Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

In potem ti meni hipokrit?

Kaj pa je sedaj ta hipokrizija, da skupnosti ne prinesem popolnoma nič? A moj prispevek pa če tudi samo v to temo ni pa nič vreden? To pa ni vsebina? Mogoče za koga celo bolj zanimiva od Bessijevega prispevka v PS3 sobi? Mogoče pravim...

A to pa ni hipokrizija? Seveda je... po sami definiciji, saj se je niti ne zavedaš - kar je ena od bistvenih sestavin definicije - namreč, da se hipokrit ne zaveda lastne hipokrizije.

Nekoč sem enemu od adminov (mogoče veš komu) ob podobni priložnosti napisal na ZS, da če sem škodljiv za forum in skupnost lahko kadarkoli to pove (privatno preko ZS ali javno) in se bom takoj odstranil za zmeraj. Ker moj namen ni škoditi skupnosti. No takrat mi je bilo rečeno, da po mnenju tega admina nisem škodljiv. Če pa se je to spremenilo, moja ponudba še vedno stoji. Samo reči, pa grem.

Nisi škodljiv.

Tvoj doprinos skupnosti pa je bil v zadnjih par letih enak 0.

Ok, ne. Bil je enak ene par promilov recimo. Amjusal si namreč mene in še par ljudi... To je pa tudi to...

Sam tle niti ni bil toliko point v tem, da si tle sam za lastno zabavo. Imaš vso pravico. Gre se za to, da si UPAŠ prit ven s takimi izjavami na račun Bessiejeve aktivnosti na KSi.

Sram te je lahko. Samo to...

Pa tole mlatenje prazne slame ti ne pomaga čisto nič. Hipokrizija veji iz ogromno tvojih postov. Poveš veliko resničnih in pametnih stvari, sam kaj ko se prej umažeš z drugimi debilnostmi...

Škoda, res...

Urejano od ke_kit

lp,

k_k

Link to comment

No zdaj pa nehite s tem! Vse kar hočem je spodbuditi druge, da bi bili bolj aktivni! Pa tudi, če je to Travar, energijo, ki jo vložiš v razlaganje zakaj Ps3 SUX itd. bi lahko na forumu bolj koristno uporabil.

BTW kaj pa, če je za Anonymus skrit FBI (pred kratkim so naredili kar lep drmar med anonimusi v USA), ali pa Sony in išče geohotove prijatelje, saj ne vemo kdo so, kao!

Marsikateri zločinec naredi marsikaj dobrega, kar pa ne opravičuje to kar naredi slabega.

BessieSABU.png

Link to comment
Gre se za to, da si UPAŠ prit ven s takimi izjavami na račun Bessiejeve aktivnosti na KSi.

Sram te je lahko. Samo to...

Ni me sram, ker ne vidim, da bi rekel karkoli takega.

Iskreno lahko rečem, da nisem mislil nič slabega o Bessievi aktivnosti na KSi. Kar se mene tiče sem ga pač malo dregnil, nič več.

Če pa sem po Bessievem mnenju šel predaleč v svojem komentarju, da je PS3 soba negova ali, če je vzel za slabo, ali karkoli drugega, da se počuti užaljenega se mu bom opravičil.

Bessie; sem te na kakršenkoli način prizadel z svojimi izjavami o tvoji aktivnosti na KSi?

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
Ni me sram, ker ne vidim, da bi rekel karkoli takega.

Iskreno lahko rečem, da nisem mislil nič slabega o Bessievi aktivnosti na KSi. Kar se mene tiče sem ga pač malo dregnil, nič več.

Če pa sem po Bessievem mnenju šel predaleč v svojem komentarju, da je PS3 soba negova ali, če je vzel za slabo, ali karkoli drugega, da se počuti užaljenega se mu bom opravičil.

Bessie; sem te na kakršenkoli način prizadel z svojimi izjavami o tvoji aktivnosti na KSi?

