Skoči na vsebino

[Uradna tema] DS Lite


Anduril

Priporočene objave

  • Odgovorov 411
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Kolikor sem igral DS, lahko rečem samo, da, definitivno. Kot prvo DS nima filtriranih tekstur, oz. uporablja samo point filtering, kar pomeni, da so vse teksture kockaste kot na PS One in Saturnu. Kot drugo je resolucija nižja, kar še dodatno oteži igranje FPS iger. Potem gre omenit zelo "blocky" look. Ta je bil prisoten sicer tudi na N64, ampak vseeno so to uspele nekatere igre kar dobro prekriti, recimo z naprednim osvetljevanjem in pestrimi teksturami (DK64, Jet Force..). Edini plus DS-a je, da prave 3D igre dejansko tečejo tekoče, kar za N64 žal ne bi upal trditi. Nintendo je obljubljal za DS kvaliteto N64, pa še dvakratno hitrost slednjega. To žal ne drži. Še v 2D je zadeva bolj primerljiva z GBA-jem kot N64 (Yoshi's Story, Mischief Makers..). Je pa tudi res, da je bilo podobno tudi s PSP-jem: obljubljajo PS2+, izdali pa so nekakšen prenosni Dreamcast.

Link to comment
Po vajinem mnenju je torej DS v 3Dju slabši kot N64?
Jaz nimam nič proti 3D špilom, le proti FPSjem. Med igranjem MP:H imam pač konstantno občutek, kot da bi gledal skozi špranjo in se trudim razločit detajle. Po drugi strani so 3D špili tipa Super Mario 64 na njem odlični.

Pri FPSjim me moti nizka resolucija, ki je vendarle nižja od šestštirke. :?

Sicer pa stvar okusa, ampak FPSji na DSu zame niso (nizkopoligonski modeli nimajo tu nič opraviti - le resolucija).

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment
  • vrhovni

Eh, edina stvar, v kateri imajo N64 špili pomoje prednost pred DSjem so teksture, ki so pač res precej kockaste pri vseh špilih. Resolucija pač je, kakršna je in je pogojena s sistemom - sploh pa večina N64 špilov ni imela blazno višje resolucije kot vsak od DSjevih ekrančkov, kar je bolj tragično za N64. :D

Razen v teksturah, se mi zdi, da DS naščije N64 na vseh področjih. Primerna se mi zdi primerjava med Mario Kartom 64 in Mario Kartom DS, ki sta pomoje izšla ob podobnem času na vsakem sistemu - pa ne moreš verjeti, za kakšno razliko gre. DSjev je neštetokrat bolj podroben, obenem pa teče z izjemno tekočim framerateom, medtem ko je N64 verzija skrajno enostavna in prazna, kakšne proge pa nerazumljivo štekajo.

Ne vem, jaz imam feeling, da se, razen kockavosti tekstur, DSjevi špili že sedaj lahko mirno primerjajo z najlepšimi N64 špili (Conker, JFG, DK64), če jih ne kar prekosijo, obenem imajo pa razvijalci še leta časa, da iz DSja iztisnejo vse, kar se da.

Glede FPSjev je pa res - gre pač za stvar okusa. Jaz nimam z MP:H in nižjo resolucijo nikakršnih problemov. Mogoče ima s tem kaj dejstvo, da sem QW več let špilal na 320x240. :lol:

Link to comment

Eden izmed minusov na DS Lite-u, mislim, da je števec baterije, ki prikazuje le dve situaciji. Ali je prazna, ali je pa polna. Vmesnih korakov, tako kot smo vajeni na mobilnih telefonih, NI.

Potem se mi je zelo zameril D-pad, s katerim pod nobenim pogojem ne morem igrati Raymana DS, saj mu diagonale delajo ogromne probleme, nad Touchscreen nadzorom pa pri Rayman-u nisem preveč navdušen.

Za nameček se mi je pa še zastali (al kak se že reče, ko pixel ostane v eni barvi) pixel pojavil. Pa me zanima, če v Mullerju mogoče menjajo DS Lite ob primerku zastalega pixla, ker sem bral, da naj bi novejši Lite-i imeli že boljši D-pad???

Link to comment

Ka pol velja, da ti ga morejo ob eni zastali piki zamenjat, pa če bo delal probleme mu bom dal Raymana mal za špilat z d-padom (hihi). Je pa pika rozasta, pa točno vem, kje se lahko lepo vidi (Mario Kart DS- Wario Stadium), pa kje se nahaja. Zgleda, da bodo sedaj v Mullerju začeli preverjat robo (slabo za velik odstotek ljudi).

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
Another handful of unconfirmed titles has appeared on retail Web sites today, with a trio of Ubisoft ports leading the way. First up is a DS edition of the upcoming Xbox 360 and PlayStation 3 stealth action game Assassin's Creed.

OMFG ! pWned !! :bowdown: Ne me zezat kaki naslovi zadnje čase za DS !! Ninja Gaiden zdaj Assasins Creed.... :mwahaha: AC DS bi naj izšel ali 25. ali 27. Septembra letos. Sicer ok najmanj 200x bodo še prestavili a vseeno !

followmeontwitter.png
Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 1 mesecem ...
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.