Skoči na vsebino

TEKKEN 6


break

si želite igro  

47 glasov

  1. 1. si želite igro



Priporočene objave

To, da so vse vrhunske pretepacine super uravnovesene, ko jih le igrata dva, ki obvladata, je prepricanje, ki sem ga sam imel dolgo. A ko potem malo globje zagrizes v naslove, vidis, da pravo balansiranje pomeni bolj to, koliko igra ohrani zabavnosti, ko se z bolj ognojenim likom boris proti nekomu, ki obvlada enega boljsih. To sam tudi prakticiram skoraj v vsaki igri, saj povsod v glavnem igram like z dna prehranjevalne verige. In moram reci, da je v tej kategoriji Tekken pusti zelo slab priokus, ker je kvaliteto napadov zelo lahko oceniti zelo objektivno - in ko ti dajejo prevelik minus ob bloku, imajo dolgo okrevanje ob whiffu in slabo sledijo vstran, hkrati pa ne premoremo dovolj mocnih kombotov iz glavnih punisherjev (priblizne kategorije punisherjev v Tekkenu: za odprtosti do -10, do -13 in do -17->), potem je to, da je nas lik inferioren, vidno na kilometre dalec, pa ce smo se tako nadarjen igralec in se tako dobro razumemo um nasprotnika in ne vem kaj. To je moja glavna zamera Tekkenu, saj pogosto odpade glih tisti del abstraktnega razmisljanja, kjer z levaki v drugih velikih igrah se vedno lahko hudo nadigramo nasprotnika, kar pripomore k dolgorocni pestrosti in privlacnosti naslova.

Balansiranost statisticno torej pomeni le to, kako lepo je porazdeljena moznost za zmago med vse like. A to nima veze s kvaliteto borilnega sistema, saj je lahko igralnost in uzivancija cisto v q-ju, pa je igra se vedno "balansirana". Ce si fan Tekkena in le Tekkena, je statisticna balansiranost vse, kar rabis za dolgo zabavo, pa cetudi bos za nikakve otvoritve kasiral 50% skode, saj bos vedno imel v glavi "ampak prisel bo tudi moj trenutek, kjer mu bom jaz zbil toliko" in bos igral dalje. Itak, na dolgi rok bos resnici na ljubo, ce bos res dober, svoje igranje prilagodil temu, da nikoli ne bos sam zabredel v situacijo, da sploh kasiras tak 50% kombo. Ampak potem si moras tako omejiti nabor udarcev in napadalnih strategij, da igra postane za moje pojme dokaj pusta in manjsi izziv, kot so to konkurencne pretepacine na enakem nivoju. To je meni vecja zamera, kot surovo dejstvo, da komboti veliko zbijejo. Komboti veliko zbijejo tudi v omenjenem Third Strikeu, a tam moras ZARES orenk zagnojiti, da kasiras najvecjo bombo, hkrati pa mora nasprotnik zares dobro precitatiti sdituacijo se pred nastankom, da to bombo dostavi. V Tekkenu zelo pogosto prvi ali drugi pogoj ni potreben, kar nervira.

A itak, less talking, more playing. To, da recemo, da nam je Tekken dober, ali slab, nas se ne naredi klovna. A ce se vrzemo nekam in drugim vsiljujemo prepricanja o tem, a hkrati nimamo tri ciste sami o igri, potem smo res smesni.

Less barking, more playing.

---

zonguku: mmm, pariras v 3S lahko samo tedaj, ko te nekaj se ni zadelo. Kombo je garantirana serija udarcev tako v SF3ju, kot Tekkenu.

Link to comment

Tekken 5 na visokem nivoju = dokaj slabo uravnovesen. Nina, Steve in Bryan so za vsako neumnost zbili tono skode in bili vedno varni. Tekken 5 DR na visokem nivoju = obcutno bolj uravnovesen. Liki za ustrezne kazni zbijajo bolj primerljivo vsoto energije in so bolj ustrezno varni/odprti. Se vedno pa taka dodana balansiranost ne pomeni, da je igra bistveno bolj zabavna za igrat, ce pot do zmage ostaja tako omejena, kot jo diktira sistem igre.

In mocnejsi kot so juggli v Tekkenu, bolj pride do izraza ta omejenost pristopa, ki se v igri pojavi, ko je kazen za otvoritve previsoka. In Tekken 6 v tem pogledu zgleda se bolj tecen, kot predhodniki.

Link to comment

Pri GGXX seriji ima pa vsak lik en "instant kill" udarec, ki je tocno to, kar ime pove. Je res lahko fajta konec v nekaj sekundah.

(Samo jih v resnih spopadih pac nihce ne pocne, ker so bolj instant suicide kot karkoli drugega. No, jaz sem ga enkrat zakurblal, ponesreci, seveda, dve leti nazaj v teamskem polfinalu v Cannesu, kjer je potekal vsakoletni najvecji evropski mednarodni pretepaski turnir. S tem sem se itak cisto osramotil. Samo moj teammate Kekken je pa se vecje bedarije pocel - pac smo bili se v SLO vsi bolj nubeki.).

Potegaman.jpg
Link to comment

Tekken je dobro grafično izpiljen in hkrati svetovni hit tudi igralnih avtomatov.Jaz sem bolj pristaš Mortal Kombat serij,zaradi tega,ker je dosti boljša igralnost pa hardcore... Mortal kombat novi naj bi prišo konec tega leta???"Naj bi"

Playstation 3™ Xbox 360™-Falcon & Logitech™ Z-5500

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
Bryan

:thumbup:

in pa Hwoarang

v tekkenu zaenkrat ni lika ki uporablja kick box

Bruce Irvin in Bryan Fury :bringiton:

o šit, na bruca sem pozabil :tepen:

je pa res da ma nekaj muai tai fint (ali kako se pač napiše). verjetno ker ga ni bilo v štirici, ki mi je ljubša od 5-ke. je pa zato bryan notri, ki je pa vendarle cyborg in mu ne mireš glih rečt da je pravi kickboxer. (plus tega ima v šestki shotgun :hyper: )

drugače je pa Jin :bowdown: bog i batina

ratt-logo.gif
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.