Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

Huhu, aja. Malo tecno je pri X360ju, ker ce priklopis HDMI kabel, potem v normalnih pogojih ni vec placa za zvok dobit posebej ven s konzole, ker se nekako podrazumeva, da gre zvok po HDMIju ven. Tako da razen ce monitor nima kakega jacka/pprikljuckov, s katerim bi oddajal zvok, ki ga dobi preko HDMIja, ne vem, kako bos dobil zvok ven brez tistega posebnega x360 HDMI adapterja, iz ene druge teme.

No saj, ce ne pa je se vedno tu dobri stari VGA kabel. ;)

Link to comment
Huhu, aja. Malo tecno je pri X360ju, ker ce priklopis HDMI kabel, potem v normalnih pogojih ni vec placa za zvok dobit posebej ven s konzole, ker se nekako podrazumeva, da gre zvok po HDMIju ven. Tako da razen ce monitor nima kakega jacka/pprikljuckov, s katerim bi oddajal zvok, ki ga dobi preko HDMIja, ne vem, kako bos dobil zvok ven brez tistega posebnega x360 HDMI adapterja, iz ene druge teme.

No saj, ce ne pa je se vedno tu dobri stari VGA kabel. ;)

Kateri adapter to, upam da vsaj ni drag preveč. VGA pa ne mislim laufat, če sem že tak monitor nabavu.

Link to comment

a ta priključek ko ga je Xsiluro360 pokazal vtakneš tam, kjer dam zdej navadni komponentni kabel al more met xbox tudi HDMI izhod(ker moj xbox je še iz 1. generacije). Pa če to deluje me zanima, če ka kdo ma, pa kaka je razlika med tem in komponentnim(če se sploh splača)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
a ta priključek ko ga je Xsiluro360 pokazal vtakneš tam, kjer dam zdej navadni komponentni kabel al more met xbox tudi HDMI izhod(ker moj xbox je še iz 1. generacije). Pa če to deluje me zanima, če ka kdo ma, pa kaka je razlika med tem in komponentnim(če se sploh splača)

Kakšna je razlika ne vem ti pa posredujem opis sicer v angleščini, kar ne bi smel biti problem:

Converts the analogue component signal from the original Xbox 360s into a digital HDMI signal for full 1080p compatibility with modern displays.

Simply plug the adaptor into the A/V port on the back of your 360 and run the included HDMI cable from the adapter to your HDTV and it's game on.

The HDMI cable carries both the audio and video signal directly to compatible displays, eliminating the need for multiple video and audio connections - perfect if you wish to use a single cable for a wall mounted flat screen TV.

The pack includes an optical cable to route the audio signal to a 5.1 surround sound system.

:beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment

Probal sem priklopiti x360 na 22" monitor (Samsung 2232bw) preko vga kabla. Sem probal vse možne ločljivosti, ki jih kabel podpira. Meni se slika zdi katastrofa oz. slabše kot na mojem prejšnjem 17" lcdju, čigar najvišja resolucija je bila 1280x1024. Igre na 22" zgledajo slabše kot pa na 17". Neostro, sprane nenatančne teksture. CoD 4 izgleda katastrofalno. AC tudi slabše kot na 17".

Morda se Microsoft kdaj spomni podpreti 1680 x 1050 :crossfingers: .

Zanima me a bi slika bila boljša na 24" monitorju z nativno resolucijo 1920x1200. Če pa tak monitor ima tudi priključek za komponentni kabel toliko boljše? Menim, da bi slika na takšni resoluciji morala biti odlična?

Moralo bi iti do 1080i oz. 1080p, a ne?

Nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/2650050624/monitor-lcd-24-lg-l246wh

Crni+Pacov.png
Link to comment

zoomzoom

moraš ločiti kaj je slabše, ali se ti zdi podoba slabša zaradi resolucije ki jo uporabljaš ali pa ima novi monitor slabšo matriko od 17". Če imaš visoko resolucijo in zanič matriko na monitorju, ti ne bo nič pomagalo.

24" bi moral brez problema prikazati 1080p sliko, baje pa je bolje da imaš priklopljeno čez VGA in ne komponentnega.

sebek bi ti znal povedati kaj več glede tega, ker je imel podobne težave.

Link to comment

1. Kaj pravite na tale na tale monitor? http://www.mimovrste.com/artikel/265004 ... m-haspivot 2. Ali bi bil dober za Xbox 360 če ga povežem s HDMI kablom?

3. Tale monitor ima vgrajena zvočnika, ki zmoreta 4W. Ali je to dovolj za igranje iger, ali je boljše kupiti še kakšne dodatne zvočnike?

4. Ali bi se dalo, da bi zvok namesto skozi zvočnike od monitorja (če bi bi imel xbox in monitor povezan s HDMI kablom) ven prihajal skozi tale dva zvočnika, ki imata USB povezavo? http://www.mimovrste.com/artikel/190002 ... gitech-v10

5. In ali se namesto HDMI-ja splača uporabljat VGA kabel na tem monitorju? Ampak sem slišal da naj bi VGA kabel (kljub temu, da podpira 1080p) prikazal slabšo sliko kakor HDMI kabel? (Vga kabel bi imel v primeru če bi si hotel dokupiti dodatne zvočnike zraven monitorja)

Link to comment

Kot sem rekel v postu višje je 22" ekran od Samsunga 2232bw, ki naj bi bil kvaliteten. Čeprav je možno, da je pri mojem prišlo v napaki v proizvodnji, slabša serija, karkoli... Ko je priklopljen na PC je vse OK, dela lepo & normalno.

Glede priklopa tanovega 22" na xbox, bi pa rekel takole. Če bi v igri na katerikoli resoluciji bili še črni robovi, bi pomoje izgledalo mnogo boljše.

Čisto laično rečeno mi se resolucije (1280x..., 1360x...) zdijo "premajhne" za tak monitor in so grdo "preoblikovane".

Assassins Creed na isti resoluciji (npr.1280x1024):

x360+17"-->ok slika (pač z črnimi robovi, ker ekran ni ws)

x360+22"-->slabše, manj natančno

Doma je še en isti 2232bw, ki je starejši dobrega pol leta. Bom še na njega priklopil in primerjal.

Crni+Pacov.png
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.