Skoči na vsebino

[Uradna tema] Operation Flashpoint 2


Priporočene objave

Zdi se mi da nekje obstaja nek podoben topic že ampak ker je očitno fail odpiram novega.

Torej dandanes je znanega že veliko novega o OFP 2, kateri nima btw nobene veze z ArmA 1&2 (Bohemia ARMA1&2 ter OFP, CM OFP2 in založnik OFP1) in če seveda Codemasterjem uspe spacat skupaj nekomercialen in nemainstreamovski war shooter bo še zabavno.

Copy&paste rulz!

Some info collected by SHWiiNG and posted on the BIS Forums :

- Amphibious vehicles confirmed

- Tactically aware AI system

- Shot of the Game Menu

- Full character personalisation

- over 400Gb of data, used for research - weapons, tactics etc

- Vehicles, weapons do become worn and dirty when used

- 220 sqKm without Sea (4,5 hours walk, 2h in a fast vehicle and 20 min with the fastest aircraft)

- Full geological features, valleys, rivers etc

- Live video of destruction shown

- Persistence of Damage effects

- Dynamic night / day / weather cycle - video shown

- Full vehicle embarking animations

- Full weapon animations + reloads

- Player must learn how to use a weapon based on manuals

- 50 Vehicles - Land air, sea

- AI - Commander based - AI wathed you and moves their units like a commander

- Releasedate : Spring 2009

- Multiplayer - accessibility -

- Crossplatoform - simplifying interfaces? enforced codemasters to use innovation in controllability

the PC versions have not been dumbed down and neither have the console platforms

- Multiplayer game types - definite - Coop and DM + 2 more modes

- PLA classified information - apparent the PLA have been making themselves worthy of defeating the americans.

- Armies have different balancing attributes such as soldier age, experience, training

- uses a dynamic loading system , where the island is shown with out excessive system load

What I gathered from their presentation:

Research:

--Reportage Photography

--Documentary News Coverage

--Gritty blockbuster war films

Authenticity:

--400GB of data gathered

--Real world reference data

--Sent researches to the physical island to research info and imagery

--Sabots fire with effects that are realistic, in that the explosion few milliseconds after a round has left a tank's turret for example are sped up and give an ultra realistic experience.

--Weapon systems on vehicles are realistic in that they deploy the way they should.

--Weapons all faithfully recreated to enhance realism and feel.

The Island:

--220km2 of terrain (or 134miles squared - of land, not including water)

--Wide range of terrain types:

----Swamps

----Grasslands

----Forests

----Rocky Mountains

--Crumbling soviet era architecture

-- Nothing on the island was designed by mission designers, they are all real geographical places/locations.

Traveling from end to end on the island:

--Takes 4.5 hours to walk

--Takes 2 hours driving (in reasonably fast jeep)

--Takes 20 minutes to fly in the fastest jet

In-Game Footage/Info:

--Video:

----No shaders are running/turned on (Hence no shadows)

--Info:

----Multi-staged/functioned building distruction.

----Multi-staged/functioned vehicle distruction/states

----Multi-staged/functioned object distruction/states

----If something blown up during the campaign, it will stay that way throughout the entire campaign.

----Heavier weapons have to be carried, no magic pockets, they must be assembled.

----Over 70 weapons in the game (Reference: Arma has 30)

----Over 50 vehicle in the game

----Player has to learn how individual vehicles are used and their roles

----Terrain types effect each vehicle differently

----Doors and hatches on vehicles are opened before entry/exiting

----Animations for getting in/out of vehicles

----Vehicles fitted with latest technology, all the way up to the wars in Afaganistan (Ex: UH60 Infared Baffle)

Men je OFP še danes eden naj špilov in sem Armo pričakoval z nasmeškom na obrazu vendar pa ta ni bila nič druga kot OFP z lepšo grafiko. Ne moreš spregledati tumaste in neživljenske AI, grozne formacije in pomanjkanje pravih squad formacij in taktik ter še kup drugih buggov.

