Skoči na vsebino

X vs. Sony vs. Y


Priporočene objave

Zgornji dve povezavi te odpeljeta na ps3hax.net in psx-scene.com tako, da hvala, da mi še enkrat kažeš kar sem že videl in Sem imel celo že citat in povezavo do tožbe prilepljen v prejšnem postu, pa sem to veselje raje tebi prepustil, aja pa povezavo sem imel s PDFjem uradne izjave za javnost, vsaj orignal vir daj, a ne!

Na vprašanja si pa dobil več kot odgovor tudi glede slike, anonimus so najavili demonstracije, ki jih praktično ni bilo.

On April 16th, we will take the protests against Sony to the streets. We encourage anyone who is able to come to a nearby Sony Store to support the cause, even if you are not usually involved with Anonymous. This is not just about Anonymous - this is about your rights.

Lahko se trudiš ampak napad na PSN ni zaenkrat povezan z anonimus, pa če si nekateri še tako želite (hejterji), ni pa izključeno, da je napadalec anonimus izrabil za krinko.

Aja glede pušenja, kadi Sony in prav je tako!

...neznanci so vdrli v spletni portal računalniških IGRIC!!! mamu jim, in to rečejo v dnevničku.

Povezava na 23:38

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • Odgovorov 299
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Torej je res vse stvar perspektive.... očitno nekateri ne zmorejo videti najpreprostejših dejstev...

Pač ti naivno meniš, da se lahko največji napad Anonymousa zgodi v pičlem dnevu... stvar perspektive... vsekakor. Tudi zato, ker očitno ne pozaš drugih akcij, ki so bile manjše in so trajale več dni... Nekaterim pa je jasno, da se je napad 16. aprila šele začel - in se do danes še ni končal. Nenazadnje menda Sony ni računal, da mu bo anonymous do potankosti razgrnil celoten plan največjega napada do sedaj? Kaj ni bilo dovolj, da so napad odprto napovedali, da se je Sony pripravil... LOL

Lahko se trudiš ampak napad na PSN ni zaenkrat povezan z anonimus,

A nisi to trdil tudi nazadnje, ko so napadli PSN v začetku aprila pa se je kasneje izkazalo za debilizem? Si, ane... kaj je že bil takrat razlog? Kombinacija ignorance in butthurta? LOL

Kako pa tokrat veš, da napad na PSN sedaj ni povezan z anonimous? Pobožna želja? Imaš kakšno podkrepitev ali je to zgolj tvoje "nevtralno" mnenje na podlagi nepoznavanja dejstev... Se spet trudiš izkrivit dejstva, kot zadnjič, ko anonymous ni napadel PSN? LOL

In kaj pomeni, da napad zaenkrat ni povezan z anonimusom? LOL Napad se je že zgodil... torej ali je povezan ali ni... Kaj pomeni zaenkrat? Da ti ne poznaš dejstev? Potem za razliko enkrat poslušaj mene, ki jih imam - kar se je izkazalo v preteklosti, saj si najbrž opazil, da sem določene zadeve vedel preden so bile uradne...

To sva se že enkrat pogovorila čeprav kot običajno nisi dojel, da noben anonymous ne more govoriti za vse anonymouse... Torej kar trdi en anonymous ne velja za vse... Kar ti je najbrž logično? Noben človek ne more govoriti za vse ljudi... Bo?

On April 16th, we will take the protests against Sony to the streets.

We encourage anyone who is able to come to a nearby Sony Store to support

the cause, even if you are not usually involved with Anonymous. This is not just

about Anonymous - this is about your rights.

Kaj hočeš s tem povedat? Si res naivno mislil, da bo anonymous sonyju razgrnil celotne plane? LOL

Nekaj jih je pa preprosto šlo do najbližje Sony trgovine, ki je tudi po prometu kar zajetna... koliko poskusov rabiš, da uganeš katera je najbližja Sony trgovina za tipičnega anona, ki je mulček, ki živi v kleti od staršev?

Ti bom jaz povedal... PS Store... LOL

In kot lahko vidim je bil napad očitno nadvse uspešen. Ali pa je to samo stvar perspektive...

Sicer pa se navadi, da to ni nobena tekma, kdo bo prvi kaj poročal, ker se nahajamo na forumu... in moj namen je komentirati zadeve... z lastnim mnenjem... ki ga vedno tudi dodam v svojih postih. In ko prilepim link je to zgolj zato, da je moj komentar relevanten in se vidi na kaj leti... Za razliko od tebe, ki lepiš na random brez virov vse, kar ti pade pod roke brez, da bi zadevo komentiral ali pa si privoščiš razne neresnice v stilu Anonymous ni napadel PSNja...... ali pa kaj popolnoma irelevatntega kot je Xbox live je bil tudi offline... mogoče res... cry me a river?... zbudi me, ko bodo zgubili osebne podatke in kreditne svojih strank po zaslugi lastne arogance in inkompetence...

Ali pa drug primer strašne relevance.... lolek se je še smejal 17. aprila... potem pa par dni kasneje jokal kako ne odobrava napadov na tuje strežnike... čemu pa so ti potem smešni? LOL

anonfail.jpg

We sure did... LULZ

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Bessie, čemu se sploh še trudiš odgovarjat? A ne vidiš, da gre samo za provokacije, ki so same sebi namen? Noben ga ne jemlje resno že ohoho časa. Večina pa itak preskoči ves njegov tl;dr.

Iz tebe skuša potegnit reakcije in umetno ustvariti osovraženega fanboya, da nadaljuje ta nesmiseln lov na čarovnice, ki ga fura že predolgo časa.

lp,

k_k

Link to comment

V bistvu ne vem, verjetno iz istega razloga, kot greš v živalski vrt gledat opice in naj bi te to zabavalo, še najbolj smešno pa naj bi bilo, ko jih oponašaš... sicer tisti trenutek izpadeš tudi sam opica, je pa ta razlika, da one ostanejo v kletki in so še naprej opice ti greš pa naprej...

