Skoči na vsebino

The Legend of Zelda - Twilight Princess [Wii]


Priporočene objave

  • Odgovorov 471
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Vse bi dal za kaksen HD tweak wiija v prihodnosti. Vsaj 1080i, ce ze ne 720p. Menim, da je hardware tega sposoben, za tiste, ki imamo LCD bi to bila milina.

Pomojem ni sposoben 1080i niti ne 720p kajti vse kaj sem jaz videl je max možen 480p pa še to je v 60Hz.

Wii tudi ne zapolni celega frame-a slike zato ima še to 576i omejeno na 400i nekje.

:cough:

Če mene vprašate je vse vredu z Wiijem edino resolucija pa mu res majnka.

Grafika pa sploh ne rabi bit boljša ker špilov ne špilam zaradi grafike ampak zaradi igralnosti in zgodbe.

Link to comment

No sej resolucijo sem stel k grafiki. Cudno, da ne bi bil sposoben, ko je noter analog Radeona X1400. 1080i je pa pomoje nizja resolucija kot 720p in je je v dolocenih spilih (ameriske verzije) sposoben tudi PS2 (primer GT4). Dvomim, da se to ne bi dalo iztisniti iz Wii...Ok konec off topic. