Skoči na vsebino

Ugani film!


MaHe

Priporočene objave

Jaz sem to samo zato rekel, ker se mi fino zdi, da celo še nekdo drug pozna ta film. Itak jasno, da ne boš šel 40 strani gledat samo zato, da ne bi slučajno dal kakšnega filma, ki je že bil.

To je res žalostno. Tako redko se zgodi, da dejansko kak res odličen film pride v kino. Pa tudi, ko pride, noben sploh ne ve za to. Daleč boljši od vsega šodra, ki ga pri nam vrtijo, samo ljudje pač raje hodijo gledat neke Epic Muvije in take bedarije. Je pa po drugi strani res lepo, da so nek tak neodvisen US film sploh uvrstili v redni program (jaz sem ga v Koloseju gledal).

No, če ne poznate tega filma (SLO naslov je bil Prepovedan Sadež, se mi zdi), gre se pač o eni mali psiho deklici in pedofilu, le da je tukaj slednji žrtev (kot tudi vidimo na sliki, kjer se deklica ravno pripravlja, da bo bogemu pedofilčku odrezala jajčka). Ves film se sicer dogaja v eni hiši (pri pedofilčku doma) in temelji na res odlični igri obeh glavnih igralcev in še boljših dialogih med njima. (Aja, Ellen Page, ki igra psiho deklico, je trenutno nominirana za Oskarja za glavno vlogo v filmu Juno.)

--------

OK, gremo še en HK film. Nisem našel kake pametne slike, zato bom kar dve nalimal.

slepadeklicald4.jpg

deklicazviolinosf2.jpg

Potegaman.jpg
Link to comment

No, se zgodbica na kratko, mogoce bo pomagalo.

Ta lustna deklica na sliki je violinistka, ki je ze od otrostva slepa. Zdaj pa pri dvajsetih letih s pomocjo operacije (presaditev rozenice) spet spregleda. No, fora je pa v tem, da zdaj vidi tudi duhove umrlih in se razne bolj cudne/grozljive reci...

Je precej znana (in fina) zadeva, tako da sem vseeno mislil, da bo kdo poznal.

Potegaman.jpg
Link to comment

Ja, The Eye je to (Gin Gwai je pa pac v originalu, samo mi itak vse HK filme poznamo bolj pod angleskimi naslovi - bi rad videl korenjaka, ki pozna na pamet originalni naslov npr. Bruce Leejevega "Way of the Dragon", kjer se s Chuck Norrisom tepeta v Koloseju). No, jaz sem si od teh HK/kitajskih/tajvanskih/... zadev najbolj zapomnil naslov od Crouching Tigerja (Wo Hu Zang Long, ali nekaj takega). Samo "The Eye" je pa res cisto preprost naslov za zapomnit (US remake ima enako ime).

Zgleda, da so se ljudje res ze cisto navelicali te teme. Jaz sem tudi bil od zacetka cisto zagret, zadnje case pa to temo samo obcasno precekiram. No, zdaj, ko je bil Hard Candy, pac nisem mogel molcati.

Sicer si pa HK Okeca kar poglejte. Bolje, kot pa cakati na bedni US remake. No, jaz ga bom itak nekoc pogledal, pac zaradi Albice. Meni je ona sicer super huda sefica in sem gledal ze precej bednih filmov samo zato, ker je ona noter igrala, poleg tega sem zelo obcutljiv na to, da kdo o njej kaj slabega rece (npr. glede njenih igralskih "sposobnosti"). Samo, ko sem pa izvedel, da ima ona glavno vlogo v US Okecu, je pa tudi mene vse minilo. To bo pomoje res najbolj hardkor grozljivka vseh casov, gledati Jessico Albo, kako se nas trudi prepricati, da je slepa.

Potegaman.jpg
Link to comment

Ohohooo, tole je pa Eastern promises. Z Viggom Mortensenom v glavni vlogi, to je bil Aragorn v Gospodarju prstanov by the way, sicer je cel film res drugačen od klasičnih holivudskih (Britanska ekipa pač), ker se gre pač okrog londonske ruske mafije, ampak ga še vedno daje neka 'holivudskost', pa še monec je čuden...

Ampak tale Nikolai na sliki je res car, film je 2x boljši zaradi njega... in tiste scene v savni.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.