Skoči na vsebino

Evolve


Priporočene objave

  • vrhovni

Alfa na PS4 je prestavljena, glavni krivec bi naj bil 2.0 updejt konzole:

We have some unfortunate news to share with folks planning to participate in the Big Alpha test on PlayStation 4 starting today. Following the recent PS4 2.00 firmware update, we are experiencing difficulties with the Evolve Big Alpha on PlayStation 4. As a result, the test on PlayStation 4 is postponed. PlayStation and 2K are working together on a resolution.

If you’re playing in the Big Alpha test on Xbox One or PC, don’t worry, the show will go on.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Well... vsaj do lobija prideš, kjer ti dodeli soigralce. :tepen: Ampak se potem hitro konča, ker ne najde serverja.

post-803-144771069139_thumb.png Meni tole ni nič pomagalo. 20 minut sem porabil, da je izvedelo matchmaking, nato pa sem še 10 minut čakal v lobiju. Na koncu se seveda nisem povezal s serverjem. :eye:

Tale PS4 alfa je katastrofa. Boljše da je sploh ne bi bilo. Danes še enkrat probam.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • vrhovni

Igra je dobila "zlat" status, kar pomeni, da je šla v proizvodnjo ter še uvodnik.

2K and Turtle Rock Studios are celebrating Evolve going gold by releasing the game’s intro cinematic.

>https://www.youtube.com/watch?v=Vy_mOS3LZG4

Odprto beta testiranje se bo na Xbox 1 pričelo 15. januarja in bo trajalo do 19. januarja. Nekaj podobnega pa sledi na PC in PS4, dan kasneje, 16. januarja.

Na voljo bo vsem, ki so bili vpleteni v lanskoletno beta testiranje.

The next Evolve open beta starts on Xbox One January 15 and there will be a limited technical test on PC and PlayStation 4 come January 16. It is open to all who were involved in last year’s Big Alpha.

Both tests will run until January 19 in preparation for the game’s release in early February.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

XO ima open beta, PS4 pa closed beta (samo za tiste ki so sodelovali v alfi). Verjetno zato, da se oddolžijo za nedelujočo alfo. :cheerful:

No, že prvič ko sem zagnal igro, se je obesila in sem jo moral ponovno zagnati, tako da sem si spet mislil svoje... ampak na srečo je nato igra delovala.

Najprej greš skozi tutorial za pošast, nato pa še za hunterja. Tako si pridobiš potrebno znanje, brez katerega bi bilo igranje težko. Kontrole so dokaj zahtevne, čeprav se sprva zdijo enostavne. Težava je nestandardno menjavanje med orožji, na katero se moraš privadit.

Največkrat sem igral medica in pa support. Zanimivo je, da ima vsak class svojo glavno lastnost, hkrati pa ima tudi določene elemente iz drugih classov. Tako imaš na primer kot support možnost ščita, ki delno prekriva medic področje in pa tudi laser cutter, ki je zelo močno orožje in načeloma spada pod assault class. S tem skušajo nekako narediti ravnotežje, ki vsaj delno nadomesti padlega soigralca, čeprav res samo delno.

V igri se močno čuti Left 4 Dead 1/2 osnova. Teamplay je bistven. Brez enega igralca je praktično nemogoče premagati pošast (če ta vsaj malo ve kaj dela). Takrat je najbolje, da se ekipa umakne iz napada in počaka na nov drop-in (respawn).

