Skoči na vsebino

Nakup PS Trojke


Ps3`n00b

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Zanimam se za nakup omenjene konzole. Naj omenim, da forum že nekaj dni pridno "prebiram" skozi in sem okvirno seznanjen z določenimi zadevami, kljub temu pa imam še vedno nekaj dilem oz. pomislekov o sami zadevi.

Kot prvo me zanima, kako se povezati na internet. Imam ganymede822+ amis adsl. Torej samo ftaknem omrežni kabl v drugi port zadaj na modemu (prvega koristi seveda računalnik) ter v Ps3 ? Ker nekje je pisalo, da potem internet na računalniku ne dela kar mi ni logično,...da moraš kao računalnik ugasnit če se hočeš povezati na internet na konzoli...

Nadalje me zanima, katero software verzijo uporabljate oz. kako jo naložiti ( verzija ki je stabilna ).

Ali je možno igrati naprimer COD4 na tipkovnico in miško? Ker z gamepadom je presneto nerodno igranje takšnih iger ( izkušnje od ps2-ke)

Kakšno kvaliteto slike lahko pričakujem na standardni Samsung LCD HD-TV (82 cm) ?

In pa še zadnje vprašanje...konzola ima omenjeni 5.1 zvok. Doma imam ojačevalnik Marantz, zanima me kako priključiti obe zadevi da stvar funkcionira v najboljšem možnem načinu...torej potem tudi ps3 igre imajo 5.1 zvok?

Hvala za odgovore ter lep pozdrav !

Link to comment

Na kratko resolucijo boš mel največ 720p, za zvok ti priporočam optični kabel, za internet pa je enostavno da bolj ne gre. Samo priklopiš in on ti vse sam nastavi. Aja zvok pa podpira tudi 7-1 samo se mi zdi da samo pri filmih. Če maš taki reciver in tolko zvočnikov po sobi.

Ni nam lahko!

Link to comment

bo 720p zadovoljivo? al malo bol češko to vse skup :)

bom vseeno bil .... like wow.... ko bom prvič vido grafiko od špila :o

aja kaj ko si pol na internetu lahko greš na messenger pa to ? :D (webmesenger recimo bi šlo?) pa te java igre ko so tudi delajo, al je internet bol za brskat pa šarat po forumih, kaj drugo pa nebo mogoče...

Link to comment

ja igre bodo Dolby Digital 5.1

nekatere tudi DTS :car:

Do zdaj sem samo eno zasledil dolby stereo.

glede iger.

od vseh iger ne pričakuj nevem kaj...saj te bodo ful razočaralo

npr.sega rally...kaka grafika na ps3

:doh: :doh: :mirror::mirror::tard: :thumbdown: :thumbdown: :zzz::zzz: :disbelief: :roll::no_no::puppy:

MGS me grafično tudi ni preveč presenetil.

druge igre pa kak kera...

Jaz imam ps3 na Philipsovem top CRT in je slika fenomenalna.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Vecina iger vsebuje tudi nestisnjen PCM zvok do 7.1 (WarHawk, RFOM, PixelJunk Monsters, SSHD, MGS4, DCM4). Ce tvoj reciever podpira HDMI veckanalni zvok, uporabi kar HDMI kabel. PS3 zna tudi sam najti kaj reciever podpira in nato izbere najkvalitetnejsi zvok. Izjema je DMC4, ki nekaj zajebe in ti v vsakem primeru spila 5.1DD, ce tega rocno ne odstranis.

Ce nimas HDMI ali ti podpira samo stereo, potem pa optika. V tem primeru bos delezen samo zgubno stisnjenega 5.1 DD ali DTS zvoka.

(:

Link to comment
Ce nimas HDMI ali ti podpira samo stereo, potem pa optika. V tem primeru bos delezen samo zgubno stisnjenega 5.1 DD ali DTS zvoka.