Za Armo 2 še nisem veliko čekiral ker nekako zopet pričakujem sicer dober OFP špi lampak dvomim da bodo na veliko popravljali buge in ostale pizdarije, zato samo upam, da v OFP2 ne bo prevelik poudarek na grafiki temveč tudi na igralnosti in realističnosti. Kar se grafike zaenkrat tiče men zgleda neki najlepšega, zraven pa še obljubljajo miljavžent animacij, realistične učinke, vreme itd... upam da ne zaserjejo, pač zadnje TOCE in GRID in ostalo sranje zelo spominjajo na EAjev when money talks bullshit walks :no_no:

Nevem a sem že omenil realistične učinke? Poglejte si tale muvi ker jz sem skor dol padu, sploh če ste v zadnjem času gledal kakšno serijo ala Generation Kill ali pa kak vojni film, kjer straljajo tanki z sabot naboji, no v tem filmu , ki je sicer na pol render se vid kako resno mislijo pri CM z realističnimi efekti :rock:

http://www.gametrailers.com/player/37928.html

Evo pa še par fotk, ki sem jih našel na:

http://www.ofp2.info/ (kjer najdeš tudi največ modov in addonov za ArmA in OFP)

ofpnewpics_1.jpg

ofpnewpics_6.jpg

ofp2_newnews2.jpg

ofp2_newnews6.jpg

ofp2_newnews1.jpg

Aja treba je še povedat dve stvari; OFP in ArmA sta oba zelo znana tudi po močnem built-in editorju, ki je omogočal popolnim noobom, da so si ustvarjal svoje misije, coop mape in kampanije s postavljanjem enot, vozil in ostalih stvari samo z nekaj kliki in nato ustvarjanje simpl waypointov s katerimi si recimo usmerjal nasprotne enote, zraven si pa lahko še dodajal razne triggerje če si hotel sprožit kakšen cutscene, animacijo ali samo dialog, seveda poleg noob friendly editorja pa so ljudje (tudi sam sem pred leti sodeloval pri kampaniji za OFP1) lahko stvari poglobili in skriptirali stvari zunaj špila, dodajali lasten govor itd itd, da ne omenjam ene glavnmih stvari, ki še danes držijo pokonci oba špila - modi in addoni, katerih je res miljon od raznih dodatnih humveejev, ki jih dela community, slovenske vojske (naredili tipi iz vojak.si), novih map (tudi Iraq, Afganistan, Čečenija, Hawaii..), orožij, letalonosilk itd... res samo nore zadeve, k isi jih samo zdljal in nato samo v editorju nametal v misijo in voila, res legendary!

No kakorkoli upam da ne zavozijo in da obdržijo realizem, zraven pa še izpopolnejo AI in taktike in dodajo kup bonbočkov ki bodo samo poglobili izkušnjo (mud efekt na opremi in vozilih, sčasoma pokvarjena orožja, dokaj realistično upoštevanje balistike glede na vreme ipd se čuje skoraj 2 good da bi bilo res) in kar najbolj upam je to da bo špil tako hardcore da ga bo zopet igralo malo ljudi, ker razni mulčki ki so nabijal OFP1 cod-rambo style so bili za popizdit, raje imam da je manjša ampak baza starejših mature igralcev. Grafiko mi je pa vseen, slabša kot bo boljši bo gameplay in obratno!

For further information check out: http://www.ofp2.info/

AJa zadeva izzide na X360, PS3 & PC (kjer bo PC verzija teh real thing), kdaj? TBA 2009 :wasted:

-------------------------------

Bom jaz raje kr editiral prvi post, da nebodo informacije rzagubljene na 10ih straneh!

E da malo updejtam, par novih sicer ne najlepših screenov iz gameplaya:

http://www.ofp2.info/index.php?cat=news

Mal novga infa, sicer kopirano z IGNa, mogoče se kakšna info ponavlja;

Taking place on the real world island of Skira, which is located just off the Northern Coast of Japan, the game's conflict is a fictional but all-too-believable battle over untapped oil reserves. Starting off in the command of a Special Forces soldier, the first task is to clear away enemy anti-aircraft positions to clear the way for support to land, an opening that instantly introduces players to the importance of how different classes interact on the battlefield. What follows is a free-form fight over 220 square kilometres of the island, a verdant creation with swooping inclines of grassy vistas, peppered with some 1.5 million trees across its expanse. An impressive number, and they're a key addition as they provide some much needed cover in the heat of a gunfight -- something that was critically lacking in the first game.

