Skoči na vsebino

Ninja Gaiden Sigma


Junior

Priporočene objave

Pubeci, zdaj gre zares! V US je prišel NGS, v EU pride čez tri dni.

Sam še nikoli nisem videl v delovanju niti Xboxa 360, niti PS3, niti kake hude televizije. Sem ignoriral vso to next-gen HD sranje in sem raje nabavil Wii. Zdaj pa bom brez pomisleka zagonil 2000+ EUR samo za to, da bom lahko igral to igro (tudi originalni Xbox sem si takoj kupil, ko je prišel NG). Kdor pa že ima PS3, pa res nima izgovora, da si te igre ne bi nabavil. Sploh, če ni nikoli igral NG ali NGB za Xbox. Saj Sigma je v bistvu samo remake Blacka, ki je bil remake NGja, samo kdor ni igral zadeve, ga to ne sme motiti. Ker ti remaki so kvečjemu boljši, ne pa kot tisti Hollywoodski remaki starih klasik, ko je sama neka fensi šmensi akcija, ki nima veze z originalnim filmom. NG je bil super igra, ko je prišel NGB, sem pa skapiral, da je NG beda vseh bed, je bil Black tako zelo neprimerno boljši. No, Sigma sigurno pomoje ni taka razlika glede na Black, samo če ne drugega, je pa še vedno to Black z lepšo grafiko in ekstra vsebino. In glede na to, da je NGB praktično najboljša igra vseh časov, to niti ni slabo.

Sigurno ta igra ni neka huda next-gen zadeva (kar se grafike tiče) za tiste, ki so že vajeni 360tke in PS3, itak je remake tri leta stare Xbox igre. Samo meni je že tam bila grafika huda, tukaj je kvečjemu še lepša. Sem ravno zdaj en teden nažigal NGB po več kot enem letu neigranja, da sem še vse tisto naredil, kar takrat nisem do konca (sem prefural vse misije na največji težavnosti Master Ninja, takrat sem le kampanjo obrnil na vseh težavnostih + večino misij). Black je še vedno tabuljša zadeva, saj bi ga še lahko na tone nažigal, ker tega se res ne moreš naveličati igrati, samo OK, imam denarja zdaj dovolj, pa si bom kar Sigmo nabavil, saj če mi ne bo všeč, še vedno lahko grem nazaj NGB igrat.

Ravno sem na Gamespotu prebral review, je zadeva dobila 9.0, kar se mi zdi kar precej, glede na to, da je zadeva "samo" remake tri leta stare igre. Vglavnem, hotel sem samo to povedati, kdor ni igral NG ali NGB in ima PS3, nima nobenega izgovora, da si ne bi to nabavil (ker v tem primeru nima veze, da je to remake, igra sama po sebi je odlična). Problem je le v tem, če ste NGB v nulo poownali, koliko bo dejansko Sigma prinesla novega. Samo potem ste pa itak hudi fan, tako kot jaz, ni dvoma, hitro nabaviti en Full HD TV, PS3 in jasno NGS, pa gremo. Imate še tri dni časa.

Kakor sem začel, tako bom končal. Pubeci, zdaj gre zares!

Potegaman.jpg
Link to comment

Plasm3d! Junior is on a buying spree! Ima da nam podpreš naslednji Tekken 5 Dark Ressurrection turnir! :innocent:

I can foresee d00m in Stuttgart. Ne samo, da bomo poslušali, kako je zadeva igralna povsem preko vseh meja navadnemu smrtniku dojemljivih pojmov. Zdaj bomo še poslušali, koliko je lepa. Help!

Link to comment
Plasm3d! Junior is on a buying spree!

Ja, to pa služba dela, kar naenkrat imaš denarja cel kup, pa si lahko privoščiš Full H(u)D(i) TV. Samo bo LCD, ne plazma, tako da bo LCD3d.

I can foresee d00m in Stuttgart.

