Skoči na vsebino

LCD za zmerno ceno?


Priporočene objave

Kaj pravte vsi skupi? Nekateri ste si že priskrbel kašn konkretn LCD ali plasmo - nekateri pa o nakupu tekšnega TV-ja še razmišljamo.

A zna kdo kj povedat na račun tega čuda tehnike - da bi iz svojih xbox-ov iztisnli kar se, da največ gafičnih užitkov.

Seveda pr vsem tem naj ne bo cena previsoka - kajti plčati bo treba poleti - ko se bo v času počitnic lahko kj našparal - iz lastnega žepa. Zato ne vem al bi blo še zmer bolš kupt kašn LCD monitor al kr LCD TV.

Fora je sam v tem, da bi bil monitor čist ql, če nebi na njem špilu v načinu splitscreen!!! - V tem primeru je TV z recimo vsaj 68 cm diagonale dost bolša rešitev - ne vem pa kk je s tem v sami kvaliteti slike (primerjamo recimo en dobr LCD monitor - okol 90 kSIT vs. LCD TV - cena okol 200 kSIT).

PS: Bodo cene LCD TV padle poleti - v času svetovnega nogometnega prvenstva?

Frikozoid.png

ach1.png

Link to comment

Tega, da bi se kdo med LCD monitorjem in LCD HDTVjem odločal na podlagi uporabnosti splitscreen načina, ki je za moje pojme ena najbolj neuporabnih igričarskih pogruntavščin vseh časov, pa še nisem slišal, hehe. Razumem pa tvojo dilemo, sotrpin, ki se nameravaš ubadati z nakupom LCD zaslona. Če te prav štekam, se tebi gre skoraj ekskluzivno za to, da največ iztisneš iz svoje 360ke.

Sam se v podobni situaciji. Za LCD HDTVji se ozirma že dobro leto in čeprav se je situacija v zadnjem dvanajstmesečju, sploh po prihodu zadnje generacije LCD panelov, močno popravila ... za moje pojme pogoji za nakup LCD televizorja še niso čisto zreli. Konkreten kristalni zaslon z diagonalo 32" te bo prišel stati od 350k do 400k SIT. Kupovati HDTVje z manjšo diagonalo se mi zdi rahlo nesmiselno, če ti bo služil predvsem za igranje. Ampak to pač spada v krog moje filozofije 'ko že zapravljaš, kupi vsaj orenk'. Zaradi tega sem osebno nakup HDTV ekrana prestavil na leto 2007. Oziroma na mesece takoj po izidu Playstationa 3.

Do takrat bom xbox 360 gonil na LCD monitorju, ki ga nameravam vzeti enkrat v kratkem. Pri widescreen modelih je izbira itak skoraj nična, tako da nekih velikih dilem tu ni. V tem trenutku najbolj aktualen je Dell s svojim 2005FPW (v teh dneh izide posodobljena verzija 2007FPW, ki pa razen manjših popravkov bojda ne prinaša nič revolucionarnega), ki ga pri nas tržijo za 150k (20", odzivni čas 12ms). Če se ti zdi 150k preveč, se ozri po cenejših modelih, kjer je zelo ugoden Fujitsu-Siemensov W19-1 (19", odzivni čas 8ms, Bof ga prodaja za 83k). Slednjega bom po vsej verjetnosti vzel tudi sam.

A če že hočeš LCD HDTV, potem ti priporočam, da vseeno pljuneš kakšnega (deset)tisočaka več ni si privoščiš nekaj boljšega od tega, kar si navedel v postu. Recimo, da ti zadostuje 26" model. Trenutno najbolj za med gredo Samsung LE26M61, Sony Bravia KDL-V26A12, JVC LT-26DX7 in Toshibin ter LGjev model v istem cenovnem razredu. Vsi ti modeli imajo HDMI (želiš si ga za PS3 in bodoče HD komponente), komponentni vhod (xbox 360) in takšen ali drugačen PC vhod (DVI, VGA - takisto pride zelo prav za xbox 360).

Ker pa omenjaš poletje ... Maja bo Samsung na evropski trg pripeljal HDTV CRT televizorje iz svoje SlimFit serije. Najava je padla na letošnjem CeBitu in gaming (in nogometni, dodam jst) folk je precej v paniki, kajti HDTV CRT se sliši kot pravljica. Nobenih problemov z odzivnimi časi, hude črne barve in jako ugodna cena (32" model denimo cenijo na okoli 500€). V kolikor bodo rešili probleme z geometrijo slike, ki so pestili prvo serijo (sicer ne-HD) modelov, bi to zame utegnil postati resen kandidat za nakup.