Preženi še Last Sony Fanboya ker SONY SUXXXXX

Link to comment

Pozor pri 4:45 ;)

>http://www.youtube.com/watch?v=5h-cTkfKbA4

...I like Sony. I think there products are pretty good...

Aja travar kaj in kako glede Ksi se pač zmeni z Admini.

Pa da ne boš novic pobiral na kotaku glede anonimus in da ne bo tako dolgo trajalo kot je, da si našel groklaw, ti dam tole povezavo http://anonnews.org/ dokaj ažurno o podvigih tvojih herojev + če se boš potrudil in prečekiral komentarje lahko še kaj pametnega najdeš.

Sicer ni veliko ampak marsikater odgovor na vprašanja, ki si mi jih postavil boš našel tu.

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
BTW kaj pa, če je za Anonymus skrit FBI (pred kratkim so naredili kar lep drmar med anonimusi v USA), ali pa Sony in išče geohotove prijatelje, saj ne vemo kdo so, kao!

Marsikateri zločinec naredi marsikaj dobrega, kar pa ne opravičuje to kar naredi slabega.

Veš kaj je edini problem? Da anonymous ni organizacija za katero bi se skril. Ali nekaj nad čemer bi lahko delal darmar.

Anonymous je bolj podoben množici na trgu, ki protestira. Imaš več vrjant... lahko bodo mirno protestirali, lahko bodo začeli metati granitne kocke, lahko bodo čez 2 ure šli domov... pa še druge vrjante... sam taka množica nima voditelja. Vsak je tam iz lastnih razlogov, druži jih pa skupna ali podoba ideja - ali pa skupen sovražnik. Sploh pa je problem takih množic, da večje kot so, bolj so nepredvidljive.

Niso pa plačani, niti jim ni treba biti tam. So prostovoljno.

Vidiš analogijo med zbiranjem na internetu in zbiranjem na internetu? In to je najboljša definicija Anonymousa kar jo lahko dobiš. Da je to internetna oblika zbiranja z namenom protesta.

Ko se je Assange predal v Decembru 2010 je bilo zgolj na enem od irc networkov Anonymousa več kot 10k ljudi z namenom protesta. Niso vsi DDOSali VISE in Paypala... eni so pošiljali neskončne črne faxe, spet drugi so samo delili letake na ulici, spet nekateri niso delali nič... tudi v resnici ne mečejo vsi granitnih kock.

In ko imaš 10k jeznih ljudi lahko narediš veliko škode, ki se začne hitro meriti v mnogo 100k, če ne kar miljonih dolarjev. Že če VISA mobilizira dodatni IT power v obliki nevem kakšnih mojstrov to hitro nanese x ur nadur. Pa še vedno so bili kljub vsemu DDOS napadi tudi na ribe kot so VISA in Paypal uspešni, kar ti daje mislit, da mobilizirajo še veliko več IT mojstrov, da je le škoda čim bolj omejena. Da ne začnemo o ugledu in dejstvu, da se je to dogajalo sredi decembra in bogi laik ne ve, da je "varno" kupovati prek spleta z VISO med napadi... mogoče raje ne kupi... Dejstvo je, da se škodo da narediti in da je škoda že bila narejena. Podobno kot z granitnimi kockami.

In kaj lahko naredi za to oblast? Podobno kot lahko naredi, če se ljudje zberejo na trgu... Torej.. Včasih so jih pogazili z tanki... tega ne poznamo več, čeprav bi marsikatera organizacija najraje z tankom pregazila čez kakega posameznika. Sam tanki so out. Lahko jih postreliš... To tudi ne gre... Vseh tudi ne moreš dat v arest... In isto je z anonymous - kaj pa boš naredil? Aretiral vse? Ali samo 5 kosov in upal, da se drugi ustrašijo? Sploh pa moraš biti zelo previden, kaj boš naredil, ker nazadnje ko sem pogledal je svoboda zbiranja zaščitena z ustavo v večjem delu Evrope. Za ameriko itak vemo, da nimaš nobenih pravic ne glede na ustavo. No kaj je bilo nazadnje, ko so se ljudje zares zbrali pred parlamentom vemo vsi. In kot se spomnem nekih sankcij ni bilo...