Ja, ti boš še najbolj trpel, Cannes ni bil nič proti temu. NGS + Buffy Complete Collection (beri temo Firefly), materiala bo dovolj za vso pot, v obe smeri.

Potegaman.jpg
Link to comment

Mah kake budale so ti razvijalci, da gredo Rachel furat v igralni del, to sploh ne paše in ni ql sploh. Ryu je taka prava killer mašina, nevem baba nekak ajde fino je, če je v sekvencah ne rabijo pa je rinit v igralni del. Isto je blo pri halo2 z tistim arbiterjem, kar ne paše pač ne paše.

Drugače pa lastniki ps3, če še niste tega igrali res kupite to igro, bolše sekljačine do sedaj ni blo izdane. Takoj za haloji meni najbolša igra na xboxu, vglavnem buy it.

:beer:

Link to comment

No, sem si končno predvčerajšnjim še nabavil en TV, vreden NGSja. Pa sem včeraj šel špilat NGS demo (original jasno sledi kmalu, samo, da se še nekaj dni igračkam z demoti in temi zadevami, da se PS3 "ulaufa"). Sem ga že prej na obični televiziji obrnil na hitrco na vseh težavnostih, pa me je precej razočaral. Pač je namenjen bolj tistim, ki niso NG(B)ja igrali, pa tudi vse je dokaj štekalo, pa grafika je bila bolj švoh, medtem ko sta me na isti bedni televiziji demota od GT in RR7 čisto bogega naredila.

Samo, ko sem pa na mojem 42 inčnem LCDju na 1080p zadevo zakurblal, pa sploh ni bilo več smešno. Grafika taka huda, da ti nič ni jasno, zadeva šiba maksimalno, vse je vau, zdaj komaj čakam, da si kupim zadevo, ker to bo res hudi špil. Če ne drugega, je to NGB s precej hujšo grafiko, kar že samo po sebi veliko pomeni.

Sicer sem pa včeraj kaki dve urci nažigal, pa sem v tem času na svetovni lestvici (za ta demo) v kampanji dosegel (če me spomin ne vara):

- normal: 80. mesto

- hard: 34. mesto

- very hard: 33. mesto.

Master ninja pa nisem včeraj igral, ga bom verjetno danes šel ownat, sicer sem pa pred nekaj dnevi na obični TV malo za hec zadevo prežokal čisto na izi (= slaba karma, hehe), pa sem bil okoli 300. mesta. Sem pa šel pogledat, pa je samo nekaj čez 600 ljudi na svetu gor prijavljenih, to mi ni čisto jasno, na ostalih težavnostih so te številke šle v velike tisočice.

No, sicer pa itak, koga briga demo in njegovi rankingi, zdaj se igra prava zadeva. Samo mi je pa vseeno čudno, ta demo je že precej časa veni bil, preden je prava stvar prišla, pa sem jaz v dveh urah mimogrede prišel pri treh neodvisnih zadevah na precej velika mesta. Vglavnem, to bo to (jasno, saj zato sem pa šel zagonit 2000+ EUR, da bom lahko to igro igral).

Edit: če sem že pisal svoje rankinge, evo še ta včerajšnji.

- Master Ninja 32. mesto (okoli 623000 karme, kolikor se spomnim)

Total Play Time pa nekaj čez šest ur. Zdaj se mi demota ne da več igrati, čeprav bi se dalo rezultate še precej izboljšati. Samo nima smisla, je pa že bolje pravo igro kupiti, kar bom itak kmalu naredil, samo potem me bo pa za kakšen mesec ali dva NGS čisto okupiral, zato bom raje prej še vse ostale demote prežokal.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Se strinjam, da je demo beden. Ni mi pa jasno, kaj ima Ninja Gaiden s Sony fani. Serija izvira z NESa, zadnja leta pa je domovala na Xboxu, od koder je tudi Ninja Gaiden Black, ki pa dejansko je igra stoletja, ena od redkih iger, ki me je zadnja leta čisto obsedla. Sigma je pač nek beden remake (malo bolj fensi Black, sama igra ni bedna), samo pa še vedno huda zadeva, če nisi Blacka igral. Če nimaš rad takih stvari, nič hudega, samo ne pa nekaj težiti. Meni je tudi Gran Turismo čisto mimo, pač nimam rad simulacij. Da ne rečem razni Championship/Fuzbal/karkoli Managerji, ki se mi zdijo največja izguba časa, poznam pa precej ljudi, ki jim od teh zadev maksimalno prihaja.

