Skoči na vsebino

Kupil bom DS, imam par vprašanj...


AverY

Priporočene objave

Ker bom verjetno v bližnji prihodnosti kupil DS, imam par vprašanj. DS sem do sedaj skupaj igral približno pol ure, pri enem sošolcu, ampak to ni razlog zakaj ga bom kupil, temveč razlog tiči v tem, da me zelo mikajo nekatere igre. Od ročnih drkalic sem si do sedaj lastil le GB in GBC, zato prosim za odgovore na naslednja vprašanja:

- Nekje sem prebral, da DS ne poganja GB, GBC iger.. je to res?

- Če je res, ali obstaja način, da jih poženem?

- Ali lahko na DS vržem mp3je brez dokupovanja kakšne opreme?

- Ima DS usb vtič?

- Boljše kupit črno ali belo konzolo? Na kateri so barve bolj izrazite?

- Lahko kje dokupim kakšno bolj kakovostno in bolj vzdržljivo baterijo?

- Kako je s pokvarjanjem? Kakšne so možne okvare (padce izvzemite, ker bom pazil) ?

Hvala. Če pa so odgovori že kje napisani, pa vas prosim, da me usmerite v pravo smer. Sem nekaj pogledal na google.com, pa ne dobim točnih in preverjenih odgovorov.

Hvala, AvY.

Link to comment

Ojla. DS je zakon drugace, tako da z njegvim nakupom ne mores zgresiti.

Zal nima usb vhoda. Kako je z GB in GBC igrami ne vem, mogoce z kaksnim emulatorjem, v vsakem primeru pa rabis kaksno kartico ala R4 ( poganja demo igre, programe, mp3, filme, kaksne emulatorje,... ).

Osebno ti predlagam nakup belega , ker crni je prevec obcutljiv ( DS Lite ).

LP,Sandi

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

ja tako kot je rekel sandi... DS Lite je boljši od navadnega DS-a,

zato ker je manjši, torej je tudi lažji...

potem svetloba se da štelat v 4 stopnjah (na starem DS-u, samo dve)...

in je občutek tudi, da je lepša grafika pr DS Lite-u (ampak je grafika popolnoma enaka kot pri DS-u) to samo zaradi svetlosti ekrana... :cough:

Glej ti kupi DS Lite, pa Sandija vprašaj za R4... To se ti dosti bolj splača, kot nakup posameznih igric ;)

P.S. pa ne okol govort ;):beer:

aja pa neki še... mimgrede, če boš kupoval v BigBangu, potem si kupi Se zgodi 3 leta garancijo (okoli 20€)... Boš mel 3 leta garancije tudi na to, če se ti zunanjost poškoduje (okoli 30% plačajo oni oz. ti)

--------------------------------------

Nameless_Dragon_Clan (NDC)

-=NDC=-Incure (incureseek)

-------------------------------------------

Airsoft SWAT

----------------------------------------------

Pink-Ponk team RPF

Link to comment
  • vrhovni
To se ti dosti bolj splača, kot nakup posameznih igric ;)

P.S. pa ne okol govort ;):beer:

Tebi se pa precej ne splača tega početi na KSi. Promovirati piraterijo, namreč. :eye:

- Nekje sem prebral, da DS ne poganja GB, GBC iger.. je to res?

Jep, res je.

- Če je res, ali obstaja način, da jih poženem?

Ja, kot so že omenili: kupiš lahko kakšno t.i. flash kartico, s katerimi lahko poganjaš homebrew - neuradno programje in igrovje, med katerimi se najdejo tudi emulatorji originalnega GBja in GBCja.

- Ali lahko na DS vržem mp3je brez dokupovanja kakšne opreme?

Ne.

- Ima DS usb vtič?

Ne.

- Boljše kupit črno ali belo konzolo? Na kateri so barve bolj izrazite?

Jaz imam črno in je zelo fensi. :cool: Bolj izrazite barve?

- Lahko kje dokupim kakšno bolj kakovostno in bolj vzdržljivo baterijo?

Gotovo se jo kje dobi, ampak ob normalni uporabi niti ni potrebna, ker že originalna baterija zdrži kar precej dolgo.

- Kako je s pokvarjanjem? Kakšne so možne okvare (padce izvzemite, ker bom pazil) ?

