Skoči na vsebino

dvd filmi na ps3


leben007

Priporočene objave

Verjetno si vidva nista lastila PS2 konzole in veliko preigrala gor.

Skratka,največji problemi s konzolami so laserji bralnih enot.

Torej,vzameš en medij ga zapišeš ter na koncu nero napiše

"Zapisovanje uspešno končano".Porineš v konzole in že dela.

V resnici ni tako.

Na trgu je veliko medijev z "tujo" ID kodo.Medij se zapiše z veliko

Pie, Pif in Jitter napakami, ti daš ta medij noter.

Medij je berljiv,vendar laser porabi več napetosti oz. se "mantra".

Sčasoma se laser uniči,ter na zaslonu pokaži sporočilo

"Read Error".

Sicer pa je konzola vaša in je od vas odvisno,kaj boste delali.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
  • N7

ne vem zakaj bi "šparal" na multipraktik konzoli. jest sem presrečen, ker mi predvaja vse po spisku!

dvd-je (doma zapečene) guncam že več kot letni dni na polno, brez težav. in tudi sicer je tovrsten "šparovček" mode totalni nesmisel. če ne drugega iz praktičnega vidika.

se pa strinjam, da lahko sam na račun preventive narediš veliko že, če:

- uporabljaš kvalitetne medije

- uporabljaš kvalitetno pečko

- uporabljaš kvalitetni način zapisovanja

ozi_SLO.png

Link to comment

Jaz imam pa drug problem z dvdji.

Imam SD tv LG. Uporabljam RGB kabel od PS2 ( s priloženim original kalblom je bila zelo slaba slika), ko pa gledam dvje je slika zelena. RGB kabl ima možnost GAME / DVD- na game je zelena slika na dvd pa zelo slaba

Imam mogoče še kdo podoben problem, se ga da odpraviti

PS. pri dvix tega problema ni

Link to comment
kar te pa tiče Blu-Ray filmov, pa ni noben problem, če jih poganjamo z PS3-jem ane ?

Z Blu-ray_ji ni problema,te lahko laufaš.

Verjetno je najbolje, da se nič ne poganja, da se ne bi kaj pokvarilo

ja,najboljše bi bilo :D

ne vem zakaj bi "šparal" na multipraktik konzoli. jest sem presrečen, ker mi predvaja vse po spisku!

dvd-je (doma zapečene) guncam že več kot letni dni na polno, brez težav. in tudi sicer je tovrsten "šparovček" mode totalni nesmisel. če ne drugega iz praktičnega vidika.

Ja,saj vsakemu vse predvaja.

Poslušaj,na Ps2 konzoli so igre na DVD-ju.Kupiš DVD v špeceriji zapečeš in dela...seveda bo delalo.Ob dolgotrajni uporabi pa se bodo začele pojavljat težave.Saj vsaki mulc na forumu ima težave in vpraša "Zakaj mi ne zazna igre","Prikaže se mi rdeči ekran",...že po mesecu ima zjeban laser.

Torej,če boš veliko gledal DVD-je na konzoli boš videl rezultat.

Temu se izogneš s:

-primernim medijem

-primerni pekač

-primerni FW na pekaču

-primerna hitrost

Sam se lahko pohvalim,da mi PS2 konzola deluje že več kot 5 let in velikoooo preigral,verjemi mi.

Jaz imam pa drug problem z dvdji.

Imam SD tv LG. Uporabljam RGB kabel od PS2 ( s priloženim original kalblom je bila zelo slaba slika), ko pa gledam dvje je slika zelena. RGB kabl ima možnost GAME / DVD- na game je zelena slika na dvd pa zelo slaba

Imam mogoče še kdo podoben problem, se ga da odpraviti

PS. pri dvix tega problema ni

Če se dobro spomnim,je to zaradi regijske zaščite.Ampak nisem ziher.

Uporabi program "region x" ali "gameshark 2".Prej probaj dati PAL dvd noter in boš videl, če še je slika zelena.(glej da bo res PAL).

Probaj tudi to:

"change it from RGB to Y Pb Pr and you should have a nice normal picture...."

Mene pa zajebava da mam ful čudno barvo podnapisov na PS3, ko glejam DVD. Če niso črni so pa tak ful čudno beli, kot da bi jim barve manjkalo.

A se komu sanja kaj bi to bilo?

To pa bo znal OziOne,on gleda backup DVD-je in še kdo drug.

:D

In nazadnje, a je res dati težko 40€ za DVD predvajalnik?

Sam pogledam minimalno 2-3 DVD-je tedensko in sem lih zaradi tega

dal 100€ za predvajalnik.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
Jaz mam ful dober DVD os Sonya, za katerga sem dal 50 tisoč SIT, par let nazaj, samo mi je ful dobro glejat na PS3, ker ima odličen zvok prek optičnega kabla in zato hočem glejat na PS3.

Ja,to pa je zdaj spet...jaz imam preko Digital Coaxial out na playerju.

Si pomislil na kaj takega?

Verjetno imaš pol zvočnike(ojačevalec) brez Digital Coaxial IN.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

V končni fazi lahko tud PS3 glavo zamenjaš. Res da te bo prišlo malce dražje od 40 evrov vrednega DVD predvajalnika, ampak vseeno ne tako pretirano dražje, da bi se splačalo preveč sekirati. Na ebayu jih dobiš že po 32 funtov s poštnino vred.

Pomojem je v dobi HDTVja solastništvo nekega poceni DVD playerja brezvezno početje. Ne rečem, če bi govoril o kakem s kvalitetno upscale funkcionalnostjo.

