Skoči na vsebino

LCD TV za Xbox 360


Dary

Priporočene objave

Woo, Sebek in HD! :beer::love: RIP stari gorenje 55 cm with exclusive fishbowl view technology. :(

Kako boš zdaj talal no scope, ko boš dejansko videl, kam streljaš? :rockbrow: :razzy:

Ma kolikor vem, naj bi bila slika čistejša z VGA kablom kot s komponentno povezavo. No, naj bi pa bila preko HDMI kabla še boljša, berem okoli. Če seveda imaš to možnost. Sicer pa ne vem. Pri vseh x360jih, povezanih na HD ready TVje, se mi neglede na nastavitve/kablovje (komponentno/VGA) nikoli še ni zdela zares čista slika - torej taka, ki bi jo zares pričakoval od nečesa, ki fura v nativni resoluciji. Morda HDMI kaj popravi. A dosdanje izkušnje s HD-ready me še niso v celoti zadovoljile - preveč nekih sub-standardov, dejanska razlika med 720p in 1360 x 768 resolucijama, vse še na skrito nekam scala in kajpavemkaj. :bleh:

Ampak no, napredek s fishbowl CRTja je vseeno VEEELIK. :cool:

Link to comment

Par relevantnih postov na temo z drugih forumov:

I did more testing with VGA and component cables and now here's what I think.

HD Component

-Some blur going on when moving fast left and right.

-A white edge on most images and words. This gives it a sharp look.

-Xbox games look too bright.

+Nice colors.

+Images looks clean.

X360 VGA

-Dark when playing Xbox games and DVD playback.

+Colors look great on Xbox games.

+No white egde on images or words. (Words looks sharp.)

I think X360 VGA gives much cleaner signal to the HDTV. No white egde can be seen or moving blur.

Yeah, I should have caught on sooner. Samsung had a processing feature called DNile. This "feature" claims to enhance images by applying diffrent postprocessing to ultimately achieve better quality.

HOWEVER, DNile is NOT enabled through the VGA port. So that is EXACTLY why you find VGA better. This is strictly a Samsung related issue, because generally Component and VGA should be similar.

Link to comment

hmm, zdej me je ta post kekkena motiviral da sem šel gledat malo okoli po forumih kaj folk pravi. Pravzaprav zapletena situacija. Eni prijavljajo da je bolje vga, drugi komponentni, itd... Če si trenutno na vga probaj spreminjat nastavitve na xboxu pa tudi na TVju, da vidiš če uspeš priti do boljšega rezultata. Videti je, da je zelo odvisno tudi od sprejemnikov in njihove elektronike kakšen bo končni rezultat, ne le od načina povezave.

samsung ima tudi nekaj konkretnih nastavitev za igre se mi zdi, t.i. game mode ali kaj podobnega. Probaj malo šarit po menujih na tvju.

Link to comment
A dosdanje izkušnje s HD-ready me še niso v celoti zadovoljile - preveč nekih sub-standardov, dejanska razlika med 720p in 1360 x 768 resolucijama, vse še na skrito nekam scala in kajpavemkaj. :bleh:

A! To pa dobro da poveš. Sem si mislil, da 720p na HD ready ni tisto pravo. Čeprav TVji s pixel mapping funkcijo baje nič ne raztegnejo. Ampak večina ne podpira tega.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
>http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=A49620A6-F847-434C-CD0B-F20A49B69C2F&linkid=15

to je slaba televizija in po mojem najcenejša če boš hotel dobro televizijo boš mogu dat vsaj 700-800€.

Človek... to sploh ni HD... to sploh ni TV... Kaj je to? Zakaj mu to kažeš? 400 vrstic :crazy:

To zgleda lep budget tv: http://www.ceneje.si/lg-lcd-tv-32lc51

Odzivni čas ima 5 ms, HD ready, 5000:1, 444 €

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

KDL40D3500 TV LCD SONY

Vrsta TV sprejemnika : LCD TV

Diagonala ekrana : 102cm (40") cm

Tehnologija zaslona : Bravia Engine

Ločljivost zaslona : 1920 x 1080

Kontrast slike : 16000:1

Svetilnost : 450 cd/m2

Odzivni čas ob vklopu : 8 ms

Kot gledanja do: : 178 °

tole sem čekiral. skrbi me samo kako bi bilo pri iganu na xoxu ker sem imel občutek da bo slika preveč puščala sledi, bila preveč zamazana pri hitrem premikanju.

druga opcija je LG 94cm, hd ready, 8000:1, svetilnost 500 in zelo lepa slika imo

Link to comment

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376

Tu je en zelo dober vodič za samsunge serije R8. Če imate samsung R8, ki ni full hd, se splača investirat v Vga kabel za 360. V navezi z resolucijo 1360x768 in 1:1 pixel mappingom, ki ga ta serija podpira boste dobili najlepšo sliko. Sam se primerjal 720p preko komponentnega kabla in 1360X768 preko vga oba originalna in vga, da lepšo in manj grobo sliko, razlika je opazna takoj. Glede na to, da niti hdmi preko 360 ne izpljune 1360X768, ker zaenkrat 360 tega ne podpira, je vga najboljša izbira za hd ready tvje, čeprav dosti tvjev, te resolucijea preko vga ne podpira.

Link to comment
KDL40D3500 TV LCD SONY

Vrsta TV sprejemnika : LCD TV

Diagonala ekrana : 102cm (40") cm

Tehnologija zaslona : Bravia Engine

Ločljivost zaslona : 1920 x 1080

Kontrast slike : 16000:1

Svetilnost : 450 cd/m2

Odzivni čas ob vklopu : 8 ms

Kot gledanja do: : 178 °

tole sem čekiral. skrbi me samo kako bi bilo pri iganu na xoxu ker sem imel občutek da bo slika preveč puščala sledi, bila preveč zamazana pri hitrem premikanju.

Oj kje pa si jo kupil, se mi zdi dokaj ugodna?

LP,Sandi

druga opcija je LG 94cm, hd ready, 8000:1, svetilnost 500 in zelo lepa slika imo

PS, ce koga zanima nakup R4 naj me kontaktira na ZS ali EMAIL: tuning@volja.net

r4forumro4.th.jpg

ali www.taskmedia.si

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.