V bistvu še sploh nisem od nikogar slišal, da bi se mu DS kakorkoli pokvaril. :)

Link to comment

Jaz pa sem slisal, da se baje touchscreeni pokvarijo, pa tudi na bolhi sem videl enega, ki je rekel, da ima problem s kalibracijo touchscreena.

Je pa res edini primer, ki sem ga videl in tudi moj ki (naj bi bil) je star leto in pol dela brez problema sploh.

Ima pa eno mrtvo piko. Se sreca, da je siva in nekje ob robu na zgornem ekranu. :thumbup:

Link to comment
Ker bom verjetno v bližnji prihodnosti kupil DS, imam par vprašanj. DS sem do sedaj skupaj igral približno pol ure, pri enem sošolcu, ampak to ni razlog zakaj ga bom kupil, temveč razlog tiči v tem, da me zelo mikajo nekatere igre. Od ročnih drkalic sem si do sedaj lastil le GB in GBC, zato prosim za odgovore na naslednja vprašanja:

- Nekje sem prebral, da DS ne poganja GB, GBC iger.. je to res?

- Če je res, ali obstaja način, da jih poženem?

- Ali lahko na DS vržem mp3je brez dokupovanja kakšne opreme?

- Ima DS usb vtič?

- Boljše kupit črno ali belo konzolo? Na kateri so barve bolj izrazite?- Lahko kje dokupim kakšno bolj kakovostno in bolj vzdržljivo baterijo?

- Kako je s pokvarjanjem? Kakšne so možne okvare (padce izvzemite, ker bom pazil) ?

Hvala. Če pa so odgovori že kje napisani, pa vas prosim, da me usmerite v pravo smer. Sem nekaj pogledal na google.com, pa ne dobim točnih in preverjenih odgovorov.

Hvala, AvY.

Kar se tiče barve. Prvič moraš sam vedeti, katera ti je bolj všeč. Drugič pa pomisli malce naprej (npr. prstni odtisi, itd.). Sam sem izbral belega, ker me spominja na Apple :P , vendar ti priporočam črnega (že vsaj zaradi odtisov).

Da bi se NDS že komu pokvaril še nisem slišal, je pa znano, da pri nekaterih DS Litih "poka" touch screen v kotih (če pritisneš v npr. spodnji desni kot "poči", ampak ne kot razpoka ampak zvok ;) ). Pa če ti DS pade na tla ne skrbi. Nintendo je znan po najbolj vzdržljivih konzolah.

Test prejšnje generacije:

Link to comment

Živijo in hvala vsem za odgovore.

Prvo bi prosil administratorje, da bi pustili to temo odprto še kak mesec, ker bom gotovo imel še kakšno vprašanje, ker moja družina ni ravno najbolj premožna in si bom DS kupil od našparanega denarja od micene žepnine ter denarja, ki mi ga v žep stisnejo sorodniki, tako, da moram nakup dodobra preštudirat, da se ne zajebem...

Aja, kupovanje piratskih iger pri meni žal ne pride v poštev, ker si rad ustvarjam takšne ali drugačne zbirke (ps2- okrog 40 orginalov, GBC- okrog 12 orginalov, GC- samo 3 orginale, PC- ogromno njih)... bi pa bilo fajn, če bi lahko poganjal vsaj Gameboy igre, ker imam še mnogo nepreigranega ker mi je prijatelj pred kratkim podaril še par dobrih iger (med drugim wario ware 2), pa še moj Pokemon crystal morem preigrati. Zato mi je zelo škoda, da ne poganja gbc iger :(. Upam, da bom našel kak spodoben emulator...

No v glavnem imam štiri nova vprašanja:

- koliko stane dodatni stylus? sem pregledal par spletnih trgovin, pa ne najdem odgovora. Sploh prodajajo dodatne stajluse pri nas?

- v Jokerju (opis Pokemon Ranger) sem zasledil, da lahko kupimo zaščitno 'ploskev' za touchscreen. Kje in koliko €?

- Sem si ogledal DS lite (zagotovo bom kupil Liteja ^^) in me zanima, če dobiš zraven osnovnega paketa kakšni modul, da zapolni gba režo. Ker prazna mi deluje zelo grdo >.<!

- Kaj konkretno bolj priporočate za poganjanje Homebrewa (v bistvu me zanimajo emulatorji), M3 ali R4. Nekje sem prebral, da je R4 bolj slab, ampak v Sloveniji lahko preko bolhe kupiš le slednjega. V tujino žal ne morem naročati...

