Skoči na vsebino

PS3 in 5.1 sorround chinch output na multi IO ?


oTo

Priporočene objave

Hoj..

Sam sem postal PS3 owner, pa me zanima sledeče..

Ker zvčniki 7.1 ki jih imam nimajo optičnega priklopa, imajo samo chinche, me zanima če obstaja kabl ki iz PS3 pripelje vsaj 5.1 izhode, ne samo stereo kot jih ima kabl ki je zraven... na plazmo imam HDMI, od koder tudi nimam možnosti povlečt 5.1 naprej, tako da mi zaenkrat ostane samo optika ki pa je zvočniki nimajo..

je kak poceni vmesnik ki ti optiko pretvori v 5.1 ? Če že ne obstaja multi io kabl za 5.1 ,... ?

Link to comment

Hm, sicer nisem prepričan v to kaj PS3 pošilja po optiki (lahko pošilja tudi samo stereo signal), ampak glede na to da iščeš 5.1 zvok bom predvideval, da govoriš o primeru Dolby Digital-a. Če nimaš optičnega vhoda na svojih zvočnikih, bi rekel da tudi dekodirnika nimaš (cenejši računalniški zvočniki, kjer naj bi zvočna kartica skrbela za dekodiranje v ločene kanale?), tako da to sploh špilalo ne bo.

Rabiš t.i. reciever?

Link to comment

Ja imam neke creative 7.1 zvočnike, ki nimajo dekoderja... glede na to da PS3 sam zna iz BR in ostalih filmov dekodirat digital zvok, ker ga potem daje na chinche, in tudi na HDMI kateri nima digitalnega zvoka in pošilja 5.1 zvok po njem (ne DTS), hardware PS3 ima... samo nima pa izhodov, vsaj našel nisem nikjer.

je tudi varianta da po optiki dobim DTS zvok do recieverja ki mi da naprej potem na chinche kanale... sam dvomim da je to poceni, upgrade zvočnikov pa mi ne diši ker so povezani po sobi pod ometom :)

Link to comment
Ja imam neke creative 7.1 zvočnike, ki nimajo dekoderja... glede na to da PS3 sam zna iz BR in ostalih filmov dekodirat digital zvok, ker ga potem daje na chinche, in tudi na HDMI kateri nima digitalnega zvoka in pošilja 5.1 zvok po njem (ne DTS), hardware PS3 ima... samo nima pa izhodov, vsaj našel nisem nikjer.

je tudi varianta da po optiki dobim DTS zvok do recieverja ki mi da naprej potem na chinche kanale... sam dvomim da je to poceni, upgrade zvočnikov pa mi ne diši ker so povezani po sobi pod ometom :)

Na PS3 strani piše, da preko optičnega izhoda lahko dobiš stereo zvok ali pa digitalni 5.1. Dvomim, da lahko PS3 po optiki pošlje 6 ločenih kanalov, pa tudi če bi, bi rabil reciever ki bi bil sposoben to sprejeti. Osebno imam en Logitechov komplet z zunanjim dekodirnikom in če na računalniku nastavim, da mi zvočna kartica dekodira Dolby Digital v šest kanalov in to pošilja po optičnem izhodu, vse skupaj seveda ne deluje. Deluje zgolj, če dekodira in potem pošilja po treh stereo kanalih (front,rear, center, woofer - če se prav spomnim).

Tako da, ker izhodov ni, brez da kupiš reciever pomojem ne bo šlo.

Link to comment

škoda da PS3 nima pci konektroja bi pokno kar soundblaster audigy not :D hehe joke :)

ma ja sej to sem razmišljal.. mislim da je v knjigici celo narisano da lahko HDMI peleš do ojačevalca ki potem dobi ven zvok in naredi z njim pač kar hočeš in pelje HDMI za sliko dalje... sicer to je mal sodobna roba, ker kakega pretvornika ali ojačevalca z hdmi vhodom če nisem kje zasledil...

ma ja bomo nekaj že najdli, škoda mi je zvočnikov ker igrajo čist ok, ampak da bi moral dat pa za pretvornik kakih 100e pol pa raje nove zvočnike nabavim :)

zdaj pa počakat na volan in jutri na GT :D juhuhuhu

Link to comment

Rabiš avdio reciever (processor za zvok:) z optical in ali pa hdmi (s tem da more potem reciever znat ločit zvok iz hdmi signala, kar so ponavadi taki za 500€ in več).

Optimalna konfiguracija ti je da spelješ zvok v reciever prek optike (in component ali hdmi za sliko) ali kar oboje prek hdmi (če maš dovolj dober reciever).

Surround zvočniki za računalnik so ponavadi smeti. To ne bo delalo z PS3 na kulturen način.

Kot pravim rabiš avdio(/video) reciever in bo delalo kot pesmica. Taki recieverji s hdmi-jem niso več nič posebnega. Če boš dobavljal mora imet obvezno hdmi, po mojem mnenju.

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pr PS3 so dve varjanti na voljo za surround - ena, da prek hdmi daš na avdio napravo in iz tam spet prek hdmi na TV, kjer se slika in zvok prenašata kar prek avdio na TV.

Druga je pa prek optičnega, kar mam tud sam doma.

hdmi je iz ps3 direkt na TV, optični kabel pa gre na DVD player, ki podpira surround sound.

hdmi prenaša sliko, optični pa zvok 5.1, če se ne motim.

Potrebno je bilo tud v konfiguraciji dvd playerja omogočit kontrolo na hdmi in enako na TV -ju, pri večini je potrebno biti tud pozoren na vrstni red hdmi vklopa, ki mora it po vrsti. hdm1 je za dvd, hdm2 pa ps3

svok in slika kot se šika :D

sam za zvočnike pa ne vem :razzy:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.