Throughout the introductory video we see various farmyards littered about the landscape and, as is the trend amongst modern shooters, the buildings will prove fully destructible. This extends to other parts of the game world and in an interesting twist, if something blows up, it stays blown up. It could lead some intriguing gameplay scenarios -- destroy a bridge in your trigger-happy early moments with the game and you could regret your decision further down the line as you've obliterated a point of passage.

This level of detail is present in every aspect of the game -- enemy infantry are instantly identifiable, so if you want to take down a radioman to isolate a team from their communications it's easy to pick your shot. Likewise, the vehicles are the subject of much military fetishism from the development team, presented in as much detail as is allowed without access to the official and understandably classified documents. An Apache we see in-flight in the in-game engine has had every rivet pored over, and again the detail is supposed to have gameplay ramifications -- with everything modelled so precisely it's possible for a watching machine gunner to predict the chopper's next turn by observing the flexing of the rotors or the turning of the rudders.

tiscaliofp_3.jpg

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
jst pa sam upam da xbox verzija ne bo preveč zaostajala za pc in da se bojo dali lovdat modi čene si ubavm tak en supr dupr pc

:mirror:

Ni šans da bodo modi za X360 in PS3 verzijo, ker to so modi, ki jih folk sam doma naredi v programih ki so samo kompatibilni s PCji.

Konzolne verzije bodo itak dumbed-down in stripane.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Aja če koga zanima se lahko pridruži kakšnemu coopu v starem OFP, ravno danes sva ga inštalirala jaz in H5N1 in sem naredu že par fixnih misij za coop preko hamachija. Carnage nekaj teži da mu špil ni kul ampak treba si je mal časa vzet da vidiš da je zadeva res vredu :bringiton:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Se pridružujem častilcem prvega OFP, glede dvojke pa sem še vedno skeptičen. Se strinjam, da je to tip špila, ki zares zaživi na PCju, kjer imaš neprekosljivo natančen nadzor z miško, tipkovnico za miljavžent komand, ogromno raznih modov, itd. Posebej kul bi bilo, če bi lahko za nadzor letal, helikopterjev, ipd. zapregli kar joystick. Tisti tapravi seveda. Dejansko obstaja bojazen, da bodo Codemasterji (pha! Codeamaterji so zdaj) špil "pobebavili" za konzole in širšo publiko, nad čimer vsi pravi fani OFP seveda vihamo nos. Pa ni šans, da je tisto na slikah in videih in-game grafika. Prva slika v tej temi je tako zelo pre-rendered, da me kar oči bolijo.

Mimogrede: če so vas zamikale tovrstno realistične vojaščine/komandovščine, si pogledajte Red Orchestro, če si še niste. Super drugosvetovnovojna večigralska vojaščina. Zelo realistična, veliko map (tako izvirnih kot dodatnih), odlični modi v obliki Darkest Hour,...

Če se ne motim, se da zadevo sprobat na Steamu. Enoigralstva z vzdušno kampanijo žal ne premore, a je zato večigralstvo toliko boljše.

Link to comment

Sej tud sam sem zelo skeptičen glede Codemasterjev vendar če pomisliš, da v igri ostaja open world, vsa avtentičnost orožja in opreme, ogormno vozil in tako naprej, so z vsem tem že na pravi poti do špila, ki bo simuliral vojno, zraven pa še dodaj vse malenkosti, ki so falile že v OFP1 in Armi od taktik, formacij, obrabljanja orožij itd in dobiš res masterpiece. Nevem no najslabše kar se lahko zgodi je da dobimo špil tipa BF Bad Company ampak res močno dvomim.

Fotke so itak renderji ampak so sami zagotovil, da so vsi modeli vojakov, orožij, pokrajine in vozil ingame, tko da so 50% renderji. Zdej študiram če bi raje vzel Quad procesor, ker že prihajajoča ArmA 2 bo laufala minimalno na Dual coru, optimalno pa šele na Quadu, vprašanje kaj bo šele z OFP2!

