Skoči na vsebino

The Last of Us


Priporočene objave

Saj je izi Zombi je bil že mrtev... mutant pa še ne. V dead spaceu je pa to lepo zmešano... :beer:

zombiji ponavadi vstanejo zaradi magije ali religije ali kar tako... pač, mutant je pa ponavadi posledica genetske spremembe, ki jo povzroči virus ali pač nekaj.

No lahko rečemo da imao tri vrste zombi, mutant in mutiran zombi

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Ja sam to so že modernejše izpeljave zombijev. Da nastanejo zaradi virusov in tega. Prvoto je so to ljudje, ki so ustali iz groba dobesedno rečeno. Dan dans je trend, da zombiji nastanjo zaradi raznih virusov in to. Tuki pol pride ta zmešnjava in mešanje z mutanti.

Glede na to pa da je to fantazijski "lik" je definicij in razlag lahko čuda. Saj se lepo vidi pr špilih, kak si ker zamisli zombija/mutanta...

Aja pa ker je že bessie omenu dead space...potem takem so nekromorfi mutirani zombiji?...no to sem glih mislu prašat, pa sem vidu, da je že padu odgovor. No to je tut primer mixa tega dvojega.

Urejano od MannyPacman

MannyPacman888.png

MannyPacman888.png

Link to comment
Saj je izi Zombi je bil že mrtev... mutant pa še ne. V dead spaceu je pa to lepo zmešano... :beer:

zombiji ponavadi vstanejo zaradi magije ali religije ali kar tako... pač, mutant je pa ponavadi posledica genetske spremembe, ki jo povzroči virus ali pač nekaj.

28 days later? Si gledal? Brendan mutira v zombija v trenutku, ko se njegova kri pomeša s krvjo zombija.

V filmu Survival of the dead (slab film btw) vojak mutira v zombija, 10 min po tem, ko zombija ugrizne v roko. Nastopi vročina, slabost naslednnji trenutek je že zombi.

Prvoto je so to ljudje, ki so ustali iz groba dobesedno rečeno. Dan dans je trend, da zombiji nastanjo zaradi raznih virusov in to.

Prvi zombiji so nastali s pomočjo voodooja. Postal je suženj svojemu gospodarju. Šele Romerovi zombiji so začeli vstajati iz grobov.

Urejano od Captain Obvious

KA ME HA ME HAAAAAA

Link to comment
28 days later? Si gledal? Brendan mutira v zombija v trenutku, ko se njegova kri pomeša s krvjo zombija.

V filmu Survival of the dead (slab film btw) vojak mutira v zombija, 10 min po tem, ko zombija ugrizne v roko. Nastopi vročina, slabost naslednnji trenutek je že zombi.

Sam to ni mutacija. To je okužba, ki se prenaša na žive ljudi, če jih ugrizne zombi. Lahk se reče tut neke vrste mutacija. Sam ni isto, kot mutacija. Mutacija se ponavad ne prenaš. Ampak je ustvarjena.

MannyPacman888.png

MannyPacman888.png

Link to comment
A so Ninđa Želve zombiji?

A so X-man zombiji!

Spiderman?

...

to kar ti opisuješ so mutirani zombiji :yes:

WTF?

Kje si ti našel ninđe kornjače?

Pravim, da človek mutira v zombija. Govorimo o zombijih in ti mi pišeš o x-manih :duh:

Še bolj natančno bi bilo: mutant ni nikoli umrl ampak se je "spremenil"... zombi je umrl in se spet zbudil... mutiran zombi je pa umrl in se zbudil zaradi genetske spremembe. :D

Človek je mutiral v to kar je. Človek je "umrl" in se zbudil, kot zombi (nekateri fazo "smrti" preskočijo). Vidiš razliko?

Urejano od Captain Obvious

KA ME HA ME HAAAAAA

Link to comment

Tematika špila je že preveč krat uporabljena. Vedno je tako, da v modernih časih, natančneje ameriškem mestu nastane virus , ki ljudi spremeni v neke biološko spremenjene spake z predatorskim umom.