Pošast je res pošast. Je ogromna, DOSTI hitrejša od hunterjev in tudi močnejša. Brezna in navpične ovire premaguje brez težav, medtem ko morajo hunterji pametno porabljati svoj jetpack, če ji želijo dohajati (realnost je ponavadi "pojdi okoli"). Njena prednost je še stealth mode. Lahko se potihoma odplazi mimo ekipe, tako da je pomembno da imaš ves čas vizualni stik s pošastjo. Ob prvi stopnji je pošast ponavadi dokaj lahko premagat. Trapper naredi kletko, assasult in support na polno streljata, medic pa heala. Par rund sem tako kot hunter zmagal v pičlih 3 minutah igranja. Tako da lvl 1 pošast ima da beži in se prehranjuje, dokler ne postane lvl 2. Ko pride pošast na level 2 potem se pa že moraš taktično spraviti v napad da jo premagaš. Samo healanje z medicom ni dovolj. :P Vsak class uporablja svoje glavne lastnosti, z vmesnim preskakovanjem v druga področja. Lvl 3 pa se nekako vloge obrnejo. Pošast postane ultra močna, hunterji pa imajo nov cilj: ubranit generator. Če si z ekipo čisto oddaljen od generatorja, je možno da pošast pride dovolj hitro do njega in ga uniči. Načeloma pa se cela ekipa postavi v bran pri generatorju in upa da ji bo uspelo premagati pošast. Ponavadi ne uspe. :tepen:

Slabo je, če je celotna ekipa na kupu, hkrati pa je slabo, če je ekipa razpuščena. Tako da se ves čas išče nek kompromis v oddaljenosti do soigralcev. Skupinska taktika pa je pot do uspeha.

Zanimivo, da pošast ni najmočnejše bitje v mapi. Ponavadi je to neke vrste krokodil, hrošč ali pa bitje, ki spominja na Walkerja iz Star Warsa. :D Če se hunterji ali pošast zapletejo v boj z njimi ni nič kaj prijetno. Ena runda se je tako končala brez streljanja, ker je bila pošast preveč samozavestna. :hihi

Skratka zelo zabavna igra, ki sledi L4D načelom. :thumbsup: Takoj te potegne not in kljub temu da si rečeš ta bo pa zadnja, še vedno odigraš eno rundo (in nato še eno :fiufiu:).

Kot mali minus bi ji edino štel vse te dodatne perke in odklepe. Sovražim ko je precej opcij za izbirat in potem moraš porabljat cajt z njimi, če hočeš dobro igrat. Po moje bi morali slediti enostavnosti iz L4D. Par orožij, te naštudiraš v nulo in to je to. Ampak imam občutek, da celotna igračarska industrija (CoD, Bf,...) žal rine v to smer "osebne prilagoditve" in Evolve je tukaj podlegla.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Da še pristavim moja dva centa...meni je bil sicer koncept igre všeč...ampak...ampak, se mi zdi da so kr malo falili že pri designu oz ti perki, ok lahko ma vsak svoj stil igranja, ampak preveč dolgo to traja kljub temu da so enostavni "menuji". Lahko bi blo bolj podobno L4D (se strinjam).

Pa kolk sem gledal oz probaval, kot pošast enostavno ne moreš izgubit, ni nekega balance-a v sami igri, se mi zdi da je pošast overpowered. To sem enkrat bral da so pri razvijalcih organizirali lan in en tip baje kot pošast niti enkrat ni izgubil v treh dneh :D.

MOGOČE, MOGOČE bojo popravli to do releasa, ampak gledano na to da so ciljali na competitive (med drugim) ... so pomoje konkretno daleč. Teamplay gor al dol, zakaj bi se trudil z ekipi 4ih če lahko soliraš brez problema :D.

No sej to je moje mišljenje o igri ki me je odvrnilo od nakupa, lahko da samo jaz igro dojemam na tak način in mi pač ni všeč.

Dam jim velik plus za "inovacijo" ampak z tem je prišlo tudi veliko breme na njihova pleča...Vprašanje kak jo bo sprejel širši krog igralcev....se mi zdi da vseeno premalo ponuja za polno ceno proti ostalim igram.

mateiix.png
Link to comment
  • vrhovni
Da še pristavim moja dva centa...meni je bil sicer koncept igre všeč...ampak...ampak, se mi zdi da so kr malo falili že pri designu oz ti perki, ok lahko ma vsak svoj stil igranja, ampak preveč dolgo to traja kljub temu da so enostavni "menuji". Lahko bi blo bolj podobno L4D (se strinjam).

Pa kolk sem gledal oz probaval, kot pošast enostavno ne moreš izgubit, ni nekega balance-a v sami igri, se mi zdi da je pošast overpowered. To sem enkrat bral da so pri razvijalcih organizirali lan in en tip baje kot pošast niti enkrat ni izgubil v treh dneh :D.

