Skoči na vsebino

Wii dogodka [ZDA/JP in EU]


Anduril

Priporočene objave

  • Odgovorov 162
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

  • vrhovni

Res ne vem, kako je lahko kdo pričakoval, da bodo špili manj kot 50€ .. za x360 se, če se ne motim, več ali manj vsi gibljeju v rangu ~60€.

Sploh pa, očitno bo itak region-free več ali manj, kje je torej problem? Bom pač spet par mesecev pred PAL izidom zadeve naročal iz Amerike, kot sem jih večinoma za GCja ..

Link to comment

Pričakoval sem mnogo več. Menil sem da bo cena 199 evrov potem pa jo nabijejo na 249 in zraven ne dajo niti dveh ubogih đjostikov in ceno slednjih nabijejo. Mislim 60€ za dva kosa plastike :annoyed: Nato si celo drznejo dati take izjave http://www.gamespot.com/news/6157690.html Toliko o konzoli, ki naj bi imela povdarek na druženju. :no_no: Nato povejo da na Wii ne bo moč priklopiti trde diske, čeprav so v prejšnjih intervjujih to potrdili.... Hvalabogu, da boj vsaj regijsko nezaščiten.

V glavnem me je Nintendo močno razočaral in bom Wii verjetno kupil šele, ko izidejo novi Smashi in Mario. Špile pom pa veselo importal z USA.

Link to comment
Ne vem, meni je to sfaljena logika. Pač za tako ceno kupiš manj iger, kot bi jih kupil za 40€, pa je problem rešen. Ne vem zakaj bi se zato odrekel celotni konzoli - še posebej, ker bodo igre itak očitno z vsako generacijo dražje.

Ne pritožujem se samo jaz. Beri malo komentarje ostalih ljudi po drugih forumih. Predrago je, jebiga. Greš v štacuno, kupiš dva huda naslova in si skoraj ob 30 jurjev. Šur, ja...

Potem pa še en wiimote + nunčak = 14k, da lahko z nekom igraš Wii Sports in ostale večigralske špile... Itd., itd...

Link to comment
  • vrhovni

Sej ne pravim, da ni drago, sam res ne vem, kako je lahko kdo pričakoval nižje cene kot te. Itak bo pa konec koncev v Sloveniji potem 3/4 folka kupovalo rabljene špile, kot se je to zgodilo z GCjem ..

Verjetno gre pa tkoaltko kot vedno samo za vprašanje standardov. Povprečnemu Nemcu (in verjetno večini bolj razvite Evrope) se verjetno 50€ ne zdi neka huda cifra, medtem ko se nam tukaj zdi čist preveč. Kot si rekel, jebiga. :)

Link to comment

Men ste res čudni eni. Wii je najugodnejša stvar v svetu sobnih konzol in pika!! Če bi radi Zeldo igrali za 5 jurjev, pol pa tud ne vem no, kolk cenite vložen trud in igre nasploh. Madonca, če stane kino 900 sit, pa je zgolj 2 uri zabave...

Pa špil prodaš, ko se ga naveličaš, pa dobiš vsaj pol keša povrjenega.

Zgroženost okoli cene je absurd...

Link to comment

1. cena konzole same je NIZKA (torej paket ki ga boš kupo)

2. cena wiimota in nunčaka je že skoraj KRAJA (ne me jebat, 60eur, stroški izdelave so pa 6eur)

3. cena iger za virtual console je tudi skoraj KRAJA (storški 0eur, ampak za SNES so še dražje od NES, in za N64 še dražje. zakaj? tu lahko vidimo da se ne gre za stroške razvijanja, ampak nabijejo ceno po logiki lepše zgledajo, več stanejo. itak je N že z vsemi temi špili mastno obogatel, zdaj pa hoče še enkrat)

4. cena iger za Wii je pač v okviru cen konkurentov. AMPAK!!! so se pa nekaj hvalili da cene ne bojo tako visoke ker njihov razvoj ne stane toliko, ker je podobno gamecubovem razvijanju.

eno bedno vprašanje: super mega hit za PC pride ponavadi 9990sit. običn špil za konzolo pa 14k. super mega hit pa 16-17k. jaz nism tak butast in ne verjamem da je razlika v cenah zarad razvoja. hej, pa saj oboje delajo na super računalnikih. kje je bedna finta?

ratt-logo.gif
Link to comment

Večinoma je šlo po pričakovanjih, nateg se mi zdi samo cena iger. Kot je že TheMan napisal, blazno so se hvalili kako je izi razvoj in da rabjo orodja kar od GC-ja kar sigurno precej zniža stroške. Pa še to, ker tolko propagirajo to ''svojo pot'' in niso vklučili HD podpore nej bo pa še cena iger nižja. Saj vsi vemo da bomo pri igrah zagonili večino dnarja, konzolo si že nabaviš, tud če bi bla 50€ več naprimer. Tko pa si bom nabavu samo res AA+ naslove. Mah, mal bedno mi izpade vse skupi. Count me out za launch. Bom kr na Mariota/Metroid počakal...

MatijaB.gif
Link to comment

in potem bo Nintendo sredi novembra spusil ceno na 199€.

Some more bad news

Nintendo UK has admitted that the Wii console is region-locked after all, despite comments from Nintendo of America to the contrary.

Speaking to GamesIndustry.biz in London this afternoon, a spokesperson admitted, "We are region-locked," and said the US arm of the company had made a mistake in saying otherwise.

Earlier we reported on a piece by Wired News, which spoke to Nintendo vice president of marketing Perrin Kaplan during yesterday's showcase event in New York, during which they were told that Nintendo would not impose regional restrictions on game software.

That situation would have been comparable to that of Xbox 360, where some games are region-free but others are not, and gamers are generally left to find out for themselves whether an import is viable.

Nintendo also admitted yesterday that it had ruled out the idea of including DVD playback functionality, contradicting earlier announcements.

"Because the price of DVD players has dropped so much and they have become so commonplace, Nintendo saw no need to create extra hardware options that would drive up the cost for consumers," a representative for the company told GameSpot.

Previously Nintendo had said it would release an attachment for the Wii console that enabled DVD playback.

Games on the system will be sold on single- or double-layered 12-centimetre optical discs, while it will also be compatible with 8-centimetre GameCube discs

http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=19686

 

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.