Skoči na vsebino

Pomoč pri brezžični povezavi za wii


minos55

Priporočene objave

No rabil bi vašo pomoč, jaz imam doma omrežje vse s kabli, ali je možno da nabavim mrežno kartico da dam v pc in potem dam preko tega pcja na wii internet, saj imam jaz intenret preko kablov na moj pc.

Upam da ste razumel. In ali mi lahko poveste kakšno pametno in poceni rešitev katera kartica bi bila bolša in ne predraga.

ter ali rabim potem na omrežni kaj nastavljat ali v wii da mi dela omrežje?

sem čist začetnik z tem brezžičnimi omrežji.

Link to comment

Ojla, v windows okolju nobena kartica ne omogoca Master nacina, torej da se obnasa kot Access Point. Najblizje se temu pribliza RaLink cipvoje, vendar potrebujes modificirane gonilnike. Ena izmed taksnih je tudi WiFi od Nintenda za DS, katerega lahko tudi uporabis za priklop Wiija. Morda je v tem trenutno tudi najcenejsi priklop Wiija na internet. Drugacna pa je slika v Linuxu, kjer obstaja Master mode za Atheros cipset, Intelove centrino in Broadcomove BG43xx kartice ter Prism in Hermes cipe.

Morda bi se dalo kje najti Broadcom BG43xx modificirane gonilnike, vendar se nisem utegnil guglat. Je dokaj razsirjena kartica, saj jo uporabljajo skoraj vsi routerji, kot so Linksys, Asus, Belkin, itd.

(:

Link to comment
  • vrhovni

minos55: tale moj antični članek se ukvarja točno s tem problemom, tako da mogoče najbolje, da si ga najprej prebereš, pa če ti še kej ne bo jasno, pa kr vprašaj. Sicer je pisan za DSja, ampak je isti postopek za Wiija - jaz imam sedaj že na treh računalnikih tako spedenan wireless. Edina razlika je, da je za DSja bolje imeti nastavljen Wireless mode na 802.11 B, za Wiija pa 802.11 G.

Gorky: hja, če ti Gigabyteovi driverji ne primejo, zna biti problem. Verjetno obstajajo kakšni driverji za chipset, ki ga uporablja tvoja mrežna, da jo spremeniš v AP, ni pa nujno. Kaj za eno nucaš?

Link to comment

Gorky: hja, če ti Gigabyteovi driverji ne primejo, zna biti problem. Verjetno obstajajo kakšni driverji za chipset, ki ga uporablja tvoja mrežna, da jo spremeniš v AP, ni pa nujno. Kaj za eno nucaš?

Kartico, ki jo imam je SMCWPCIT-G. Na ralink listu v tvojem članku je SMCWPCI-GM z Ralink RT2600 chipset, vendar razlike med njima ne vem, ker smc.com ne deluje... sem isntaliral driverje Gigabytove in Ralink in ne najde kartice... kakšna ideja? V googlu nisem najdu nič pametnega...

lp

Link to comment
  • vrhovni
Anduril: Kaj bi mi lahko mogoče povedal kje si dobil ti in katero navsploh izmed tistih na seznamu, ter koliko je stala?

Jaz imam od Edimaxa EW-7128g, nabavil sem jo v ljubljanskem Mlacomu za malce manj kot 5 jurjev. Prve verzije so imele Ralink 2500 chipset, zadnji dve, ki sem ju nabavil, imata pa Ralink 2501, ozr. Turbo. S tem da ima na srečo Gigabyte tudi eno mrežno, ki ima Ralink 2501 chipset, tako da pač inštaliraš njene driverje in dela SoftAP brez problema.

Glede drugih čipovij ne vem, 2500 in 2501 vem da delujejo z določenimi Gigabyteovimi driverji, za ostalo pa žal nimam pojma.

Kartico, ki jo imam je SMCWPCIT-G. Na ralink listu v tvojem članku je SMCWPCI-GM z Ralink RT2600 chipset, vendar razlike med njima ne vem, ker smc.com ne deluje... sem isntaliral driverje Gigabytove in Ralink in ne najde kartice... kakšna ideja? V googlu nisem najdu nič pametnega...

Ne vem, poglej malo, če ima Gigabyte kakšno mrežno z istim chipsetom in probaj še s tistim driverji .. če ima pa tvoja kakšen ne-Ralink chipset pa ne vem, bi ti moral pa kdo drug, ki ima izkušnje z njimi, kaj svetovati ..

Link to comment
  • vrhovni
Sepravi, če grem po drugo kartico, recimo Edimax EW-7128g, ki je na tisti listi "Ralink RT2500 chipsets based wireless 802.11g devices", bo stvar 100% delovala?

Meni je zaenkrat še z vsemi tremi EW-7128g vse delovalo brez problemov, več kot to ti težko rečem.

minos55: pomoje so to precej expresno zrihtali, če so oni kaj zasrali. Verjetno se nimaš kaj bati, vsaj glede na izkušnje vseh tukaj na forumu, ki smo preživeli postopek updejtanja. :)

Link to comment

Mam Asus wl-167g usb wlan adapter.Pa sem vse lepo nastimu tako da mi je na wiiju ,ko sem kliknal na ikono search for an access point lepo najdlo povezavo.Potem je pa šlo naprej na testing connection pa išče pa mi napise Error Code: 51330 Unable to connect to the internet Chose Internet settings and then confirm your connection. Zdej se pa toliko časa matram pa nikakor ne morem ispostavit povezave.Tako da se za vaše predloge vnaprej zahvaljujem.

Lp

Link to comment
  • vrhovni
si na tisti mrežni kamor ti dostopa internet v tvopj pc nardil na shared, saj če ni na shared boš povezavo dobil sam nebo ti šlo na net.

Ozr. alternativa, ki jo laufam jaz, ker mamo mrežo spedenano tako, da ne gre z enostavnim ICSjem: bridgeaš wireless povezavo in tisto, preko katere imaš internet na računalniku - izbereš obe in klikneš Bridge (ne me sedaj vprašat, kako je to v slovenščini, ker nimam najmanjše ideje :) ).

Pri meni dela tako na dveh računalnikih brez problemov.

Link to comment

Povezavo sem v študentskem sicer zrihtal, zdaj pa me zanima še za doma, kjer imam ADSL preko Sagem f@st 3344 routerja in notri brezžično kartico. Je kdo uspel z dotičnim routerjem povezati Nintendo?

Sem izklopil firewall in še vedno ni nič. V kolikor imam automatic IP mi javi 52130 unable to conect to the internet, če ročno vpišem pa error 52230 can't find server.

Ima kdo kakšno idejo, kak povezat preko PPP?

hvala,

lp

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.