Skoči na vsebino

Xbox 360 vprašanja !


Godlike

Priporočene objave

.*LuKa*. na prejšnji strani je miwche objavil kako prepoznati jasperja :beer: Jasperji so najnovejši na trgu(12,1A)

Kako prepoznati Jasperja.

Najlažji način: pogledati amperje skozi režo. Če je 12,1A gre za Jasperja. Če je 14,2 je Falcon, če 16,5 je prva generacija xboxa.

12.1A.jpg

Še en način je prečekirati priključek za napajalnik. Opomba: napajalniki so vnaprej kompatibilni, torej stari napajalniki delajo brez problema z novimi xboxi, novejši napajalniki pa ne delajo s starimi.

http://images.anandtech.com/reviews/gad ... ifying.jpg

Sharksy.png
Link to comment

Ko dam Live connection test na 360ki, mi javi da imam omejeno povezavo. Naj bi imel NAT nastavljen na moderate namesto open... Sam problem je v tem, da nikjer v nastavitvah routerja (tam, ko v browserju vpišeš ip od routerja pa se povežeš nanj) ne najdem teh nat postavk, da bi lahko zadevo nastavil na open...

Imam pa ganymede ne vem kolko. A se da to kje drugje nastavit?

lp,

k_k

Link to comment
Ko dam Live connection test na 360ki, mi javi da imam omejeno povezavo. Naj bi imel NAT nastavljen na moderate namesto open... Sam problem je v tem, da nikjer v nastavitvah routerja (tam, ko v browserju vpišeš ip od routerja pa se povežeš nanj) ne najdem teh nat postavk, da bi lahko zadevo nastavil na open...

Imam pa ganymede ne vem kolko. A se da to kje drugje nastavit?

Daj ga v DMZ zone ali pa odpri porte:

* TCP 80

* UDP 88

* UDP 3074

* TCP 3074

* UDP 53

* TCP 53

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
.*LuKa*. na prejšnji strani je miwche objavil kako prepoznati jasperja :beer: Jasperji so najnovejši na trgu(12,1A)

Kako prepoznati Jasperja.

Najlažji način: pogledati amperje skozi režo. Če je 12,1A gre za Jasperja. Če je 14,2 je Falcon, če 16,5 je prva generacija xboxa.

12.1A.jpg

Še en način je prečekirati priključek za napajalnik. Opomba: napajalniki so vnaprej kompatibilni, torej stari napajalniki delajo brez problema z novimi xboxi, novejši napajalniki pa ne delajo s starimi.

http://images.anandtech.com/reviews/gad ... ifying.jpg

fak jst mam 16.5 :( :crybaby:

[No fear, no pain, be crazy & ride BMX]

Link to comment

Zdravo!

Ko sem brskal po forumu, še nisem našel odgovora na tale "problem".

Konkretno želim predvajati Prikolice iz Joker DVDja (hibridni - DVD film + druge datoteke).

1. Če dam Joker DVD v enoto XBOXa, se mi požene UI z DVD predvajalnikom. Stisnem A in film teče.

2. Če grem najprej na browse video (da bi izbral dvd, HD ali kaj podobnega), vstavim Joker DVD, mi avtomatsko in takoj požene DVD player.

Ne morem v direktorij Prikolice. Kaka ideja, razen te, da presnamem vse na zunanji disk in potem predvajam iz njega ali pa XBOX povežem na rač, samo na OSXu gre vse malce težje (obstaja program na OSXu Connect360 za povezavo in media sharing v OSX).

Kak pameten nasvet?

Hvala lepa in Lp

M

Link to comment
DVD film lahko gledaš na xboxu, direktorij prikolice pa ne, ker ni pravi format. Prikolice so ponavadi .mov, .xvid ali kaki drugi formati, ki jih xbox ne zna prebrat.

To ravno ne drži. Če prekopiram direktorij Prikolice za zunanji HD in ga priklopim na XBOXa, dela vse bp. Moraš pa imet delujoči Live, ker kodeke potegne z neta, če jih še ni v XBOXu.

Edino preko streaminga lahko gledaš te videe žal.

Jaz uporabljam Windows Media Connect. Med streaming content lepo dodam DVD enoto PCja in lahko pol pregledujem vsebino Natlačenk z 360ko.

Ne vem pa kako je z OSXom...

Na OSXu obstaja prg. Connect 360, ki dela fino. Lahko sharas slike, glasbo iz iTunes knjižnice in filme.

Hvala za odgovore in Lp še enkrat.

