Skoči na vsebino

Nekaj vprašanj o Playstation 3-jki


NM30

Priporočene objave

Nameravam kupiti playstation 3 ob prvem padcu cene pa me nekaj stvari še zanima o konzoli:

1.Ali delajo igre od ps1 in ps2 tudi na ps3?

Nekje sem še bral da bi se to dalo popraviti z update-om oz. Firmvare-om. Mene zanima kako to sploh update-aš, kje dobiš firmvare,... Ali igre iz prejšnjih dveh konzol delatjo v polni resoluciji?

2.Ali se že da dobiti mod-chip, če ja kdaj bo to najkasneje(če sploh bo)?

3. Blu-ray disc: Verjetno nebi bilo slabo če bi imel blu-ray zapisovalnik na compu da bi si lahko slike, filme, glasbo pogledal na ps3. Koliko stane in kje se ga dobi (baje je drag). Mogoče se da direktno iz računalnika prenesti vsebino na ps3 (če DA kako to narediš in ali je potem nuja da imaš pc in ps3 v isti sobi?)???

4. Ko priključiš miško in tipkovnico na ps3 ali lahko tako igraš tudi igre (za kakšne streljačine sem bolj navajen igrati z miško)

5. Imam 1leto in pol star logitechov igralni volan za pc. Ali bi delal na ps3 če ga priključim z usb ( na enak način kot miško in tikovnico) Poleg tega je treba volan tudi instalirati z priloženim cd-jem. Bi to delalo na ps3???

6. Ali PS3 predvaj DivX in .avi filme,video?

7. in najpomembnejše Vprašanje !!!!

Doma imamo eno leto staro LCD televizijo ki je bila takrat vredna 450 000 nekdanjih sit. Gre za Toshiba 27/32/37WL56. Ima tehnične lastnosti:

-27"-30" TFT-LCD WXGA zaslon 27" 1280*720 Točk 30" 1280*768 Točk

-16.722,216 barv (8 bytov)

-550 cd/m svetilnost

-kontrastno razmerje 600:1

-širokokotni pogled

- 3 SCART vtiči, AV vtič, DVI-D vtič in povezava do zunanjega zvočnega sistema

-grafični regulator

27-inčni 16:9 TFT z aktivno matriko

-zvočni sistem........mono/ster-eo/NICAM

-2*10 W stereo zvok

-sprejemni sistem.......... PAL BG, PAL SECAM BG, PAL SECAM BG DK/DK, PAL SECAM BG LL'

PAL I

Potem sem šel na sony-evo slo domačo stran pa tam piše da če hočem da mi bo hd naprava(ps3) prenašala HD signale na moj TV da moram na televiziji ali v navodilih poiskati znak HD Ready. Pa ga nikjer ne najdem. V navodilih niti enkrat ne omeni da je to HDTV ali pa znak HD Ready. V tehničnih podatkih (zgoraj napisano) mi niti ne piše da ima televizija HDMI vhod. Šele na zadnji strani v angleščini piše pod EXTERNAL CONNECTIONS : HDMI, Input, HDMI connector, Digital television and audio signal. Tudi ko sem šel gledat h televiziji sem tam videl vhod zraven pa piše PC/HDMI.

Torej ali lahko priključim ps3 s HDMI kablom na mojo tv in ali bo slika v visoki resoluciji (HD). Ponavljam da nikjer v navodilih ne piše da je to HDTV in da ima znak HD Ready. POtem sem gledal na bof.si da imajo računalniške monitorje ki imajo znak HD Ready. Če kupim PC monitor ali se ga da priključiti na PS3 in ali bo potem prenašal HD če ima monitor znak HD Ready ??????

Hvala lepa za odgovore in LP

Link to comment
  • N7
Nameravam kupiti playstation 3 ob prvem padcu cene pa me nekaj stvari še zanima o konzoli:

1.Ali delajo igre od ps1 in ps2 tudi na ps3?

Nekje sem še bral da bi se to dalo popraviti z update-om oz. Firmvare-om. Mene zanima kako to sploh update-aš, kje dobiš firmvare,... Ali igre iz prejšnjih dveh konzol delatjo v polni resoluciji?

* uradno delajo igre PS2 in PSOne (kasnejša različica PS "enke")

obstaja pa t.i. compatibility chart list, ki ga najdes npr. tule!

