Skoči na vsebino

Navijanje grafične kartice [Question]


Priporočene objave

Imam tudi to verzijo. Ista pesem. Tam, kjer drugim kaže Temperaturo (nekje malo nad sredino na levi strani), imam jaz samo Atijev logo. Tudi v Settingsih ni "Temperature Monitoring" zavihka.

EDIT: untitled-1.jpg

untitled-2-copy.jpg

Tako zgleda stvar pri meni. Torej, kje bi si lahko nastavil Temp. Monitoring (probal že skorajda vse verzije AtiToola in razen 0.24, nobena ni imela tega, ta verzija pa nazalost ne podpira moje kartice)? Če še kdo pozna kak program za Temp. Monitoring je mogoče seda pravi čas, da ga pove... ;)

EDIT 2: Se opravičujem za slabo sliko, upam da je iz nje vseeno kaj razpoznavno.

EDIT 3: Mislim, da je problem v tem, da AtiTool ne podpira Temp. Monitoringa za mojo grafo. Imam namreč Ati Radeonko 9550.

Link to comment
  • Odgovorov 62
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Priblizno se jo, da naviti do tam 550MHz(core) in 1100MHz(Memory).

Sam sem si nekoc lastil. Sicer druge firme, ampak je vseeno.

Odvisno tudi od stanja graficne. Saj se s casom vedno slabse navije.

Am....lol. Pogledal sm stanje moje GF 6800 GT 256MB in ima core speed 370Mhz in memory speed 500 Mhz. Je to kar si ti napisal zgoraj šala?

Od kod tebi ideja za 6800GT, ko sem odgovoril na vprasanje Greymona, ki si lasti 6600GT.

Link to comment
Priblizno se jo, da naviti do tam 550MHz(core) in 1100MHz(Memory).

Sam sem si nekoc lastil. Sicer druge firme, ampak je vseeno.

Odvisno tudi od stanja graficne. Saj se s casom vedno slabse navije.

Am....lol. Pogledal sm stanje moje GF 6800 GT 256MB in ima core speed 370Mhz in memory speed 500 Mhz. Je to kar si ti napisal zgoraj šala?

Od kod tebi ideja za 6800GT, ko sem odgovoril na vprasanje Greymona, ki si lasti 6600GT.

Pardon za napačno razumevanje :innocent: . S tem sem mislil, da če že 6600gt lahko tako naviješ, koliko bi šele jaz lahko navil 6800gt.

Edit: MaDrung, če se mi kartica začne pregrevati. Naj v tem primeru nastavim tako, kot je bilo na začetku?

Link to comment

Lej. Navijaj rocno in ne uporabljaj automatskega sistema, ker je nekam buggy in meni je pri vseh treh karticah zalomil.

Prvo navijaj GPU frekvenco. Po 10 MHz gor. Shranis in testiras s kosmatuljo, ce se ti pojavijo artefakti. Ko dosezes nek max pa znizaj za kakih 20MHz in pojdi navijat Memory frequency na isti nacin, na koncu pa najdi neko najboljso razmerje, saj vcasih ce malo spustis GPU dobis veliko vecji memory clock ali obratno. Mores pa vedeti, da je 10MHz pri GPU priblizno enakovredno z 30MHz pri Memory.

Link to comment
Lej. Navijaj rocno in ne uporabljaj automatskega sistema, ker je nekam buggy in meni je pri vseh treh karticah zalomil.

Prvo navijaj GPU frekvenco. Po 10 MHz gor. Shranis in testiras s kosmatuljo, ce se ti pojavijo artefakti. Ko dosezes nek max pa znizaj za kakih 20MHz in pojdi navijat Memory frequency na isti nacin, na koncu pa najdi neko najboljso razmerje, saj vcasih ce malo spustis GPU dobis veliko vecji memory clock ali obratno. Mores pa vedeti, da je 10MHz pri GPU priblizno enakovredno z 30MHz pri Memory.

Hvala za pomoc.

/Gre rocno navijat grafično kartico...

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.