Skratka ... HD zaslon zgolj za x360? Monitor. HD zaslon za x360, PS3, (HD-)DVD in televizijo? Orenk HDTV ali alternativno HDTV CRT, če bo kul. Plazme bi ti nekako odsvetoval, ako bo igranje prevladujoče početje.

Link to comment

Hvala za info! Bom počaku do poletja, da Samsung lansira svoje CRT HDTV-je za zmerno ceno. Na xbox-ovem forumu sm zj zasledu, da naj bi bil 32 inch CRT HDTV - Samsungov polet okol 130 tisočakou. - to bi blo res dobr - podpira resolucije do 1080i pa še velik ekran - upam sam da bodo cene res take kt napoveduje folk - k zdj so taki okol 200 kSIT.

Frikozoid.png

ach1.png

Link to comment

Quotano iz jokerjevega foruma:

Drugače pa je treba še nekaj vedet o CRT HDTV, kar mislim da ni blo tukaj še povedano - to, da v bistvu te televizije nimajo 1280X720 (al bognedaj 1920X1080) za nativno ločljivost...

ponavadi imajo 800X600, al pa v najboljšem primeru 1024X768 - ampak zaradi svoje analogne narave jih to ne ovira pri prikazu kakovostnega HD signala...

Torej še je resolucija vedno nizka, zgleda edino, da so barve lepše, kar pomeni izbubo detaljov, osebno bom kar kupil lcd hdtv pa makar bom leto več šparal.

Link to comment

evo se enega za 999€ samsung le32t51b(euronics-trst)

caceda6ae9a872f45d215686f72b7d.jpg

HD Ready

Zaslon: 82 cm (diagonala)

Format slike: 16:9

Ločljivost:WXGA 1366x768

Svetilnost: 500 cd/m2

Kontrast: 2.000:1

Vidni kot: 170(hor.)/170(vert.)

DNIe (Digital Natural Image Engine)

Avtomatska nastavitev svetlosti

Modifikacije slike (Dinamična;Standardna;Film;Uporabnikova)

Digitalni Combfilter (3D)

Zvočniki: RMS 2 x 7,5 Watt (vgrajeni)

Nicam/A2 Stereo

Grafični Equaliser (5-stezni),

PAL, SECAM-B/G, D/K, I, I/I'''''''', L/L'''''''',NTPB

DVI s HDCP, Video in/out, S-Video

Component input, 2 SCART- priključka,

PC-priključek (D-Sub), izhod za slušalke

Sleep-Timer

Stand-by < 1,2 Watt

Mere (ŠxVxG): 76,7 x 50,6 x 9,6cm (brez podstavka)

Teža: 10,0 Kg

Daljinski upravljalec

Podstavek

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • vrhovni

Eh, boli me za TV signal v bistvu, ker TV gledam mogoče kakšno uro na teden ..

Predvsem se hočem opremit (no, se bom hotu, ker realno bo to naslednje leto, trenutno me samo zanima, če se kaj premika na CRT HDTV področju) zaradi HD konzol in predvsem zaradi HD videa, naj si bo to blu-ray ali hd-dvd. Sem par dni nazaj slučajno naletel na film Underworld v 720p na določeni torrent strani, downloadal 110 mb velik 3 minutni sample in dol padel, ko sem videl, kakšna slika je to v primerjavi s 480i. No, ni primerjave v bistvu. :love:

Ergo, I needs meh some HD informationses. :D

Link to comment
Eh, boli me za TV signal v bistvu, ker TV gledam mogoče kakšno uro na teden ..

Komentar se je nanašal na prenos svetovnega v hd ločljivosti.

Kar se pa tiče tvoje želje po HDTVju zaradi drugih razlogv - ne bo ti žal. In verjetno boš ob prvem igranju igre, ki podpira 720P ali kaj več na takšnem TVju, ponovno padel dol.:D

Link to comment
  • vrhovni

Aja, hehe. Niti ne vem zakaj sem omenjal fuzbal, ker sploh nisem razmišljal o mundialu v HD .. zdelo se mi je, da je Case v svojem obsežnem postu nekaj omenjal, da nameravajo podjetja prav ob svetovnem na trg poslati neke nove modele in sem ga zato omenjal. Zdej pa vidim, da sem si očitno to načaral in tega nikjer ne najdem. :?:)

Case se pa še kar skriva nekje s svojim ažurnim tv znanjem, hudič en .. :bleh:

Link to comment

Hvala za lepe besede, everyone. (Baštardje prekleti! One day I shall have my revengeeeee!!! *eeeeee* <- odmev)