Glede vodstva pa se tudi zavedaj, da ta kača nima glave. Podobno kot protest na ulici... lahko je vmes tisti, ki je prižgal iskrico - sam ali ga boš našel, sploh pa iskrica je že zanetila ogenj. Imaš ljudi, ki so bolj sposobni kot drugi. Samo tej so večinoma iz držav, ki ne omejujejo prostega pretoka informacije kjer seveda USA nima nikakršne jurisdikcije. Svoje ameriške 15 letne otroke pa lahko lovijo po mili volji in delajo "darmar". Tudi irc networkov jim ne moreš pobiti, ker večin zahodnih držav ščiti take reči z ustavo. Hostani pa so na kištah v državah kjer lahko američani potegnejo banano, če jim kaj ni prav.

Seveda ne vem toliko, ker bi bil anonymous - saj nisem, pač pa zato, ker sem delal diplomsko z naslovom "Vpliv IKT na oblike združevanja ljudi, študija primera skupine Anonymous" in sem nekaj časa preživel v divjini s temi divjimi in nevarnimi ljudmi, ki razen hrane in illegalnega dostopa do interneta nimajo ničesar.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Itak, da ne...

Glede protestov, če delaš škodo uničiš in izničiš kar naj bi dosegel s protestom razen, če tvoj cilj revolucija, ampak žal v primeru Sony-ja to ne pride v poštev, ker Sony pač ni oblast, ki bi jo lahko zamenjal, namen v tem primeru je "nagajati" in opozoriti nase. Geohotu pač ne pomagajo.

Res bi rad videl to diplomsko nalogo!

BessieSABU.png

Link to comment

Kdor priporoča nakup ps3ja je preprosto škodljjivec.

In Bessie ti si škodljivec A klase. Če ne bi bil Travar sposoben

u vas zmetat tolko random stafa bi dejansko ispadlo da je ps3

dober nakup.

Sam ni...

Niti približno...

PS3 je preprosto dosadna konzola. In če nevedni kupec brez

konzole ampak gamer po srcu to bere ,mora vedet da ps3 je

nezabavna pizdarija.Kod konzola ne nudi nič.

Razen če si vaški posebnež ki rad namaže nutello na pleskavico...

Three rifles, two shotguns, three pistols, Longshot, Torque Bow, Boomshot, Digger, Mortar, Mulcher, One-Shot, Hammer of Dawn, Boomshield, four types of grenades, and a ****ing fire extinguisher. MITKKO HAZ SPOKEN

Link to comment

Zdej te mam pa dosti...jutri zjutri ti pošljem rizle tko

da mej pripravljen ps3 za na pošto...ti ga zamenjam jaz ;)

Three rifles, two shotguns, three pistols, Longshot, Torque Bow, Boomshot, Digger, Mortar, Mulcher, One-Shot, Hammer of Dawn, Boomshield, four types of grenades, and a ****ing fire extinguisher. MITKKO HAZ SPOKEN

Link to comment
Kdor priporoča nakup ps3ja je preprosto škodljjivec.

In Bessie ti si škodljivec A klase. Če ne bi bil Travar sposoben

u vas zmetat tolko random stafa bi dejansko ispadlo da je ps3

dober nakup.

Sam ni...

Niti približno...

PS3 je preprosto dosadna konzola. In če nevedni kupec brez

konzole ampak gamer po srcu to bere ,mora vedet da ps3 je

nezabavna pizdarija.Kod konzola ne nudi nič.

Razen če si vaški posebnež ki rad namaže nutello na pleskavico...

Res znaš dobro argumentirati svoje trditve, bravo! Škodjivec ponavadi naredi škodo, moja pa je?

