Skoči na vsebino

Show your Talent


Priporočene objave

  • Odgovorov 301
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

lahko pa greste tudi sem da se kaj naucite

UREDIL ke_kit...

XXXXXXX

Malo heca mora biti, vendar bi se zmeraj lepo prosil za kaksen tut za risanje zgradb telesa.

UREDIL ke_kit.

Mater killzorz. Ti res nimaš nobenega občutka za normalno obnašanje. Dej si že enkrat v glavo, da to ni Gnojišče na Mnenjalniku.

In pol se še buniš, da naj ti odstranimo spam ikonco... :no_no:

deletethis.jpg
Link to comment

No problem...

Evo step by step posamezne slike:

01.gif

Hitra skica položaja telesa. Posamezni deli so sestavljeni iz geometrijskih teles, vendar je vse zelo na grobo samo za določitev nekega osnovnega položaja v prostoru.

02.gif

Spucani posamezni elementi. Upoštevanje perspektive in sorazmerja pri risanju posameznega elementa (njegovo desno koleno/krogla je večje od levega, ker nam je bližje).

03.gif

Silhueta zgrajena na podlagi geometrijskih elementov.

04.gif

Popravljena določena neskladja. Njegova desna rama je bila preveč oddaljena od telesa. Leva nadlaket in leva noga pa predolgi.

05.gif

Poudarejna globina z debelino črte. Linije, ki so nam bližje so ponavadi debelejše. Če podebeljujemo linije na spodnjem delu posameznih elementov dobimo tudi občutek, da ima element določeno težo (kakor, da bi svetloba prihajala od zgoraj)...

06.gif

Osnovna tonacija. Tu sem v bistvu izpustil en korak, kjer bi moral prikazati samo tonacijo ozadja in figure. Jaz sem dodal še ambientno osvetlitev, kjer se vir svetlobe v prostoru nahaja nad in malenkost pred figuro.

07.gif

Dodan "self shading" ali lastna/e senca/e. To so sence, ki jih figura (elementi figure) meče sama nase. Lepo se vidi v predelu pod brado in na desni strani trupa.

08.gif

Dodana je podlaga in senca, ki jo figura meče nanjo.

09.gif

Dodan drugi vir svetlobe oz. v tem primeru odbojna svetloba tal. Zgornji svetlobni vir osvetljuje tla. Ker so tla precej reflektivna oddajajo odbojno svetlobo, ki se pojavi na spodnjem delu elementov figure (v senčnih predelih pride do osvetlitve). Lepo vidno na stegnih...

10.gif

Spucane linije in dodane še nekaj svetlobe, ki ustvari nekaj globine na sami figuri. Njegovo levo koleno sem močno posvetlil, da dobimo občutek, da nam je bližje. Še ena tehnika za ustvarjanje tridimenzionalnosti...

To je na kratko to. Če so kaka vprašanja, kr na dan z njimi...

lp,

k_k

Link to comment
lahko pa greste tudi sem da se kaj naucite

klikni me

Malo heca mora biti, vendar bi se zmeraj lepo prosil za kaksen tut za risanje zgradb telesa.

JOOOOOOOOOOOOOOOOJ. Najprej me je skoraj kap, ker sem imela zvočnike naglas... potem pa še nisem mogla zapret tega... SOVRAŽIM TAKE LINKE! :annoyed:

Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.

Link to comment
ke_kit dj nared kak kratek strip(strelski obračun ali pretep)

Če se bom lotil kakega stripa bo to najbrž za KSi. Žal pa za tako obsežno stvar trenutno nimam časa. Zadnji (s)Trip (Težko delo programerja) mi je naprimer pobral kakih 8 ur. Zdej bodo kmalu zimske počitnice pa bom verjetno našel kaj več časa...

lp,

k_k

Link to comment
Še nekaj mojega...

Character001.jpg

o svaka cast, to ti je zakon, ne pa en spartanc k cez grob leta (k sm tvoj blog pogledu) Pa za tist spam, saj sm zravn se napisu nekaj o tej temi in sicer prosil za tutorial. Sepravi ni bilo offtopic tisto, tko da ne vem zakaj bi se stelo za spam.

Pa hvala za tut, bom probal narisat tko da soji.

deletethis.jpg
Link to comment

Ni fora o spamu (čeprav to je spam in nič drugega). Fora je v tem, da so take fore zelo bedne in se marsikomu ne zdijo smesne, čeprav so lahko tebi alfa in omega zabave. Tweety je dokaz.

Enostavno je treba met malo samodiscipline pri odločanju o tem kaj sodi in kaj ne v nek forum, v neko določeno temo. Naslednjič preden pritisneš na "Pošlji" gumbek, najprej globoko vdihni in se vprašaj ali to sodi v post ter kako lahko vpliva na razpoloženje ostalih uporabnikov. To so pač osnove obnašanja. Čeprav je to internet, je v ozadju nek community ljudi, ki jih moraš spoštovat. Kako bi bilo tebi, če bi se na ulici z nekom pogovarjal, ta bi se ti pa iznenada sredi pogovora začel dret LALALALALALALALALALAL v obraz ?...

Pa dovolj s tem. Ne mislim drugih učit osnov kulturnega obnašanja...

lp,

k_k

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.