Skoči na vsebino

Par vprasanj glede xbox360


medo

Priporočene objave

Ze dal casa se zanima za nakup te konzole. Zdaj pa me je dokoncno zrajcal Oblivion (se posebej zato ker mi na PCju ne dela). Zato imam par vprasnj:

-Ali je nakup konzole v Sloveniji mogoc?

-Ali se mi splaca kupovati xbox360 glede na to da imam 72cm CRT (HDTVja si se dolgo ne bom mogel kupiti)?

-Kako je z dobavo iger pri nas?

-So igre v Avstiji in Italiji sinhronizirane ali so v anglescini?

Link to comment

- Nakup je mogoč, vem da ima playgame nekaj konzol(www.playgame.biz), drugač pa na bolhi sn tudi vido eno trgovino, ki jih prodaja, poglej malo.

- Splača se ampak ne pričakuj nekega napredka glede na trenutno generacijo konzol. Drugač pa se ti xbox360 splača priklopit na monitor in igrat na višjih ločljivostih, tudi sam imam tako

- Nevem, muller ima nekaj malega

- Igre so sinhronizirane, večina je multilanguage, recimo oblivion pa je samo nemški.

Link to comment

Ok. Hvala za odgovor. Samo necesa nerazumem. Kako je lahko grafična podoba igre na CRTju enaka kot na trenutni generaciji konzol. Saj ce imas PC prikloplen na CRT monitor je grafika na njem prav tako dobra kot na LCDju. A ima HDTV res tako veliko vlogo pri temu?

Link to comment

Medo, xbox 360 težkokategorniki (FN3, Ghost Recon, Oblivion) bodo izpadli impresivni tudi na CRT televizorju. Ni vse v resoluciji, pač pa v neprimerno boljši kvaliteti slike (odsotnost večine grafičnih anomalij iz prejšnje generacije: robovi, zanič teksture, migetanje slike ...) in povečanemu številu poligonov. Jasno, na orenk HDTVju je ta razlika še toliko večja.

Xbox 360 lahko preko VGA kabla priklopiš na bilokateri monitor. Priporočljiv je širokozaslonski LCD, ker so HD resolucije, ki jih x360 podpira, privzeto 'widescreen'. LCD je boljši še zaradi nečesa - osveževanja. Vsi x360 špili tečejo pri 50hz / 60hz frekvenci, kar na CRT monitorju pomeni opazno utripanje slike in posledično prekomerno utrujanje oči.

Skratka, moja lestvica preferenc izgleda nekako takole: HDTV >>> widescreen LCD monitor > CRT televizor s podporo progresivni sliki > navaden LCD monitor > CRT monitor

Link to comment

Kaj točno pomeni 'prazna slika'? :) Malo sem bral teste in po vtisih uporabnikov se mi zdi dokaj soliden monitor za gaming. Jasno, za 80k ne dobiš čudesa tehnike, ampak več za začasni widescreen zaslon niti ne mislim pljunit, kajti raje šparam za HDTV. Dell recimo stane 150k.

Na navadnem monitorju lahko izbiraš med več resolucijami standardne in widescreen tehnike. Sam imam nastavljen WS, ker je večina špilov pisana za ta način. Nekateri naslovi podpirajo 4:3, drugi bojda ne (recimo Ridge Racer). In ja, v WS-mode imaš na monitorju spodaj in zgoraj črn trak, kot pri gledanju filmov. Kvaliteta slike je preko VGA kabla pač standardna ... kot pri PCjih. Torej odlična.

Link to comment

A dobro...se da potrpet crne crte...i guess!

Vglavnem....

Prazna kot....meni osebno premalo barv. Mislim...prisel sm tm in pogledal slike od dalec...

Izstopala sta tale moj Phillips, samsung 931mp, 173p+ ter nek Sony. V bistvu sem prisel gledat Fujitsu-siemensa, ker me je presenetil na testih in kot sam monitor as well. Vendar ko sem prisel blizje je vse skupaj izgledalo kot, da je 17"(verjetno zarad WS...itaq) in barve so bile za moje pojme sive oz. hladne kot prasica(predvajali so LOTR). Saj nisem niti vprasal, ce se da le-ta problem resiti z nastavitvami, vendar me je v trenutku minilo!

Sigurno pa je bil skoraj eno stopnjo nizje kot 173p+, ki itaq owna na svojem podrocju!

Drugace mi je pa itaq bolj pasal class 1 monitor...so i took the Phillips 190x6 za katerega lahko povem, da je fenomenalen.