* PS3 sistem je skorajda odvisen od Interneta in se na tak način tudi posodablja. lahko pa izvedes tudi offline firmware posodobitev na način:

snemi firmware z Intereta in ga updejtej ročno

* s trenutnim firmwareom v1.80 je podprt t.i. imenovan upskejling starejsih spilov; za izhodisce si preberi tole vest!

2.Ali se že da dobiti mod-chip, če ja kdaj bo to najkasneje(če sploh bo)?

* o modčipih tule ne razglabljamo prav dosti; mislim, da je vsem jasno zakaj. kakorkoli že pa trenutno na voljo še ni mod-čipov

3. Blu-ray disc: Verjetno nebi bilo slabo če bi imel blu-ray zapisovalnik na compu da bi si lahko slike, filme, glasbo pogledal na ps3. Koliko stane in kje se ga dobi (baje je drag). Mogoče se da direktno iz računalnika prenesti vsebino na ps3 (če DA kako to narediš in ali je potem nuja da imaš pc in ps3 v isti sobi?)???

* morda res. je pa to trenutno še povsem neracionalna misel. sistem PS3 je tako zasnovan, da bo sčasoma (po mojem mnenju zagotovo) verjetno omogčal streaming vsebin iz PCja. že sedaj lahko zadeve "šeraš" preko npr. Nerotovega HOME vmesnika. velja za slike, video vsebine, glasbo, etc.

* trenutno je problem v določenih formatih, ki jih PS3 (še?) ne vrti. skratka o tem se piše veliko in dela veliko. za izhodišče si oglej tole!

4. Ko priključiš miško in tipkovnico na ps3 ali lahko tako igraš tudi igre (za kakšne streljačine sem bolj navajen igrati z miško)

* načeloma ne. verjetno se bo pojavil kakšen adapter, ki bo to omogočal ali pa bo špil že v osnovi tako dizajniran. o tem se je nekaj že pisalo. sam sem sicer mnenja, da naj špil podpira ali pa ne podpira. v nasprotnem imajo lahko nekateri nepravično prednost. rajt?!

5. Imam 1leto in pol star logitechov igralni volan za pc. Ali bi delal na ps3 če ga priključim z usb ( na enak način kot miško in tikovnico) Poleg tega je treba volan tudi instalirati z priloženim cd-jem. Bi to delalo na ps3???

* nimam pojma. logitech pa ps3 ponuja namensko periferijo. morda bi delovalo. mimogrede pa, na ps3 se ne instalira nicesar... poglej na logitechovo stran ali pa pisi na kaksen support forum/mejl

6. Ali PS3 predvaj DivX in .avi filme,video?

* čitaj pod točko 3!

7. in najpomembnejše Vprašanje !!!!

Doma imamo eno leto staro LCD televizijo ki je bila takrat vredna 450 000 nekdanjih sit. Gre za Toshiba 27/32/37WL56. Ima tehnične lastnosti:

-27"-30" TFT-LCD WXGA zaslon 27" 1280*720 Točk 30" 1280*768 Točk

-16.722,216 barv (8 bytov)

-550 cd/m svetilnost

-kontrastno razmerje 600:1

-širokokotni pogled

- 3 SCART vtiči, AV vtič, DVI-D vtič in povezava do zunanjega zvočnega sistema

-grafični regulator

27-inčni 16:9 TFT z aktivno matriko

-zvočni sistem........mono/ster-eo/NICAM

-2*10 W stereo zvok

-sprejemni sistem.......... PAL BG, PAL SECAM BG, PAL SECAM BG DK/DK, PAL SECAM BG LL'

PAL I

Potem sem šel na sony-evo slo domačo stran pa tam piše da če hočem da mi bo hd naprava(ps3) prenašala HD signale na moj TV da moram na televiziji ali v navodilih poiskati znak HD Ready. Pa ga nikjer ne najdem. V navodilih niti enkrat ne omeni da je to HDTV ali pa znak HD Ready. V tehničnih podatkih (zgoraj napisano) mi niti ne piše da ima televizija HDMI vhod. Šele na zadnji strani v angleščini piše pod EXTERNAL CONNECTIONS : HDMI, Input, HDMI connector, Digital television and audio signal. Tudi ko sem šel gledat h televiziji sem tam videl vhod zraven pa piše PC/HDMI.