Link to comment
- koliko stane dodatni stylus? sem pregledal par spletnih trgovin, pa ne najdem odgovora. Sploh prodajajo dodatne stajluse pri nas?

V Muellerju jih tržijo tri v paketu za pet evrov. Poleg tega dobiš dva že zraven konzole in jaz sem še vedno na prvem.

- v Jokerju (opis Pokemon Ranger) sem zasledil, da lahko kupimo zaščitno 'ploskev' za touchscreen. Kje in koliko €?

Spet, v Muellerju tržijo all-in-one sete z krpicami in folijami. Kakšna je njih kvaliteta ne vem, so pa obvezne, če hočeš DS ohraniti v prvotnem stanju, saj tudi najnežnejši dotiki čez čas pustijo (sicer očem večinoma nevidne) praske.

- Sem si ogledal DS lite (zagotovo bom kupil Liteja ^^) in me zanima, če dobiš zraven osnovnega paketa kakšni modul, da zapolni gba režo. Ker prazna mi deluje zelo grdo >.<!

Prvič, star DS boš težko dobil, razen rabljenega. Lite modeli pa imajo že vsi priloženo 'dummy' kartico, ki hkrati ohranja estetski videz in ščiti vhod pred prahom, tu ni panike.

- Kaj konkretno bolj priporočate za poganjanje Homebrewa (v bistvu me zanimajo emulatorji), M3 ali R4. Nekje sem prebral, da je R4 bolj slab, ampak v Sloveniji lahko preko bolhe kupiš le slednjega. V tujino žal ne morem naročati...

R4 sicer zdaleč ni več najboljša stvar za svojo ceno (glede na to, da lahko cenejše zadeve in boljše zadeve dobiš že za 20€, če veš kje iskat), je pa ta trenutek najbolj kompatibilen z praktično vsem homebrewom, zato ga kar vzami. Ne pozabi na microSD kartico (1 GB stane približno 10€, več kot 2 GB pa R4 itak ne podpira).

LP

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

R4 sicer zdaleč ni več najboljša stvar za svojo ceno (glede na to, da lahko cenejše zadeve in boljše zadeve dobiš že za 20€, če veš kje iskat), je pa ta trenutek najbolj kompatibilen z praktično vsem homebrewom, zato ga kar vzami. Ne pozabi na microSD kartico (1 GB stane približno 10€, več kot 2 GB pa R4 itak ne podpira).

LP

2GB podpira če mam jaz 2gb microsd ;)

nintendowiifandk2.png

pspgamernice25gucm4.jpg

Link to comment

Heh, meni pa ravno Transcendova kartica že leto in pol super fura. Precej hitrejša od SanDiskove navadne. :D

Seveda je tu tudi faktor sreče ... nekatere so namreč proizvedene v Tajvanu, druge na Japonskem. Slednje so veliko, veliko boljše.

[__<(^.^<)_____ascii_userbar_user_]

Link to comment

Ok, še zadnjo vprašanje. Danes sem se z enim mudelom iz Bolhe dogovoril, da bom kupil R4, z enim drugim pa, da bom kupil EZFlash 3 in 1. Torej zanima me, ali obstajajo kakšne različne verzije R4 ter EZF ali so vse enake?

+ V kateri spletni trgovini kupujete DS igre?

Link to comment
Ok, še zadnjo vprašanje. Danes sem se z enim mudelom iz Bolhe dogovoril, da bom kupil R4, z enim drugim pa, da bom kupil EZFlash 3 in 1. Torej zanima me, ali obstajajo kakšne različne verzije R4 ter EZF ali so vse enake?

+ V kateri spletni trgovini kupujete DS igre?

EZ Flash 3 in 1 in R4 nimajo različnih verzij

Od spletnih trgovin z DS igrami pa v sloveniji edino poznam Igabibo.

V EU imaš malo more trgovin iz UK. Folk tudi uporabla Ebay.

Link to comment

Ok, v bistvu še eno vprašanje. A obstaja kakšna zanesljiva trgovina iz tujine, kjer bi kupil r4 in plačal normalne stroške za dostavo... V bistvu še nikoli nisem naročeval iz tujine sedaj pa me tale R4 + EZ Flash 3 in 1 hudo zanima. Katero trgovino priporočate?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.