Koneckoncev, pa vsi pravijo, da je monitor stvar posameznika in kako on vidi barve...u know that BS!

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

widescreen? a je to pri teh monitorjih mišljeno 16:9?? Oz. kateri format?

Dell 2005WFP 20'' LCD se mi zdi dober, za relativno malo denarja glede na velikost (bof 170.000 sit).

(edit: pri fmc stane 146.000 sit)

Itak pa bom tudi sam še počal, da pride na trg kaj več primerkov HD TVjev in potem tudi sam nabavil kak pošten tv, ker ta zdej v moji sobi je že zelo zelo star.. Potem pa še xbox360. Jep, treba bo :cash: šparat.

Link to comment

jz mam navadn TV v sobi 55 cm in verjem ko sem igral GRAW in Final Night 3 sem vseeno dol pad(al)u. Tud mene je v začetku skrbel zarad enga HDTVja in sem si ga preprosto želel imet sedaj pa vidm da sploh ni takega problema in mi ne bo težko počakat do začetka poletja ko bom veselo skočil v trgovino po en upam da 82" Samsung LCD HDready, ki bo do tax zihr že 40% cenej kokr danes. Nekaterim LCDtvjem je samo od decembra do danes padla cena ža skoraj za 30%. Tko da LCD, Plazma, LCDtv,CRT, SDtv... ni važn uživu boš vseen je pa res da na HDju veliko bolj. Nisem pa nikol maral igrat na Monitorjih/ PC LCDjih konzol ker se mi zdi da tako izgubi čar kokr prklopš neko VI komponento z računalnika.. :disbelief:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment
Ok. Hvala za odgovor. Samo necesa nerazumem. Kako je lahko grafična podoba igre na CRTju enaka kot na trenutni generaciji konzol. Saj ce imas PC prikloplen na CRT monitor je grafika na njem prav tako dobra kot na LCDju. A ima HDTV res tako veliko vlogo pri temu?

Na monitoru je se bolsa slika kot na hdtv, samo da je majnsa drugace pa je cistesja in lepsa. Xboxova grafika pa se sploh ne more peimerjat z Xbox 360 tak da se ne boj, spili zgledajo spica, za enkrat se PC nima take grafike razn Oblivion ampak rabis pa pol storj za kakih 3000€ minimalno.

Link to comment

Mislim, da je ključna beseda tle 'dimenzije'. Xbox 360 izgleda ubitačno na mojem 'HD' 19" CRT monitorju, ampak ko špilaš GRAW ali Oblivion na 37" plazmi v 480p resoluciji (torej v standardni, ne v visoki!) se ti pri vračanju na monitorček vse skupaj malodane zagnusi. :)

Link to comment

Odlocil sem se, da 100% kupim xbox. Samo se PSP prodam in pocakam na konec sole potem pa akcija. Pa se nekaj. Kje se dobi igre? Ni mi problem iti v avstijo, italijo ali narocati po netu. Vazno je samo, da so igre v anglescini in PAL verzija. Nekaj sem gledal na Lik-Sangu kjer imajo japonske verzije (ameriske so NTSC). So japonske verzije PAL in ali so v anglescini? Mal velik sprasujem :razzy:

Link to comment

I suggest http://www.game.net !

UK firma...furajo PAL ANG verzije! ;) Skor vse majo....in postnina ni velika! Jast in BigDaddy sva za 2x Halo2 XBL starter pack(12 month) dala 18,5k s postnino! Dostavljeno pa po 3 dneh! :rock:

Al je bla sreca la pa strezejo strankam zadeve na talerju! Mel sem ze slabse izkusnje s tujino tho....

http://shop.game.net/ViewProduct.aspx?cat=11273&mid=328541

Ker zanimi vbundle za vec kasha.... :headscratch:

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 years later...
Ze dal casa se zanima za nakup te konzole. Zdaj pa me je dokoncno zrajcal Oblivion (se posebej zato ker mi na PCju ne dela). Zato imam par vprasnj:

-Ali je nakup konzole v Sloveniji mogoc? DA

-Ali se mi splaca kupovati xbox360 glede na to da imam 72cm CRT (HDTVja si se dolgo ne bom mogel kupiti)?DA

-Kako je z dobavo iger pri nas? USE SE DOBI

-So igre v Avstiji in Italiji sinhronizirane ali so v anglescini?

MENDA SO SINHRO
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.