Torej ali lahko priključim ps3 s HDMI kablom na mojo tv in ali bo slika v visoki resoluciji (HD). Ponavljam da nikjer v navodilih ne piše da je to HDTV in da ima znak HD Ready. POtem sem gledal na bof.si da imajo računalniške monitorje ki imajo znak HD Ready. Če kupim PC monitor ali se ga da priključiti na PS3 in ali bo potem prenašal HD če ima monitor znak HD Ready ??????

Hvala lepa za odgovore in LP

* glede na ločljivost bi moral biti HD ready. zakaj ni tako deklarirana ne vem. morda v času nakupa to še ni bil tak trend.

HDMI priključek izgleda tak:

hdmi-buchse.jpg

ga imaš ali pa nimaš!

* v čem je prednost HDMI kablov in priključkov zdejle ne bi pisal, ker nimam časa. malo si preberi na internetu. lahko pa seveda priklopiš zadevo tudi preko ostalih pritiklin ne samo HDMI!

* seveda lahko nanj (ps3) priklopiš tudi monitor

* HD pojem pomeni HIGH DEFINITION signal pa se (na grobo) deli na 720p in 1080p. tu ti svetujem, da si prebereš tole!

toliko za enkrat.

:crossfingers:

ozi_SLO.png

Link to comment

PSone a to ni isto kt pa ps1? Ali obstaja tudi PSTwo in ali bo tudi PSthree?

Ker če bo bom raje na to počakal (psthree).

Za HDMI vhod sem pogledal na televizijo in sem ga našel!

Ali to pomeni da bom sedaj slika v high deffinision. Če ja, v kakšni resoluciji bo potem slika predvajana 720p ali 1080p ??

Link to comment
PSone a to ni isto kt pa ps1?

Ja isto je PSone je druga manjša verzija PS1

Ali obstaja tudi PSTwo in ali bo tudi PSthree?

PSTwo lahko rečeš, da je to PS2Slim verzija PS2

Ker če bo bom raje na to počakal (psthree).

Tu imaš v mislih PS3 verzijo 2 ??

Pol boš še en cajt čakal 2-3 leti če ne več !! :tard:

Xbox

Link to comment

Za HDMI vhod sem pogledal na televizijo in sem ga našel!

Ali to pomeni da bom sedaj slika v high deffinision. Če ja, v kakšni resoluciji bo potem slika predvajana 720p ali 1080p ??

720p... si nisi prebral wikipedije, eh?

:eye:

Mah sm sam sm se hotu prepričat. Pa poj še na wikipediji piše da maš lohka 720p, 1080i in 1080p kakšne so razlike kr nism čist zastopu kt sm tam bral to.

Link to comment
  • vrhovni

Poenostavljeno: pogledaš ločljivost zaslona. Tale Bravia ma recimo 1366 x 768, kar pomeni, da podpira 720p (vedno gledaš zadnjo cifro ločljivosti - ima 768 vertikalnih vrstic, kar je več od 720, ki jih zahteva 720p). 1080p in 1080i potrebujeta torej ločljivost zaslona vsaj nekaj x 1080.

Če kej bluzim, naj me kdo popravi. :beer:

Link to comment
Poenostavljeno: pogledaš ločljivost zaslona. Tale Bravia ma recimo 1366 x 768, kar pomeni, da podpira 720p (vedno gledaš zadnjo cifro ločljivosti - ima 768 vertikalnih vrstic, kar je več od 720, ki jih zahteva 720p). 1080p in 1080i potrebujeta torej ločljivost zaslona vsaj nekaj x 1080.

Če kej bluzim, naj me kdo popravi. :beer:

Sam sej moja LCD ma tud sam 1280 x 768 pa je Fubick napisol da moja lcd podpira tudi 1080i. Kako to?

Link to comment
Sam sej moja LCD ma tud sam 1280 x 768 pa je Fubick napisol da moja lcd podpira tudi 1080p. Kako to?

Misliš 1366 x 768? Nekako je dogovor, da če je televizija HD Ready (kar tvoja očitno je), podpira ločljivosti 720p in 1080i. 1080p je rezerviran samo za novejše in dražje aparate.

