid=geizhals

NEC-DVD +/- RW NEC, AD-5200A-0B, BULK, 20x, Črn------20,41 -----http://www.sestavi.si/category.php?tbl=opticaldrive

LC Power-Napajalnik LC 550W LC5550, 120mm FAN, ROHS -----32,79----- http://www.sestavi.si/item.php?id=133&tbl=powersup

512MB Sapphire Radeon HD4870 2xDVI/TVO Retail PCIe ------213,5------ http://www.drivecity.de/product_info.ph ... -PCIe.html

ohišje izberi sam http://www.sestavi.si/category.php?tbl= ... ice&f=0&b=

Skupaj -----737,98----- plus ohišje plus PTT

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.