Skoči na vsebino

YDL 6 (inštalacija in vse ostalo)


jurdos

Priporočene objave

ok, ne vem tocno kam spada ta tema..upam da nisem falil prevec..

whatever..

rad bi imel linuxe na ps3:

si poberem ydl 6 ..zapecem na dvd..po navodilih..formatiram,

inštaliram bootloader iz cdja, dam otherOS, tv spremeni resolucijo v 420i lowda par stvari.. med drugim zazna misko in tipkovnico..ko pa pride do kboot vrstice se ustavi..zdej ne vem..karkoli stisnem na tipkovnici, ne napise nic, tudi tab ne dela, ne reagira..al je moja tipkovnica slaba al pa je bootloader slab..al pa je kaj narobe z verzijo linuxov na cdju..

v glavnem boo..nimam pojma

ne bi sow kupit novo tipkovnico kar tako, brez da se prej malo pozanimam, kje tici problem.

hvala za odgovore,

Lp

Link to comment
  • Odgovorov 67
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

ok, ne vem tocno kam spada ta tema..upam da nisem falil prevec..

whatever..

rad bi imel linuxe na ps3:

si poberem ydl 6 ..zapecem na dvd..po navodilih..formatiram,

inštaliram bootloader iz cdja, dam otherOS, tv spremeni resolucijo v 420i lowda par stvari.. med drugim zazna misko in tipkovnico..ko pa pride do kboot vrstice se ustavi..zdej ne vem..karkoli stisnem na tipkovnici, ne napise nic, tudi tab ne dela, ne reagira..al je moja tipkovnica slaba al pa je bootloader slab..al pa je kaj narobe z verzijo linuxov na cdju..

v glavnem boo..nimam pojma

ne bi sow kupit novo tipkovnico kar tako, brez da se prej malo pozanimam, kje tici problem.

hvala za odgovore,

Lp

Ko napiše kboot pusti vse pri miru in bo šel naprej sam.

Nimaš kej pisat ko piše kboot. Pusti ene dve minuti pa se bo zalaufal. Če ne pa inštaliraj še enkrat.

Če si šel po navodilih ni razloga, da nebi delalo.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

pizda.. al ste neumni al ste se froci..

valda imam HD tv..

ce ti recem jaz da ne instalira..ne ti meni sej dela

in ne mi tle neki z navodili od ydl5 ki so stara najmanj eno leto..

ok..sem kupil novo tipkovnico..zdaj lahk tipkam v kboot..

ko izberem pravo resolucijo in stisnem enter mi ne gre tv out of gamma, ni to problem, ampak fora je, da mi vrze ven cel kup errorjev

END_REQUEST I/O ERROR,.

BUFFER I/O ERROR..

INPUT/OUTPUT ERROR.

in pol sem s5 v kboot vrstici..

jaz ze resno sumim da sem pobral kaksno slabo verzijo

al da sem kaj slabo zapeku

lp

Link to comment

Buffer i/o error za? Imam občutek, da si samo začetek errorja prepisal... žal ni dovolj informacij, da bi sploh začel lahko ugotavljati, kje bi lahko bila težava.

Malo dvomim, da je težava v samem DVDju, če sem iskren.

Maš razen USB tipkovnice še kaj drugega vklopljenega v PS3? Kak externi USB disk morda?

Link to comment

nic drugega razen tipkovnice in miske

evo ti komplet error..ni se mi dalo vsega pisat ker pisem preko ps3ja..

formatiram..ful al normal nima veze vedno ista zgodba..10gb to other os valda

ko konca instaliram otheros iz cdja

pol pozenem otheros, lowda bootloader..pride do kboot..

tle lahko stisnem kar enter al pa izberem s tab install_ps3_1080i

neki zacne mlet in mi vrze ven naslednje errorje:

END_REQUEST I/O ERROR, DEV SR0, SECTOR 7730408

pol takoj..

BUFFER I/O ERROR ON DEVICE SR0 LOGICAL BLOCK 1932602

teh je karnekaj..une st. na koncu se spreminjajo po eno visje

pol mi s5 proba neki nalozit in s5 end request buffer in na koncu 2x:

READ ON/MNT/ROOT/PPC/PPC64/VMLINUX OF 883455 BYTES FAILED: INPUT/OUTPUT ERROR

KILLED

in sem s5 pri kboot

vglavnem to more bit dvd

zdaj sem probal se enx instalirat bootloader iz dvdja in mi je napisalo da so

podatki poskodovani. ker se mi je to zgodilo prvic sem probal se enkrat in

je s5 delalo..ce to ni dvd jaz ne vem kaj bi lahko bilo.

lp

Link to comment

sori samo kot prvo moram tipkat z joystickom od ps3

kot drugo sem ziwcen ker mi ne dela in pol mi pridejo se modeli

pomagat kao da ne vem kaksno tv imam..mislim ze cel teden berem po forumih

razne napake pri instalacijah, tle sem prisel tezit na zadnje..ko nisem vec vedu kaj..

ne pa takoj ko se je pojavil problem. kapis? ce bi bla fora v sd hd tv bi ze zdavnaj resu.

pa teh navodil sem dal skozi kolko hoces. mi je bala ker ni tako preprosto in sem bil ziwcen da nihce ne zna pomagat. thats it. sori nic osebnega. ne poznam te lahko da si ql. kar pa se tice bana. boli me k.. itak ni koristi tle ;)

Link to comment
  • N7

em. ok. stekam, da si nervozen, prav. ampak nismo mi tle krivi, da imaš štalo s svojo kišto. mogoče ti pa tu nihče ne zna pomagat in če kdo ponudi pomoč, kakršnokoli že potem to spoštuj, ker to dejansko pomeni, da si je vzel čas zate. kapiš?

če te pa boli pa kaj naj rečem. pejt drugam, ker te tle ne bo nihče pogrešal.

kar se tiče tvoje napake ti pa iz povsem tehničnega znanja povem, da je lahko problem tudi v trdem disku. sformatiraj disk. to lahko narediš tudi tako, da ga vzameš ven in ga priklopiš na notesnik, npr.

sam bi testiral disk, ga potem formatiral in zbasal nazaj v ps3. ps3 ga bo itak ponovno formatiral. če sumiš slabo kopijo medija pa enostavno naredi drugo. po možnosti iz drugega vira.

ergo? javi, ko boš testiral tudi to. če boš...

UPDATE:

google pravi, da se DEVICE SR0 načeloma nanša na optični pogon, in sicer napaka bodisi na optiki ali mediju. vsekakor poizkusi z drugim medijev, počasnejši zapis, etc... skrata preveri osnove dobro zapečenega medija. no, jest bi vseeno preveril in preformatiral tudi hdd.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

zivijo

pred parimi dnev sm si kupil ps3 in bi si rad instaliral linuxe pa nemam pojma :( kje dobim ta zdl.6? nekje sem prebral da so boljsi xubuntu in sm ga skinu posneu na cd, dau u ps3 in mi sploh ne odpre.

zdej da nebi vec brezveze kej skinjavu in snemu u praznu,bi prosu ce mi malo razlozite kaj in kako? (al pa ce je mogoce ze kje kaka tema na to mi povejte) hvala

lp alen

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.