Za upskejling pa tak al tak poskrbi elektronika znotraj TVja - tako da ni važno, a ima TV ločljivost 1366 x 768 ali 1280 x 720 --> bodo že vezja poskrbela za to, da bo lahko prikazal tudi 1920 x 1080 prepleteno

 

 

Link to comment
Sam sej moja LCD ma tud sam 1280 x 768 pa je Fubick napisol da moja lcd podpira tudi 1080p. Kako to?

Misliš 1366 x 768? Nekako je dogovor, da če je televizija HD Ready (kar tvoja očitno je), podpira ločljivosti 720p in 1080i. 1080p je rezerviran samo za novejše in dražje aparate.

Za upskejling pa tak al tak poskrbi elektronika znotraj TVja - tako da ni važno, a ima TV ločljivost 1366 x 768 ali 1280 x 720 --> bodo že vezja poskrbela za to, da bo lahko prikazal tudi 1920 x 1080 prepleteno

Ahaaaaaa. To pomeni če povzamemo:

Da vsaka televizija,ki ima 1280*720 ali ima 1366*768 bo slika v 720p v progresivnem načinu. Če pa predvaja 720p pa hkrati predvaja še 1080i v prepletenem načinu. 1080p pa je samo za ljudi z globokimi žepi. Popravite me če sem se kje zmotil.

Še nekaj : Televizorji, ki imajo tehnologijo zvoka SRS TruSurround XT (oz. katerkoli surround), ali moraš to potem priključiti zvočnike na tv (en center, dva spredaj dva zadaj in en subvofer) da ti bo sploh lahko delal surround na tv-ju. Ker drugače si ne predstavljam da bo sama tv ki ima surround zvok dajala učinek surround zvoka. Saj vendar morem imeti dva zvočnika za sabo da lohka slišm tiste taprave zvočne efekte kot da je nekaj za mano kadar se kaj na zadnjih zvočnikih sliši. TKo da ne razumem kako bi lohka ta učinek dajala surround tv sama brez zvočnikov.

Link to comment

Ti kar priključi PS3 na obstoječi LCD in nastavi na 720p na PS3-ju.

Če boš PS3 nastavil na 1080i, ti bo TV downscale-al na 720i.

V prvem primeru boš imel progresivno sliko :rock: , v drugem pa interlace-ano, pa še zaradi downscale-anja TVja se ti lahko pojavi input lag.

Če te zanima, kaj input lag je, ti lahko povem, da je to čas od trenutka, ko daš ukaz na JoyPadu ali miško, pa do trenutka, ko se ta akcija dejansko prikaže na TV-ju. Če pa gre slika še čez downscale-ing čip v TVju, se pa lahko prikaz slike še dodatno zakasni -> input lag.

wii_forum2.jpg
Link to comment
Ti kar priključi PS3 na obstoječi LCD in nastavi na 720p na PS3-ju.

Če boš PS3 nastavil na 1080i, ti bo TV downscale-al na 720i.

V prvem primeru boš imel progresivno sliko :rock: , v drugem pa interlace-ano, pa še zaradi downscale-anja TVja se ti lahko pojavi input lag.

Če te zanima, kaj input lag je, ti lahko povem, da je to čas od trenutka, ko daš ukaz na JoyPadu ali miško, pa do trenutka, ko se ta akcija dejansko prikaže na TV-ju. Če pa gre slika še čez downscale-ing čip v TVju, se pa lahko prikaz slike še dodatno zakasni -> input lag.

AHA, seprav je boljše če dam na 720p kot če dam na 1080i. A poj bo tud slika na 720p boljša?

Link to comment

Kupi HDMI, če imaš na TVju HDMI vmesnik in problem rešen.

Kabel dolžine 1,5m stane malenkost manj kot 10€. Zdaj, če te hoče kdo nategnit z kablom za 50€ je čisto od tebe odvisno ali boš to dopustil. Ni potrebe po pozlačenih konektorjih in ne vem čemu še.

Kar se tiče pa daljincev, padov, ipd. za PS3 imajo pa to, kot so rekli, BigBang, Muller, HArvey, pa še kje bi se morda našlo. Malo poglej, če je kaj ruzlike. Lahko pa zajadraš tudi na Bolho. Znaš dobiti malo rabljen PS3 v garanciji z veliko opreme za manj denarja kot oskubljeno verzijo v trgovini.

BellerophonMPI.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.