Skoči na vsebino

[Uradna tema] Nintendo Wii


MaHe

Priporočene objave

  • vrhovni

Ok, wow.

Če kdo rabi demonstracijo, zakaj je RGB res toliko boljši kot osnovni kompozitni kabel, naj sproba WiiOpero čez oba. S kompozitnim je brez zooma ves tekst ena zmazana spaka, ki jo je skoraj nemogoče prebrati, medtem ko lahko z RGBjem brez zooma vse preberem brez kakršnihkoli težav (razen šumnikov, ki jih Opera glupa ne prebavi :D). I luv meh RGB cable. :objem:

Sem hotel pofotkat razliko, ampak imam na voljo samo žgoljav mobifotkič z 1.3 megapixla in so bili rezultati več kot žalostni, tako da iz tega ne bo nič. :bleh:

Link to comment

Q (traktor): Ali se bolj splača kupiti original rgb kabel al kren?

A: Uraden kabel od proizvajalca bi moral biti med kvalitetnejšimi. Pri kablih, ki prenašajo analogen zapis video ali audio signala je predvsem pomembno, da so zaščiteni pred zunanjimi elektromagnetnimi motnjami. Ponavadi ima vsak tak kabel svojo linijo oklopljeno (podobno kot koaksialen kabel pri TV, kjer so žive ovite v 'plašč' (podobno kot faradejeva kletka)) ali pa je par žic vezanih v parico (UTP mrežni kabel(Tukaj je način pletenja žic pomemben. Žice niso oklopljene, vendar zaradi načina pletenja žic pride do faznih izničenj. Kaj to pomeni v praksi? To pomeni to, da se motnja, ki je prišla v žico na nekem delu kabla v naslednji fazi (mislim, da 90 stopinj) izniči)). Princip delovanja ščitenja pred motnjami je drugačen, rezultat je podoben: izničenje zunanjih motenj pri prenosu signala.

Oz. na kratko.: Uradni kabli bi morali biti zaščiteni pred zunanjimi motnjami prenosnih signalov na eden izmed načinov zgoraj opisanih. Neuradni (kitajski) pa to ni nujno. Žice niso zaščitene ali pa pletene v parico in imaš na koncu na RGB SCART kablu enako kvaliteto slike kot na originalnem Kompozitnem SCART kablu.

Če mene vprašate je odgovor tak: raje dajte 1x tistih 5kSIT več, pa boste imeli 5 let kvalitetno sliko, kot se le da imeti ali pa že na začetku šparate in ne veste, kaj zamujate (zaradi tega, ker ne moreš vedeti, kaj dober kabel res lahko naredi, dokler tega ne vidiš v živo).

wii_forum2.jpg
Link to comment

Zdajle,ko sem se spravil igrat wii sports (nora ura za to :lol: ) sem na ploščku opazil polno prask.Ravnih ne kaj preveč dolgih.Sicer niso globoke in sem jaz lahko samo paranoičen ampak to mi ni všeč.Sicer se jih vidi samo pod pravim kotom kar pomeni,da so dokaj blage.Ampak še vedno mi ni všeč.Po pravici povedano krivim slot in enoto za kaj takega.So mi veliko bolj všeč take z motorčkom in vratci.Šlošček od zelde pa izgleda veliko bolje.Prav tako ga konzola prebere veliko hitreje kot pa tistega od Wii sports.Grr meni bi bilo veliko bolj všeč,če bi bilo obratno,ker wii sports je igra za igrat dolgo.Zeldo pa bom enkrat preigral in pustil. Naj že enkrat zrihtajo možnost backupiranja medijev.Vsaj to,da lahko vsebino shranim na računalnik.Za poganjanje samih backup iger pa je še čas.

Link to comment
Tr0n smem vprasat kaksen televizor imas? Zanima me koliko se dejansko pozna razlika na bednih TVjih, ki so itak ze sami po sebi neostri in z grdimi barvami :lol:

Sam imam Sony WEGA 21" CRT, ki je ze star ene par let in je razlika kr ocitna. Seveda prej preveri, ce ti TV podpira RGB signal, ce imas res bolj staro televizijo.

Link to comment

Hm... se spomnite ko sem spraševal, da lahko Američani registrirajo Wiija in dobijo daljšo garancijo?

No, zdaj sem opazil tole tudi pri NOE - se pravi, da je možno registrirat Wiija (od kdaj točno ne vem, ker sedaj en čas nisem pregledoval). Na tem naslovu http://wii.nintendo.co.uk/ najdete zavihek "Register your Wii". Slednji te sicer vrže na obično stran za VIP Accounte, ampak piše, da bi naj bila VIP koda na kartončku poleg Wii-ja. Ve kdo mogoče, če je NOE dal kako uradno izjavo glede tega kartončka? Da je v bistvu mišljen kartonček od Wii Sports? Ali so nas pri Big Bangu zopet opeharili? Torej tisti, ki ste Wii kupili v MediaMarktu - imate dva VIP kupončka oz. kodi?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.