Skoči na vsebino

ATI Radeon vs GForce


Greymon

Priporočene objave

  • Odgovorov 267
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

No zanima me če se tale laptop splača:

SAMSUNG

Cena:688€

Zaslon:

15.4˝ WXGA (1280 x 800) glare

Procesor:

Intel Core 2 Duo T2390 @ 1.86GHz

Spomin:

2 X 1024MB DDR2 667

Trdi Disk:

250 GB SATA 5400 disk

Optični pogon:

Super Multi DL DVD+-RW snemalnik

Grafika:

nVidia GeForce 8600GT 128MB

Mreža/Modem/Wireless:

10/100/1000 mrežna kartica

802.11a/g brezzična kartica

56k modem

Bluetooth 2.0

Zvok:

Intel HDA zvočna kartica

Priključki:

3 X USB 2.0

1 x PCMCIA

1 x line OUT

1 x mic in

2 x 2W zvočniki

1 x VGA 15pin out, HDMI izhod

1.3M pix kamera

6 in 1 čitalec kartic (MS/MSPro/SD/MMC/xD)

Dimenzije/Teža:

358 X 264 X 28,6/36,5 mm

2,7 kg z baterijo

Programska oprema:

Windows Vista Home Premium

Baterija:

6 celična

Pa povejte mi kakpne slabosti oz. dobre stvari glede tega laptopa.

Hvala.

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
  • vrhovni
Nekaj takega no, ne spoznam se lih :roll:

.. zakaj potem sploh komentiraš pri takih stvareh?

In tale komp bo več kot dovolj za vsakršno pisarniško delo, kot tudi za laufanje filmov (tudi 1080p filmi bi ti morali delati brez problema). Za Photoshop bo več kot dovolj, če ne misliš obdelovati ravno več 100mb velikih fajlov, samo malce več RAMa bi za PS lahko imel.

Špili, če ne ciljaš ravno na najnovejše in najbolj požrešne, bi ti morali delovati čisto okej. Razni Warcraft 3, WoW, Halflife 2 in podobne fore bojo delali brez problema.

Link to comment
pa recimo d photoshop bos tud loh nabijal, čeprav ne popolnoma gladko...

Nekaj takega no, ne spoznam se lih :roll:

Kaj ima Photoshop zveze z grafično? Še z integrirano jo lahko "nabija"...

Edino, kot je Anduril omenil, bi bilo boljše če bi bilo 3 ali celo 4 GB RAMa (če seveda potrebuje).

Link to comment

@Anduril: komenteram pač...sej ti nisi veliko drugače napisal. Pa drgač to pogosto napišem, njeke upraviečeno, drugje pa iz previdnosti :D

@opeter: a sem slucajno kje napisal d ma kej veze z graficno? Sicer "liquify" more met kej veze z grafo, nebos rekel, da tist vse ram prebavla? Presenečn bi bil :)

Drgač mam pa velik predsodek glede laptopov in igric, frend ma podobnega, pa mu cod2 nedela najbolje.. 1024 x 768 pa vsi detajli na low, kej več pa nedela normalno.

Je pa tud res, da misle d gonilniki nimajo nobenega pomena..

Link to comment
  • vrhovni
Drgač mam pa velik predsodek glede laptopov in igric, frend ma podobnega, pa mu cod2 nedela najbolje.. 1024 x 768 pa vsi detajli na low, kej več pa nedela normalno.

Je pa tud res, da misle d gonilniki nimajo nobenega pomena..

Katerikoli današnji laptop, ki nima notri integrirane grafične, mora brez problema prebaviti vse špile, ki so starejši kot par let. Če mu s takim kompom COD2 ne dela dobro, vsekakor on ne zna nečesa poštimati, ne da laptop ni dovolj močen ..

Pa Photoshop nima veze z grafično, to vse procesor in ram prebavljata. CS4 naj bi bil baje sposoben izkoriščati tudi grafo za hitrejše delovanje in to bo prvi PS s to funkcionalnostjo.

Link to comment

Glejte, kot sem povedal nočem laufat Crysisa na Maximum...Crysisa sploh ne namerava poganjati...Sam itak ko pogledam, za vse igre kaže(MoH:Airborne,Battlefield 2,Guild Wars, LOTRThe Battle For Midle Earth 2,Warcraft 3,Counter Strike, CoD in NFS, Age Of Empires III ter podobne) da bi jih moja grafična prebavila,pa tudi če ne na Max. Drugače pa saj igrice bi bile kadar bi bil dolgčas. Uporabljal bom bolj za MSN, Mozzila FireFox,PhotoShop ter druge stvari...

Zanima me pa če je že kdo sprobal tisti mobitel oz. simobil USB Internet...Eno so rekli da je zakombliciran, drugi da ne.?

Dodajte me na PS3: Zoran_The_Great

Link to comment
@opeter: a sem slucajno kje napisal d ma kej veze z graficno?

Nekako takole se je napisano razumelo...

Sicer "liquify" more met kej veze z grafo, nebos rekel, da tist vse ram prebavla? Presenečn bi bil :)

Liquify je čisto softverska zadeva (torej odvisna od CPU). Morda bodo kaj spremenili v Photoshop CS4, kjer bodo (vsaj na Macu) vpeljali pospeševanje izrisa s pomočjo GPU-ja (torej grafičnega čipa).

Kaj več pa trenutno ni ravno pospešeno... no, edino pri Photoshop CS3 Extended verziji se GPU uporablja v primeru, da uvoziš neke 3D modele in jih obračaš, barvaš gor teksture; ampak večina 2D Photoshoparjev te funkcije itak ne koristi.

