Skoči na vsebino

Problem - z prenosnika na LCD TV - črnobela slika


Priporočene objave

Hello,

sm mal poisku pa nism nč tazga najdu, pa sm novo temo odpru,

mam problem, prenosnik hočem na TV priklopit, pa mi je ratalo sam je slika črnobela ne glede na to kaj naredim.

mam JVC LCD TV LT-46DS9BU k je 46", prenosnik je pa od ACER-ja, in to ASPIRE 5315, povezan mam prek S-Video iz prenosnika in SCART v TV.

nimam pojma zakaj to j***

hvala za pomoč

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment
Hello,

sm mal poisku pa nism nč tazga najdu, pa sm novo temo odpru,

mam problem, prenosnik hočem na TV priklopit, pa mi je ratalo sam je slika črnobela ne glede na to kaj naredim.

mam JVC LCD TV LT-46DS9BU k je 46", prenosnik je pa od ACER-ja, in to ASPIRE 5315, povezan mam prek S-Video iz prenosnika in SCART v TV.

nimam pojma zakaj to j***

hvala za pomoč

Lahko je tudi ta problem:

Včasih si mel samo AV1 pa mogoče še AV2 kanal... (pač oba skarta).

Zdej maš pa verjetno 2 ali 3 skarte in eden je lahko oznašen še z črko S zraven. Če je tako moreš priklopit v tisti skart ki ima zadaj na panelu od TV oznako S.

Če ni to pa so kot pravi Bassivity nastavitve od grafične.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Ne bi rad bil tecen, ampak, a lahko obrazlozis, zakaj ne mores uporabiti VGA izhoda na laptopu in ga povezati z VGA vhodom na TVju? Saj, ce prav razumem, si ze rekel, da ne gre, ampak no, res neumno bi bilo, ce bi se zdaj tu razbijali z nekimi zunanjimi adapterji in zanic sliko, ce bi se iskazalo, da ipak obstaja moznost prenosa preko VGA. Mislim, kje tocno je problem v VGAju? Je problem v VGA izhodu PCja? VGA vhodu TVja? Okoli slednjega se namrec se nekako da igrati... Morda se lahko kaj na temu resi.

Link to comment

Aaa, sorry, nisem sel za tem, da TV nima VGA vhoda. No, ce ima komponentnega (rdec, zelen in moder cinc) potem bi lahko dobil veliko boljso sliko kot s katerimkoli S video kablom preko zunanje naprave, ki pretvarja VGA signal v komponentnega.

Pretvornik v stilu KLIK ali tega KLIK bi ti sliko do 1600x1200 pretvoril iz VGA v komponentni signal. Zal to ni full HD (1920x1080), a je vseeno svetlobna leta pred cemerkoli, kar lahko dobis z S-video kablom.

Jaz imam tega

Grandtec_Ultimate_XP_Converter_Unit.jpg

, ki sem ga dobil za 50 eu s postnino iz amerike preko eBaya, ampak ga uporabljam za pretvorbo VGA v kompozitni signal. Lahko pa sprobam s komponentnim izhodom, ce te zanima.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.