Skoči na vsebino

Ugotovi igro !


Priporočene objave

Ne.

Saj morda je res butasto vprašanje, tudi kdor je igral Sierrine stare pustolovščine, je verjetno že pozabil odgovor. Jaz sem igro iz vprašanja igral 15+ let nazaj, možno je, da sem vse skupaj pomešal, ali pa, da ta igra ni bila edina z začetno 1 točko. Vendar sem skoraj povsem prepričan, da se ne motim, ker je bila cela fora na to temo (uvod in podnaslov igre). Tega se pa zato tako močno spomnim, ker me je po veliko preigranih Sierrinih pustolovščinah ravno to zmatralo pri tej igri, da si štartal z 1 točko. Sem se skoraj začel jokati, ker nisem skapiral fore, me je moral pet let starejši brat tolažiti in mi pojasnjevati, da je vse skupaj samo fora na temo uvoda in podnaslova, da me je pomiril.

Pač, travma iz otroštva, po tem dogodku se te igre najbolj spomnim, čeprav je bila sicer zelo dobra, kot večina ostalih Sierrinih pustolovščin tistega obdobja.

Potegaman.jpg
Link to comment

Tudi ne.

No, saj jih ni bilo tako veliko, tako da boš z ugibanjem kmalu prišel do pravilnega odgovora. Me pa zanima, če si katero od teh iger sploh igral?

Sicer pa, verjetno je ta uganka res malo preveč butasta, če ne bo kmalu pravilnega odgovora, bom raje predal štafeto nekomu drugemu, ki celo zna nalimati kakšno slikico. Jaz sem pač bolj internet challenged.

Potegaman.jpg
Link to comment

Potem pa zgleda, da igre, ki jo iščem, nisi igral.

Ja, Space Quest 3 in Police Quest 1 sta bili tudi moji prvi Sierrini pustolovščini in sta mi vedno bili najljubši. Space Questi so itak vsi bili legendarni, moja najljubša serija Questov, takšen nor smisel za humor, kot ga nisem videl nikjer drugje. Pa Larry 1 je tudi bil zelo hud. Vse naštete igre so bile nekaj posebnega, sicer so pa predvsem enice vseh Sierrinih serij bile najbolj prelomne in originalne, vsaka je imela nek poseben pristop, naprimer legendarno arkadno 2D vozakanje v Police Quest 1 ali pa na prvi pogled butasto preseravanje z denarjem v prvem Larryju, ko smo morali igrati blackjack v kazinu. Pa seveda legendarni age test prav tako v Larry enki, ko smo pognali igro, smo morali najprej pravilno odgovoriti na pet vprašanj (vsakič so bili 4 možni odgovori), ki naj jih froci ne bi vedeli (igra je bila 18+, zaradi seksualne teme, Larry pač). Sierrine pustolovščine so bile res nekaj posebnega, vsaka na drugačen način.

Zdaj žal odhajam iz službe, doma pa ponavadi nimam dostopa do interneta, zaradi z Guild Warsom zasvojenega brata. Imate čas do jutri zjutraj, če ne, bom kar povedal odgovor, ali pa dal kak megahint.

Potegaman.jpg
Link to comment

Saj vem, da je težka, pa lahko bi vsaj probali z ugibanjem, saj ni bilo tako veliko Quest serij klasičnih avantur:

King's quest 1-7 + še neka čudna osmica

Space quest 1-6

Leisure suit Larry 1-7 brez štirice (+ pred kratkim neki bedni Magna cum laude, ki nima nobene veze z vsem skupaj), ta sicer nima v naslovu quest, a vseeno

Police quest 1-4 + kasneje še razne SWAT zadeve, ki niso več bile pustolovščine

in pa še serija, ki jo iščemo (oziroma iščemo prvi del te serije).

Kasneje sta bila še Eco quest 1,2, vendar je zgoraj naštetih pet bilo taglavnih.

No, torej: katera je bila ena izmed petih taglavnih "quest" serij, poleg King's, Space, Larry in Police?

Maste čas do jutri zjutraj, če ne se predam.

Potegaman.jpg
Link to comment

TheMan: saj sem napisal, da ni Eco Quest.

Anduril: Pravilno. Iskal sem Hero's Quest 1 (z dvojko se je serija preimenovala v Quest for Glory, bile so še 3, 4, 5). Kar nadaljuj.

Ni mi jasno, zakaj je toliko časa trajalo z ugibanjem, saj je bila ta serija zelo znana, (skoraj) tako kot ostali legendarni Questi. Se vidi, da je to konzole forum, ne pa PC.

Ta serija je bila dosti drugačna od ostalih Questov, saj je klasično pustolovščino na zanimiv način mešala s FRPjskimi dodatki, naš lik je imel cel kup statistik, bili so boji, bil je denar, lahko smo tudi farmali, lahko smo tudi uvozili svoj lik npr. iz končane enice v dvojko ali iz dvojke v trojko,...

