Skoči na vsebino

priklop 360 tke na net


kilzorz

Priporočene objave

  • Odgovorov 73
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Am, kje lahko se pogledam kak IP mam, da bi vpisal manualno in bi mi te mogoce celo se povezalo na net. Ker ce ne bom popizdo.

Prvo povej kaj imaš za enega ponudnika internetnih storitev!?

Če maš siol si brez problema nastaviš IP:192. 168. 1. 5 ker ima siolov router (usmerjevalnik) ponavadi IP: 192.168.1.1, kar lahko uporabiš kot gateway!

Siolovi DNS-ji so pa : 193.189.160.13 in pa 193.189. 160.23 kar ponavadi ne rabiš vpisovat a vendar poizkusi če ti slučajno ne dela to problema. Drugače pa mogoče malce poglej v MS XBOX360 navodila za uporabo.

Xsiluro.jpg

Link to comment
Imam siol adsl ja. Priklopim direkt v modem x-kabl In pri DNS mi vedno vrze error. Vpisal DSN tak kot je napisan na listu ampak ne gre.. DNS stevilke imam 193.189.160.11 in sekundarni 12 na koncu. nikako mi ne gre. zdaj se grem do punce ki ima T2 in ce se tam ne gre ga nesem v mulera.

Če uporabiš DNS-je kot sem ti jih napisal zgoraj : 193.189.160.13 , 193.189.160.23 in kot ti je povedal Kekken3 ti mora delat, nima Muller nobene veze s tem,..Razen če imaš problem z mrežno kartico to je pa nekaj drugega - se pravi, da ti mrežna ne deluje potem pa le brž napravi reklamacijo.

Je pa še ena stvar na kar je treba bit pozoren praviš, da imaš siol paket kateri modem (calisto, sagem@344, ganymed+, synope???) pa imaš in če imaš za modemom mogoče usmerjevalnik (router)? Meni recimo niti pod razno zadeva ni delovala direktno preko modema sagem@344 je pa res, da sem imel priklopljen PC in Xbox360! Potem ko sem imel za modemom wifi usmerjevalnik potem je pa zadeva delala brez problema!?

Xsiluro.jpg

Link to comment

No, po zgornjih sporocilih sem sel popravit na 13 in 23 in se vedno ni delovalo. modem imam Synope. Nimam nobenga routera. samo modem ki se deluje brezzicno (samo nevem kak, sem noob v teh stvareh). tam, ko pise ethernet 1 porinem xbox-kabl, potegnem ven iz modema, vzgem konzolo, prikljucim modem (kot reset) in se stvar vedno ne gre. Tudi ce ne nardim tega vsega ne gre.

Link to comment
No, po zgornjih sporocilih sem sel popravit na 13 in 23 in se vedno ni delovalo. modem imam Synope. Nimam nobenga routera. samo modem ki se deluje brezzicno (samo nevem kak, sem noob v teh stvareh). tam, ko pise ethernet 1 porinem xbox-kabl, potegnem ven iz modema, vzgem konzolo, prikljucim modem (kot reset) in se stvar vedno ne gre. Tudi ce ne nardim tega vsega ne gre.

Hmm Synope maš to je super modem, mam tudi jaz deluje b.p.!

Lej takole ti lahko pomagam pa mora delovati nastavi sledeče:

IP:192.168.1.(39)-->tukaj lahko uporabiš št. od 2-250

subnet mask:255.255.255.0

Gateway:192.168.1.1--->Synope IP

Poizkusi še tole!

DNS:192.168.1.1--->synope IP

al pa Siolove DNS-e

DNS1:193.189.160.13

DNS2:193.189.160.23

Prosim poročaj če ti dela ker bi ti moralo!!!!???

Xsiluro.jpg

Link to comment

Niet :doh: :annoyed: Probal vse pa ne gre. Dal DNS od Synope tisti kot primarni samo in se potem kot oba in ni slo. Ip-je vpisal dal 10 na koncu tam ko je do 250 in tud ni slo. Probal se potem z siolovimi dns-ji in tudi ne. Vedno DNS error :crazy: . Potem je cist mozno da je v konzoli mrezna al kaj je zjebana, al? Ce je kdo od vas v mb ali ok. mb in ima cas, mu lahko prpelam kisto tja pa se se tam sproba ce ne pa nazaj v trgovino pa Billu en sms poslat :o

Hvala za trud, dobite pir ko se srecamo :beer:

Link to comment
  • vrhovni

Err, se samo meni zdi čudno, da bi modem kar direktno priključil v x360 in pričakoval, da bo delalo? Pri T-2ju še mogoče, ker ne uporabljajo PPPOEja, ampak direkt Ethernet, kjer ne rabiš usernamea in gesla, pri SiOLu pa pomoje tako ne more laufat stvar?

Kako naj bi se x360 povezal na net, če mu nikjer ne vpišeš SiOLovega usernamea in passa? Ali mu jih, pa nikjer niste tega omenili?

Če mu ne - potem pomoje brez routerja (ki ti vzpostavi povezavo s SiOLom in jo posreduje naprej) tole nikakor ne bo šlo.