BessieSABU.png

Link to comment
V bistvu ne vem, verjetno iz istega razloga, kot greš v živalski vrt gledat opice in naj bi te to zabavalo, še najbolj smešno pa naj bi bilo, ko jih oponašaš... sicer tisti trenutek izpadeš tudi sam opica, je pa ta razlika, da one ostanejo v kletki in so še naprej opice ti greš pa naprej...

Ali pa, ker preveč boli... ne rabiš bit ravno Sigmund za to pogruntat...

Zahvali se ke_kit-u, da ti je ponudil tako lahek izhod, da se ti ni treba trudit iz trte zvijati na čem temeljiš tokratno nebulozo, da napad na PSN ni delo anonymousa... LOL

Lahko pa zavoljo še ene neumnosti več, še vedno poveš na čem tokrat temelji nebuloza... če meniš, da temelj tokrat ni ponovno bolečina in ignoranca.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Sem ti dal banano malo višje...še enkrat:

According to online reports, Sony had fired ~200 employees from SOE a few days before the PSN massive attack which led to the compromise of user personal information. A 2 week notice was handed out on March 31st, 2011 which gave whomever enough time to think, plan and act on the PSN attack – and would have all the clearance to easily to do it . Whats even worse is that if it DID turn out to be a inside job then the ex-employee could potentially have the tools to un-hash the stolen passwords and possibly even have the tools/resources to decrypt the important information such as your credit card numbers.

Povezava I. Povezava II.

Ena novejša je tale:

OtherOS Is Back!

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

In na temu temeljiš, da za napadi ni bil anonymous ali kako? Ne razumem.... ne vidim povezave.

Neka posredna poročanja in domneve brez kakršnega koli trdnega temelja? Torej svojo nebulozo temeljiš na drugi nebulozi? LOL

Jaz iz tega ne uspem razbrati, da ni bil anonymous... lahko mi pa ti interpretiraš kaj razume mindset fanboya v bolečinah... LOL

Sicer pa je jasno, da se očitno tudiš tako kot zadnjič zanikat, kar si želiš, da ne bi bilo res... Saj še pomniš brco v prazno, da anonymous ni bil za prvimi napadi... zakaj spet brcaš v prazno? Vsaj kaj trdenga, da bi imel... vsaj po failu od zadnjič... ampak se nisi nič naučil... Samo za info; sedaj priznavaš, da je bil za prvimi napadi anon ali še vedno trdiš, da ni bil? LOL

Lahko se trudiš ampak napad na PSN ni zaenkrat povezan z anonimus,

Kdo se trudi? LOL

Mimogrede... če mi že daješ banano mi daj kako konkretno... ker zame to, kar si mi baje že drugič dal ni noben odgovor na čem temeljiš, da ni bil anonymous... vsaj jaz iz tega ne uspem razbrati, da ni bil anonymous... očitno me ne boli dovolj. LOL

Nevem zakaj se neznansko trudiš, da bi anonymouse izključil iz celotne zgodbe... res tako boli poraz? Ali bolj boli to, da si se smejal anonymousu, sedaj ti pa ni več smešno, ko je Sony doživel full fury of anonymous... LOL

PS: Še en stavčič iz linka, ki si ga objavil pred mano (bravo, pokal dobiš kmalu) in si ga ne bom drznil še enkrat linkat,,, bom samo citiral stavčič, ki ga bom komentiral... v bistvu sem videl, da imaš drug link... ja ja... dobiš pokal za vsebino... samo tisto kar bom jaz komentiral je tukaj (http://ca.kotaku.com/5798404/linux-unofficially-returns-to-the-playstation-3):

In many ways, it was Sony's 2010 decision to remove Linux compatibility from

the PlayStation 3 that sowed the seeds for the current PSN downtime and data attacks.

Pa le nisem "edini", ki se zaveda, da imajo trenutni napadi veliko veze z odstranitvijo Other OSa... sicer je trajalo več kot leto... vendar vsi vemo kako pravi starodavni rek; revenge is a dish best served cold.

And what an epic revenge it was. Props.

LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Lej sem ti dal med drugim bolj kompetentna mnenja od mojega glede anonimus, če so zate junaki pa naj bojo.

Anonimus, so po mojem citatu v katerm so zanikali napad na PSN, razširili le-tega tudi na PSN kar je bilo tudi objavljeno.

Ne vem kaj tebe tako boli da na vsak način ž(a?)eliš mene osebno vpletat ampak ampak kot sem napisal, ko grem ostaneš tukaj sam v svoji kletki, dokler ne pridem nazaj ali pa se kdo drug želi zabavati s tabo, kdo je na boljšem je pa spet stvar perpektive. Tudi opica v kletki se ima verjetno po svoje čisto v redu.

Sicer pa so se anonimus sami izključili nisem jih jaz, Sony ne more potrditi, da so kljub temu vpleteni in 200 delavcev od katerih je vsak potencialno jezen na Sony in ima/je imel možnost dostopa tako fizično kot do oddaljeno do strežnikov...Seveda, če ne dvoumimo in za anonimus smatramo neformalno organizacijo hektivistov.

in ne trdim jaz teh zadev ampak jih povzemam, trdil bi če bi imel informacije iz prve roke, torej bi ali vdrl ali reševal vdor.

BessieSABU.png

Link to comment

Znano je katere amaterje si je Sony omislil za raziskavo tega napada...