Za Photoshop je tako še vedno najbolj pomembno: čim hitrejši CPU (v MHz-ih in z veliko predpomnilnika) in čim več pomnilnika. :china:

Link to comment

Eh nvidia al pa kej ati je de best js mam grafo že 5 let not pa mi ni crknla drgač pa priporočam atijeve kartice npr.

HIGH END

Sapphire Radeon HD 4870 Stane 244,09€

Tehnični podatki:

Procesor: Radeon HD 4870

Frekvenca grafičnega procesorja: 750 MHz

Frekvenca pomnilnika: 1800 MHz

Tip pomnilnika: GDDR 5

Količina pomnilnika: 512 MB

Vodilo: 256 bitno

Microsoft DirectX: 10.1

OpenGL: 2.0

Tehnologija izdelave (v µm): 0.055

Število procesorskih enot: 800

Priključek: PCI-Express™ 16x

MID END

Gigabyte Radeon HD 3850 Stane 69,69€

Tehnični podatki:

Procesor: Radeon HD 3850

Frekvenca grafičnega procesorja: 670 MHz

Frekvenca pomnilnika: 1660 MHz

Tip pomnilnika: GDDR 3

Količina pomnilnika: 256 MB

Vodilo: 256 bitno

Microsoft DirectX: 10.1

OpenGL: 2.1

Tehnologija izdelave (v µm): 0.055

Število procesorskih enot: 320

Priključek: PCI-Express™ 16x

LOW END

Sapphire Radeon HD 3650 Stane 53,85€

Tehnični podatki:

Procesor: Radeon HD 3650

Frekvenca grafičnega procesorja: 725 MHz

Frekvenca pomnilnika: 1000 MHz

Tip pomnilnika: DDR 2

Količina pomnilnika: 512 MB

Vodilo: 128 bitno

Microsoft DirectX: 10.1

OpenGL: 2.1

Tehnologija izdelave (v µm): 0.055

Število procesorskih enot: 120

Priključek: PCI-Express™ 16x

Ceno so iz www.agt.si :ninja:

Link to comment

V trgovine so že prišle nove 4870 X2, trenutno najhitrejše karte na svetu. Seveda je odveč govoriti o tem, koliko porabijo in da jih nima smisla vgraditi v karkoli kar nima najboljših možnih komponent (v navadno ATX ohišje itak ne pašejo). Sparite dve in imate mašino in pol, a kaj, ko ni špilov, ki bi vso to moč izkoristili. Mogoče Crysis v 1920x1200 na max :razzy:

Link to comment
Mene ni nic presenetu ati, ati je car :beer:

Sicer pa, kaj so ze pri nVidiah najdl neke napake? med rugim tudi pri 8800...mislm d sm bral pri računalniskih novicah...

Drgac bojo pa une grafikulje kmalu dobile nov izziv: Far Cry2 :evil:

ATI Rula! Ati-ja mam že od samga začetka. Serija 9000 :car:

Far Cry 2 sistemske zahteve:

Minimum requirements

CPU:

Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ or better

Video card:

NVIDIA 6800 or ATI X1650 or better

Shader Model 3 required

256 Mb of graphic memory

Memory: 1 GB

Media reader: DVD-ROM

Recommended

CPU:

Intel Core 2 Duo Family, AMD 64 X2 5200+, AMD Phenom or better

Video card:

NVIDIA 8600 GTS or better, ATI X1900 or better

512 Mb of graphic memory

Memory: 2 GB

Sound: 5.1 sound card recommended

Media reader:

DVD-ROM

Supported Video cards:

NVIDIA 6800, NVIDIA 7000 series, 8000 series, 9000 series, 200 series. 8800M and 8700M supported for laptops.

ATI X1650 – 1950 series , HD2000 series , HD3000 series , HD4000 series.

Crysis Warhead sistemske zahteve:

CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz (3.2 GHz for Vista), Intel Core 2.0 GHz (2.2 GHz for Vista), AMD Athlon 2800+ (3200+ for Vista) or better

RAM: 1GB (1.5GB on Windows Vista)

Video Card: NVIDIA GeForce 6800 GT, ATI Radeon 9800 Pro (Radeon X800 Pro for Vista) or better

VRAM: 256MB of Graphics Memory

Storage: 15GB

Sound Card: DirectX 9.0c Compatible

ODD: DVD-ROM

OS: Microsoft Windows XP with Service Pack 2 or Microsoft Vista

DirectX: DX9.0c or DX10

Link to comment
Obedve karte imata dvojni GPU tako da, seveda so hitrejše od gtx280 ampak gtx280 je najhitrejša na svetu oz. najhitrejša eno-procesorska karta.

Fire_Soul grafične kartice se primerjajo v istem cenovnem ranku. Tako da preprosto rečeno, ATi trenutno zmaguje.

Hvala bogu za vojne med ATi in Geforce saj smo mi kupci deležni velik padec cen.

Edit: .*LuKa*., Crysis Warhead ima iste zahteve kot Crysis. :uke:

Link to comment
Obedve karte imata dvojni GPU tako da, seveda so hitrejše od gtx280 ampak gtx280 je najhitrejša na svetu oz. najhitrejša eno-procesorska karta.

Fire_Soul grafične kartice se primerjajo v istem cenovnem ranku. Tako da preprosto rečeno, ATi trenutno zmaguje.

Hvala bogu za vojne med ATi in Geforce saj smo mi kupci deležni velik padec cen.

Edit: .*LuKa*., Crysis Warhead ima iste zahteve kot Crysis. :uke:

http://kotaku.com/5036817/crysis-warhead-system-specs

jbt ga :D

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.