Anduril. Glede HD CRTjev ti ne bi znal kaj dosti povedat, ker sem se pred časom odločil, da si bom - ko si bom - po vsej verjetnosti privoščil LCD in zaradi tega odzivom na prihod teh novih modelov nisem sledil kaj dosti več. Kar pa sem bral in slišal - baje so precej razočarali. Sploh tile Samsungovi SlimFit modeli. Kup problemov s skaliranjem in resolucijami ter geometrijo slike. Morebiti so Philipsovi umotvori kaj boljši, ne bi vedel. Med drugim sem ugotovil, da je 32" tudi za manjšo dnevno sobo nekako premalo, CRTji pa se ustavijo nekje pri tej velikosti. Po moje se ti vseeno splača raziskat Philipsove modele, ker cena je vsekakor ugodna.

Plazme bom preskočil, ker so zanič (ne, sej ne, ampak HD modeli so še vedno predragi), kar se pa LCDjk tiče ... No, izbira je ogromna. Pravkar prispeli Sonyjeva Bravia S- in V- liniji sekata totalno. Prepričal sem se lahko na lastne oči. Sploh V modeli so trenutno top ponudbe (cena je temu primerna). Priporočam branje sledečega testa: http://www.lyris-lite.net/kdl32v2000_review.html. Kul in dosti cenejši so Samsungovi M61 ali novi R7 modeli. Ampak pri LCDjih itak velja približno takole: če kupiš model od bolj ali manj priznanega proizvajalca, ki je izšel v zadnjem letu, si lahko relativno brez skrbi. Xbox 360 izgleda na LCDjih naravnost ubijalsko. Res, ko enkrat to vidiš poti nazaj več ni. Tudi problemi z ghostingom in črno barvo so bolj ali manj premagani, tako da zadnja prepreka ostaja zaenkrat edino cena. :)

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Sam se odločam oz. sem že odločen in pripravljen kupiti tale Samsungov model, le da bo mature ta teden konec:

SAMSUNG LCD HD LE-26R71B

najceneje ga najdete tukaj za 779 evrov + 35 evrov poštnine:

http://www.eurodatec.de/product_info.php?products_id=1306

pdf file: http://www.moj-tv.com/pdf/8c45803572da53254f062ce19c4a190fLE_26R71_B.pdf

Zadnje teden sem res veliko raziskoval, tud osebno sem že videl ta LCD, le prilike da b ix360 priključil nanj nisem imel. Kakorkoli izakazal se je za zame najugodnejši nakup, res da ima samo 66 cm diagonale, kar se tistim ki posedujejo 127 cm plazme zdi smešno vendar je še vseeno dostio velik predvsem pa tehnično res dovršen in če gledamo kaj nudi:cena je res bomba.

V sloveniji se ga ne da dobiti pod 250k, na bolhi sicer en prodaja 32' (82 cm) izvedbo za borih 295k ampak iz Hannovra, Nemčije ga pošljejo za poštnino cca 5-10k sit + sama cena LCDja pri njih ki je 779 evrov :thumbup: :thumbup: kar je cca tam 180-185k.

če kupujete tvje spremljajte http://www.geizhals.at/eu kjer samo vpišete model in vam bo vrglo najcenejše ponudbe v EU ta moment. Ta specifičen model se je samo v tem tednu pocenil za cca 20-30 evrov, če pogledate na graf cene, vidite da je za vsake 2 dni padla za 10 evrov in to samo na tej strani Eurodatec Hannover.

HDready LCD-Fernseher mit 66 cm Bildschirmdiagonale

Mit einem dynamischen Kontrast von 3000:1 sind plastische Bilder garantiert. Die verborgenen Lautsprecher unterhalb des Displays bieten standardmäßig Surround Sound, wie er bisher nur in der Oberklasse zu finden war.

Der Tischfuß erlaubt die Drehung des Bildschirms um +/- 20 Grad, der optimale Blickwinkel aus jeder Sitzposition ist dank Samsungs S-PVA-Panelarchitektur immer gewährleistet.

Produktdaten:

- Spiele-Modus

- Digitaler Bildeingang

- Dual 10-bit Videoverarbeitung

- Erweiterter Farbraum

- DNIe

- Automatische Helligkeitseinstellung

- SRS Tru Surround XT

- 360° Design

- Drehbarer Tischfuß

Technische Daten :

- 66 cm Bildschirmdiagonale

- TFT-LCD mit Super-PVA-Technologie

- Bildformat: 16:9

- Auflösung: WXGA (1366 x 768)

- Helligkeit: 500cd/m

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.