Skoči na vsebino

Xbox 360 vs. PS3


Priporočene objave

Tudi, če bi v tem momentu vsi imel T3 z američanom pretepačine ne bi mogel igrati. Finta je, da podatek pri svetlobni hitrosti do amerike potrebuje okrog 200 ms in zaenkrat podatek ne more potovati hitrejše od svetlobne hitrosti. Tako, da nikakor v tem momentu ne moreš igrat z američanom. Vendar z slovencem, če bi oba mela t3 povezavo pa mislim, da bi se dalo komot igrat, 3-4 ms kolko bi blo pinga so praktično zanemarljive.

Link to comment

Hehe, Sebek, saj si dobro napisal, samo očitno te malo matematika matra. Ali pa je šlo za mistipek? V šoli smo se učili, da je hitrost svetlobe (v vakuumu, sicer je kvečjemu manj) približno 300 000 km/s (tristo tisoč kilometrov na sekundo), torej bi opravljena pot v 200 milisekundah (petina sekunde) bila potem 60 000 km, kar je približno 50% več od obsega zemlje. Saj vem, da težim, samo kaj čem, sem bil študent matematike šest let.

(Če gre tukaj za kake tehnološke finte, se opravičujem, ker o teh stvareh nimam pojma, samo, tako kot je Sebek napisal, sem pač razumel, kot da govori res čisto hipotetično o potovanju podatkov s svetlobno hitrostjo, potem je 200 ms res malo tumač.) Pa kaj sploh je T3, ali zadeva sploh obstaja? Sem že slišal za neki T2, ali te bil T3 pač mišljen kot neko nadaljevanje tega? Joj, kako sem jaz butast, kar se tiče tehnologije, kaj čem, jaz pač rad igram lepe igrice, kaj se v ozadju dogaja, me pa malo briga.

Kar se pa tiče pretepačin, res škoda, da ni Kekkena okoli (je zaposlen v turistični agenciji v Portorožu, zdaj se pa sezona začenja, ga bomo verjetno čez poletje bolj malo videli tukaj), on bi o teh zadevah imel marsikaj zanimivega za povedati. On je res taka potujoča Pretep knjižnica, ultimativna avtoriteta v Sloveniji, kar se tiče vseh teorij v zvezi s pretepačinami (jaz po drugi strani nimam pojma, samo to vem, da je fora v tem, da ti nasprotnika fentaš, preden on tebe, potem se pa samo na uber skillse zanašam).

Samo nekaj malega na hitro. Pri pretepačinah je jasno osnovna časovna enota 1 frame (1/60 sekunde, pač, 60 FPS je frekvenca, s katero šibajo pretepačine), kar pride 1.6(66666666...) stotinke (16 ms, če hočete). Neka optimalna človeška reakcija pa je preračunano kakšnih 10 frejmov, zato hitrejših udarcev ne moremo NA REAKCIJO blokirati (low ali mid), gre bolj za anticipacijo. Tukaj je res vsak frejm oziroma stotinka zelo pomembna zadeva. Kekken je vedno govoril, kako je SF3:3S (Third Strike), ki je sicer od tahudih pretepačin bila edina, ki se jo je kolikor toliko dalo normalno igrati online (preko Xbox Liva), čisto drugačna online kot offline. Čisto drugačne finte se delajo, zaradi nekega minimalnega zaostanka so kar neki unblockable setupi, cel kup nekih čudnih for, ki offline ne delujejo. V bistvu je sama igra čisto drugačna, še vedno super zadeva, Kekken se je tako mnogo naučil od raznih šefov, samo vseeno čisto drugačna od "prave" (offline) igre. Od res tahudih svetovnih šefov praktično noben ni bil nikoli gor. Sigurno se bo to v prihodnosti spremenilo, samo dokler zaostanek ni manjši od enega frejma, se ne bo dalo neke resne kompetitivne scene online furati.

Še ena druga, s tem nepovezana zanimivost, pa je, da se na teh novih visokotehnoloških ultranaprednih HD televizorjih sploh ne da igrati starih pretepačin, ker je že sama slika na TV kakšna dva, tri ali celo pet frejmov v zaostanku glede na igro (odvisno od TV). Ravno zadnjič je en od najboljših GGXX pretepačev v SLO jamral, kako zdaj, ko si je kupil neko HDTV (stare se je znebil), ne more več pretepačin igrati.

Saj se bo komu zdelo, kaj se ti pretepači neke frajerje delajo, da jih en frejm moti, kaj pa je to, ena stotinka. Vendar se v praksi res pozna, pomislite, saj tudi pri smučarjih dostikrat odločajo stotinke, jih je tudi po kakšnih pet skupaj znotraj nekaj stotink razlike. Ali pa pri teku na 100 metrov, ko odloča fotofiniš, dva sta lahko kakšno stotinko narazen, na sliki se pa kar pozna razlika. (Pri hitrosti 10 m/s pomeni ena stotinka 10 cm razlike!)

Potegaman.jpg
Link to comment

:no_no: :doh: Bogi Sony a ti gre res tako slabo :petting:

Sony Offers Gamestop Managers Prizes For Pushing PS3 Units > 

Our source at Gamestop has come through for us again, folks. We know how this sounds, but trust us, we have the documents to back it up. Apparently, Sony is currently running a behind-the-scenes contest with Gamestop that is resulting in employees pushing the Sony console on consumers. The contest works as follows.

Sony assigns a target sales number for each Gamestop store. This figure is obtained by using at the average PS3 sales numbers from April of this year, and manipulating it a bit. Then, the store manager in each district that sells the most PS3 units above the Sony assigned goal will be recognized as the winner. The manager who wins is then awarded 20,000 points to use on the Sony/Gamestop rewards website. On top of that, the manager of the number one store in the entire company wins an additional 10,000 points. Since we cannot access the reward site, we cannot tell just how much junk 30,000 points can buy, but we expect it is a decent amount. If anyone has any more info on this program, let us know. In the meantime, you can read it for yourself by clicking the link.

Tukaj najdete sliko dokumentada nebom spet obtožen, da sem M$ fanboy :roll: a ne lukidd :rockbrow:

Xbox

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.