Skoči na vsebino

Ugotovi igrolik !


Priporočene objave

  • Odgovorov 528
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Sicer ne spremljam te teme, sem zdaj slučajno sem zašel. Če se že greste neko ugibanje likov, ločeno od teme "Ugotovi igro", potem bi res vsaj lahko dejansko to počeli, ne pa da vse skupaj postane neka Ugotovi igro #2.

Če piše "ime vesoljčka", potem se mora tudi kot pravilen odgovor smatrati edino to in nič drugega, če ne je ta tema res brezveze. Ravno zaradi tega zaenkrat v njej nisem sodeloval, ker je, kolikor sem malo na hitro preletel zadevo, preveč takih bedarij, ki ne opravičujejo obstoja te teme kot samostojne celote, ločene od tiste, ki jo že imamo. (Če pa slučajno tudi avtor uganke, v tem primeru Cloud, ne ve, za kaj se gre, pa naj pač da takšno vprašanje, na katerega bi sam dejansko znal pravilno odgovoriti.)

Če piše, da je treba navesti ime lika (kar je tudi namen te teme), potem je pač treba navesti ime lika in za pravilen odgovor ne bi smelo biti dovolj samo povedati, v kateri igri ta lik nastopa (ker takšno temo že imamo).

Za tiste, ki ne vedo: ime lika je Prince (v bistvu sploh nima nekega imena, njegov oče je King of All Cosmos in pač svojega sina kliče tako (jasno, če je oče kralj, je njegov sin princ), to je vse, kar izvemo).

Kdor je igro igral, ve, da "katamari" pomeni tisto kuglo, ki jo furamo. Beseda izhaja iz japonščine (kakor tudi sama igra). Mi pač v igri neko kuglo vrtimo in gor se lima stuff, ko ga povozimo. Na koncu dobimo nek skupek raznega šodra (žebljičkov, miši, ljudi, dreves, hiš,...). To pa dejansko menda katamari pomeni v dobesednem prevodu, nek skupek nečesa, neka gmota (bah, ne spomnim se kake bolj pametne besede).

To je tako, kot če bi bilo npr. vprašanje, kako je ime liku, ki ga kontroliramo v Pikminu (s tem, da ne bi omenili besede Pikmin, ampak bi pač z besedami opisali, kaj v igri počnemo). Odgovor Pikmin bi bil v tem primeru seveda napačen odgovor. Pravilen bi bil edino (Captain) Olimar (kakor je dejansko ime tistemu malemu vesoljčku v Pikminih).

Kot sem rekel, ravno zaradi takih bedarij bolj redko spremljam to temo (in v njej ne sodelujem), ker dejansko uničujejo smisel te teme, ki bi sicer lahko bila zelo zabavna in zanimiva, če bi se ljudje pač držali njenega bistva. Se opravičujem Cloudu in ostalim, če sem preveč zatežil, samo zadnji trije posti, ki tvorijo to "Katamari" uganko, so me res šokirali in sem preprosto moral napisati to, kar mi je ležalo na vampu.

Edit: Sem zdaj pogledal na prvo stran te teme, tam jasno piše:

PRAVILA:

-Ugotavljali bomo like iz iger in ne igre same (tako je lahko iz xyz igre več likov za ugotavljat);

...

Potegaman.jpg
Link to comment

Đuni hvala za tvojo razlago in prav nič ne težiš. Sam sem bil namreč prepričan, da je modelu v igri ime Katamari (igre sicer nisem preigral, je pa prva na listi mustplay iger). Še enkrat, če slučajno opazis kakšno nepravilnost, se ne vzdrži komentarja. Na napakah se učimo, konec koncev pa smo nekateri tu še rosno mladi, torej nam je odpuščeno.

Link to comment

Ja, se mi je kar zdelo, da je verjetno v tem razlog. Zato sem pa to napisal:

(Če pa slučajno tudi avtor uganke, v tem primeru Cloud, ne ve, za kaj se gre, pa naj pač da takšno vprašanje, na katerega bi sam dejansko znal pravilno odgovoriti.)

Toliko je govora in zganjanja teorij o tem, ali sme v teh Ugani temah nekdo, ki je 100% prepričan v svoj odgovor, nadaljevati brez "ugankarjeve" potrditve pravilnosti tega odgovora. Ker je problem pač v tem, da nekdo lahko je 100% prepričan v pravilnost, pa je odgovor kljub temu napačen. Takrat lahko pride do hudih posledic, kar se je že dogajalo.

Vendar je lahko še precej huje, če se izkaže, da se je zmotil sam avtor. No, tukaj gre itak za fun in ni nekih hudih posledic, vendar si predstavljajte, kakšen škandal bi lahko nastal, če bi se kaj takšnega zgodilo v kakem kvizu, kjer se obračajo precejšnje denarne vsote.

Tem stvarem se preprosto izognemo tako, da pred prijavitvijo nove uganke/vprašanja celotno zadevo dabl, še raje pa tripl čeknemo. Tudi jaz, ki sem bil stoprocentno prepričan, da sem stoprocentno prepričan, da je tistemu liku ime Prince (ker sem pač Katamarija obračal mega maksimalno), sem šel prej čisto tako, za vsak slučaj, preveriti, ali je temu res tako (kar me je itak stalo samo minutke ali dveh). Šele nato sem se pa zamegapostiral.

Sicer pa, kot sem že omenil v tvoji PS2 temi, Katamari je res čisto prehuda zadeva, ena najbolj obveznih PS2 iger. Če ne drugega, boš užival ob nenormalno nadlegendarnih in spipanih muzikah. Poleg tega pa gre za eno redkih res originalnih iger zadnjih let in je že zaradi tega vredna pozornosti.

Potegaman.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.