M

Link to comment

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu in imam par vprasanj na katere upam, da bom dobil kratke odgovore, pa zacnimo ;)

Cez par dni, bom imel 20. rojstni dan in okoliscine mi dopuscajo koncno, nakup Xboxa360 Elite!

1.Zadeva mislim kupiti tukaj:

http://www.bolha.com/oglas382495147/xbo ... o-trgovina - Xbox360 ELITE - 259EUR

Je to vredu? Je ze kdo kupil tu? Mozakar mi je odgovoril, da dobi posiljko xboxov cez par dni, potemtakem je to trgovina ali kaj? (v primeru kam se obrnem za garancijo, napake, vprasanja...)

2.Doma imam LG TV Plazmo, 106cm, HD Ready, 2x HDMI, simplink, 1080P input, 15:000/1, XD techno...zanima me samo tale 1080P, imam nalepko poleg teh vseh na TVju kjer pise 1080P INPUT, to pomeni da imam 1080 ali mam 720p?

3. KO dobim Xbox, katere dodatne komponente bi bilo pametno dokupiti? (rad bi tudi igral z prijatelji/em)

Prebral sem na vecino forumih o raznih pripomockih in skoraj nujno potrebnih in dobrih stvari za Xbox360, pa je bilo toliko imen, da sem si stezka zapomnil.

Skratka, kaj dokupim?

4. Pri elite verziji dobim vse kar rabim, se pravi HDMI kabel vtaknem v HDMI na plazmi in zadevca bo laufala?:)

5. Kaj je XBL/A ? Kako delujejo achivementsi?

Hvala za vse odgovore, se malo pa se Vam pridruzim v tem svetu xboxa :)

Lep pozdrav! :beer:

Link to comment

1. Obrni se na prodajalca, zgleda mal sumljivo vse skupi.

2. Kaj misliš če ti piše da maš 1080p, pa da je full hd. Ponavadi tisto kar piše tudi je, torej 1080p :D.

3. Dokupi še en wireless controller pa je to to. Pa še 8x baterije za polnjenje (da maš skoz ene rezervne pripravljene). Lahko tudi play&charge kit, sam men se ne da met prkloplenga controllerja not :).

4. da

5. Achievemnti so dosežki pri igrah. Pač ko narediš nekaj potrebnega za določen achievement (naprimer narediš nekaj v potrebnem času, opraviš misijo), dobiš nekaj Gjev (gamerscora). Potem se pa to sešteva, in nastanejo lestvice (poglej malo po forumu za slo lestvico).

Live ja pa tak, da maš gold račun en mesec zastojn, s katerim lahko igraš preko interneta igre. Potem pa moreš kupit naročnino (1 mesec 10€, trije 20€, 13 mesecev 30-60€). S silver accountom (zastojn) si lahko priklopljen na internet, vendar ne moreš igrate z drugimi, pa demote lahko downloadaš par dni kasneje kot z goldom.

bassivity.jpg
Link to comment

Bassivity, hvala ti res! :)

Sej se bom pozanimu se, mu bom rekel, da nebo kej cudnega okol garancije (mora bit 2+ leti), pa glede papirjev pa pogledu bom datum izdelave, pa ce je res lepo vse zapakirano itd :)

Drugac pa nebi smel bit nevem kaksen problem pri tep nakupu..

Na TV plazmi mi pise 1080p z znamko gori ja :) samo ni full HD, ampak samo HD ready :)

Wireless controler = se 1 joystick ali kako se tistemu rece, ko dobis samo enega pac za igranje..(da lahko se kak frend pride)

Pomoje bom kar kupil charge&play, samo se vedet moram, a to grejo normalne baterije noter, alkalne al?

Glede achivmentsov pa gamescorov, primer: najboljsi cas imam v NFS in dobim pike itd :D

Dobr, sej se bom se navadu ;)

Aja pa nesmem pozabit preden se reg. na live, da nastimam UK = drzava.

Se najbolj splaca kar pustit originalnega NEmodificiranega Xboxa ane? Ker so neki govorili da prike nek "fw" po 24.12 in da bojo lahko vsi igrali na live, brez BANane o.O

Lp, komi cakam weee ;)

Link to comment
Bassivity, hvala ti res! :)

Sej se bom pozanimu se, mu bom rekel, da nebo kej cudnega okol garancije (mora bit 2+ leti), pa glede papirjev pa pogledu bom datum izdelave, pa ce je res lepo vse zapakirano itd :)

Drugac pa nebi smel bit nevem kaksen problem pri tep nakupu..

