Skoči na vsebino

Švercanje po pošti


violaMB

Priporočene objave

Nekaj me zanima, ker mi brat gre v Kanado in bi mi prinesel volan G-25, me zanima če bi on tam dal volan na pošto in bi ga poslal po pošti, bi mi zaračunali kako carino, če bi bil poslan kot navadna oz. priporočena pošta, glede na to, da ne bi bilo nobene cene gor.

Ker če bo ga vzel zraven na letalo, bodo mu ziher na letališču zaračunali carino.

Ni nam lahko!

Link to comment

Preberi si http://www.carina.gov.si/si/informacije ... eko_poste/

Kot lahko prebereš, bi tvoja pošiljka vseeno padla pod pregled. Torej, cariniki bi zadevo odprli in pogledali, kaj vsebuje.

In potem bi cariniki pogledali na internet, kaka je vrednost tega volana in ugotovili da ne spada v naslednje:

Plačila uvoznih dajatev so oproščene:

1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne vrednosti 22 EUR. Oprostitev ne velja za alkoholne pijače, parfume in toaletne vode, tobak in tobačne izdelke.

2. nekomercialno blago v majhnih pošiljkah nekomercialne narave, ki jo iz tretje države pošlje fizična oseba drugi fizični osebi, ki živi na carinskem območju Skupnosti. Pošiljka se šteje kot pošiljka nekomercialne narave, če:

* je priložnostna,

* vsebuje blago, namenjeno izključno osebni uporabi prejemnika ali njegove družine; glede na naravo in/ali količino blaga pa se vidi, da ne gre za komercialne namene,

* pošiljatelj pošlje pošiljko prejemniku brezplačno,

* skupna vrednost blaga, vključno s spodaj navedenimi izdelki, katerih količine so omejene, ne presega vrednosti 45 EUR.

Nakar bi zahtevali od tebe tako ali drugačno (npr. račun) potrdilo o dejanski vrednosti blaga na podlagi katerega bi plačal davek in carino, seveda skupaj s samim postopkom.

Kak CD še morda, ampak cel volan? Dream on.

Pa bog ne daj, da bi šlo kaj narobe in bi želeli vrniti zadevo na "return address". Kam bi pa poslali?

Link to comment

Kaj pa 37. člen ustave ki pravi

37. člen

(varstvo tajnosti pisem in drugih občil)

Zagotovljena je tajnost pisem in drugih občil.

Samo zakon lahko predpiše, da se na podlagi odločbe sodišča za določen čas ne upošteva varstvo tajnosti pisem in drugih občil in nedotakljivost človekove zasebnosti, če je to nujno za uvedbo, ali potek kazenskega postopka ali za varnost države.

Kaj bojo oni meni pošto odpirali, kaj pa če bi mel res nekaj zasebnega notri.

Ni nam lahko!

Link to comment

Pismo ni enako paketu. Nima smisla da se razburjaš, tako pač je - praviloma čisto vsak paket, ki pride izven EU, odprejo. Pa če ti je to všeč ali ne. In ko ga odprejo pogledajo, če se vsebina sklada s tem, kar je napisano da naj bi bilo v notranjosti (če je sploh kaj napisano, drugače morajo tako in tako ugotoviti kaj je itd.).

Link to comment

Na letališču misliš? Običajno folk ravno na te fore poizkuša (torej, zavrže embalaže pa obdrži to kar bi običajno sabo imel), kolikor sem obveščen. Samo zadnje čase majo malo bolj poostren nadzor, ker je carinikom jasno, da ljudje hodijo na veliko kupovat v USA, ker je vse ceneje.

Ne vem točno, kako bi razložil, zakaj nosiš volan s seboj v USA in nazaj? Za laptop/telefon/random gadget še gre neka zdrava logika ane? :P

Edit: sicer pa, pomojem raje premisli da bi lepo plačal davek in carino, če že gre brat v USA. Če se malo potrudi in najde kje ugodno, te zna še vseeno priti precej ceneje kot če ga kupiš tu.

Link to comment

Po počutju carinika, ki bo robo pregledal, če se ne motim. Znajo tud internet uporabljat pa sami ocenit vrednost, če ti odločno drmaš, da ni računa ker je staro. Pa tud znajo težit, da ne zgleda staro in rabljeno. Zdaj pa, če ti rata carinika prepričati, da je zadeva vredna manj kot 45 evrov in da gre za darilo, potem bo šlo čez. Spet, odvisno od carinika. :P

Načeloma je robo treba uvoziti, pa četudi je stara in ima zmanjšano vrednost. Ni tu prosta menjava blaga in ker volan za dirkanje ni nek oseben pripomoček, ki ga s sabo na pot vzameš, mislim da nimaš kake pretirane šanse, da to kar tako prešvercaš.

Sicer pa, preberi si malo tole temo. Da boš malo bolj dobil občutek, kako je carinik lahko bog i batina kar se tiče vstopa pošiljke v EU. :P

Link to comment

se opravičujem, ampak eni ste pa :crazy: :doh:

1. cariniku NI POTREBNO dokazovati popolnoma NIČ , da bi teb carino volan za 300$, čist res ne, dokazat moraš ti !

2. ZAKONI so dokaj jasni, seveda jih pa ne razumejo popolnoma vsi ljudje, kot tudi ne znajo vsi ljudje skuhati juhe iz vrečke.

3. Če ti kaj ne paše, ker boš v vsakem primeru fasal 25-35€ carine, pokliči ODVETNIKA in jih TOŽI.

4. GOOD LUCK

5. administratorji, LOCK aynone ??

Link to comment
oseba je odšla na dopust v ameriko in za kratkočasenje je s seboj vzela volan saj ne more brez NFS Pro Street in mu je g25 obvezen pripomoček in pika. Tukaj more verjeti ker ti nima nikakor dokazati da to ni res.

Če se ne motim moreš v takem primeru zadevo prijaviti pred izstopom iz države. ;) Pa še to kar je bezerk napisal si preberi. :P

Link to comment
se opravičujem, ampak eni ste pa :crazy: :doh:

1. cariniku NI POTREBNO dokazovati popolnoma NIČ , da bi teb carino volan za 300$, čist res ne, dokazat moraš ti !

2. ZAKONI so dokaj jasni, seveda jih pa ne razumejo popolnoma vsi ljudje, kot tudi ne znajo vsi ljudje skuhati juhe iz vrečke.

3. Če ti kaj ne paše, ker boš v vsakem primeru fasal 25-35€ carine, pokliči ODVETNIKA in jih TOŽI.

4. GOOD LUCK

5. administratorji, LOCK aynone ??

Se totalno strinjam, mater kake imajo eni, naivni so v uber :doh:

tag.png
Link to comment
Nekaj me zanima, ker mi brat gre v Kanado in bi mi prinesel volan G-25, me zanima če bi on tam dal volan na pošto in bi ga poslal po pošti, bi mi zaračunali kako carino, če bi bil poslan kot navadna oz. priporočena pošta, glede na to, da ne bi bilo nobene cene gor.

Ker če bo ga vzel zraven na letalo, bodo mu ziher na letališču zaračunali carino.

Naj ob nakupu poizkusi, da mu prodajalec ne zaračuna DDV-ja, ker bo šel izdelek takoj v izvoz (nekaj takega kot včasih pri nakupih iz Avstrije). V vsakem primeru pa priporočam, da ga vzame s seboj, kot pa da pošilja po pošti. Po pošti bo zagarantirana carina + njihovo delo + posredovalnina. Na Brniku pa ga mogoče spustijo skozi.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.