Skoči na vsebino

[Uradna tema] Nintendo Wii


MaHe

Priporočene objave

  • vrhovni

Mazinger: pomoje se bo, tako kot za GCja, dobilo tudi tak RGB Scart, kot sem ga imel jaz - pač 3rd party z dodanimi audio izhodi. Nabavi takega, ko se ga bo dobilo, pa boš verjetno brez večjih težav rešil problem.

Ma nima veze.Priložen kabel se mi zdi čisto OK.

Slika preko kompozitnega kabla se ti lahko zdi čisto OK samo v primeru, da je nikoli nisi videl preko RGB Scarta ali komponentnega kabla. Če se ti po tem še vedno zdi v redu, ti ni pomoči. :)

Link to comment
Mazinger: pomoje se bo, tako kot za GCja, dobilo tudi tak RGB Scart, kot sem ga imel jaz - pač 3rd party z dodanimi audio izhodi. Nabavi takega, ko se ga bo dobilo, pa bošv erjetno brez večjih težav rešil problem.

Ma nima veze.Priložen kabel se mi zdi čisto OK.

Slika preko kompozitnega kabla se ti lahko zdi čisto OK samo v primeru, da je nikoli nisi videl preko RGB Scarta ali komponentnega kabla. Če se ti po tem še vedno zdi v redu, ti ni pomoči. :)

Kaj praviš na tole:

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-Nintendo-Wii-RGB-Scart-Cable ... ViewItem

???

wii_forum2.jpg
Link to comment
Če pa že kdo hoče gnati komponentni output preko scarta (ločeno od zvoka) pa pač kupi še ustrezen adapter za scart. Or am I missing something? :headscratch:

Pa obstajajo Component -> Scart adapterji? Jaz nič pametnega glede tega ne najdem ...

Uf, sem bolj na slepo bil prepričan, da so bolj dobavljivi. Našel sem le enega, vsaj mislim da sem... http://www.streetwise.com.au/product_info.php?products_id=2503 (edini z female priključki)

Sicer pa, kdor želi RES kvaliteten output, rabi tudi kvaliteten input. Nič scart, temveč komponentni priključki na TV-ju. ;):thumbup:

Bom pa kljub temu še malo pobrskal...

EDIT: @mazinger: si mislil tole? --> http://www.pearl.de/product.jsp?pdid=PE8915&catid=1430&rate=5

Link to comment
  • vrhovni
Kupiš tisti kabel za Wii-ja s 3. slike, in priklopiš na tale kabel, ki sem ga našel. ;)

Če se ne motim, gre tale tvoj kabel ravno v narobno smer - "Designed to connect the SCART outputs from an audio video source such as DVD to a TV with component inputs.", torej signal, ki ga neka stvar oddaja preko Scart izhoda, na komponentne vhode na TVju. Ravno v tem je problem, ker v obratno smer pomoje sploh ne obstaja adapter.

Link to comment

Sicer pa, kdor želi RES kvaliteten output, rabi tudi kvaliteten input. Nič scart, temveč komponentni priključki na TV-ju. ;):thumbup:

Stvar je v bistvu taka. Komponentni kabel je še vedno analogni prenos slike po 3 činčih. Kar se resolucije tiče, je pri Wiiju, ki zmore max. 576PAL(SCART) oz. 480p(component), celo SCART resolucija boljša. Barve so enako kvalitetne, ker je oboje analogen prenos slike. V čemer se ralikujeta je le to, da specifikacija komponetnega kabla podpira progresivno sliko, ki jo SCART ne. Vendar ima pa SCART višjo resolucijo.

Seveda tukaj govorim o kvalitetnem SCART kablu, ki ima vsak par žic zaščitenih. Zato dobri SCART kabel tudi stanejo.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Stvar je v bistvu taka. Komponentni kabel je še vedno analogni prenos slike po 3 činčih. Kar se resolucije tiče, je pri Wiiju, ki zmore max. 576PAL(SCART) oz. 480p(component), celo SCART resolucija boljša. Barve so enako kvalitetne, ker je oboje analogen prenos slike. V čemer se ralikujeta je le to, da specifikacija komponetnega kabla podpira progresivno sliko, ki jo SCART ne. Vendar ima pa SCART višjo resolucijo.

Seveda tukaj govorim o kvalitetnem SCART kablu, ki ima vsak par žic zaščitenih. Zato dobri SCART kabel tudi stanejo.

Saj, analogna sta oba. Prednost komponentnega kabla je, kot si omenil ravno progresivna slika. Prednost zaradi resolucije ima pa scart zaradi nastavitev Wii-ja, ki za komponentni kabel predvideva 480p, medtem ko je scart evropska zadeva in se podreja PAL specifikacijam (576i). Imajo pa vsake oči svojega malarja, in primerjava RGB scart vs komponentni kabel bo šele pokazala, katera varianta je boljša, če sploh katera. Marsikaj je pa tudi odvisno od TV-ja. Optimalen bi itak bil digitalen output, ki ga žal ni.

Wait and see. :beer:

Link to comment

http://www.shacknews.com/

Wii Forecast Channel arrives early

Despite being scheduled for release on December 20, it appears that the Wii's Weathernews-powered Forecast Channel has already gone live for European and Australian users. Wii owners in those territories can now update their system software, after which they will be asked for their location then given access to weather forecasts in a variety of formats. It is also possible to find forecasts for other locations besides the default. At the time this report was published, the service was not yet available to North American owners.

We've got some quick photographs of the service in action (don't worry, the channel does run in 16:9, but technical issues unrelated to the Wii resulted in ending up with those 4:3 shots). The Forecast Channel should be available worldwide by Wednesday.

Menda je na voljo novi firmware.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.