Skoči na vsebino

DHL iz HK do Ljubljane


Priporočene objave

  • 2 tednov kasneje...
  • Odgovorov 60
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Mene pa zanima, če se lahko pritožim na Ebay ali Paypal, ker sem dobil paket, ki pa ni bil iz UK kot je pisalo na prodajalčevi strani, ampak iz Honk Konga. Tako da bom sedaj moral plačati carino.

Sedaj sem šel gledat feedbacke od prodajalca in jih je dosti napisalo, da artikel ni prišel iz UK.. Ampak so večinoma vseeno dali positive ali vsaj neutral feedback. Fak of! Od mene sigurno dobi negative, ker to je veliko zavajanje kupcev. Lahko mogoče od prodjalca zahtevam strošek carine?

Link to comment

Glede negative feedbackov sem zadnjič bral v februarskem Jokerju, da so prenovili ebay in da sedaj prodajalci ne morejo dajati kupcem negative. Ravno zaradi te bojazni po maščevanju.

Narobe je blo to, da na strani lepo piše Item location:West Sussex, United Kingdom, danes pa dobim pisemce od carine, da sem dobil neki iz HK.

:x

Samo pošiljko sem že plačal preko paypala, tak da zavrnit se mi je ravno ne splača.

Bom verjetno vseeno pisal na ebay in prodajalcu, da vidimo kaj bodo imeli pametnega za povedat glede tega.

Link to comment

Zavrneš robo in prijaviš na paypal, da je bil napačen opis izdelka, pay pal prodajalcu ne bo nakazal zneska in ti ga bo vrnil, če je bila transakcija že izvedena, bo paypal tebi, seveda, če smatrajo, da je tvoja pritožba upravičena, denar vrnil in nato terjal prodajalca. Nikakor pa ne pričakuj, da ti bo kdorkoli vrnil znesek carine, ko ga boš enkrat plačal. Pa poglej drobni tisk, da ni kje posebej navedeno, da pošiljajo iz HK.

BessieSABU.png

Link to comment

Prodajalec ti lahko še vedno lahko da negativno in tako je prav. Vsaj tako je na nemškem eBayu. Nekateri mladeniči mislijo, da lahko vseskozi licitirajo, potem pa na koncu zavrnejo nakup izdelka... mislim halo! Prav je, da se takšen folk kaznuje. In to na "obeh straneh".

Link to comment

No, zadevo sem dobil. Plačal sam samo DDV, ker izgleda da na videoigre ni carine? Vsaj tako piše na obračunu.

Drugče pa sem prodajalcu dal negative feedback, ker pač zavaja kupce. In mi ga je takoj vrnil, prasec! :x Čeprav sem zadevo plačal isti trenutek kot sem jo tudi kupil. Tako da z moje strani je blo fer in si nisem zaslužil negative.. Sem gledal pri drugih, je tudi vsem drugim vrnil negative, ki so ga dali njemu.. Razpizden sem!!

Link to comment
No, zadevo sem dobil. Plačal sam samo DDV, ker izgleda da na videoigre ni carine? Vsaj tako piše na obračunu.

Drugče pa sem prodajalcu dal negative feedback, ker pač zavaja kupce. In mi ga je takoj vrnil, prasec! :x Čeprav sem zadevo plačal isti trenutek kot sem jo tudi kupil. Tako da z moje strani je blo fer in si nisem zaslužil negative.. Sem gledal pri drugih, je tudi vsem drugim vrnil negative, ki so ga dali njemu.. Razpizden sem!!

Kaj pa ti je pedercina za razlog navedla? Ce ti je kaj v zvezi s placilom, se da dokazat da je takoj dobil, ce si s paypalom placal.

(:

Link to comment

Jaz sem njemu napisal dal negative feedback in komentiral:

item ok, but sent from Honk Kong and not UK as described, so i had to pay VAT!

On meni vrne:

WE WOULD NEVER DO BUSINESS WITH THIS EBAYER AGAIN. BLOCKED & TO BE AVOIDED. POOR

Poslal mi je tudi eBay Feedback Withdrawal Request, kao da oba umakneva feedback. No way! :x Dopisal je: Message from seller: as stated in the shipping terms.

In sedaj poglejmo še shipping terms, na kar se je izgovarjal prodajalec:

Futureplay is a UK registered company based in West Sussex. All ‘Gaming Accessories’ are sent via Royal Mail First Class delivery or Royal Mail First Class International delivery and are dispatched within 24 hours from our warehouse in the United Kingdom. .

As a leading ‘Platinum Powerseller’ we are able to use our extensive supplier network in the United Kingdom, North America and Hong Kong to offer a wide range of multi platform software from hard to get classics to the latest releases all at bargain prices. All games are shipped from our suppliers throughout the European Union via “Registered Airmail” at a flat rate of

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.