Captain Obvious, zraved daj še kak krhelj jabuka ali pa olupek od pomaranče.

BessieSABU.png

Link to comment
Itak, da ne...

Glede protestov, če delaš škodo uničiš in izničiš kar naj bi dosegel s protestom razen, če tvoj cilj revolucija, ampak žal v primeru Sony-ja to ne pride v poštev, ker Sony pač ni oblast, ki bi jo lahko zamenjal, namen v tem primeru je "nagajati" in opozoriti nase. Geohotu pač ne pomagajo.

Res bi rad videl to diplomsko nalogo!

Če delaš škodo te začne tisti, ki mu delaš škodo poslušati... ali pa te vsaj ne more več ignorirati. Ali ima pa zgolj škodo... V končni fazi ni pomembno kaj točno, dokler nekdo plača.

Dokler delaš škodo državi, kot recimo razbit parlament - ja to je kontraproduktivno, saj to nenzadnje plačava vsi davkoplačevalci.

Če pa se dela škoda privatnim družbam, kot so recimo VISA in Sony pa vsekakor to ni škodljivo, saj škoda ne gre iz mojega žepa. Pač pa jo plača tisti, ki mu je namenjena.

Glede cilja pa revolucija ne more biti cilj... cilj so lahko spremembe - potem je cilj doseči spremembe... Revolucija pa je zgolj eno od sredstev.

Sploh pa ni namen Anona komu direktno pomagati. Anon se ne bori za Juliana Assanga ali Geohota osebno. Pač pa za svobodo govora in prost pretok informacija - to je pa seveda izvirni greh v obeh zgoraj omenjenjih primerih. In tudi vseh ostalih primerih, kjer je posredoval Anon. Ampak Anon ne nastopa v imenu Geohota - zato tudi ne vem, kako bi mu lahko škodili, saj Geohot ni naročil teh dejanj in jih tudi ne bo podprl.

Res mi ni treba očitat pobiranje info iz kotakuja, ker je njihov članeh zelo površen in zgolj povzetek drugih bajk... že začetek "militant hacker group" ali kako se začne... Militant? Hacker?... no ja... itd.

BTW, tisto o diplomski je bila šala :)

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Lej če je vzrok nedostopnosti PSN Anonimusov napad na sonyjeve domene potem gre to v prvi vrsti v škodo vseh PSN uporabnikov... in spet sama ideja opozoriti na to kar počne Sony me niti ne moti... ampak način pač ni ta pravi. Spet bodo polovili nekaj krekerjev in naivnih kvazi hekerjev, bo pa še nekaj koristnega "varnostniki" bodo lahko naredili dobre analize, no pa to, da cel internet že dva dni vre zaradi informacij o annonimusu. Vsi se bodo bolj ukvarjali s tem kaj so naredili anonimus namesto s tem kaj dela Sony, to je tisto kar je narobe. Tako ko se vsi ukvarjajo s tem da je eksplodirala bomba, da je bil nekdo ubit, da je nekdo to naredil... zakaj pa niti ni pomembno!!! Vsaj za medije in javnost ne. Izpostavi se posledica ne pa vzrok in namen. Tako, da to kar počejo je pač kazanje kdo ima daljšega oz. da ga sploh ima.

Drugače pa svoboda ni samoumevna in si jo je treba izboriti, to drži kot pribiti, problem je interpratacija kaj je to svoboda.

BTW glede diplomske nisem dvomil, bi pa bil čisto primeren naslov za kak FDV.

Aja zdaj ko imam slima, v bistvu je to popolnoma okrnjen PS3, še čudno das so obdržali BR in Wifi. Je pa nekaj Če je bil fat tih, je ta skoraj neslišen.

