Skoči na vsebino

Nakup brezžične miške, tipkovnice in grafične kartice


Buffalo

Priporočene objave

Zanima me, katero brezžično miško in tipkovnico naj kupim, da bom lahko uporabljal v sosednji sobi na tv. Razdalja je nekje max. 10 metrov in vmes še je zid debeline cca. 40-50 cm.

Mislim še kupit grafično kartico, katera bo imela izhod za tv. Rad mi namreč, gledal oziroma brskal po računalniku, kar v sobi kjer imam tv. Vem da imajo skoraj vse nove grafične ta izhod, samo mene zanima, katero se mi splača kupit, da ne bom dal preveč denarja ven. Računalnik ne uporabljam za igre, tako da grafična tudi ne rabi bit nekaj ekstra. Poleg grafične, pa bi še moral kupit kabel za povezavo z računalnikom. Zanima me kateri kabel morem kupit, in kakšne so sploh mere teh kablov. Jaz bi potreboval okrog 15 metrov.

Že naprej se zahvaljujem za vse vaše odgovore.

hvala,

Miha

BuffaloMih.png
Link to comment

Nevem no...Jaz sem imel nekaj časa brez žično miško.Razdalja je bila 3 metre čistega zraka...Ampak sem se skos zajebaval. Miška je skos trzala, nagajala, pa še suxala pri igricah. Drgač 15 metrov dolg kabel bol bol težko dubu...Razen če pol posebi kej nabaviš :mirror:

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment

antitrax, ma kaj bluziš. a tvoj post sploh ima smisla in ali spoh vsaj malo pomaga kot odgovor?

buffalo,

grafična za tv ni problem, kakšne vhode ima TV? hdmi? vga? dvi? 15-20m hdmi kabli se dobijo skoraj v vsaki trgovini. Če rabiš tako grafično z hdmi izhodom, nabavi si eno izmed najcenejših - če ne igraš špilov bo oraktično vsakak dobra.

Glede miške pa tipkovnice pa ne vem točen odgovor oz. sem malo skeptičen zaradi polmetrskega zidu. Čeprav najbrž ne bi smelo bit težav niti pri tem. Najprej poglej kako brezžično tehnologijo naj ima miška - bluetooth ali kaj drugega (podobno wirelessu xboxa - 2,4ghz frekv.). Mogoče bi lahko kdo testiral doma, ki ima cordless miško, do kje mu lovi.

Link to comment
antitrax, ma kaj bluziš. a tvoj post sploh ima smisla in ali spoh vsaj malo pomaga kot odgovor?

buffalo,

grafična za tv ni problem, kakšne vhode ima TV? hdmi? vga? dvi? 15-20m hdmi kabli se dobijo skoraj v vsaki trgovini. Če rabiš tako grafično z hdmi izhodom, nabavi si eno izmed najcenejših - če ne igraš špilov bo oraktično vsakak dobra.

Glede miške pa tipkovnice pa ne vem točen odgovor oz. sem malo skeptičen zaradi polmetrskega zidu. Čeprav najbrž ne bi smelo bit težav niti pri tem. Najprej poglej kako brezžično tehnologijo naj ima miška - bluetooth ali kaj drugega (podobno wirelessu xboxa - 2,4ghz frekv.). Mogoče bi lahko kdo testiral doma, ki ima cordless miško, do kje mu lovi.

js mam duma MX Revolution pa mi lovi do 5 metrov čim pa kej umes pride kar je debelej od 10cm pa ne lovi več.

Link to comment

Tole z brezžično miško čez zid in 15 metrov, pomojem lahko pozabiš na vse skupaj. Tudi če je RF.

Glede na USB specifikacije je zadeva sledeča (vir = http://www.usb.org/about/faq/ans5 ):

- če želiš ohraniti kompatibilnost z high-speed, je najdaljša dovoljena dolžina 5 metrov. Po petih metrih je potem edina opcija, da dodaš USB hub in potem štukaš dalje 5 metrov, do naslednjega USB huba itd.

- če je dovolj, da zadeva deluje na low-speed, potem je največja dovoljena izmerjena dolžina okoli 25 metrov.

Lahko torej kupiš USB kabel in ga vlečeš do stene, notri vtakneš USB reciever od miške in uporabljaš miško izključno v dnevni sobi. V kolikor samo kabel ne bo zadostovalo, boš pač rabil kabel razbiti na manjše enote in vmes vtakniti še kak USB hub, ki bo imel seveda svoje napajanje.

Enako velja za tipkovnico.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.