In sicer so to naslednje tri firme... sem pogogoglal še njihove spletne, da lahko vsak na prvi pogled oceni amaterstvo... namreč namen teh firm je, da drago prodajajo IT rešitve nesposobnežem, ki se ne razumejo na te zadeve... sicer izjemno dobičkonosen biznis model... vendar kjer se security dejansko rabi taki "experti" naredijo več škode kot koristi...

Ali po domače... več maš od vsega skupaj, če najameš sposobne ljudi kot Graf in Geo ali pa kar tiste anonymouse, ki so za Sony 14 dni nazaj izvedli brezplačen varnostni pregled omrežja... LOL

V glavnem... to so tej heroji:

https://www.guidancesoftware.com/computer-forensics-solutions-record-retention-malware-detection-cro.htm

http://www.dataforte.com/

http://www.protiviti.com/en-US/Pages/default.aspx

Sedaj pa še primerjava s spletno stranjo enih drugih "security expertov" katerih spletna stran in e-maili so bili kruto shekani pred dvema mescema s strani anonymousa...

http://www.hbgary.com/

Sicer, če sem natančen je bila shekana do obisti podružnica HBGary Federal... vendar te entitete več ni (http://hbgaryfederal.com/)... napadi anonymousov so bili za njih prekruti....

V glavnem samo površen pregled spletnih strani teh varnostnih firm, da vedeti, da so to navadni amaterji, ki prodajajo smeti za drage denarce... Vednar tako je, če si obsojen na te šalabajzarje... druge izbire nimaš, če te sposobni hekerji gladko zavrnejo, ko jih kontaktiraš s službo...

hire.jpg

LOL

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Lej sem ti dal med drugim bolj kompetentna mnenja od mojega glede anonimus, če so zate junaki pa naj bojo.

Anonimus, so po mojem citatu v katerm so zanikali napad na PSN, razširili le-tega tudi na PSN kar je bilo tudi objavljeno.

Katera "kompetentna" mnenja? LOL ... tisto, ki si mi ga dvakrat serviral, da je bil po nekih za lase privlečenih predvidevanjih inside job? Ali imaš sedaj v mislih kakšna druga "mnenja"... LOL

Raje pojasni kje ti vidiš povezavo med tistimi predvidevanji in tem, da ni bil anonymous... to je trenutno vprašanje...

In preberi še enkrat to TRDITEV... ker če ne drugega si trdil, da jaz brcam v temo... kar se je izkazalo za dejansko brco v temo... če si bil ti slabo obveščen, ker si se zanašal na to kar je napisal en anonymous ali ena skupina anonymousov... Še enkrat samo zate; noben anonymous ne more govoriti za vse anonymouse in neben anonymous nima kolektivnega znanja vseh anonymousov... torej kar pove en anonymous ni nujno veljavno za vse... samo tega še sedaj ne dojameš.... ali pa nočeš.

To TRDITEV:

Anonymus je brca v temo, ker nima veze z naslovom teme in brca v temo ker niso DDOSal PSN ampak

Targets:

1. www.sonypictures.co.uk

2. www.sony-europe.com

Če si ti sklepal po citatu enega anonymousa... si pač sklepal narobe... mar bi mene poslušal, ker sem ti rekel, da so napadli PSN, saj sem operiral z dejstvi... ki pa jih ti nisi hotel sprejeti...

Veš... anonymous je napadel PSN, ko si ti še brcal v temo... niso kasneje nič razširili... samo ti si tisti, ki je zvedel za ostalimi. Vse ostalo je bullshit, ki očitno izvira iz tvoje bolečine... ki jo vzrtajno poskušaš zanikati...

Poskušaj dojeti, da noben človek ne more govoriti za vse ljudi... in posledično noben anonymous ne more govoriti za vse anonymouse... štekaš to preprostost ali je prevelik zalogaj?

Ne vem kaj tebe tako boli da na vsak način ž(a?)eliš mene osebno vpletat ampak ampak kot sem napisal, ko grem ostaneš tukaj sam v svoji kletki, dokler ne pridem nazaj ali pa se kdo drug želi zabavati s tabo, kdo je na boljšem je pa spet stvar perpektive. Tudi opica v kletki se ima verjetno po svoje čisto v redu.

To mora biti spet ena od tvojih fail metafor, ker je ne razumem...

Kakšna kletka neki? Saj lahko kadarkoli grem... sploh pa, če ti greš, ne ostanem sam... najbrž si opazil kakšen promet bralcev ima ta tema? LOL

Ni, da sva midva edine stranke tukaj... zaradi mene lahko greš kadarkoli... vendar glede na vse "neresnice", ki bodo potem tukaj letele na Sony te bo najbrž preveč bolelo, da bi se vzdržal... pomisli malo na vse blato, ki bi letelo na Sony, če nebi imeli nekoga za protiutež... pa čeprav nima nekih argumentov... vsaj pesek meče v zrak, da je prašno in se manj opazijo zadeve.

In zakaj te "osebno vpetam"? Ker si si privoščil TRDITVE za katere se je izkazalo, da so bile brce v temo... česar pa nikakor ne uspeš priznat in glupiš dalje... sedaj pa zgolj napadam tvojo kredibilnost... tako kot si jo ti poskušal z...

Anonymus je brca v temo, ker nima veze z naslovom teme in brca v temo ker niso DDOSal PSN ampak

Kar je največji fail je, da si ti poskušal napadati mojo kredibilnost... z neutemeljenim sranjem, ki se je izkazalo za bullshit. Ne sedaj meni jokat, zakaj se spravljam na tvoje debilizme... Pač reči, da si zajebal pa bo šlo mimo... doklet boš pa naprej vztrajal, da si imel prav, saj si ti za napad izvedel en dan kasneje... to nima veze kdaj si ti izvedel. LOL

Sicer pa so se anonimus sami izključili nisem jih jaz, Sony ne more potrditi, da so kljub temu vpleteni in 200 delavcev od katerih je vsak potencialno jezen na Sony in ima/je imel možnost dostopa tako fizično kot do oddaljeno do strežnikov...Seveda, če ne dvoumimo in za anonimus smatramo neformalno organizacijo hektivistov.

