Skoči na vsebino

Ugotovi igro !


Priporočene objave

Cabal.

Kekken car, Kekken za precednika, očitno še edini, ki si upa kakšno ne glih najbolj očitno dati.

Mene ni dva dneva gor, pa se že čudne stvari dogajajo, ljudje prav tekmujejo, kdo bo lažjo dal. Mislim, ej, Quake 3, Painkiller, XIII, Jade Empire, Ultima 9,... To je krneki, dajte no, se vsaj malo potrudite, ker to je res čisti dolgčas, da vsak vse ve, zmaga pa pač tisti, ki je slučajno trenutno gor.

Sicer pa Cabal sem itak jaz takoj vedel, verjetno še marsikdo, samo je vseeno že bolj oldschool klasika. Igra je tako legendarna, jaz sem jo nažigal še na C64, je pa itak bila praktično povsod.

Potegaman.jpg
Link to comment
Mene ni dva dneva gor, pa se že čudne stvari dogajajo, ljudje prav tekmujejo, kdo bo lažjo dal. Mislim, ej, Quake 3, Painkiller, XIII, Jade Empire, Ultima 9,... To je krneki, dajte no, se vsaj malo potrudite, ker to je res čisti dolgčas, da vsak vse ve, zmaga pa pač tisti, ki je slučajno trenutno gor.

Jah, če pa jamrajo, da je pretežko :>

Če dam kako levo reč je pa takoj mrk, lol

Link to comment

Ma ja, saj dejansko bi bilo najboljše, da naredimo dve ločeni temi:

- ta ostane taka kot je, pač bolj mainstream in/ali novejši naslovi

- na retrogaming naredimo še eno oldschool varianto za stare šolarje tipa jaz in Kekken.

Ker dejansko dajati kake 20 let stare igre je res malo dolgočasno oziroma butasto za najstnike, ki so odraščali čisto v drugačnih časih in ob drugačnih igrah. Saj boste videli, s kakšno nostalgijo se boste čez kakšnih deset let, petnajst spominjali klasik Half-Life, Halo, DMC,... iz vaše mladosti. Mi malo starejši se pa pač radi spominjamo dobrih starih komunističnih časov, ko osnovna enota ni bila ena igra, ampak ena kaseta iger. Jaz se še lepo spomnim, kako smo se pri Spoznavanju družbe učili: Slovenija je naša ožja domovina, Jugoslavija pa naša širša domovina in smo bili pionirčki in smo vsi doma imeli komodorce ali radirke. In smo nažigali Exploding Fist, Manic Miner, Olympic Skier, Pac-Man, Defender in še tono (kaset) lepih igric, ki te niso vodile za rokico, ampak si se moral krepko potruditi, če si hotel živeti dlje kot pet sekund. Najbolj legendarna igra pa je itak bila predigra Štelanje Glave z najbolj originalnim kontrolerjem vseh časov, šraufcigerjem (to je bilo to, ne pa zdaj neka kopija te ideje: Wii z Wariom). Igre pa smo kupovali na kasetah in naročevali iz Beograda (edina takratna slovenska računalniška revija Moj Mikro je bila polna raznih takih oglasov) ali pa downloadali preko radia (hehe, kako malo se je spremenilo od takrat, le da je radio nadomestil internet) in sploh nismo vedeli, da naše početje naj ne bi bilo legalno. V SFRJ itak noben sploh ni vedel, kaj so avtorske pravice. Pa imeli smo samo Kraš sladkarije (bonboni 505, Kiki, Bronhi in legendarno Životinjsko carstvo), smo morali hoditi v Avstrijo ali Italijo po Milko in Kinder jajčke. Pa ni bilo še interneta, mobilnih telefonov in tega sranja. Imeli smo se pa veliko bolj fino kot današnji froci. Pa poslušali smo Agropop, ne pa neke zgonjene prasice tipa Britney in Paris.

Jaz pač igram igre že 22 let in mnogo nas je tu takih, veliko je celo 30+ letnikov, v primerjavi s katerimi je tudi mojih skorajšnjih 26 let bolj malo.

Potegaman.jpg
Link to comment

Mwahaha, lep post. Čisto sem pozabil na Štel(ov)anje Glave, ultimativno analogno nadzorovano igro na konzolah. :lol:

Glede delitve na retro/aktualne, pa ne vem. Težko je ločiti, kaj je kaj. Dobro, bi rekel človek, PS2 je aktualen. Kaj pa Dreamcast? Je že retro? Ne vem. Meni se v bistvu ne zdi nič narobe, če mora nekdo it in poguglat za določenim naslovom. Sam sem čisto mrzel ob novejših igrah in tudi ob mnogih starinah, ki jih pač nisem igral (spet nisem imel VSEH iger), ampak vrag, parkrat me je pičilo in sem v 10 minutah izguglal najbolj levo stvar, ki je nikoli nisem videl (neko letalsko simulacijo, objavljeno proti začetku. Niti platforma ni bila navedena). Ali si oldschooler, ali pa znaš malo guglat, pa rešiš karkoli. Če pa nisi eno in se ti ne ljubi (oziroma ne vidiš nobenega izziva v drugem), potem pač počakaš. No ja, po moje... Lahk opa se komot razdeli na retro in junior temo, pa je. ;)

Go on Đuni.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.