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Na ps3ju zaradi pomankanja chat sistema boste

dobili skillse za hitro text masažanje ki vam bo

prišlo praw pri spemmanju po forumih.WIN

(pa sej ga ma,pa sej zdej pride,pa sej ni važno)

Also pravi ps3 gejmer praw ve da ta najbolša

igra v resnici ni una ki jo celi planet igra.Ne ni.

Ta bolša je una ki jo ma na polici in jo pokaže

samo ko pride kdo na obisk.WIN

(texture blablabla,osvetljevanje in effekti blabla)

And most of all stay out of my fucking gears.

Three rifles, two shotguns, three pistols, Longshot, Torque Bow, Boomshot, Digger, Mortar, Mulcher, One-Shot, Hammer of Dawn, Boomshield, four types of grenades, and a ****ing fire extinguisher. MITKKO HAZ SPOKEN

Link to comment
Lej če je vzrok nedostopnosti PSN Anonimusov napad na sonyjeve domene potem gre to v prvi vrsti v škodo vseh PSN uporabnikov... in spet sama ideja opozoriti na to kar počne Sony me niti ne moti... ampak način pač ni ta pravi. Spet bodo polovili nekaj krekerjev in naivnih kvazi hekerjev, bo pa še nekaj koristnega "varnostniki" bodo lahko naredili dobre analize, no pa to, da cel internet že dva dni vre zaradi informacij o annonimusu. Vsi se bodo bolj ukvarjali s tem kaj so naredili anonimus namesto s tem kaj dela Sony, to je tisto kar je narobe. Tako ko se vsi ukvarjajo s tem da je eksplodirala bomba, da je bil nekdo ubit, da je nekdo to naredil... zakaj pa niti ni pomembno!!! Vsaj za medije in javnost ne. Izpostavi se posledica ne pa vzrok in namen. Tako, da to kar počejo je pač kazanje kdo ima daljšega oz. da ga sploh ima.

Drugače pa svoboda ni samoumevna in si jo je treba izboriti, to drži kot pribiti, problem je interpratacija kaj je to svoboda.

Nedostopnost storitve za njene uporabnike je ravno namen tega, poleg gospodarske škode... sam itak gre z roko v roki oboje. Če se osredotočim na ta konkreten primer Sonyja, sam je enako za VISO, Paypal ali xy.com... Uporabniki niso nedolžne žrtve. Nenazadnje Sony lahko dela kar dela izključno zato, ker ga uporabniki podpirajo. In vsak, ki to nesnago finančno podpira z konzumiranjem njihovega produkta jim daje sredstva, ki vemo kam gredo... zihr ne v razvoj dodatnih funkcij kot je cross game chat.... pač pa v razno razne križarske pohode. In to je bistvo tega. Da konzumer ni nedolžna žrtev, pač pa temelj problema. Sony brez potrošnikov ne obstaja. Nebi delal ničesar. Torej vse kar dela, dela zato, ker ima podporo svojih strank. Torej je vsak, ki podpira Sony fair game.

To je moja filozofija... Rečt kriv je sony, uporabniki so nedolžni je neumnost. Sony brez potrošnikov nebi obstajal. Isto VISA, isto Paypal, isto RIAA in njeni člani.. če podpiraš to drhal podpiraš njihove metode napadov na človekove pravice.

In sedaj poglejmo s čim se bodo ljudje ukvarjali... Ko je Sony odstranil Other OS je bila to nekaj časa vroča novica... kak teden mogoče. Potem se je pozabilo... potem enkrat je bil vložen class action... se je še malo govorilo... in potem se je pozabilo. Kaj se danes še kaj govori o odstranitvi Other OSa? V osrednjih medijih pač ne, zgolj v kakšnem specialnem kotičku. Ljudje pozabijo... Zato pa rabiš, da tu in tam poči kakšna bomba, da se zadeve vrnejo v zavest ljudi in tistih, ki bi najraje videli, da se dejansko pozabijo. In ne mi razlagat, kaj so šibke točke bombe... ker samo lepa beseda ima še več šibkih točk - lepo besedo se gladko spregleda.