Zgleda, da sem zamudil ta uradni press release anonymousov na katerem so se izključili sami... LOL

Samo za info... ker sem zamudil... kdo je bil tisti anonymous, ki je govoril za vse anonymouse? LOL

Ali si zgolj ti dojel, da govori v imenu vseh anonymousov? To bo ane? LOL

In nimamo kaj dvoumit... pač sprijazni se, da anonymous ni nobena organizacija, pač pa skupek posameznikov, ki delajo kar se jim zdi prav. Sploh ni rečeno, da imajo vsi iste cilje... namreč anonymous ima ponavadi aktivnih več različnih akcij v katerih ne sodelujejo vsi... trenunto potekajo operacije opsony, oplybia, opNZblackout, operationpayback... pa mogoče še kakšna za katero sploh ne vem, saj nihče nima kolektivne zavesti... da bi vedel vse... kot nekateri. Sam ti ne bom razlagal, ker itak ne dojameš sploh...

Ti misliš, da je Anonymous registrirano društvo, ki ima svoj proračun, predsednika in upravni odbor... V resnici pa je anonymous zgolj ideja.

Sicer pa zanimivo, da spregledaš najbolj logičen odgovor kdo je za napadi na PSN... Anonymous je napovedal navečji napad za 16. april... kolosalen napad se je zgodil 16. aprila... Zgolj naključje? Itak...

In ko praviš, da so napadaleci verjetno izkoristil diverzijo anonymousa imaš popolnoma prav... vendar ne 16. aprila... ti povem eno insidersko... iz prve roke... dokazat ne morem oziroma tudi, če bi lahko nisem nor, da bi... Namreč tej napadalci so vdrli v sonyevo omrežje že ob prvih napadih v začetku meseca... in si odprli par zadnjih vrat... česar Sony ni opazil... Najbrž zaradi inkompetence in napadov anonymousov... pa še to... napadalci so iz anonymosov... konkretno frakcije, ki se ni strinjala z prekinitvijo napadov na PSN... najbrž so zato potrebovali še 14 dodatnih dni, saj je bilo vertikalno in horizontalno širjenje po Sonyjevem omrežju bistveno težje, ko ni bilo več DDOS napadov za diverzijo.

Toliko... Ko se izkaže za neresnico me lahko obesiš za jajca tako kot jaz vesim tebe za brcanje v temo. Vendar sem prepirčan, da se ne bo zgodilo.

Napad je vodila oseba znana na internetu kot Kayla, baje 16 letna punčka iz ene od držav bivše sovjetske zveze... ok... tu sem zašel že v govorice... vendar se res pravi, da je temu tako. LOL

in ne trdim jaz teh zadev ampak jih povzemam, trdil bi če bi imel informacije iz prve roke, torej bi ali vdrl ali reševal vdor.

Ravno to je najbolj smešno... da nimaš relevantnih informacij pa si še vedno suvereno privoščiš TRDITVE kot so... a ti spet prilepim? Itak....

Anonymus je brca v temo, ker nima veze z naslovom teme in brca v temo ker niso DDOSal PSN ampak

To ni trditev? LOL... in ko boš naslednjič "povzemal", vsaj povej kje si našel nerelevantno sranje, ki ga "povzemaš"... vir informacije je običajno pomembnejši od vsebine... ne glede na to kako ti je vsebina všeč.

Pa vzdržiš se lahko trditev, da brcam v prazno, če ti zgolj meniš, da je tako... vsaj poskušaj stvari bolje raziskati, če že nimaš pojma o njih... bo?

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
torej kar pove en anonymous ni nujno veljavno za vse...
še manj, če poveš ti!

Veš... anonymous je napadel PSN, ko si ti še brcal v temo... niso kasneje nič razširili...
zato je pa bil takrat PSN pokonci sonypictures.co.uk in sony-europe.com pa ne.

Kar je največji fail je, da si ti poskušal napadati mojo kredibilnost...
to mi ni potrebno, ker je nimaš in si jo sam zbil s priznanjem, da se zatekaš h konkretnim lažem ( ne napake ali napačni citati, neumnosti itd... LAŽI so bile!!! in LAŽNIVEC nima nobene kredibilnosti)

To ni trditev? LOL... in ko boš naslednjič povzemal, povej kje si našel nerelevantno sranje, ki ga povzemaš...
To je trditev na podlagi tega, da je PSN takrat deloval in sem v tistem času potegnil iz PSN-ja za cca 40GB in več podatkov... torej, če drži, da so takrat napdali, je bilo to neuspešno, če pa ne pa itak drži da sploh niso napadali, do takrat, ko so. Veliko virov sem ti dal, z veliko bananami, dober tek! Grem ti pa vživaj v kletki z drugimi obiskovalci, ven itak ne moreš, si ujetnik lastnega čustva.

BessieSABU.png

Link to comment

Vidim, da imaš vse argumente, da je Sony absolutni zmagovalec.

Očitno je bila odstranitev Other OSa ena boljših varnostnih potez. Ever. LOL

Če samo pogledamo kaj je prinesla odstranitev Other OSa:

- piratiziranje

- online guljufanje v igrah

- eno večjih kraj osebnih podatkov v zgodivini interneta.. ma kakega interneta... v zgodovini na sploh.

- povrnitev other OSa... ironično ni kaj. LOL

Huh... močna varnost...