Link to comment
Niet :doh: :annoyed: Probal vse pa ne gre. Dal DNS od Synope tisti kot primarni samo in se potem kot oba in ni slo. Ip-je vpisal dal 10 na koncu tam ko je do 250 in tud ni slo. Probal se potem z siolovimi dns-ji in tudi ne. Vedno DNS error :crazy: . Potem je cist mozno da je v konzoli mrezna al kaj je zjebana, al? Ce je kdo od vas v mb ali ok. mb in ima cas, mu lahko prpelam kisto tja pa se se tam sproba ce ne pa nazaj v trgovino pa Billu en sms poslat :o

Hvala za trud, dobite pir ko se srecamo :beer:

ScarFace škoda da nisi iz Ljubljane bi ti pomagal brez problema.

Drugače me pa zanima a si probal izklopit PC pa samo Xbox360 prklopit?

Dej probaj še na drugi lokaciji če je slučajno kej narobe z Synope modemom oz. njega nastavitvami. Ker tam imaš varjanto za nastavljanje lan portov.Lahko da nimaš tam nastavljeno na data kamor vtikaš UTP kabel!

Xsiluro.jpg

Link to comment
Err, se samo meni zdi čudno, da bi modem kar direktno priključil v x360 in pričakoval, da bo delalo? Pri T-2ju še mogoče, ker ne uporabljajo PPPOEja, ampak direkt Ethernet, kjer ne rabiš usernamea in gesla, pri SiOLu pa pomoje tako ne more laufat stvar?

Kako naj bi se x360 povezal na net, če mu nikjer ne vpišeš SiOLovega usernamea in passa? Ali mu jih, pa nikjer niste tega omenili?

Če mu ne - potem pomoje brez routerja (ki ti vzpostavi povezavo s SiOLom in jo posreduje naprej) tole nikakor ne bo šlo.

Anduril tile ta novi Iskrini modemi synope imajo vgrajen router, wifi , firewall in switch tako, da zadeva mora delovat brez problema s štirimi ožičenimi PC-ji in 200 brezžičnimi.Sem sam imel isto nastavljeno oz. po novem sem šel z PC-jem na Wifi! Definitivno pa mora biti v modemu vstavljeno uporabniško ime in geslo, ker brez tega pa ne bo nič delovalo!

Xsiluro.jpg

Link to comment
  • vrhovni
Anduril tile ta novi Iskrini modemi synope imajo vgrajen router, wifi , firewall in switch tako, da zadeva mora delovat brez problema s štirimi ožičenimi PC-ji in 200 brezžičnimi.Sem sam imel isto nastavljeno oz. po novem sem šel z PC-jem na Wifi! Definitivno pa mora biti v modemu vstavljeno uporabniško ime in geslo, ker brez tega pa ne bo nič delovalo!

icon_eek.gif Hudo? Nisem vedel za to. A to je odkar ima SiOL te Trio pakete in to? Nej ga dajo še men, hudiči, k mam eno sto let staro čudo kle, brez kakršnihkoli extra funkcij. :eviltongue:

Link to comment

Anduril jaz sem jih eno leto in tri mesece prosil naj že končno zrihtajo stvari, ker mi je trikrat do štirikrat na dan dol vrglo ADSL vse zaradi francoza (sagem@344).Potem mi je prekipelo in sem napisal reklamacijo jo poslal na njihov fax in končno so mi po mesecu premetavanja papirja zrihtali dobropis za čas ko mi adsl ni deloval in še zamenjali modem zastonj za Iskrin Synope+. Od takrat sem v sedmih nebesih linija nikoli ne pade dol pa še navadne telefone lahko uporabljaš ne rabiš IP telefone kupovat, da o Wifi dodatku sploh ne govorim, Iskrin modem ga ima namreč vgrajenega-brez doplačila!

Xsiluro.jpg

Link to comment
Zakaj bi izklopil pc? ja, bom probal porinit tale kabl se v 2,3,4 lukne.

Ne fizično izklopit PC-ja samo utp kabel ven porini iz iskrinega synope modema pa tja, ker je bil prej utp kabel od PC-ja daj not utp kabel od xbox360-ke!

Samo toliko, da ugotoviš če je štos v lan portih, kot sem ti svetoval že malo prej (zgornji post-i)!!

Aja pa še nekaj a ti na PC-ju dostopaš na net preko siol povezave ali si vpisal v modem uporabniško ime in geslo za dostop do interneta?

Xsiluro.jpg

Link to comment

on majster ko je prpelal zadevo je na postavil povezavo, saj drugace jo znam sam. (pac tam internet moznosti....) Sedaj pa se normalno povezem net s pc-jem. Al kako mislis? pol pa potegnem ven kabl od racunala, potisnem not x.kabl in je to to. Al bi se moral kaj narest druga? je pa res, da se nic ne spoznam na to zadevo oz. kake funkcije vse ima. Glavno da meni poveze in mi net dela in zdaj bi se rad da bi mi live sel, ki pa mi nikakor ne. Saj obstaja moznost da jaz nisem aj naredil kar bi se moral. Zato bi pa potreboval spet tvojo oz. vaso pomoc, hvala.

5.2 sem v lj, grem na izpit, tak da se lahko dobimo da dam za :beer:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.