Ali pa nas napadejo horde nezemljanov ter sledi scenarij v stilu resistance.

Na splošno sem od ND in Sony-ja pričakoval boljši špil in scenarij.

Zadnje čase sem že kar sit takšnih špilov.

Link to comment

Zombie = človek/žival/whatever, ki umre in vstane od mrtvih (tole je sicer izpeljano iz Voodooja, kjer so, s pomočjo raznih napitkov, voodoo vrači (al kaj so bili) pripravili človeka do popolne podreditve (bili so brez lastne volje kao).

Romero (mislim sicer da je E.A. Poe izumil verzijo živega mrtveca) je pa naredil bum z modernimi zombiji, kjer pač zaradi virusa (al karkoli pač) bitje PO SMRTI (pa naj bo ta nastopila zaradi same okužbe ali kakega drugega razloga) spet oživi.

Maš pol več vrsto zombijev (neokretne, okretne, s psosobnostjo logičnega razmišljanja, take ki umrejo samo s šusom v glavo, take ki ne morejo nikakor umret itd.), vendar je pri vseh skupno to, da so vstali od mrtvih.

Pri 28 days later mislim, da gre za virus, ki ne ubije človeka (torej ga ne naredi zombija), ampak 'le' ponori in hoče pobit vse kar leze in gre (ter pri tem ne razmišlja o kakršnikoli bolečini in nima zavor).

Mutantje so pa pač čisto neki tretjega in ni nujno, da bitje umre, da postane mutant. Primer so bitja iz I Am Legend.

Maš pa pol še kake mutirane zombije. Tle pri The Last Of Us je težko povedat sam na podlagi videnega. Lahko, da gre za Zombije, lahko pa da gre za virus, ki ne ubije okuženca, ampak ga samo predrgači.

lp,

k_k

Link to comment

Zdaj pa sem se izdal... :hihi

Gre zgolj za ugibanja iz trailerja. Iz prikolice je razvidna tematika špila. Imam občutek, da je igra takoj, ko so vključene pošasti ali mutanti, precej manj obetavna, saj so nam špilov z podobno tematiko servirali že kar precej. Ker smo od ND dobivali zgolj plezalne avanture, ugibam da temu receptu tudi ta špil ne bo ušel. Lahko se motim, ampak nadvse zadnje sem napisal zgolj svoje mnenje na podlagi prikolice ter podatkov...

Link to comment
vendar je pri vseh skupno to, da so vstali od mrtvih.

Pri SotD pride okužena kri v stik z živim človekom (človek ugrizne zombija) in preskoči stanje smrti.

Mislim, da do tega pride tudi v filmu evil dead, ko se razlijejo sodi in virus pride v stik z živo krvjo

z dihanjem. Torej virus v človeku mutira (celica sprejme virus) in mu da "nadnaravno" moč. Je pa prikrajšan za razum.

KA ME HA ME HAAAAAA

Link to comment
Zdaj pa sem se izdal... :hihi

Gre zgolj za ugibanja iz trailerja. Iz prikolice je razvidna tematika špila. Imam občutek, da je igra takoj, ko so vključene pošasti ali mutanti, precej manj obetavna, saj so nam špilov z podobno tematiko servirali že kar precej. Ker smo od ND dobivali zgolj plezalne avanture, ugibam da temu receptu tudi ta špil ne bo ušel. Lahko se motim, ampak nadvse zadnje sem napisal zgolj svoje mnenje na podlagi prikolice ter podatkov...

Vse to je res, ampak poglej kako velik potencial ima špil. Tvoj lik je 30kg težka punčka (upam, NO PEDO). Tvoj arzenal sestavljajo puška, revolver in žepni nož, proti tebi pa beži horda zombijev (zombiji so, mamu vam!!!)...

Če bo v špilu vplivala tudi teža inv. na obnašanje tvojega lika bo to noro dobro + kak crysis element proste izbire kako priti do cilja :love:

also:

Niste še napisali, da NPCji ne bodo samo zombiji, ampak tudi drugi preživeli.