še manj, če poveš ti!

In realno še manj, če poveš ti? LOL

to mi ni potrebno, ker je nimaš in si jo sam zbil s priznanjem, da se zatekaš

h konkretnim lažem ( ne napake ali napačni citati, neumnosti itd... LAŽI so

bile!!! in LAŽNIVEC nima nobene kredibilnosti)

In sedaj se lahko zjokaš... če še nisi ugotovil, ne gre zame... ne gre zate... imam občutek, da sem ti to že povedal... ti bom še enkrat...

Moja kredibilnost nima nobenega impakta na DEJSTVA. Tako kot tvoje fabule nimajo nobenega impakta na DEJSTVA...

In ker se zavedam, da je moja kredibilnost na psu vedno serviram še link z virom, da se vidi iz katere trte sem tokrat zvil neumnost...

Dejstva so dejstva... kar se je zgodilo se je zgodilo... sicer običajno lahko zmagovalec popravi zgodovino kakor mu ustreza... vendar menim, da Sony v tem primeru ni zmagovalec, ki bi naknadno spreminjal zgodovino....

In če se za trnutek osredotočiš na dejstva... tukaj izstopa trenutno samo eno... Sony got squashed. In kar spremni zadevo v poezijo je dejstvo, da je sony najprej poskušal hoditi po malih ljudeh... sedaj pa je zmečkan pod podplatom anonymousa ali kogarkoli že... kot, da je res ključnega pomena kdo in zakaj? Karma works in mysterious ways...

Glavno je, da je Sony za svojo aroganco plačal in še vedno plačuje... pa ne aroganco "it only does everithing"... to je zgolj neposrečen lažnjiv marketing... pač pa za aroganco perverzne želja uničit talentiranega posameznika, ki ni kršil NOBENEGA zakona in s Sonyjem ni podpisal nobene fiktivne pogodbe in to samo zato, ker je znal več kot vsi nesposobneži pri Sonyju skupaj... Sorry samo to ni razlog, da poskušaš uničit nedolžnega malega človeka... Nenazadnje je Geohot nedolžen in vedno bil, saj mu krivda ni bila nikoli dokazana... To so dejstva... sedaj pa v jok in na drevo.

Mislim, da je vodstvo Sonyja dobilo jasno lekcijo čigav je hardware in čigave so tabele na Sony strežnikih... delničarji pa jasno sporočilo kaj se zgodi, če investiraš v podgane, ki nimajo niti minimalne etike, da se ne spravljaš na nedolžne male ljudi... Dokler se med seboj koljejo pravne osebe mi je ravno... ko poskuša multimiljardna korporacija pohodit malega človeka... pa kdo mi garantira, da nisem jaz naslednji? Neveš... zato pa udri prasca, da ga ubiješ...

In ja... Karma is really a bitch... kar je tudi dejstvo. No ja... ni ravno dejstvo... to je že stvar religije... odvisno kako blizu je komu budizem... LOL

Sedaj se pa manjka samo še češnjica na torti... v obliki prave japonske tradicije... pa preden bo kdo mislil, da imam v mislih kaj nenormalno krutega... zgolj tradicionalno pomladansko češnjevo torto... than again... cake is a lie... LOL

Nič... grem tudi jaz iz kletke... vrata so na stežaj odprta...

Smili se mi samo Sony, ki dejansko ne more nikamor... in se utaplja v lastnem dreku... ja tako to je... kdor drugemu jamo kople sam vanjo pade. LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Moral sem pridet nazaj, ker mam breaking news... mogoče pa sem res v kletki? LOL

Told you so moment in 3, 2, 1...

Direktno iz gobca ranjenega medveda (... Sonya mimogrede, če kdo ni dojel...)... ajd še link... http://blog.us.playstation.com/2011/05/04/sonys-response-to-the-u-s-house-of-representatives/

We discovered that the intruders had planted a file on one of our Sony Online

Entertainment servers named “Anonymous” with the words “We are Legion.”

Now they know... they are legion...

Emmm... told you so? LOL

Sicer pa so se anonimus sami izključili nisem jih jaz, Sony ne more potrditi,

da so kljub temu vpleteni in 200 delavcev od katerih je vsak potencialno jezen

na Sony in ima/je imel možnost dostopa tako fizično kot do oddaljeno do

strežnikov...Seveda, če ne dvoumimo in za anonimus smatramo neformalno

organizacijo hektivistov.

Fail

Lahko se trudiš ampak napad na PSN ni zaenkrat povezan z

anonimus,

Fail

Očitno sem se dovolj trudil... sedaj je povezan z anonimusi. LOL

Čemu pa si se ti tako trudil? Še nisi dojel, da se realnost odvija neodvisno od tvojega mnenja?

Pa še enkrat si lahko prebereš kaj sem ti napisal v postu #185, napisanim preden je Sony objavil današnji "update" z pismom and all:

In ko praviš, da so napadaleci verjetno izkoristil diverzijo anonymousa imaš

popolnoma prav... vendar ne 16. aprila... ti povem eno insidersko... iz prve

roke... dokazat ne morem oziroma tudi, če bi lahko nisem nor, da bi... Namreč

tej napadalci so vdrli v sonyevo omrežje že ob prvih napadih v začetku meseca...

in si odprli par zadnjih vrat... česar Sony ni opazil... Najbrž zaradi

inkompetence in napadov anonymousov... pa še to... napadalci so iz anonymosov...

konkretno frakcije, ki se ni strinjala z prekinitvijo napadov na PSN... najbrž

so zato potrebovali še 14 dodatnih dni, saj je bilo vertikalno in horizontalno

širjenje po Sonyjevem omrežju bistveno težje, ko ni bilo več DDOS napadov za

diverzijo.