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

torej šparamo za nov pc pa takt bo lih taprav cajt za nadgradnjo drgač se pa strinjam, to ne more bit ingame grafika, na koncu bo ko crysis k je na filmčkih zgledu res res realno (tista slikca k je ena koliba slikana v realnosti in še v igri) na koncu pa 10x slabš :doh:

drgač pa grafika zame tud če bo taka k v arma1 sam da bojo bol animacije

[No fear, no pain, be crazy & ride BMX]

Link to comment

Haha lehenda! Zdej še bolj nestrpno pričakujem OFP2, ravnokar sva z Carnagem udarla eno coop blackops misijo, on se jei nfiltriru v mesto in sabotiru fuel depot, jz sem pa spotu in observu pa zminiru cesto z C4 in ko je fuel konvoj vletu mim je bil prelep fireworks!!!

Nor spil ni kej, jutr gremo spet ce se hoce kak nerambo joinat komot, placa je vsaj za 4 komandose ;) Fora je da mi coop v tastarem OFPju sede 100x bolj kot pa kak novejsi spil na PCju ali X360! Shame on you!! :bringiton:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Na http://www.ofp2.info/ imate 2 video intervjuja, ki v ozadju na LCDju rikazujeta tud gameplay in morem rečt da je grafika ubijalsko lepa! Vsekakor must see!

Pa preberite si ta članek na Gamespotu: http://uk.gamespot.com/pc/action/operat ... ks;title;3

Hvala bogu bo špil še vedno ultra realističen in bo še vedno 1 shot kill, torej OFP kot se spodobi!

PC bo podpiral do 4 playerje v campaign storyu, konzole pa 2 igralca coop!

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Ja, to verjamem, da so slike iz igre oz. igralnega dela. Če na oni strani malo dol poscrolaš ti celo piše "new renders". Recimo grafika na teh slikah je čisto prehuda:

http://www.ofp2.info/ftp/pics/news/pics ... pics_2.jpg

http://www.ofp2.info/ftp/pics/news/pics ... pics_4.jpg

http://www.ofp2.info/ftp/pics/news/pics ... pics_5.jpg

Tako grafiko bi lahko iztisnili iz najboljših današnjih PCjev (kar sicer ne pomeni, da bodo), na konzolah pa ziher ne pred Xbox 720 in PS4 ali kakor se bodo že imenovale konzole osme generacije.

Link to comment
Haha lehenda! Zdej še bolj nestrpno pričakujem OFP2, ravnokar sva z Carnagem udarla eno coop blackops misijo, on se jei nfiltriru v mesto in sabotiru fuel depot, jz sem pa spotu in observu pa zminiru cesto z C4 in ko je fuel konvoj vletu mim je bil prelep fireworks!!!

Nor spil ni kej, jutr gremo spet ce se hoce kak nerambo joinat komot, placa je vsaj za 4 komandose ;) Fora je da mi coop v tastarem OFPju sede 100x bolj kot pa kak novejsi spil na PCju ali X360! Shame on you!! :bringiton:

Jaz se vam verjetno pridružim med vikendom, če smem? Jutri ravno CPP pišem, pa če grem zdaj špilat, bom popušo :puppy:

Link to comment

Ma ja moze pandeck, zle smo ravno 3je igral, jz, H5N1 i nTrigger in smo cist v badu ker nam nobene misije ni ratal speljat. Tale tazadnja k osmo mogl ambushat konvoj z C4 in po lspizdit nikakor ni ratala ker je blo 2 much armorja in so se vsi na nas vsul mi pa sam 1ga tipa z ATjem v squadu.

Bom raje jz kako S&D misijo naredu da bomo sam playerji brez AI pa da nebo not 100 AI prot nam playerjem ke rje res 2 much, razen če ponoč igraš ko se lahk infiltriraš. Bom še kak addon zravn butnu da bodo lepši modeli vojakov pa več orožja in bom postu linke do addonov da bote downloadal, drugač pa pandeck rabiš OFP Gold oz GOTY edition z obema dodatkoma že zraven in patchano na verzijo 1.96!

Hut hut soldiers!

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Sem še jaz malo igral zraven enko danes... Sej v bistvu ni tak slaba, če odmislimo ono staro grafiko pa dokaj jebene kontrole. Pa miška mi precej čudno dela, zdaj ne vem, če se še komu drugemu dogaja. Namreč pri bolj rahlih premikih le-teh sploh ne zazna in je kazalec na miru. Pol je pa snipanje ful oteženo, po menijih se je pa skor nemogoče premikat.

Drugače pa, če bo dvojka podobna temu, seveda z boljšo grafiko itd., pol bo tole kr za probat.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.