Kaj predlagaš ti kot alternativo s katero se da doseči več? Lepa beseda lepo mesto najde, če jo spremlja debela kuverta? Ni prav veliko pametnih alternativ, ane?

Glede kazanja kdo ga ima oz. daljšega... ja lahko temu rečeš tako. Če te nekdo s sklonjeno glavo mirno ignorira in misli, da mu v njegovi sveti trdnjavi ne moreš do živega... mu pač moraš pokazat, da se moti in mu malce odškrniti obzidje... in enkrat, ko je dobil sporočilo v obliki par 100k $ gospodarske škode verjemi, da bo naslednjič vsaj dvignil glavo, ko boš stal pred njegovimi vrati... Lahko rečemo tudi, da nekomu pokažeš da ga imaš. Seveda.

Svobodo pa si je itak treba izboriti... mali človek je scal kri skozi zgodovino, da ima danes teh nekaj pravic... včasih še tega ni imel. Svoboščine so pa lepo definirane v ustavi in zakonih in deklaraciji človekovih pravic. Tukaj nimaš kaj interpretirati po svoje. Anonymous stoji za svobodo govora... če jih stisneš nebodo sklonili glave pač pa skočili naprej... podobno kot množica na trgu.

Glede aretacij pa se ne sekiram... ne pozabi, da je aretadcija šele prvi korak do obsodbe... poleg tega pa aretirajo noobe, ki ne vejo kaj počnejo. Te aretacije so bolj propaganda, da bi se kdorkoli bal. Jaz osebno vem, da se teh ljudi, ki so zgolj ddosali v EU ne da obsodit, če imajo vsaj solidnega odvetnika. Sploh pa kako boš 15 letniku dokazal, da ni imel trojanca s katerim je oseba X z njegovega računalnika delala pizdarije? Če ima vsaj semi kompetentnega odvetnika tega ne boš dokazal, razen če prizna... pa še to ne policiji pač pa šele na sodišču. Policiji lahko napleteš karkoli brez posledic, saj je splošno znano, da so policijska priznanja dosežena pod prisilo. Sploh pa vsi ostali uporabljajo VPNje v tretjem svetu, kar te stane največ 20$ na leto za unlimited dostop in ulimited pizdarije, ki si jih zaželiš. Plačano preko Western Uniona brez pravih podatkov. Itak.

V glavnem jaz lahko rečem samo to; 100% podpiram Anonymous in vsa sredstva, ki jih uporabljajo in jih bodo uporabili za dosego svojih ciljev. Represija rodi nasilje. In nasilje rodi nasilje... Če nočeš nasilja ne delaj represije. Kot sem rekel... ti pusti moje oko pri miru, pa jaz ne bom tikal tvojih oči. Čim ti takneš moje oko... "Tonight we dine in hell!" bi rekel un model iz 300... un model se je celo razjezil, ker mu je un zgolj omenjal, da bo tikal njegovo oko... In to bogega sla, ki res ni bil nič kriv. :)

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

In vendar se v medijih govori tudi o tem ZAKAJ...

Recimo na Kotakutu imaš danes nov članek...33000 ogledov, 1000 komentarjev.. vroča zadeva. I like.

http://ca.kotaku.com/5788762/playstation-network-down-for-maintenance-websites-crawling-on-day-of-promised-cyber+attack

Vrednost tega članka ni toliko v vsebini pač pa zgolj dejstvu, da napad odmeva v medijih. Pa Kotaku je tudi povedal zakaj konkretno se dogaja napad. Razlogi... In niti ni rekel grdi Anonymous... Dobra propaganda, I guess.

In mislim, da je danes že vsakemu jasno, da so bili napadi kljub podpovprečni udeležbi zelo zelo uspešen...

Playstation twitter (http://twitter.com/PlayStation)

PSN currently undergoing sporadic maintenance.

Access to the PSN may be interrupted throughout the day. We apologize for any

inconvenience.