Sedaj pa poglej kaj pravi v svojem pismu Hiraijev Kazuo-san (http://www.flickr.com/photos/playstationblog/5687533298/in/set-72157626521862165/):

7eb8e6e15554452aa32c9dc.png

54d5639c34c3400fa4abf68.png

Si mogoče opazil, da so govorice na WC-ejih barov kamor jaz zahajam precej zanesljive? LOL

Kayla mora biti res ponosna... za 16 letno punčko iz ukrajine treba priznat da ima mad skillz... Že ko je shekala HBGary so jo "žrtve" hvalile... sam tisto je bilo mačji kašelj napram temu... sedaj jo hvalijo upravljalci in lastniki omrežja z preko 100 miljoni ljudi... sophistication... cleaver... well planned.... well executed... large-scale... damn... girl must be proud. LOL

Veš kakšen security imaš, če ti omrežje varuje Kayla? Če te kdo napade mu root-a box še preden je pritisnil prvo tipko... bulletproof. Kdo je že rekel, da so to samo skript kiddiji? LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Ja zdaj vemo več, prej nismo, ok razen tebe in prijateljev na WC-jih. No zadeva še ni končana... le kakšen bo epilog!

Torej si dojel, da ne moreš izkrivljati realnosti pa naj se še kako trudiš? :(

Epilog? Kakšen epilog neki... saj smo vendar šele na začetku zapleta... pa bi že epilog...

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
One very interesting piece of information revealed is the discovery of a file titled, "Anonymous" with the text "We are Legion" in it. While some might think this points the finger at the hacking group Anonymous, that isn't necessarily true and Sony doesn't point a finger, either, they simply state this file was found. Anonymous has already released a statement condemning the attacks, though they also admit it could have been perpetrated by rogue members of their group. Since hackers usually like to brag about their accomplishments, the far more likely scenario is the actual hackers inserted the document to cash in on the already prevalent attacks that WERE made by Anonymous shortly before the network outage.

Povezava

BessieSABU.png

Link to comment

Iz pisma Kaza Hiraia:

untitled-2.jpg

Kakšno nemarno sprenevedanje... Anonymous je jasno navedel VSAJ dva razloga... en je bil preganjanje nedolžnih ljudi... česar se debilko Kazuo zaveda... Drugega pa je očitno pozabil... odstranitev Other OSa...

Le zakaj je pozabil? Se mogoče ne zaveda? Ali je to zadeva, ki bi jo želeli pomesti pod preprogo?

Ne bo šlo... Anonymous je že poslal kongresu pismo v katerem poudarja, da je bil med razlogi za napad tudi ilegalno odstranjen other OS. Kar je bilo seveda jasno povedano pred napadi... in kar je bil tudi en od pogojev za prenehanje napadov.

In kaj je sedaj to jokanje, da morajo vlade zagotoviti varnost? Cyber terrorism, rly? Sony res ne zna sprejeti poraza... LOL

Če danes pogledamo na zahteve anonymousa iz začetka aprila... ko je zahteval zgolj uradno povrnitev Other OSa in prenehanje preganjanja nedolžnih ljudi... se zdijo zahteve naravnost smešne v primerjavi s tem kar se je zgodilo, ker jih Sony ni izpolnil...

Prav predstavljam si, kako so se tej japonski dripci smejali čez mizo iz masivnega mahagonija in gledali video "grožnje" anonymousa na youtubu... Zato pa pravijo... kdor se zadnji smeje... LOL

Kar pa je najbolj žalostno je to... da je sony ogrozil identiteto in življenje milijone nedolžnih ljudi samo zato, ker so navadne pohlepne pičke... mar bi sprejeli milostljive pogoje, ki jih je postavil anonymous... bi si naredili ogromno uslugo... sebi in vsem nedolžnim ljudem, ki jih je Sony ogrozil s svojim neodgovornim ravnanjem...

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Se zavedaš, da je to kar si skopiral zgolj mnenje nekoga, katerega predvidevanja imajo manj podlage kot moje govorice? Si hotel povedat karkoli relevantnega ali spet samo poročaš, kaj meni novinar na vgchartzu, ker je to ena zanimivejših in relevantnejših zadev? LOL

Pa še nekaj... v okviru tega, da noben anonymous ne more govoriti za vse... ker še vedno nisi dojel...

(kotaku.ca)

Criesof "scapegoat" have been filling the Anonyosphere, which will no doubt argue

Sony is trying to unload responsibility for its enormous screwup on Anonymous.

But frankly there's almost no way Anonymous can disavow a role, especially given

their past attacks on Sony: If someone claims to be Anonymous, they are

Anonymous. Just as the small cadre of elite hackers who took down the

security firm HBGary were Anonymous, whoever was behind the PlayStation hack can

claim the Anonymous banner as well—whether "Anonymous" claims them or

not.

Veš kaj je EDINI pogoj, da je nekdo anonymous?

Zgolj ta, da se ima za anonymousa... In če se nekdo ima za anonymousa... potem mu tega nihče ne more odreči, ker izpolnjuje EDINI pogoj zato, da je anonymous... ni nobenega spiska članov, registracije ali izkaznice, ki jo moraš pokazat na vhodu... Dojami že enkrat. LOL

In če se ima napadalec za anonymousa... guess what? LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Saj to je pa bistvo vsega, da je anonimus lahko vsak, torej dokler ne dobijo konkretnega osebka je to John Doe, Anononimus, heker, kreker, lopov, morilec... torej se lahko vsak kriminalec razglasi za anonimusa dokler ga ne dobijo, ampak, če nekdo oropa banko in pusti listek "we are legion". Je to kaj? Dokaz da so bili anonimusi? Neslana šala? Anonimus je samo krinka za katero se lahko skriješ, ne dvomim pa, da so med njimi taki s pravimi nameni in imeni.