Res hecno, kako si po eni strani čisto prav vse napisal (da je demo krneki - s tem se totalno strinjam, mene je Gran Turismo HD Concept mnogo bolj navdušil, čeprav sem velik NG fan, za GT serijo me pa prav malo briga), po drugi strani pa čisto mimo usekal. NG je vedno bil Xbox zadeva, ena redkih ekskluziv, zaradi katerih je človek res začutil potrebo po nakupu Xboxa (med njimi tudi jaz).

NG fan je Sony fan? Izjava stoletja, ki samo dokazuje, kakšen LOLek si. :thumbup:

.

.

.

Oprosti, če sem malo popizdil, samo ne bom dovolil, da MOJO temo nekdo posvinja z nekimi random bednimi kanzlvors svinjarijami, za take bedarije imaš glih ene sto tem na KSi forumu. OK, igra ti je bedna, to me ne moti, spoštujem tvoje mnenje. Samo zadnji stavek tvoje povedi pa res ne sodi v to temo, v bistvu sploh ne sodi v to vesolje, ker je čisto butast.

Potegaman.jpg
Link to comment
Se strinjam, da je demo beden. Ni mi pa jasno, kaj ima Ninja Gaiden s Sony fani. Serija izvira z NESa, zadnja leta pa je domovala na Xboxu, od koder je tudi Ninja Gaiden Black, ki pa dejansko je igra stoletja, ena od redkih iger, ki me je zadnja leta čisto obsedla. Sigma je pač nek beden remake (malo bolj fensi Black, sama igra ni bedna), samo pa še vedno huda zadeva, če nisi Blacka igral. Če nimaš rad takih stvari, nič hudega, samo ne pa nekaj težiti. Meni je tudi Gran Turismo čisto mimo, pač nimam rad simulacij. Da ne rečem razni Championship/Fuzbal/karkoli Managerji, ki se mi zdijo največja izguba časa, poznam pa precej ljudi, ki jim od teh zadev maksimalno prihaja.

Res hecno, kako si po eni strani čisto prav vse napisal (da je demo krneki - s tem se totalno strinjam, mene je Gran Turismo HD Concept mnogo bolj navdušil, čeprav sem velik NG fan, za GT serijo me pa prav malo briga), po drugi strani pa čisto mimo usekal. NG je vedno bil Xbox zadeva, ena redkih ekskluziv, zaradi katerih je človek res začutil potrebo po nakupu Xboxa (med njimi tudi jaz).

NG fan je Sony fan? Izjava stoletja, ki samo dokazuje, kakšen LOLek si. :thumbup:

.

.

.

Oprosti, če sem malo popizdil, samo ne bom dovolil, da MOJO temo nekdo posvinja z nekimi random bednimi kanzlvors svinjarijami, za take bedarije imaš glih ene sto tem na KSi forumu. OK, igra ti je bedna, to me ne moti, spoštujem tvoje mnenje. Samo zadnji stavek tvoje povedi pa res ne sodi v to temo, v bistvu sploh ne sodi v to vesolje, ker je čisto butast.

Ninja Gaiden Sigma je samo za ps3, kdo je govoru o seriji, sploh nisem igral nobenga drugega spila iz serije Ninjsa Gaiden, razen tega demota.

In na enem ameriskem forumu, Sonyevi fanboji(take govorijo da te zacne glava bolet), vsi neki hvalijo Ninja Gaiden in govorijo kok je carski spil, xboxevci lahko umrejo od zavisti, ekslkluzivn za Sony, haha, in take.

