Skoči na vsebino

Nabava robe prek Interneta !


Samotar

Priporočene objave

Ja, nekateri ameri so face in poutvarijo fakturo. :) Sem pri NCSX enkrat nabavil mojega tretjega pocketstationa (predhodnik psp, za neuke lol) in zanj placal krepkih 70 $. Na raucnu je pa pisalo 10$ in ni blo carine. :) So pa me degeni zadnjic fukali za 80 funtov iz hong konga, 6 dni je bla posiljka tam, ker niso vedli, kot kaj bi jo naj carinli (stereo bluetooth slusalke). Se vecji absurd, pa se mi zgodil, ko narocil m0n0wall (firewall, ki fura freebsd na geode procesorju) iz Svice in so frajerji rekli, da faktura ni popolna, ker Svicarji ne delajo take tehnologije!?!?! Sem sel tja in odprl zadevo, pa tam na BIOS bateriji od Maxella, pisalo made in Japan in so bli pametni, da je stvar z Japonske. Prerekanje ni zaleglo in mi zaracunali kot uvoz iz Japonske mucho dinarov..., pa se opozorilo, da je potvarjanje faktur kaznivo in da me bodejo zdaj spustili z opozorilom, wtf?!?! Se dobro da to jaz naprej prodal firmi, ki se ni kaj prida sekirala glede nabite cene. :)

(:

Link to comment

Prosil bi če mi lahko kdo razloži potek nakupa neke igre oz. izdelka iz tujine preko interneta. Jaz bi rad naročil 2 igri za X360 iz gameplay.co.uk. Zanima me kako je s temi kreditnimi karticami ipd. Slišal sem, da moraš imeti od te trgovine iz katere naročuješ stvari, številko transakcijskega računa in da potem preko tvoje banke jim nakažeš denar za igre in poštnino. Popravite me če se motim in mi prosim razložite potek nakupa tisti, ki imate s tem izkušnje.

Hvala, LP.

Link to comment

Ampak kam pa potem to vse vneseš te kode od kartice? A vse kode vneseš v naročilnico, ko naročaš neke stvari iz tujine? Torej jim ti daš št. svoje kartice in potem imajo dostop do tvoje kartice in ti oni poberejo denar dol, ko nekaj naročiš? A za naročanje iz tujine lahko tudi uporabljaš navadno kartico, ki jo uporablaš tudi na bankomatih?

Link to comment

Te stvari so dobro zavarovane, tako da se ti glede tega ni treba bati.Druga stvar pa je če ti kdo vdre v računalnik in "ukrade" številko kartice. Sam tud to je pomojem bl redko. Večja možnost da te kdo oropa sred belega dne. Drgač pa lahko prek neta kupuješ (govorim za te trgovine v tujini) samo z mastercardom, viso in še kako tujo kartico. Z navadno kartico ki jo imaš za dvigovanje gotovine ne moreš plačevati.

I say if we want to make any real progress, we ditch the cripple.

Link to comment

Tudi če bi ti nekdo ukradel št. kartice in zaščitno trimestno št. na zadnji strani kartice, ki služi za verifikacijo, lahko še vedno na banki javiš zlorabo in ti znesek povrnejo. Limit je ponavadi v vrednosti 450€ (starih 100.000 sit), čez to ne morejo jit, če pa se že zgodi zloraba to javiš na banko ko dobiš izpisek in ti denar vrnejo. To je na kratko to. :D

Xsiluro.jpg

Link to comment
Te stvari so dobro zavarovane, tako da se ti glede tega ni treba bati.Druga stvar pa je če ti kdo vdre v računalnik in "ukrade" številko kartice. Sam tud to je pomojem bl redko. Večja možnost da te kdo oropa sred belega dne. Drgač pa lahko prek neta kupuješ (govorim za te trgovine v tujini) samo z mastercardom, viso in še kako tujo kartico. Z navadno kartico ki jo imaš za dvigovanje gotovine ne moreš plačevati.

Torej ali bi se dalo plačevati z Maestro kartico? Na gameplay.co.uk piše, da oni sprejemajo tudi Maestro kartice. A s karticami, ki jih uporabljaš za nakup v tujini oz. preko spleta lahko tudi uporabljaš na bankomatih?

Link to comment

Tako ali tako imaš ponavadi dve kartici(lahko tudi več). Navadno bančno plačilno kartico, s katero lahko posluješ praktično kjerkoli v Sloveniji, dvigaš denar, ipd. Ter mednarodno kreditno kartico (Mastercard, Visa, AE, DC). S katero lahko opravljaš nakupe preko interneta, plačuješ na plačilnih mestih v Sloveniji in v tujini, dvigaš denar na bankomatih po svetu, ipd.

Skratka, navadna kartica (tista plačilna) pride vedno poleg transakcijskega računa. Ostalo je pa luksuz. So to say.

BellerophonMPI.jpg

Link to comment

Js nameravam kupt kr use v paketu volan in špil iz gameplaya za 180 evrov. Upam da mi ne bojo razbil pošiljke al pa kej tazga. Al mislte, da bi volan useen kupu čez mejo. Sam čez mejo ne bom šel še kaka 2 tedna.

Fak sm opazu, da ne pošiljajo volana v slovenijo. Plus opazu sm da se ne da kupt z american express (žal mam zaenkrat sam to na voljo). A ve kdo kje bi se dal kupt ta špil z american express če je možno.

I say if we want to make any real progress, we ditch the cripple.

Link to comment
Ne bo držalo, Samotar ... Vsaka pošiljka, ki je dražja od 22€ (celotna cena, s poštnino vred), se carini. Prey-a ti ne bodo carinili, bi pa carinili GoW, če bi ga naročil. Na koncu bi te prišlo več, kot, če bi igro naročil iz UK oz. iz kakšne druge trgovine iz EU.

NI RES :beer::lol::D

Sem danes dobil GoW iz Play-Asia vrednost pošiljke je bila 37€ in ni bilo carine ha,hahahah :beer: :bowdown: :hyper:

Glede na to mislim da je znesek, ki se carini od 50€ naprej !!??

Naj cenejša varijanta nakupov X360 iger pripada PLAY-ASIA seveda regionfree špili :ninja:

Xbox

Link to comment

Plačila uvoznih dajatev so oproščene pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 22 EUR. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

Kaj naj ti rečem, bodi srečen, da je šlo skozi brez težav. :lol::beer:

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.