Naj poskušam prevesti:

Anon has pwned us. Sorry, ktnxby.

Bessie: sem ti rekel, da nimaš pravih podatkov o tarčah... PSN APIji so bili glavna atrakcija. Sam moraš razumet, da obstajajo različni krogi zaupanja.

In to je bistvo... medijska pozornost in gospodarska škoda. Če so dobili lekcijo kul, če ne bo pa še več škode. Pomoje bo Anonymous vesel ene in druge vrjante.

Pa še en dokaz, da Sony ne vlaga denarcev v omrežno infrastrukturo, kar bi preprečilo take izpade storitve, pač pa vlaga v druge, za uporabnike koristnejše kampanje. Glede na število udeleženih v napade je prav sramotno, da je padel PSN. Infrastruktura od klinca...lepo povedano. Lahko bi malce več vložili v kvaliteto storitve in "zaščito uporabnikov", ki so jim tako zelo pomembni. LOL

Zdej se pa manjka samo še to, da se iz te kriplane in nezavarovane infrastrukture povlečejo podatki o kreditnih, ki jih Sony hrany v obliki neenkriptanih tabel... vsaj tako je bilo pred enim letom.

Zanima me ali bo prej zamnjaklo Geotu sredstev za obrambo ali bo prej PSN uporabnikom počil film... Ker če je kaj, kar Anonymous ljubi je to uspeh. In dokler so uspešni redko obupajo in se razkropijo. Ponavadi se razkropijo šele po failu... ko vidijo, da DDOS ne dosega cilja... To je kot zgleda čisti uspeh. In uspeh privabi še ostale, ki so seveda lačni uspeha... Ne bi bilo prvič, da bi se zgodil snowball effect.

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Še enkrat si preberi kaj je bila tarča... in kaj sledi... najprej nekaj... potem nekaj... več bi lahko odkril perko strani, ki sem ti jo dal, končni cilj je morda PSN zaenkrat se še drži je pa moteno delovanje, itak ni ga sistema, ki bi bil odporen proti masivnemu DDoS napadu, me zanima kako dolgo bodo zdržali in če bo kdaj objavljena statistika napada me prav zanima od kod in koliko je bilo "ugrabljenih" hostov...

BessieSABU.png

Link to comment

Feedback je v veliki večini v tem stilu

One thing is for sure though…these groups have no interest in right or wrong, but to simply establish fame, fear and their own selfish idealism’s
s if this cyber terrorism wasn’t bad enough within itself, they have officially blocked the capability of PSN members donating to the tsunami relief fund. It was just announced by VG247.com that Sony has managed to help raise 1.3 million dollars so far.
Hope you guess contain and fix the issues with the sites and PSN and deal with the people in this “Anonymous” group. And by that i mean find them and put them behind bars. Go Sony!

To je to kar sem hotel poudarit, nič koristnega ne bodo dosegli razen, da se govori o njih, ko bi se vsaj o Sony-ju in temu kar je vzrok.

BessieSABU.png

Link to comment
Še enkrat si preberi kaj je bila tarča... in kaj sledi... najprej nekaj... potem nekaj... več bi lahko odkril perko strani, ki sem ti jo dal, končni cilj je morda PSN zaenkrat se še drži je pa moteno delovanje, itak ni ga sistema, ki bi bil odporen proti masivnemu DDoS napadu, me zanima kako dolgo bodo zdržali in če bo kdaj objavljena statistika napada me prav zanima od kod in koliko je bilo "ugrabljenih" hostov...

Po mojih standardih je storitev, ki pada offline in je nestabilna skrajno kompromitirana. In PSN to nedvomno je saj ne zagotavlja storitve vsem uporabnikom.

Strani, ki si jo dal nisem niti pogledal, ker imam svoje vire. To ni Kotaku..