Nisem sploh imel namena ustvarit kaksno vojno med Sony in microsoft suporterji, ce je izgledalo tako, se opravicujem.

Link to comment
Ninja Gaiden Sigma je samo za ps3, kdo je govoru o seriji, sploh nisem igral nobenga drugega spila iz serije Ninjsa Gaiden, razen tega demota.

In na enem ameriskem forumu, Sonyevi fanboji(take govorijo da te zacne glava bolet), vsi neki hvalijo Ninja Gaiden in govorijo kok je carski spil, xboxevci lahko umrejo od zavisti, ekslkluzivn za Sony, haha, in take.

Nisem sploh imel namena ustvarit kaksno vojno med Sony in microsoft suporterji, ce je izgledalo tako, se opravicujem.

No, v bistvu bi se moral jaz opravičiti. Samo si ti malo nerodno napisal, jaz sem pa malo narobe vzel. Sem pač zelo občutljiv, ko je govora o NG seriji (obrazložitev sledi).

Ta Ninja Gaiden Sigma je nasploh ena čudna zadeva. Meni je že sama ideja čisto mimo, že odkar vem za ta špil, se mi zdi, da bi bilo bolje, da ga sploh ne bi bilo. Dejstvo, da je prišel na PS3 namesto X360, pa samo še totalno zakomplicira zadevo. No, gremo po vrsti.

OK, prvo kot prvo, govora bo samo o NG in NGB za Xbox ter NGS za PS3, stare tri NES klasike se nas tu ne tičejo (itak so tisto čisto drugi špili, ki imajo z novodobnimi NGji bolj malo veze, čeprav so tudi super zadeve). Torej, kakšna tri leta nazaj, ko sem bil še študent in temu primerno bolj švoh z denarjem, sem resno razmišljal o nakupu Gamecuba (sem že imel PS2 in Dreamcast, pa še crknjen PS1). Potem sem pa videl trailer za NG, je naenkrat bilo konec heca. Ko so pa potem še ultimativno nadhude ocene z vseh koncev začele padati, sem pa samo skenslal načrte o nakupu GCja in šel direkt v Mullerja po Xbox. Igra mi je bila super, prav vau. Samo sčasoma pa nekako to ni bilo več to, sem pač obrnil na vseh treh težavnostih zadevo, potem pa nekako se mi ni več zadeve dalo igrati. Je veljala za neko težko zadevo, javejžde, ko si malo skapiral stvari, je prav dolgočasno lahka postala. Za mene je še vedno Devil May Cry (enica) bil kralj.

Kasneje je prišel NG Black. Meni je bilo prav krneki, kaj to zdaj delajo neki remake z neko ekstra vsebino, je pa še vedno čisto enako vse. Pa kako lahko zadeva dobiva take hude ocene, če je isto vse skupaj? Sem se vseeno nekako prisilil, da sem zadevo začel igrati. In od začetka mi je bilo prav butasto, kako lahko še enkrat isti špil za polno ceno prodajajo. Samo čez čas (ko prideš skozi NG zadeve, pa se začne odkrivati ekstra vsebina) sem pa skapiral, da dejansko je nekaj na tem. Še čez nekaj ekstra časa sem pa uvidel, da je NG bil totalno sranje, podn od podna, kar sem šel tudi preveriti (tako, da sem originalni NG še enkrat na najvišji težavnosti v nulo obrnil). Potem sem res občutil, kar sem že pred tem slutil. NGB NI NG NITI PRIBLIŽNO, TO JE POVSEM DRUG ŠPIL. Navidezno gre res za enako zadevo, samo čisto vse je bilo spremenjeno. Samo bistvo igre, borilni sistem, so čisto predrugačili, od bednega iz NGja (kar je res očitno, ko iz NGB prešaltaš na NG) do tabuljšega v NGB. Ravno zaradi celega kupa takih zadev, ki se ti razkrijejo šele po mnogo urah NGB megaowniča, je slednji bolj kot ne najboljša igra vseh časov.