Link to comment

PHILIPS DVD / DIVX predvajalnik DVP 5960

64,90€

-Progressive Scan

-Video upscale HDMI

Ceno je zgubil,ker je prišel nov model ven.

Slika DVD videa preko HDMI res seka.

Ali pa če preko komponentnega povežeš.

Razlike so ful opazne.Ostrina povečana minimalno 4-5 točk.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment

In si počasi na ceni novega laserja z vgradnjo. S tem da se ti ne praši še ena stvar več, kuri še ena stvar elektriko (da, tudi standby se nabere), dodatno kablovje in predvsem, 1 HDMI port manj in še en daljinec več. Tist upscale je pa verjetno nič boljši kot PS3 upscale.

Ne vidim pointa torej, da imaš poleg PS3 še en povprečen DVD player.

Sicer pa pomoje še boljši kompromis narediš, če te varnostne kopije DVD enostavno ne zapečeš na DVD-R ampak jih daš na USB disk, pa s tam predvajaš v PS3. Cena enga USB diska bo tako in tako enaka.

Link to comment

Če res gre DVD film na HDD in brez problema deluje na konzoli pol to gre.

Samo koliko vem,so DVD-ji zaščiteni.

Moraš jih s DVD DECRYPTER-jom prenesti samo chapterhje,kako pa je s podnapisi pa ne vem in več izbirami zvoka.

Če pa hočeš z HDD-ja gledat videje,pa je dobra zadeva kaj takega.

predvaja:

#

* MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)

* MPEG1/2 PS (M2P, MPG)

* MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)

* VOB

* AVI, ASF, WMV

* Matroska (MKV)

* MOV (H.264), MP4, RMP4

# Video codecs:

* XVID SD/HD

* MPEG-1

* MPEG-2

o MP@HL

* MPEG-4.2

o ASP@L5, 720p, 1-point GMC

* WMV9

o MP@HL

* H.264

o BP@L3

o MP@L4.0

o HP@L4.0

o HP@L4.1

* VC-1

o MP@HL

o AP@L3

torej vse.

Jaz imam tudi garancijo "se zgodi",ampak ni identična prvotni garanciji.

Ta garancija velja za strele,vlaga,dim,celo poplave,plazovi :lol: ter nerodnosti,če kaj zlomiš ali podobnega.

______PS1 2MB_____PS2 120GB_____PS3 500GB______

Link to comment
Ej pa če ga kupiš v bigbang daš, za 6 let garancije, 45 eur in te ne boli glava, pa šopaš vse preko PS3. Jst sem dokupil garancijo in bom gledal vse preko PS3, če pa crkne, pa crkne, ga bom pa nazaj nesel. Isto stane garancije za 6 let, kot en kur...... DVD predvajalnik, ki 6 let ne bo delal.

Mhm, in v big bangu ti bodo rade volje menjali glavo, oz. ponudili novi Ps3 :lol: malo morgen...Mam "globoke" izkušnje z big bangom glede reklamacij, pa ti lahko zagotovim, da če se res nene nekaj kar tak samo od sebe pokvari, pol ni šans da kaj dobiš od njih, ker so navadni slepari :thumbdown:

Link to comment

Jaz imam tudi garancijo "se zgodi",ampak ni identična prvotni garanciji.

Ta garancija velja za strele,vlaga,dim,celo poplave,plazovi :lol: ter nerodnosti,če kaj zlomiš ali podobnega.

Predvidevam da ciljaš na sarkazem ? Ker če bi to blo res, pol bi lahko zahteval reklamacijo, ker si pač v petek na zabavi ki si jo priredil polil špilo z redbull vodko, in je šla fuč... :D

Link to comment
Ej pa če ga kupiš v bigbang daš, za 6 let garancije, 45 eur in te ne boli glava, pa šopaš vse preko PS3. Jst sem dokupil garancijo in bom gledal vse preko PS3, če pa crkne, pa crkne, ga bom pa nazaj nesel. Isto stane garancije za 6 let, kot en kur...... DVD predvajalnik, ki 6 let ne bo delal.

Mhm, in v big bangu ti bodo rade volje menjali glavo, oz. ponudili novi Ps3 :lol: malo morgen...Mam "globoke" izkušnje z big bangom glede reklamacij, pa ti lahko zagotovim, da če se res nene nekaj kar tak samo od sebe pokvari, pol ni šans da kaj dobiš od njih, ker so navadni slepari :thumbdown:

Govoriš o "Se zgodi" garanciji? Ker tisto krije praktično vse in niti ne rabiš da se "nene nekaj kar tak samo pokvari" - je pa res da si v določenih primerih deli souldeleženec pri plačilu popravila. Nevem sicer kaj si ti poizkušal reklamirati itd., ampak dejstvo je da v primeru prenehanja branja optičnih ploščkov zadevo že v sklopu Sony garancije pošljejo na popravilo (kar je ene par forumašov tu, če se prav spomnim, doživelo). Ne vidim nobenega razloga, da v primeru njihove razširjene garancije ne naredijo enako. Ker zadeva rata precej preprosta in se da zelo hitro preveriti, ali bere ali ne. Ni kej "glumiti" tukaj.

Drugo so pa razne "se je uničilo zaradi slabe kvalitete izdelave" VS "si uničil zaradi nepravilne uporabe". Ker prvo standardne garancije običajno krijejo, drugo pa ne. Tako da verjamem, da poizkušajo zmanjšati količino neutemeljenih reklamacij včasih kar preveč vnemo. Ampak to vsaka trgovina začne slej ko prej početi, FYI. Ponavadi takrat, ko dosežejo nek nivo dnevnega prometa (torej, prodanih količin) in se jim s tem tudi količina in povezani stroški reklamacij dvigne.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.