Sicer pa, kolikor se spomnim, ravno v tem je bila fora, da se naš junak v uvodu odloči, da bo postal heroj (glej podnaslov), in smo kao zato začeli z eno točko, ker je že ta odločitev bila tako pomembna. Vsaj tako mi je pred več kot petnajstimi leti razložil brat, da se nisem zjokal.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • vrhovni

:rock:

Hm, ne vem zakaj .. izmed vseh teh petih znanih, midva z bracotom samo te Hero's Quest nisva očitno nikoli igrala in je do včeraj, bolj kot ne, nisem sploh poznal. Weird. :headscratch:

Dej kar ti spet naslednjo! Si prinesu precej svežine v to temo, pa še tko fajn zmeri ob vsakem hintu en mali esej napišeš. :beer:

Link to comment

Ma, sem si moral privoščiti, ko sem pa pred tem Kekkenu uganil tri zaporedne. Ta uganka me je čisto izčrpala, danes bi pa dejansko rad še v službi naredil kaj pametnega (problem je, če imaš takšno službo, da lahko ves čas po internetu bluziš, namesto, da bi delal.). Zato bom dal eno čisto preprosto, za moje pojme, glede na to, da je to konzole forum in so tukaj sami neki Zelda fani.

Ni sicer potrebno uganiti igre, ker je igra dana: Zelda: Link's awakening (Zelda za originalni Gameboy).

Zato bi prosil, da se je lotite brez kakršne koli pomoči, itak ste jo vsi igrali. To je bila moja prva Zelda, ki sem jo igral, zato je verjetno moja najljubša. Pred tem nisem mel pojma, kaj sploh Zelda je, zato se mi je vse zdelo novo in zelo navdušujoče (čeprav je to že četrta Zelda in neverjetno, kako je dejansko podobna v vseh glavnih elementih prvi Zeldi za NES). Vse pozneje igrane Zelde sem primerjal s tole, zato mi nobena ni bila tako zelo všeč, sploh ALTTP me je motil, ker je bil podoben, vendar se je ekran skrolal. To mi je bilo pri Jajcu najbolj všeč, da je bila vsaka soba ravno en ekran. Najboljša je bila mapa, ki je točno pokazala vse kvadratke, ki smo jih že odkrili, kot tudi skrite, in nam tudi dala veliko informacij. Tako smo ves čas vedeli, kako velika je world mapa.

No, moje vprašanje pa se glasi: kako velika (število kvadratkov oziroma ekranov oziroma sob) je bila ta world mapa? Tukaj upoštevamo samo celotno mapo, ki se je pokazala, ko smo pritisnili, mislim da select, brez osmih dungeonov in finalnega jajca.

Meni je to vprašanje čisto trivialno, verjetno tudi komu drugemu, zato bi prosil, da res ne "goljufate", ker odgovor res lahko najdete na internetu v trenutku. Bi pa bilo fino, če bi poleg števila kvadratkov napisali tudi dimenzije (širina * višina = število kvadratkov).

Ma, sem že dve uri v službi, pa še nisem začel delati, bom raje nehal, pridem čez kakšni dve uri pogledati, kako vam gre.

Potegaman.jpg
Link to comment

Ker Anduril nekaj štrajka, bom dal še eno na hitro, tako za razvedrilo, se ne šteje zares, ker ima pravico do naslednje še vedno Anduril.

Originalni Tetris za PC iz leta 1984 je brez dvoma najboljša igra vseh časov, tukaj ni debate. Jaz sem jo pri osmih ali devetih letih obvladal v nulo, zaradi česar so se me vsi bali. Je pa bila ena huda finta, ni bil bug, tako je pač bila igra mišljena, ker Pajitnov ni nikoli mislil, da je možno, da do tega pride, očitno je podcenjeval skillse hardcorovcev. Govorim seveda o maksimalni meji točk - če smo jo prekoračili, smo dobili neke čudne točke (če povem kakšne, je že hint) in se naš končni rezultat ni upošteval na high scores tabeli. Se spomnim, ko sem nekoč totalno ownal, sem si mislil, to bo mega rezultat stoletja, na koncu pa se rezultat sploh ni upošteval. Takrat pa sem se res zjokal.

Ta problem s točkami je bil takrat zloglasen, jaz sem pa žal zanj izvedel na najbolj krut možen način.

Vprašanje: Kolikšna je bila ta meja (v točkah) in zakaj je do nje prišlo?

Zaenkrat brez namiga, saj bi drugače bilo prelahko (v bistvu je že to namig (to, da je to namig, je pa še bolj namig)).

Potegaman.jpg
Link to comment

Ja, šlo je do 32k (tukaj je k jasno 2^10 in ne 1000), potem pa od minus 32k dalje. Jasno, da je npr. -20000 točk manj kot 0 in se torej nismo uvrstili na high scorese. Se spomnim, nekoč sem celo bral nek intervju s Pajitnovom, ko so ga vprašali, kje je fora. Je pač rekel, da ni mislil, da bo komu uspelo priti tako daleč, zato je dal kar tip int za število točk. Joj, če bi vsaj dal unsigned int, da bi lahko prišli do 64k. Najhitrejša, 9. stopnja je bila res tako noro hitra, da je bilo potrebno zelo hitro misliti in še hitreje tipkati, do nje pa smo prišli že nekako na 9000, 10000 točkah, zato je bilo najbolje že štartati na 9. stopnji.

Vidiš, Kekken, od tukaj izhajajo moji nezemeljski skillsi, ne pa od Amplituda in In the groova. Pa še to: beseda pove več kot tisoč slik.

Potegaman.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.