5.1 preko optike je čist ok.Večina jih špila na stereo ali celo na mono in je tudi ok.

torej,če imaš preveč denarja pol zvok preko hdmi-ja,v nasprotnem primeru

pa preko optike oz. stereo na tv.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

najlepša hvala vsem za odgovore :car:

Torej moj reciever žal nima HDMI vhoda, tako da bo optika zadovoljila zvočne potrebe...torej pol samo priklopim optični kabl iz konzole v marantz-a in stvar deluje? al je potrebno še se poigrat z nastavitvami kaj...

glede hdmi kabla me še zanima....kaj mora bit kaki poseben hdmi kabl za PS3 oz. je kaka razlika med tistim običnim HDMI kablom ( ko ga dobiš npr. ob nakupu dvd playerja) ter tistim ko piše da je za PS3 primeren, razn pač cene? :disbelief:

Sicer pa se že veselim nove konzole, ter čakam da čimprej izzide fifa 09 ;) saj si nula osmice ne mislim zdaj kupovati :P

Še vedno pa me seveda zanima kako je z tipkovnico in miško ter z brskanjem po spletu preko japončka nove generacije....

Link to comment
al je potrebno še se poigrat z nastavitvami

Da, moraš nastavitve spremenit, sam ni panike k je čist lahko. Pa še kable maš use narisane pr nastavitvah.

glede hdmi kabla me še zanima....kaj mora bit kaki poseben hdmi kabl za PS3 oz. je kaka razlika med tistim običnim HDMI kablom ( ko ga dobiš npr. ob nakupu dvd playerja) ter tistim ko piše da je za PS3 primeren, razn pač cene? :disbelief:

Ne, lahko je kerkol. Sam imam enga za 8 Eurou.

Še vedno pa me seveda zanima kako je z tipkovnico in miško ter z brskanjem po spletu preko japončka nove generacije....

Ima podporo miši in tipkovnice ter delata pri brskanju spleta. Vprašanje je le, katere podpira in katere ne. Jaz imam oboje logitech, preko USB in oboje dela, tako miš kot tipkovnica.

Link to comment

Reciver ONKYO TX-SR606, ki ima HDMI vhode dobiš za 400€ tak da ne rabiš bit nekaj bogat.

400€ + vsaj 300€ za zvočnike...

kaj če ti sereš denar ali kaj :doh: :headscratch:

...eni še imamo izdatke,račune,...vsem ni vse na pladnju prineseno.

lol

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
ja predvsem to me zanima :)

če je možno igrati določene igre preko miške in tipkovnice....ne znam si predstavljat kako loviš tarčo z R3 oz L3....

če ima kdo izkušnje naj prosim pove kako gre :P

Samo Unreal Tournament 3 podpira miš in tipkovnico. Ostale igre žal ne.

Se pa navadiš igrat s kontrolerjem ni problema. Na začetku ti bo mogoče čudno pa nerodno sam gre. Z desno gobico cilaš, z levo pa se premikaš. Strelaš pa ponavadi z R1 ali pa R2. In to je to.

Link to comment

Reciver ONKYO TX-SR606, ki ima HDMI vhode dobiš za 400€ tak da ne rabiš bit nekaj bogat.

400€ + vsaj 300€ za zvočnike...

kaj če ti sereš denar ali kaj :doh: :headscratch:

...eni še imamo izdatke,račune,...vsem ni vse na pladnju prineseno.

lol

Zakaj vedno takoj vsi predvidevate da je nekomu vse na pladnju prineseno, če ima nekaj kar sami nimate? Jaz pa skos kradem al kaj da nimam izdatkov in računov?

400€ res ni neki izdatek v svetu akustike...

Link to comment

Reciver ONKYO TX-SR606, ki ima HDMI vhode dobiš za 400€ tak da ne rabiš bit nekaj bogat.

400€ + vsaj 300€ za zvočnike...

kaj če ti sereš denar ali kaj :doh: :headscratch:

...eni še imamo izdatke,račune,...vsem ni vse na pladnju prineseno.

lol

Zakaj vedno takoj vsi predvidevate da je nekomu vse na pladnju prineseno, če ima nekaj kar sami nimate? Jaz pa skos kradem al kaj da nimam izdatkov in računov?