BessieSABU.png

Link to comment
Saj to je pa bistvo vsega, da je anonimus lahko vsak, torej dokler ne dobijo konkretnega osebka je to John Doe, Anononimus, heker, kreker, lopov, morilec... torej se lahko vsak kriminalec razglasi za anonimusa dokler ga ne dobijo, ampak, če nekdo oropa banko in pusti listek "we are legion". Je to kaj? Dokaz da so bili anonimusi? Neslana šala? Anonimus je samo krinka za katero se lahko skriješ,ne dvomim pa, da so med njimi taki s pravimi nameni in imeni.

Če razumeš bistvo.. čemu potem streljaš, da so se anonimusi sami izključili in podobno?

Če to dojameš potem bi moral dojeti, da noben anonymous ne more govoriti za vse... in vendar zgleda kot, da ne dojameš...

In da... ravno to je čar anonymousov... da so kot množica na trgu... in izjemno težko boš ugotovil, kateri je metal granitne kocke... zato pa raje paziš, da ne začnejo metati granitnih kock... kjer je Sony failal na celi črti... Pač ne vtikaš penisa v panj, ker ko boš potegnil ven popikaneha klinca ne boš vedel katera čebela te je pičila... sony tega ni dojel pravočasno... LOL

In če napadalec pusti podpis Anonymous, we are legion... guess what? Očitno to pomeni, da se ima napadalec za anonymousa... torej izpolnjuje edini pogoj, da je anonymous... torej je to dokaz, da je bil anonymous... nenazdanje... dokler napadalec ne bo imel idenitete je v vsakem primeru anonymous... če pa se še podpiše kot anon potem pa je Anonymous z velikim A...

Veš... listek, ki ga je pustil napadalec je mnogo bolj relevanten kot vse ostalo kar pravi kdorkoli drug... dokaz ali nedokaz... dokler nimaš boljšega vira bo to pač obveljalo...

Sicer pa to ni nobena neslana šala... pač pa povračilni ukrep za odstranitev other os in preganjanje nedolžnih ljudi... Revenge... šala bi bila, če nebi bilo neporavnanih računov... tako pa gre zgolj za povračilo z obrestmi. LOL

,ne dvomim pa, da so med njimi taki s pravimi nameni in imeni.

As opposed to what? Da so med njimi ljudje brez imen? LOL

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Ne ampak opposed to that, da kljub vsemu niso anonimni!

Cepetaj, cepetaj, CEPETAJ... poglej okoli... si kaj spremenil? LOL

VPN... rings any bellz? Ne, ane... nima veze... v glavnem kdor nima dveh levih ročic je lahko 100% anonimen... kdor ima dve levi ročici pa itak ni pomembna figura na šahovnici in lahko poišče službo v Sony IT oddelku...

Torej kdo ni anonimen? Kayla ima za pasom že Gawker in HBGary... pa je še vedno svobodna... niti ne vejo kako ji je zares ime... niti ali je res 16 letna punčka iz ukrajine... veš zakaj? Ker je anonimna... pa njen team tudi... LOL

In še news flash... vsak od anonimusov ima ime, ki mu ga je dala mama... tako, da nisi pogruntal nič genialnega, ko si ugotovil, da so med njimi taki s pravimi imeni... vendar dokler jih ne poznaš to nima veze... LOL

Vidim, da o panjih nisi več tako pameten kot par tednov nazaj... LOL

Sicer pa... anonymous je anonimni borec za pravice in dobro... ki pa velikokrat krši zakone zaradi višjega dobrega... vigilantizem je nenazadnje prepovedan... Na kaj nas to spominja? Masked superhero... liek Batman... just cooler. :)

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Opa... a zdaj imaš pa kar naenkrat definicijo, najprej je to lahko vsak, ki se deklarira za to, zdaj je pa že borec za pravico... na koncu bomo prišli celo že na članske izkaznice in partijo!

Ej lahko je to vsak tudi tak, ki ni to kar praviš, da naj bi bil!? Torej anonimus smo vsi ali pa nihče, ampak vsi ne moremo biti, ker nismo vsi napadli PSN torej vseeno obstaja nekaj kar naj bi anonimuse definiralo. Listek s podpisom? Ne bi rekel. Objava na interentu, praviš, da ne... torej smo vsi anonimusi, samo, da nekateri od nas so kriminalci, nekateri so aktivisti nekateri pa trolli na forumih! Eni delajo škodo drugi pa ne in če smo vsi potem med vse spadajo tudi Sony & Co... torej je v bistvu Sony napadel samega sebe! Ampak, ker imaš podatke o konkretni skupini to ne more biti res, če pa je skupina konkretna, niti ni več anonimus ampak nekaj/nekdo, ki se skriva pod tem izrazom... torej niso bili anonimus, ampak skupina/človek ki uporablja krinko anonimusa.

Ne trdim, da vse kriminalce dobijo ampak, če pa jih ti pa, da mislit ali se splača biti kriminalec. In to, da enih ne dobijo ne pomeni, da so anonimni in varni pred pregonom, potrebna je le potrpežljivost, dan dva, mesec, leto, 10 let...

BessieSABU.png

Link to comment

Opa... opa what? LOL

Povej mi eno akcijo anonymousov, ki ni povezana z borbo za pravice vsaj nekoga? Eno samo akcijo... Zdaj ne sprašujem, če se tebi zdi pravično... pač pa pravično za tistega, ki se za to bori... nenazadnje imamo različne nazore in vrednoste... eni se z veseljem nastavijo za še eno rundo in to celo opravičujejo, ko jim sony odstrani other Os, a veš... LOL

Kaj tebi še vedno ni jasno? Ti res misliš, da če ti verjemeš v svoje nebuloze to tudi dejansko drži? Ti res še ni kapnilo?

