Skoči na vsebino

Star računalnik-nova grafična


SlashSpeed

Priporočene objave

Zdaj mi je pravkar prekipelo, ker mi na računalniku ne dela CoD 4 in sem se odločil za novo oz. rabljeno grafično kartico.

Vprašanje sledi: Se mi splača za ta sistem iz prazgodovine a.k.a. 2001:

-Windows XP Service Pack 2

-Pentium 4

-1.7 Ghz

-Geforce 2 MX/MX

-512 MB Ram

kupiti tole grafično kartico za 25 evrov (kar je sorazmeroma malo): http://www.bolha.com/oglas2792843 oz. to, ki je malo dražja (40 evrov): http://www.bolha.com/oglas2826275

Čim več nasvetov boljše bo. Pa že v naprej hvala vsem, ki so mi pripravljeni odgovoriti.

Link to comment
  • Odgovorov 66
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Če ti je res nuja igrati COD 4, vsekakor kupi slabšo varijanto (upam, da si preveril, če je dovolj dobra za igro), čez kaksnega pol leta pa novi racunalnik. Vseeno pa bi ta trenutek bil le ta definitivno boljša odlocitev. Pocasi prihajajo quad procesorji, ki so sedaj ze izjemno poceni, a tudi Dual-Cori so odlični. 2GB rama je ze nuja, takisto graficna kartica, ki ne sme imeti pod 256mb pomnilnika.

P.S: Če uzivas ob gledanju Blu-Raya in HD-DVDja se definitvno odloči za nakup MEDION MD 8828-ke, ki jo ponujajo v Hoferju za "(zadrzite dih)" 899 eurov. Racunalnik ima Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz procesor, 2GB rama, velikih 500 GB trdega diska, WLAN povezavo ter GeForce 8600 GS 256MB. Računalnik podpira gledanje Blu-Raya in HD-DVDja na njem (kot prvi, ki omogoca oboje) ter ima prednalozeno Windows Vista Home Edicijo. IN VSE TO ZA 900 EUROV!!! :love::love::love:

Bozicek, a bos ze prisel?!!! :annoyed: :bowdown:

P.S: Če ste naroceni na Hoferjeve reklame, je ne spregledat!

Link to comment

Glej, s to grafično kartico ne boš ti nič naredil. Mogoče boš pridobil 5 fps, kaj več učinka pa ne bo. Veš, za špile ni važna samo grafika, moraš gledat tud procesor, RAMe, pa še nekatere druge malenkosti. Četudi boš to grafično dobil za 20€, iskreno povedano se ti ne splača! Raje pol leta šparaj pa si kupi en stroj, kjer boš dejansko lahko katero igro IGRAL. S tem tvojim setupom pa grafična ne bo imela nobenega učinka na dejansko igro. Pomemben dejavnik pri grafičnih karticah je tudi takt pomnilnika in jedra. Tisti MegaByti dandanes ne igrajo več tako pomembne vloge. Verjemi mi ;)

BTW: Grafična je že zastarela. Četudi piše pri CoD4, da je podprta, verjemi mi, ziher ne boš mogel normalno igrat.

Link to comment

Supported OS: Windows XP or Windows® Vista

Processor: 2.6 GHz Pentium® IV or equivalent (3.2 GHz recommended for Vista)

RAM: 1024 MB (1536 MB recommended for Vista)

Video Card: DirectX® 9-compliant Shader 3.0 card with 128 MB of DDR Video Memory ( 256 MB recommended ) AGP 8x or PCI-Express x16

Sound Card: 16-bit DirectX® 9-compliant sound card ( PC audio solution containing Dolby® Digital Live required for Dolby Digital Audio )

sej nevem če so pravi ampak misli da ja vsekakor ne bo delalo niti s to grafično. Bolj se splača kupit nov pc iskreno povedano

raizssx.png
Link to comment

Hja...jaz sem bom vseeno odločil za nakup tiste grafične, mogoče 6600 GT. Fora je v tem, da trenutno nimam denarja za en hud stroj, tako da bom za silo reskiral tistih 25 evrov, čez eno leto pa si bom omislil zadevo, ki mi bo igre laufala na ločljivosti 1280 x 960, na medium teksturah. Pandeck in č.u.k. drugače sem pa že navajen, da mi špili laufaju na najnižji grafiki in čuk verjemi niti CoD 2 ne zgleda kot CoD1 na najnižji grafiki ;) .

Btw: prišli so novi driverji za Geforce 2, naj si jih naložim?

Link to comment

In zdaj, ko sem že nameraval kupiti Geforce 6600 GT sem naletel na težavo. Vodili PCi in AGP....ker imam star računalnik, torej iz leta 2001 in ker domnevam, da ima geforce 2 AGP vodilo moram kupiti kartico s tem vodilom. Bi mi lahko kdo prosim priporočil katera grafična kartica je najboljša s tem vodilom? V ogledu imam tole: http://www.bolha.com/oglas2834241 . Geforce 6800 naj bi bila najboljša kartica za AGP vodilo. Jaz nwm veliko o tem zato me zanima če se mi splača kupiti tole kartico.

Link to comment

Glede na trenutno ponudbo na Bolhi, je pomojem čisto vredu nakup, tako da se zagrebi dokler še je... AMPAK:

Edini problem sedaj zna biti AGP vodilo, nažalost iz tvojih podatkov ni mogoče razbrati kako AGP vodilo imaš na plošči, ampak glede na starost obstaja možno, da je tvoje vodilo izključno AGP 2x, medtem ko Geforce 6800 skoraj zagotovo zahteva vsaj AGP 4x, če ne celo AGP 8x (na sliki škatle piše AGP 8x, tako da...). Težava je namreč v podprti voltaži.

