Skoči na vsebino

Kako navijati procesor


eagle

Priporočene objave

  • Pred 7 meseci ...

En ultra kratek vodič kako naviti Intel Core 2 Quad Q6600 na 3.0Ghz. Navodila sem spisal jaz, so pa v angleščini(ker sem jih prvotno spisal za nekega znanca iz Nemčije).

Na kratko, to so bolj opcije kot navodila. Pojdite v BIOS in nastavite stvari tako kot so v vodiču. Po končanem navijanju, pa preverite stabilnost PC-ja in temperature z programoma Prime95 in CPU-z. Normalne temp. za Q6600 G0 so: IDLE 20-30 in 100% load 40-60. Najvišja temperature je 71°C, ampak se imo ne bi spuščal nad 67°C. Če imate edicijo B3, so zadeve drugačne(kakšne pa poglejte na mojstru Googlu).

Za kakršnekoli napake, uničenje procesorja ali karkoli podobnega ne odgovarjam. To delajte na lastno odgovornost.

Navodila:

overclocking-intel-core-.jpg

Link to comment
  • vrhovni

Sam imam tudi Q6600 GO in ga je res otročje lahko navit na 3GHz. Imam matično evga 680i in lahko posebej nastavljam frekvenco rama in frekvenco procesorja. Skratka 3GHz brez problema, še voltaža ostane enaka, tako da ni straha glede uničenja procesorja. Največ sem navil mislim da do 3,24GHz ampak tukaj že voltaža raste, zato sem raje dal nazaj na 3GHz. Pač malo poigravanja. :razzy:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Sam imam tudi Q6600 GO in ga je res otročje lahko navit na 3GHz. Imam matično evga 680i in lahko posebej nastavljam frekvenco rama in frekvenco procesorja. Skratka 3GHz brez problema, še voltaža ostane enaka, tako da ni straha glede uničenja procesorja. Največ sem navil mislim da do 3,24GHz ampak tukaj že voltaža raste, zato sem raje dal nazaj na 3GHz. Pač malo poigravanja. :razzy:

Jaz ga imam trenutno na 3.3Ghz in imam še vedno voltaže na auto. Sistem je stabilen, temperature pa tudi super. Sicer pa je vsak čip drugačen, in nekateri ne bodo prišli niti preko 3.2Ghz.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.