KA ME HA ME HAAAAAA

Link to comment
Pri SotD pride okužena kri v stik z živim človekom (človek ugrizne zombija) in preskoči stanje smrti.

Mislim, da do tega pride tudi v filmu evil dead, ko se razlijejo sodi in virus pride v stik z živo krvjo

z dihanjem. Torej virus v človeku mutira (celica sprejme virus) in mu da "nadnaravno" moč. Je pa prikrajšan za razum.

Variacija najbrž. Ali pa je fora, da človeka virus ubije in je prehod instanten.

Dejstvo ostaja, da Zombie = živi mrtvec.

lp,

k_k

Link to comment

Gledam trailer in razmišljam o teh zombijih...

Načeloma spadajo med hitre.Toraj 28days lat varianta.Ta prvi je regular human.

Tisti ki pridejo kasnejei spominjajo na demone/angele od Legiona.Vse skupi deluje

precej apokaliptično.Meni se ne zdi da bi vstali od mrtvih.

Sam so bulasti u faco tko da spominjajo tudi na par likov iz Siren.Tam je spet

nek tretji koncept zombija.So pa precej hitri in različnih vrst.Zame je Siren edini

pravi HC survival horror do zdaj.Obstaja par livelov z slepo punčko za šlepat.

Hotu sm povedat da maš tam tudi take zombije z bulasto glavo...

Na kocncu pogled na poraščeno ulico je IamLegend rip off.

Drugače kar se tiče coop horrorjev vlada še vedno Obscure kjer si moral izbrati

2 od 5 učencev, ostali so čakali u razredu.Tam je neka rastlina delala probleme.

Če smo pri rastlinah omembe vredna igra je Parasite Eve.Good times.

Po mojem bo to spet random shooter plus wanna be ICO punčka za šlepat in ji

govorit search for ammo.

Pa še random avti od Gearsov kod da je Gridlock...

Bomo vidli...

Three rifles, two shotguns, three pistols, Longshot, Torque Bow, Boomshot, Digger, Mortar, Mulcher, One-Shot, Hammer of Dawn, Boomshield, four types of grenades, and a ****ing fire extinguisher. MITKKO HAZ SPOKEN

Link to comment

Paste iz bloga

If you still haven't seen every suspense-filled, emotionally charged second of The Last of Us announcement trailer you'll be able to download it and watch it in glorious 720p on your PS3 via the PS Store today. Be sure to study the trailer carefully. There are hints about the game and how it'll play in nearly every frame.

@Kojima_Hideo je objavil eno slikco...

post-101-144771013536_thumb.jpg

Na PSN-ju se že da kupiti avatja iz igre

post-101-144771013541_thumb.jpg

in pa The Last of Us Static Theme

post-101-144771013543_thumb.jpg

Še par konceptnih slikic

post-101-144771013547_thumb.jpg

post-101-14477101355_thumb.jpg

post-101-144771013552_thumb.jpg

post-101-144771013555_thumb.jpg

it will be a third person game with a similar player view to Uncharted, and that the two leads, Joel and Ellie, will meet at the beginning of the story

In Zombiji bojo

fungus zombie

Creative director Neil Druckmann says the game’s male lead is a “a vicious survivor. When he meets this girl, she is his one chance at redemption”. Apparently the inspiration was indeed the fungas infected ants shown in the early trailers.

USA Today says “Back in 2008, Druckmann had been mulling an idea for a graphic novel about a father and daughter in a zombie tale. He and game director Bruce Straley were watching the BBC/Discovery series Planet Earth and saw a segment on the cordyceps fungus. At the time, both were working on Uncharted 2: Among Thieves; they had also worked onUncharted: Drake’s Fortune. In close-ups, the documentary showed how the parasitic fungus infected ants and, having taken over their brains, resulted in protruding growths from their heads. A thousand-plus fungus variations exist, each genetically targeting an individual species. “We instantly thought ‘humans,’” Straley says.”

”We want to redefine what our medium is even called. ‘Video game’ is not an accurate name anymore. It is not necessarily a game with rules and a winner and a loser. It’s an experience”.

post-101-14477101354_thumb.jpg

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.