Skoči na vsebino

Kupujem PC (in vse v zvezi z njim)!


NoWii

Priporočene objave

  • Odgovorov 441
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Ni cisto 100% primerno za v to temo, ampak nebom posebej teme odpiral za tole:

Podjetje AMD/ATI naj bi kmalu ponudilo v prodajo najcenejšo grafično kartico družine Radeon HD 4800, ki še vedno omogoča igranje tudi nekoliko zahtevnejših računalniških iger in kakovostno predvajanje filmskih posnetkov. Nova grafična zverinica bo temeljila na osnovi grafičnega jedra RV770LE, kjer dejansko gre le za rahlo predelavo zmogljive sredice RV770, ki se uporablja za izdelavo kartic Radeon HD 4870 in Radeon HD 4850. To posledično pomeni, da bo novo grafično jedro opremljeno s 192-bitnim pomnilniškim krmilnikom in bo grafične oblike preračunavalo s taktom nižjim od 625 megahercev. Ker se bo število združenih procesorjev (stream processors) gibalo med 480 in 800, se bo novinec po zmogljivosti lahko brez težav kosal s kartico GeForce 9400 GT konkurenčnega podjetja Nvidia. Najcenejši Radeon HD 4800, ki se bo pričel tržiti v pozni jeseni, naj bi bil v tujini naprodaj že za slabih šestdeset ameriških dolarjev.

Če se nVidia ne bo zmigala, jih bo to dokončno zabilo pod ATI. :tepen:

Link to comment

Aha..upajmo, da bo se dolgo trajalo :)

Ok, sem pred novo odlocitvijo:

http://www.elektronika.si/product_info. ... d0982fdb9e

vs

http://www.elektronika.si/product_info. ... d0982fdb9e

Poganjal bi visto, rabil bom zadaj 4usb porte,...uglavnm, če rabte kej vedt, da bi mi loh boljs pomagal, kr uprasajte :)

In ta tedn naj bi bil teden, ko bom narocil zadevo, tko d..waaa! :innocent:

(in obenem to tud pomeni, da se bom najbrs kr pogosto tukej javu :tepen: )

Link to comment
Aha..upajmo, da bo se dolgo trajalo :)

Ok, sem pred novo odlocitvijo:

http://www.elektronika.si/product_info. ... d0982fdb9e

vs

http://www.elektronika.si/product_info. ... d0982fdb9e

Poganjal bi visto, rabil bom zadaj 4usb porte,...uglavnm, če rabte kej vedt, da bi mi loh boljs pomagal, kr uprasajte :)

In ta tedn naj bi bil teden, ko bom narocil zadevo, tko d..waaa! :innocent:

(in obenem to tud pomeni, da se bom najbrs kr pogosto tukej javu :tepen: )

Ni debate, P5Q-Pro! Sam imam P5Q-E in je odlična. Če jo primerjaš z P5Q-Pro je skoraj isto.

CS-g33k: komp si sestaviš sam in dodaš v nakup sestava računalnika in kakšne vrste garancijo hočeš.

Link to comment
Ni debate, P5Q-Pro! Sam imam P5Q-E in je odlična. Če jo primerjaš z P5Q-Pro je skoraj isto.

Hvala, samo se na eno potrdilo sem cakal :beer:

Ravnokar sem narocil tale komplet (ampak brez dodatnega hladilnika za CPU):

http://www.elektronika.si/product_info. ... f23e2091be

Odlocil sm se, da nebom nc kompliciral z drugim ohisjem oz cemorkol (tudi zaradi denarja) in sem samo narocil komplet...

Madona, tole naredi kremšnito iz mojega trenutnega kompa.. :innocent:

Link to comment
Ni debate, P5Q-Pro! Sam imam P5Q-E in je odlična. Če jo primerjaš z P5Q-Pro je skoraj isto.

Hvala, samo se na eno potrdilo sem cakal :beer:

Ravnokar sem narocil tale komplet (ampak brez dodatnega hladilnika za CPU):

http://www.elektronika.si/product_info. ... f23e2091be

Odlocil sm se, da nebom nc kompliciral z drugim ohisjem oz cemorkol (tudi zaradi denarja) in sem samo narocil komplet...

