Skoči na vsebino

NXE in WM center


Dary

Priporočene objave

Poskušam povezat xbox 360 z mojim računalnikom in mi enostavno ne uspe.

Uporabljam Win. Vista ultimate x86 ter xbox 360 z novim dasshboardom NXE.

Imam tudi modem od SiOL-a Sinope 568+ ter ga imam narejenega kot ruter.

Zdaj pa prosim če mi kateri pove postopek od začetka do konca kaj vse moram narediti.

Zdaj nevem kako naj dodam xbox v domačo omrežje da bi ga potem media center našel...

prosim za pomoč

lp

DarySLO.png
Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Tudi sam imam to kombinacijo kot predhodnik (DSmadfan), pa sem poskušal, ampak se ne vidita.

Sem mislil, da bom lahko dostopal neposredno do diska na konzoli, ampak žal ni šlo.

Sem imel namen zaradi varnosti si na komp posnet theme in ostale slike, ki jih imam na disku od Xboxa, pa ni šlo.

Sem se pa potem spomnil eno drugo varjanto, samo vseeno me zanima, kako povezat oz. kaj storit da se bi dalo dostopat do konzole.

SKALEC.jpg
Link to comment

jaz mam router linksys wrt54g. xbox360 je povezan s kablom, prenosnik pa wireless. mam windows xp s tem da mam pol nameščen windows media player 11 preko katerega ta sharing muzike, filmov in slik sploh deluje. v WMP 11 greš na nastavitve:

tools - options - library -> configure sharing -> Share my media to Xbox360

Pod settings maš še dodatne nastavitve.

Važno je da mate windows media player 11 oz. verzijo, ki ta sharing sploh omogoča. Vem da una ki je bla prej z win xp sp3 ni bla dobra za to...

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Jaz sem mel zdej neki dni velike težave s povezovanjem konzole in računalnika. Prvo mi je dolgo časa govoril xbox "PC not listed" na računalniku pa sem si inštaliral WMP 11 in šel pod library da bi pogledal ali zazna xbox 360 in ga ni, ne pridem do tja da bi lahko kliknil na zaznano napravo in dal "allow" in bi zadeva delala.

Šel sem gledat vodiče kaj so drugi delal pa so bli vsi brez rešitev. enim je delalo drugim pa ne.

Problem pa sem rešil in sicer takole...

Na računalniku sem v omrežnih nastavitvah ustvaril domače omrežje in šel čez čarovnika, nastavil WORKGROUP in dokončal, resetiral. Zadeva ni delovala, še vedno media sharing ni zaznaval.

Iz switcha sem izštekal vse kable in pustil v njega vštekan samo kabel k je prišel iz PC-ja in tistega ki je prihajal iz XBOXA. Še vedno se ni zaznalo nič. Potem sem vklopil kabel ki je prihajal iz xboxa direktno v računalnik in je računalnik zatežil da je povezava omejena ali pa sploh ne dela. (limited connection z rumenim klicajem)

Nastavil sem tiste standard ipje, na kompu 192.168.0.1 na xbox sem šel pod settings pa nastavil network nastavitve na manual in vpisal 192.168.0.2 ..dejansko ni nič delovalo, nič. Še vedno nič.

Nastavitve sem iz manual dal nazaj na avtomatic in študiral dalje kaj bi lahko naredil. Opazil sem da mi je xbox potem kar sam določil en čuden ip ki je bil vpisan spodaj pod automatic...ne spomnim se ga več, bil je pač bistveno drugačen od 192.168.0.1 ..nekako v smislu 254.250.84.40 in mi je padlo na pamet da bi na kompu nastavil ip tak kot si ga je določil xbox, in sem ga nastavil samo zadnje cifre sem spremenil, recimo na .41 in je izginila una ikonca "limited connection" ..brž sem šel nazaj pogledat v media sharing ali deluje, ali je zaznan in ja je bil, dal sem allow in šel nazaj na xbox, dal test connection in je naredil test...in je rekel da ne deluje..da je spet problem. Vseeno kljub problemu sem šel v media library, pogledu tam pod ikono computers in je bil zaznan...videl sem video pa music mapo na disku in zagnal film z diska.

Uspel mi je šele potem ko sem nastavil obema ip, ki je bil drugačen od tega standardnega 192.168.0.1

Fora je bla v tem da mi potem internet ne deluje če mam nastavljen ip kar en lev...tko da sem na xboxu pod manual določu nov ip k je bil isti k moj statičen ip, samo zadnji del cifer sem spremenu tko da ip na kompjuterju od kabelskega interneta mi je ostal isti in je internet deloval, na xboxu je bil pa nastavljen isti ip, samo z zadnjimi ciframi drugačen in zadeva deluje.

Zdej je pa pač tako, dokler mam na xboxu nastavljen na manual, se ne morem povezati na xbox live marketplace, če pa dam v network settings na avtomatic pa mi poveže se na xbox live ampak ne morem vzpostaviti povezave s kompom

zadeva rešena zelo po domače, ampak deluje pa.

pc not listed is no more :D

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Bom kar tukaj pristavil svoj pisker in sicer:

Kakšne video datoteke lahko sploh predvajamo na WM Centru na konzoli ? Samo .wmv ?

No, ker mp3 fajle pa laufa BP, pa se čudim zakaj ne gre potem recimo avi ali mpg . :?

No, ker sem probal:

- .avi (ni šlo - napaka)

- .mpg (ni šlo - napaka)

WMV ni panike, deluje BP. Nasploh pa mi je všeč XBOX WMCenter za gledanje slik, poslušanje glasbe ... itd.

SKALEC.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
ja, omogočit moraš v windows 7 da se konzola lahko konekta, privzeto je nastavljeno da blokira povezavo (block).

v network connections imaš xbox in klikneš na njega potem greš v media streaming options in daš allow all.

ja sj to je nekak logicno,sm ni mi jasno zakaj ne morem kliknit na xbox-a..vidim ga sm kliknit pa ne morem na njega

CRITICAL1986.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.