Po prežokanju NGBja v nulo in totalnem nadownanju kampanje in vseh 46 misij na vseh težavnostih (misije so vsaj zame na dolgi rok bistvo NGBja, čeprav je v bistvu še na precej bolj daljši rok pa ravno kampanja še bolj bistveno bistvo, samo meni osebno niti ne) sem res skapiral, da je to edina res prava single player igra (svoje sorte), ki ima sistem v nulo dodelan. Do tedaj sem take stvari videl samo v namenskih two-player pretepačinah. In ravno to loči NGB od tone podobnih zadev (tudi od navidezno skoraj enakega, vendar bednega NGja), da je dejansko to "single player pretepačina", v smislu dodelanosti sistema. To sicer casual igralcem nič ne pomeni, kot tudi ne večini ljudem na tem forumu, ne glede na to, koliko jim igre v življenju pomenijo. Bistvo NGBja se razkrije res samo "izbrancem", ljudem, ki so pripravljeni žrtvovati svoje posvetno življenje za višje cilje. Tak hardkorizem sploh nima več veze z igrami in geekovstvom in čemerkoli. Hardkor si itak lahko v bilo čem, to, da je NGB igra, je čisto slučajno. Lahko bi na to temo cel kup strani popisal, vendar to zdaj tukaj niti nima veze, ker bi rad nekaj drugega povedal, to pišem samo zato, da se vidi, od kod izvira moja občutljivost glede teh zadev. No, predvsem iz dejstva, da je za ljudi NG in NGB praktično isto, to je tisto, ki me najbolj zmatra. Kamor se pa nato še NGS vmeša s svojim čisto zgrešenim namenom.

Torej, NGS, čudnota vseh čudnot. Kar sem mislil, da velja za NGB, da je samo NG z nekaj ekstra zadevami, dokler nisem doživel razsvetljenstva in uvidel "BOŽJO RESNICO" (v bistvu je zame hardkorizem dejansko vera, filozofija in način življenja, katerega posledica/stranski produkt pa je nadownanje zadev tipa NGB. Tudi Šaolinski menihi, recimo, so ultimativni hardkor kung fu madrfakerji, v bistvu pa gre bolj za vero in filozofijo in to da živijo v gorah čisto izolirani od ostalega sveta in cele dneve meditirajo ... pač, malo butasta primerjava, samo se pa pomoje vidi, kaj sem hotel povedati. Ko gre za vero, si pa itak občutljiv na to, da ti nekdo reče, da ima njegov bog večjega tiča kot tvoj bog.), dejansko velja za NGS v primerjavi z NGB.

Ravno zaradi tega je NGS res čisto mimo. Samo zdaj pa pride do druge fore. Zadeva ni na X360, ampak na PS3, kar totalno zakomplicira zadeve. Po eni strani je to še bolj mimo in meni osebno totalno heretično dejanje (ne v stilu kanzlvors zadev, jaz sem itak čisti multiplatformek, sem fan vseh konzol, ker so vse čisto predobre in vredne še nekajkrat več, kot dejansko stanejo - VSE KONZOLE SO TABOLE), ampak dejansko zaradi tega, ker te kanzlvors bedarije spodbuja. Tukaj je Makashi sam opozoril na to kruto dejstvo, vendar se je žal malo nerodno izrazil, zaradi česar sem ga napadel. Tukaj se res opravičujem, on je bil tukaj čisto slučajno sredi ognja, ki je bil namenjen tistim ome(n)jenim bullshitastim zaslepljenim fančekom in fanikam.

NGS je malo bolj fensi NGB z lepšo grafiko, o tem ni dvoma. Po eni strani se meni to zdi res tako bogoskrunstvo. Samo po drugi strani pa je to še vedno NGB v drugih oblekah. Sranje bi bilo, če bi bil to NG v novih oblekah. Tako je pa še vedno NGS ultimativna zadeva za vse, ki NGBja niso igrali, ker dejansko je to isti špil. Torej, NGS je v svojem bistvu totalna bedarija, samo kot igra je pa vseeno tabuljša, pač je port na novo konzolo, ker pa gre za konzolo naslednje generacije v primerjavo s staro verzijo, so jo pa jasno še malo polepšali. Bedarija je pa to za vse prave NGB fane, ker s(m)o zdaj bili prisiljeni v nakup PS3.

