Skoči na vsebino

Xbox 360 - tema o okvarah !!


AndY1

Priporočene objave

  • Odgovorov 190
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Lej.....stvar je taka.

Cisto logicno gledano, je boljse ce je postavljen vodoravno, saj ob primeru razlitja cin točk, naj bi le-te ostale na svojem mestu(to je zeloooo relativno)

Pravtako se xbox bolje hladi v vodoravnem polozaju, ker gre zrak notr na spodnji strani - blizje ventilatorjem.

Je pa res, da ce je v navpicnem polozaju, potem gre veliko zraka noter tudi na stranici. Prav tako pa so venti višje in če sklepamo, da se topel zrak dviguje, bodo svoje delo boljse opravljali.

Navsezadnje je, kakor je že veliko ljudi povedalo, vseeno kako je tvoj xboxen postavljen. V vsakem primeru pazi, da ima okoli dovolj prostora za outtake in intake zraka. Torej...ob straneh(v vodoravnem polozaju je to spodnji del)

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

Če sicer sklepam po nekih načelih fizike glede toplega zraka in podobnih zadev, bi dejal, da je za Xbox360 bolje če je postavljen vertikalno kot horizontalno. Zakaj? Zato, ker kot vemo se topli zrak dviguje in če imaš konzolo v horizontalnem položaju ima topli zrak večjo težavo priti na plano, ker ni odprtin oz. so razmeroma daleč, se ujame pod pokrov ter še dodatno prispeva k segrevanju konzole.

Ko pa je konzola v vertikalnem položaju, lahko topli zrak uhaja ven skozi luknje na vrhu pri trdem disku ter pri stranskih luknjicah, skratka ima več možnosti za uspešno oddvajanje.

Glede odpiranja DVD pogona v vertikalnem položaju ali njega problemih, je to zato krivec najverjetneje mehanska napaka na enoti ne položaj konzole.

Xsiluro.jpg

Link to comment

Nov!

Mah ampak zaradi tega se ravno ne bom sekiral. Morda ga bom potem enkrat čez kake par mesecev šel zamenjat. Ampak saj sedaj deluje.

Sicer sem ob prvem zagonu dobil nek rdeč obroč. Pa sem potem s pomočjo navodil pogruntal,da je bil AV kabel slabo vstavljen. Sem pa moral že kar orenk pritisnit, da je lepo šel not. Kar me čudi,ker ponavadi sem pri teh stvareh nežen tukaj moraš pa kar pritisnit.

Link to comment

Hehe js sm tud enkrat cviknu k svinja k se mi je pokazal rdeč obroč pa nobene slike. Sm se že vidu kako vračam svoj nov xbox nazaj. No na srečo sm vidu da se mi je komponentni kabl mal izklopu, tko da sm ga nazaj vklopu in stvar je spet delala normalno :rock:

I say if we want to make any real progress, we ditch the cripple.

Link to comment
  • Pred 4 meseci ...

Folk! Samo za info - ce slucajno kdo dobi 3 rdeče lučke (vsi vemo kj to pomen), nj se odloči za X Clamp popravilo. Poznam dobrga serviserja - zadevo zrihta v istem dnevu k jo prnesete na servis - cena pa minimalna 35 - 40 evrov - v primerjavi z drugimi nategi, k ti računajo po 150 evrov.!

Če kdo nuca info nj me kr obvesti preko ZS!

Frikozoid.png

ach1.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.