Nismo vsi anonymous... Anonymous je vsak, ki se ima za anonymusa... torej vsak zase ve ali je ali ni... mogoče smo vsi... vendar ne razumem zakaj bi morali biti vsi ali nihče... makes no fucking sense... kot ponavadi. Samo, da lahko pripoveduješ neko fabulo, ki jo razumeš ti in podobno intelektualno razvita bitja.

Kje si ti razumel, da so anonimusi ali vsi ali nihče jaz ne vem... tega nisem rekel in to ni res... Anonymous je lahko vsak, ki se ima za anonimusa... kje ti sklepaš, da naj bi bili to vsi ali nihče... veš samo ti... in vem, da mi ne boš razložil, ker ni kaj razlagati te pekoče bolečine v riti... pleti dalje, da vsi ne moremo biti in bla bla bla... kdo pa je potem pofukal Sony, če anonimusa ni nihče? LOL

In veš kaj je tisto, kar definira vsakega anonimusa? Prepričanje, da je anonymous... zgolj IDEJA... to je vse...

In ne, nismo vsi anonymousi... skoraj zagotovo ne... nemorem vedeti zagotovo... vendar številke v akcijah so nižje od nekaj miljard... nevem od kje tebi, da smo vsi anonymousi ali pa ni nihče... To je spet neka tvoja bolna logika... LOL

Poskušaj razumeti, da je vsak lahko anonymous... kar pa ne pomeni neposredno, da so vsi anonymousi... Saj premoreš dovolj inteligence, da to dojameš? Ali je butthurt prehud? Očitno, glede na to, da si iz zraka pobral, da so anonymousi vsi ali nihče... res ni logično. LOL

Mimogrede... nekaterih ne dobijo, ker so dejasnko anonimni.... Bel neoznačen kombi z potrebnim hardwerom, ki krade wireless signal bednikom z odprimi omrežji je zelo zelo anonimen... česar si nikakor nočeš priznati... Also VPN... 100% anonimnost... upam, da ti nisem počil milnega mehurčka, da nihče ni anonimen... LOL

In kompliment za 10 let... ja 10 let so rabili, da so brez obtožnice in sodišča ubili človeka, ki mu krivda ni bila nikoli dokazana... definitivno svet v katerem želim živeti. Burn this shit to the ground.

V glavnem...

Opa... spet si priletel ob tla... vendar zgleda, da si imun na svoje faile... kar je razumljivo glede na njihovo pogostost. LOL

Sicer pa poglej film V for Vendetta, če bi te reči res rad razumel, ker trenutno je jasno, da si popolnoma zmeden... V je seme tega čemur danes rečemo Anonymous... in če ne poznaš semena ne moreš vedeti zakaj je drevo zraslo tako kot je...

Vsi smo lahko Anonymous... in dan, ko bodo vsi ljudje Anonymous bo dan, ko anonymousa več ne bomo potrebovali... vendar se ne bojim, da bo to kadarkoli kmalu... prej bomo morali zadeti dno...

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
kdo pa je potem pofukal Sony, če anonimusa ne obstaja?
Kriminalci, ki se imajo za anonimuse?
In veš kaj je tisto, kar definira vsakega anonimusa? Prepričanje, da je anonymous... to je vse...
Ali pa, da te nekdo razglasi za anonimusa! Ti npr. razglašaš, da so bili anonimusi tisti, ki so vdrli v Sony-jeve stražnike, drugi, ki sebe razglašajo za anonimuse pravijo, da niso bili... al smo vsi al pa nismo dokler se ne deklarimo, da nismo, al nismo dokler se ne deklariramo, da smo.

Sicer sem mislil, da anonimusa definira; kako že:

anonymous je anonimni borec za pravice in dobro... ki pa velikokrat krši zakone zaradi višjega dobrega...

potem pa:

Prepričanje, da je anonymous...

in

da je vsak lahko anonymous... kar pa ne pomeni neposredno, da so vsi anonymousi...
v čem je razlika med da si in da nisi in kaj potrdi da si res to za kar se imaš!

Zame je Anonimus=anonimnež vsak za kogar ne vem kdo je v določenem trenutku, torej vsi, če ne vem kdo je premaknil program na TV, je to zame anonimnež dokler ne ugotovim, da je bil en od mojih otrok, lahko, bi pa pustil listek na daljincu "we are legion" in tako sebe razglasil za anonimusa...

Kot bi rekel mi smo množica ljudi, Ok, množica? Kaj pa to pomeni, da ste množica! Amm... ja eni kradejo, drugi ubijajo tretji so proti Sony-ju, četrti verjamejov boga! No eni so zličinci, eni so hejterji, eni pa verniki. In ko vernik moli rečemo, to počne množica? Množica ljudi pomeni vse ljudi, dokler jih ne damo v predalčke, po imenih, dejanjih...

Anonimus is dokler se ne predstaviš z imenom, dokler ne vem tvojega imena si zame anonimus in dokler ne vem kdo si, si lahko kdorkoli, torej nekdo od vseh, smo vsi anonimus ali ne? Po moje ja doker se ne definiramo ali nas drugi za kaj drugega, npr. heker, troll, opica Anonimus.

Ok sprejmem, da so PSN napadli Anonimus, ampak tisto kar jih definira pa je kriminalno dejanje in jih poimenuje z besedo kriminalci, niso pa vsi anonimusi kriminalci in če niso potem kako lahko posplošujemo in rečemo, bili so Anonimus. Ne bili so kriminalci.

BessieSABU.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.