MOGOČE, MOGOČE bojo popravli to do releasa, ampak gledano na to da so ciljali na competitive (med drugim) ... so pomoje konkretno daleč. Teamplay gor al dol, zakaj bi se trudil z ekipi 4ih če lahko soliraš brez problema :D.

No sej to je moje mišljenje o igri ki me je odvrnilo od nakupa, lahko da samo jaz igro dojemam na tak način in mi pač ni všeč.

Dam jim velik plus za "inovacijo" ampak z tem je prišlo tudi veliko breme na njihova pleča...Vprašanje kak jo bo sprejel širši krog igralcev....se mi zdi da vseeno premalo ponuja za polno ceno proti ostalim igram.

Ja, ti odklepi/upgrejdi so tudi fail. Če nimaš enega od treh zadev odklenjenih, potem ne moreš odkleniti novega karakterja. Tako da potem tisti ki res hočejo odkleniti nov karakter zaegoistijo in ne delajo v dobrobit ekipe, ampak samo da se jim odklene nekaj novega. :no_no: Kar spet uniči bistvo igre.

Pošast se mi ne zdi niti slučajno premočna, vsaj na začetku je daleč od tega. Ko je lvl 3, potem pa je res težko zmagati. Vseeno sem kot hunter večinoma zmagoval matche. Se mora pošast tudi kar namučiti da pride do lvl 3. Če je trapper na začetku igre vsaj malo spreten in s kletko pošasti onemogoči bežanje, potem se ji že slabo piše. :yes:

Težko je narediti dober balance, ker je polno spremenljivk, ki vplivajo na igro. Sej zato pa mislim da bi morali vse te perke/karakterje zminizirat in tako narediti boljši balance.

Se tudi strinjam glede obsega igre, ponuja malo.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pošast je res na začetku "lažje" umrljiva ampak vseeno, ne rabiš bit nek znanstvenik da v 3 rundah ugotoviš kaj je treba delat kaj je pa narobe...full je žalje igrat z njo. Za kakega trapperja recimo pa že rabiš kako možgansko celico ali dve napet :).

Tole bo sicer malo offtopic ampak vseeno:

V večini igrah bi mogli ukinit perke/upgrade če hočejo dobit competitive sceno.

Če že morjo bit, pa naj dajo, z lvl 1 maš to, z lvl 2 maš to, z lvl 3 pa to, ampak ne marketing dela svoje.

Mene je od nakupa odvrnilo že dejstvo da ko je igra bla najavljena in še ni blo uradno nobenga screenshota je bil naslov: preorder and get this dlc skin for free pa season pass lahko kupiš pol leta prej pa nevem kaj še vse...ma wtf a je res samo še marketing pomembn (ok za razvijalca...).

No point vsega pa je to da mislim, upam in si tudi srčno želim (da nebo fail) da bo witcher 3 zaprl gobce vsem tem bedakom z temi season passi pa dlcji za plačat pa vsem zdaj ko paradnega konja sočasno prvič izdaja tudi na konzolah. Plačaš enkrat pa še to mislim da nekaj € ceneje kot ostale igre in dobiš potem lifetime upgradee, dlcje (side-questi, armor (če sploh bo kaj)) popolnoma zastonj in ne delaš hypea 1 leto pred izidom igre.

Že lep čas ni blo igre ki bi dejansko upravičila ves marketing in hype mesece pred releasom da nebi mela poporodne težave ali kar je v navadi zadne čase 1day patch :D...vsaj jaz je ne pomnim.

mateiix.png
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...
  • 1 year later...
  • vrhovni

Igra je postala free-to-play na PCju! Razvijalci obljubljajo v kolikor bo zadeva uspešna, bodo transformacije deležne tudi konzole.

Navedek

The beta is on Steam because it allows us to iterate very quickly, to listen to feedback and respond in record time (we are able to work on a weekly patch schedule.) We can test new features most effectively here, figure out what works and what doesn't with intent to bring it to the consoles should it prove successful.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.