Na TV plazmi mi pise 1080p z znamko gori ja :) samo ni full HD, ampak samo HD ready :)

Wireless controler = se 1 joystick ali kako se tistemu rece, ko dobis samo enega pac za igranje..(da lahko se kak frend pride)

Pomoje bom kar kupil charge&play, samo se vedet moram, a to grejo normalne baterije noter, alkalne al?

Glede achivmentsov pa gamescorov, primer: najboljsi cas imam v NFS in dobim pike itd :D

Dobr, sej se bom se navadu ;)

Aja pa nesmem pozabit preden se reg. na live, da nastimam UK = drzava.

Se najbolj splaca kar pustit originalnega NEmodificiranega Xboxa ane? Ker so neki govorili da prike nek "fw" po 24.12 in da bojo lahko vsi igrali na live, brez BANane o.O

Lp, komi cakam weee ;)

Koliko vem imajo 1080p samo tv-ji z full HD? Če ne me popravite.

Na 1080i ti bo ziher delovalo.

Sharksy.png
Link to comment

fantje pozdravljeni

Imam eno težavo/vprašanje namreč dobil sem za darilo xbox360 iz USA, kolega je prinesu še pretvornik iz 220 na 110 ampak je samo razdelilec ni bil adapter. Seveda sem priklopu in upam da skuru samo napajalnik, sedaj pa kaj narediti. Ok napajalnik načeloma se bo dal popravit, ali je dovolj če kupim samo adapter iz 110V na 220V (gledal sem tega http://www.delko.si/sql/eshop/catalog/i ... th=130_133) ampak mislim da je prešvoh (samo 100W) napajalnik je 175W, 12V = 14,2A.

Kaj predlagate, oz. ali je kdo imel podobno situacijo da je dobil xbox iz usa??

hvala za odgovore!

Link to comment
Bassivity, hvala ti res! :)

Sej se bom pozanimu se, mu bom rekel, da nebo kej cudnega okol garancije (mora bit 2+ leti), pa glede papirjev pa pogledu bom datum izdelave, pa ce je res lepo vse zapakirano itd :)

Drugac pa nebi smel bit nevem kaksen problem pri tep nakupu..

Na TV plazmi mi pise 1080p z znamko gori ja :) samo ni full HD, ampak samo HD ready :)

Wireless controler = se 1 joystick ali kako se tistemu rece, ko dobis samo enega pac za igranje..(da lahko se kak frend pride)

Pomoje bom kar kupil charge&play, samo se vedet moram, a to grejo normalne baterije noter, alkalne al?

Glede achivmentsov pa gamescorov, primer: najboljsi cas imam v NFS in dobim pike itd :D

Dobr, sej se bom se navadu ;)

Aja pa nesmem pozabit preden se reg. na live, da nastimam UK = drzava.

Se najbolj splaca kar pustit originalnega NEmodificiranega Xboxa ane? Ker so neki govorili da prike nek "fw" po 24.12 in da bojo lahko vsi igrali na live, brez BANane o.O

Lp, komi cakam weee ;)

Jst sem ga že spraševal za garancijo, pa je rekel da jo imajo 2 leti pri njemu v trgovini.

lp

Link to comment
Kako prepoznati Jasperja.

Najlažji način: pogledati amperje skozi režo. Če je 12,1A gre za Jasperja. Če je 14,2 je Falcon, če 16,5 je prva generacija xboxa.

12.1A.jpg

Še en način je prečekirati priključek za napajalnik. Opomba: napajalniki so vnaprej kompatibilni, torej stari napajalniki delajo brez problema z novimi xboxi, novejši napajalniki pa ne delajo s starimi.

http://images.anandtech.com/reviews/gad ... ifying.jpg

Ja potem imam jest FALCON k mi piše odzadaj 14,2A,narejen je pa bil 4.4.2008.

Upam da bo delal v redu,a so drgač kakšni problemi glede FALCON-ov?

LP

Tukaj piše da starejše verzije adapterjev bi morale delati z novejšimi verzijami konzol, se pravi če kupim adapter 16.5A bi moralo delati s konzolo ki ima vhod 14.2A???

Link to comment
Tip je O.K. Se pravkar menim z njemu, ker sem danes prodal Wii. Tako da...Xbox here i come :rock:

Lepo :) Kaj ti je pa kaj rekel, kaj sta se zmenila? :)

S kje pa si? Ce sva blizu greva lahko z enim avtom po 2 XBOXa pa se zabavno bo :D

mogoce se nama se kdo pridruzi :D

..2leti garancije, ok to pa je vredu ;)

Lp, komaj cakam :D

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.