400€ res ni neki izdatek v svetu akustike...

malo off topic

looooooooooooooool...

česa tukaj ne dojameš???

Eni si pač nemoremo privoščiti.

lol

če ima nekaj kar sami nimate?

lol

saj tako posebno pa tudi to ni,da bi se zdaj ti hvalil da imaš to

lol :doh:

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

zgleda,da ti tudi...

Skratka...če ima kdo preveč denarja,si naj kupi ojačevalec za 400€.

Tisti,ki pa se zna iti,pa si naj kupi komplet sistem 5.1 via optical za 265€.S tistim preostankom od 400€ pa lahko kupi tri igre iz UK.

To sem hotel povedati.

Kapiš?

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

fantje malo ste zašli... :P

še vedno pa čakam na odgovor, kako je kaj z brskanjem po internetu ??

ali lahko naprimer naložiš gor shockwave player-a , pa naprimer javo, predvsem to me zanima....kaj vse podpira tale PS3 "browser"...

sem malo googlal pa piše da bi naj šlo,...shockwave player instalirat,...če bi lahko kdo probo? :) predvsem me zanima če bi lahko naprimer gledal youtube filmčke pa to...

Upam da bo mi znal kdo pojasnit glede taga.

Link to comment
  • vrhovni
To sem hotel povedati.

Kapiš?

Potem naslednjič povej tako, ne da najprej nekoga posredno skurcaš, večino naslednjega posta se pa LOLaš na njegove odgovore. Glede mojih financ ti pa ni treba skrbeti, ker so v veliki večini usmerjene v čisto druge vode kot v konzole in audio sisteme. :sweat:

Ps3`n00b:

The PS3 web browser has Flash. But...it's not the newest version so it won't work with everything. And there's nothing you can do about it. It's up to Sony to update it.

http://boardsus.playstation.com/play...ew=by_date_ascending&page=1

Link to comment
fantje malo ste zašli... :P

še vedno pa čakam na odgovor, kako je kaj z brskanjem po internetu ??

ali lahko naprimer naložiš gor shockwave player-a , pa naprimer javo, predvsem to me zanima....kaj vse podpira tale PS3 "browser"...

sem malo googlal pa piše da bi naj šlo,...shockwave player instalirat,...če bi lahko kdo probo? :) predvsem me zanima če bi lahko naprimer gledal youtube filmčke pa to...

Upam da bo mi znal kdo pojasnit glede taga.

Ps3 iskalec je za surfanje super.

izredni primeri so kake strani,ki se mora prej nalagati animacije primer

ta stran<adobe flash player>.To je samo primer.

Meni ostane črna.Kako pa je z novimi FW-ji pa nevem.Slišal sem,če bi naložil gor linux in temu primerni iskalec,pol bi mogoče delovalo perfektno,ampak tudi nisem ziher.

Primer je tudi ta stran.

Stran zahteva "Java ON".OK.Vklopim jo grem na stran,stran se prikaže.

Pol pa bela stran in nato se prikaže reklama(ki je zgoraj na tisti strani).

Zna biti zelo moteče.Gori sem ne bil že čas,če so popravili ta problem pa spet nevem.

Youtube pa definitivno deluje.Sprobano.Lahko celo zoomiraš filmček po celem ekranu.[R3+R2+centriraš če se ne motim]

FW imam 2.35.

če ti je kaj pomagalo...

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

Hvala tako Anduril-u (za link) kot tebi sejmon.

Bom še malo sam pobrskal po forumih kako je stem, sicer pa se bom kaj kmalu tudi sam prepričal na lastne oči če zadeva deluje kot sem si zamišljal.

Baje da je flash player sam pač ni zadnja verzija, če mogoče kdo ve katera je latest verzija bi bil zelo hvaležen. Sicer pa če delajo Utube filmčki pol je tak ok..

Lp

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.