Samo zdaj pa nastopi hec. Jaz sem dal 600 EUR za PS3 in še 1400 EUR za TV, samo zato, da bi lahko NGS nažigal (ob tem sem se že mesece počutil totalno bedno, prav tisti "NGS, die hard, jebemtimamo" filing). Zdaj sem pa skapiral, da je PS3 totalno prehuda mašina, ki že samo na področju iger ponuja na tone odličnih zadev, pa sploh favoriti še niso začeli prihajati. Zdaj sem itak od neke random PSN Store zadeve za 10 USD, Nucleusa, čisto bogi, sploh nimam niti časa niti motivacije razmišljati o nakupu NGSja. Nucleus me je namreč totalno obsedel, ga že en teden zdaj nažigam v nulo, ves prosti čas mu namenim, da lahko zadevo ownam in razne svetovne rekorde na online rankingih postavljam. Nucleus me je obsedel. To je nazadnje kakšni igri uspelo pred letom in pol. Igra, o kateri govorim, pa je ravno NGB.

Pač, situacija je taka. Če niste NG(B)ja igrali in imate PS3, NGS je prava stvar. Če ste igrali demo in vam je beden, NGS je prava stvar. Demo je beden in v sramoto pravi igri. Prava igra je prava stvar in ni v sramoto pravi igri. Če nimate radi takih iger, potem igrajte igre, ki se VAM zdijo prava stvar. Če pa berete neke random fanboyaste forume (in potem jasno popizdevate), pa je to vaš problem. Jaz pač tega ne počnem, je mnogo bolj zabavnih stvari za početi v življenju, npr. iztikanje učkov samemu sebi s čajno žličko.

Potegaman.jpg
Link to comment

To je bla pa dolga obrazlozitev, sam iz demota men ta spil deluje kot najbolj genericen spil vseh casov, mal setas, pobijas par nindz, grers naprej, pobijes par nindz, gres naprej...boss, ubijes ga, gres naprej pobijes par nindz...

Ne vem, mogoce je cel spil bolsi, sm demo je pa zlo beden.

jst sm na tistem forumu zato ker clani gor skoz novice objavljajo, da jih ne iscem sam, sam pridem gor pa je.

Link to comment
To je bla pa dolga obrazlozitev, sam iz demota men ta spil deluje kot najbolj genericen spil vseh casov, mal setas, pobijas par nindz, grers naprej, pobijes par nindz, gres naprej...boss, ubijes ga, gres naprej pobijes par nindz...

Če se ti to zdi generično, nevem kaj bi potem lahko rekel za 95% ostalih akcijskih iger? :S

Sej če se tko vzame tut v Wolfiju 3D pa Half-Lifu v temelju počneš isto stvar - luknjaš sovražnike.

Razlika je v izvedbi.

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

prosil bi za pomoč

chapter 12 the aquaducts

pobijem par pošasti in tam so ena vrata ki zahtevajo key of the insect.sledim poti dalje, eno nadstropje nižje, tam pobijem vse kaj je možno, ključa pa nikakor ne morem najt.

sem bral walk-through in bi naj našel ključ v skrinici v red reservoir room v eni tisti rdeči skrinjici, vendar tam noter dobim modro flaško za zdravit.

copy/past iz tega walk-througha

When you enter the room, prepare for an ambush. Eliminate the fiends

that jump down. When they're gone, use a Bird Flip to the top and then

open the chest at the back of the room to find the KEY OF THE INSECT.

Now jump back down and then make your way up to B2. Use the KEY OF THE

INSECT at the orange doorway to enter a new area.

upam da ima kdo kak nasvet, saj nebi rad da se mi igra konča tukaj.

hvala in lp

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.