Link to comment

Jaszt tud menim da nima smisla cesa dokupovat v komp.

Rajsi sparaj za novo masino....ce bos zdele kupil si graficno, ti nebo veliko pomagala. V winsih res skoraj nic, v spilih pa tudi bore malo. Kjer si mel 30fpsev, jih bos po tanovem mel pac 37 in to je to....

Jst naprimer si bom zdele cez te praznike nabavil prvovrsno opremo (vse razen skatle), pol leta sparal nato pase novo kisto....

Pa tud zejle ni lih najbolj primeren cas za nov komp....HDdvdji so novi, bluray je bolj nov, vse je zaj drago ko svinetina, cez pol leta bo ze 30% cenejs....In tud 4Gb rami in 512mb (z directx 10) graficne se bojo malo pomirile do takrat....

To je vse se bolj ko manj novo, fuullah drago, cez dobre pol leta pa bo naj cas za nakup.

Link to comment

Zdaj sem bom najverjetneje odločil za Geforce 6800gt. Ima AGP vodilo, ki je skladen z 2x, 4x in 8x vodilom. Grafična kartica je tudi kar dobra, zato jo bom verjetno, čez eno leto, dal v novo super mašinico :) .

Čeprav sem razmišljal...kaj če bi postopama kupoval novo opremo za računalnik (4 GB rama, nov procesor, itd.) in dajal v kar ta računalnik, ki ga imam. Zakaj pa ne?! Pa še za novo kišto mi ne bi blo treba denarja dajat. Kaj pravite na to?

"Zdele me boste skritizirali" :innocent:

Link to comment

Ta ideja tvoja ma en majhen (oziroma velik) problem. Prvo kot prvo je AGP počasi že mrtev, vse novejše plošče imajo PCI express. Tako da bo tvoja grafična ob nadgradnji na karkoli novejšega neuporabna.

Potem se zgodba podobno ponovi z RAMi. Sedaj so v igri DDR2, ki ni združljiv z DDR in posledično ne moreš dokupiti RAMa za trenutno ploščo/procesor pa potem upati, da boš lahko nov RAM uporabil s katerimkoli novejšim procesorjem/ploščo.

Trdi disk bi še nekako šlo, čeprav je rahlo nesmiselno - verjetno nimaš SATA kontrolerja na tej plošči, novejše pa več ali manj že vse gonijo slednje z izjemo enega legacy PATA kontrolerja za kompatibilnost z nazaj. Ampak škoda v novo kišto metati PATA disk.

Dejansko ti bolj malo ostane od obstoječega sistema, razen ohišja/CDRW oz DVDRW pogon/disk (če že moreš) in napajalnika. Vse glavne in dražje komponente boš rabil novejše, nobena od njih pa ne bo delovala s tvojo trenutno konfiguracijo.

Razen če nisi pretirano navezan na obstoječ izgled računalnika, je pomojem najbolje če probaš svoj delujoč računalnik prodati in kupiti kompletno novega. Sicer pa dan danes za 500 evrov dobiš že kar nekaj, vsekakor mnogo boljše od tega kar imaš sedaj. Tole kišto pa bi verjetno tudi lahko prodal za 100-150 evrov (zelo na pamet govorim, tako da je zelo okvirna vrednost).

Link to comment
]Ta ideja tvoja ma en majhen (oziroma velik) problem. Prvo kot prvo je AGP počasi že mrtev, vse novejše plošče imajo PCI express. Tako da bo tvoja grafična ob nadgradnji na karkoli novejšega neuporabna.

Potem se zgodba podobno ponovi z RAMi. Sedaj so v igri DDR2, ki ni združljiv z DDR in posledično ne moreš dokupiti RAMa za trenutno ploščo/procesor pa potem upati, da boš lahko nov RAM uporabil s katerimkoli novejšim procesorjem/ploščo.

Trdi disk bi še nekako šlo, čeprav je rahlo nesmiselno - verjetno nimaš SATA kontrolerja na tej plošči, novejše pa več ali manj že vse gonijo slednje z izjemo enega legacy PATA kontrolerja za kompatibilnost z nazaj. Ampak škoda v novo kišto metati PATA disk.

Dejansko ti bolj malo ostane od obstoječega sistema, razen ohišja/CDRW oz DVDRW pogon/disk (če že moreš) in napajalnika. Vse glavne in dražje komponente boš rabil novejše, nobena od njih pa ne bo delovala s tvojo trenutno konfiguracijo.

Uff, to pa je en "majhen" problem. Verjetno se bom kar odločil za nov PC, medtem časom (1-1.5 leta), ko bom zbiral denar za nov računalnik, se bom pa zadostil z Geforce 6800gt in mojim Wiijem :ninja: . Hja..it's time to say goodbye to my 6 years old PC :crybaby: .

Link to comment
Pejt ti na http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest pa izber COD4 pa poglej če ti drugo sploh ustreza.
Supported OS: Windows XP or Windows® Vista

Processor: 2.6 GHz Pentium® IV or equivalent (3.2 GHz recommended for Vista)

RAM: 1024 MB (1536 MB recommended for Vista)

Video Card: DirectX® 9-compliant Shader 3.0 card with 128 MB of DDR Video Memory ( 256 MB recommended ) AGP 8x or PCI-Express x16

Sound Card: 16-bit DirectX® 9-compliant sound card ( PC audio solution containing Dolby® Digital Live required for Dolby Digital Audio )

sej nevem če so pravi ampak misli da ja vsekakor ne bo delalo niti s to grafično. Bolj se splača kupit nov pc iskreno povedano

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.