Madona, tole naredi kremšnito iz mojega trenutnega kompa.. :innocent:

Super računalnik si tole kupil, čeprav bi jaz namesto Duota izbral Quada Q9*** ker so že nesramno poceni. Grafična je itak second best-buy. Škoda pa edino ker nisi vzel dodatnega hlajenja, ker se ta procesor super navija.

Link to comment

Hm.

Ja, sem razmisljal o katerem quadu serije 9000, samo se mi vseeno ni denarno najbolje islo..sem pol rajs kr pr temu ostal, d bo ziher, pa ga bom magar cez kaki 2 leti zamenjal..

O navijanju pa nimam pojma, ravno zato tudi nisem uzel dod. hlajenja..ce bom pa cez kako dobro leto hotel naviti zadevo, bom pa takrat kupil dod. hlajenje, sej mi do takrt res nebi nič koristilo...

Komaj cakam da dobim zadevo :innocent:

Zraven sem se narocil logitechove 5.1 zvocnike (x-530), mislim da bojo super sli v kombo z sedanjim Z-2300 :innocent: (upam d mi bo maticna dost pametna, da bo samo za x-530 nastimala prostorski zvok in pustila z-2300 na 2.1..cene zna bit problem..)

Poleg tega pa še neke teac hp slusalke z 5.1 zvokom... :ihih:

Link to comment
Hm, njiker nism reku d je tista zvocna zanič :eye:

Reku je tako, da predvaja zvok, taka je ze u maticni, nerabi zvocne posebi..

Pa 2gb rama je ze skoraj standard, 4gb je bl fensi..

Loh das rajs za bolsi ohisje ja, sam sej glasnosti se pocas navadis..pa tud za 40€ se dobi dost tih ohisje..

Če bo mel visto naj da kar 6 bo še najbol za zihr

Zakaj pa 6? Jaz bi dal kar 32!

Mater se preseravate s temi rami ej.. Če sem že miljonkrat povedal, da mi je vista ultimate na 768MB rama laufala čisto tekoče. Sicer je pa to system cache. Vista v bistvu tisti ram, za katerega vi mislite da vam ga "žere", shranjuje za hitrejše delovanje. Tak da kar na videz zgleda slabše, je v resnici boljše.

Če ste pa vi retardi pa kupujete komponente zato da se bote hvalili pred sošolci pa kr dajte. Ampak jaz tistih 55€ - kolikor stane en povprečen 2GB kit - raje prispevam v dobrodelne namene. Tako bom vsaj vedel, da sem nekaj pametnega naredil.

Zakaj pa ne... Jaz osebno imam 2gb rama in XP ko sem probal visto pa ni deloval kot sem hotel sploh pa vista podpira tudi nekej čez 100 če se ne motim

Pod 4 GB RAMa več ne bi šel. Seveda ima vsak svoje potrebe.

Recimo za grafično kartico nisem pripravljen odšteti več kot 50 €. Najbolj važno mi je, da ima dva DVI izhoda.

Link to comment
Za obdelavo podatkov, hitrost nalaganja programov, itd. . Ni računalnik samo za igre :doh: .

Končno nekdo, ki ve, da računalniki prvotno niso namenjeni za igre.

Ampak izgleda, da nekateri, razen iger, brskanja po forumih in MSN-ja ne vedo, da se da z računalnikom marsikaj narediti.

To je moja konfiguracija:

image-0000.png

To pa je grafična:

image-0001.png

Link to comment
Za obdelavo podatkov, hitrost nalaganja programov, itd. . Ni računalnik samo za igre :doh: .

Končno nekdo, ki ve, da računalniki prvotno niso namenjeni za igre.

Ampak izgleda, da nekateri, razen iger, brskanja po forumih in MSN-ja ne vedo, da se da z računalnikom marsikaj narediti.

To je moja konfiguracija:

image-0000.png

To pa je grafična:

image-0001.png

Pa sem mislil da jaz edini uporabljam štiri grafe bravo.... :rock:

1234567896376444.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.