Primer članka na Kotakuju je zgolj to, da ti pokažem, da zadeva odmeva v medijih skupaj z razlogi za dogodke. Brez obsojanja Anonymousa, brez simpatije do Sonyja... kotaku je mainstream medij z relativno velikim dosegom ciljne populacije. Dal sem ga kot primer odmeva akcije... in tona v katerem odmeva... moj vir informacij naj ostane moja stvar.

Upam, da se strinjava, da so problemi PSN povezani z napadi Anona - ali pa zgolj zelo velikim naključjem... in da problemi dejansko so. Poleg tega, pa če se ti lahko vpišeš v PSN to še ne pomeni, da se lahko vsi. Sploh glede na uradne twitte iz Sony twitterja.

O "uradnih" tarčah in vrstem redu pa ne več ugibat... še če bi bil zraven nebi poznal vseh tarč. Če pa nisi bil zraven... lahko povzemaš samo informacije iz desete roke...

Kako dolgo bodo zdržali ti lahko povem jaz... so že padli na kolena... Torej ne stojijo več.

Glede odpornega sistema pa... definitivno ga ne dobiš, za male denarje... definitivno ti ga ne bodo postavili levaki, ki mislijop, da je 4 random number... Za vse ostale pa je tukaj Amazon EC2. Seveda ni 100% odporen... sam lani, ko sta padla Visa in Paypal se je anon lotil tudi amazona... ki pa ni niti trznil. Dobesedno ni trznil... To pa dela denar in sposobni coderji... nekaj kar Sony očitno ni vložil v lasten sistem.

Torej za soliden denar, dobiš sistem, ki je odporen... no vsaj bolj kot PSN in ostali Sony strežniki, ki jih usuje 100 anonov v enem popoldnevu.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
s if this cyber terrorism wasn’t bad enough within itself, they have officially blocked the capability of PSN members donating to the tsunami relief fund. It was just announced by VG247.com that Sony has managed to help raise 1.3 million dollars so far.

GO GO SDF!!!

LOL... nazadnje, ko sem pogledal je bilo veliko možnosti za darovanje... tudi za PSN memberje obstaja še veliko alternativ za darovanje... Kjer je volja je tudi pot... Če pa misliš, da je anon res preprečil darovanje tistim, ki bi darovali... no potem pa GOGO SDF tudi tebi...

Ko bi se vsaj govorilo o vzrokih... No na kotakutu se je... in zakaj ravno kotaku? Well lani je bila med 100 najbolj vplivnimi stranmi na netu po nevem katerem izboru že...... kje si pa ti pobral tvoj feedback pa nevem... upam, da niso to komentarji butthurt Sony fanboyev iz kakšnih komntarjev,ker eni zgledajo prav tako...

Anonymous says they plan to attack Sony to punish the company for suing hacker George Hotz who cracked the PS3's

firmware. Hotz, also known as Geohot, is now embroiled in a legal and ethical conflict about whether he had a

right to mess with Sony's tech or if they are protected by

U.S. law to keep him out and can both shut him down and look through his Paypal records to see who may have

been giving him financial support.

http://ca.kotaku.com/5788762/playstation-network-down-for-maintenance-websites-crawling-on-day-of-promised-cyber+attack

Polno linkov za vsakega, da si ogleda kaj in kako.

V glavnem... dobro ti gre Operation Damage Control.... In vendar Sony serverji padajo kot muhe in feedback je... vključno z vzroki o katerih kao nihče ne govori...

One thing is for sure though…these groups have no interest in right or wrong,

but to simply establish fame, fear and their own selfish

idealism’s

Hah... kateri idealist pričakuje karkoli od Anonymousa v dobi podkupljivih poslancev, lažnivih ministrov in ostalih pasjejebcev... Resno... They are anonymous for gods sake. Če človek na voljenem položaju nima morale in etike... kako to pričakuješ od nekoga, ki je anonimen in nima nikakršnih dolžnosti? Ah ja... idealizem..

Urejano od Travar
hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.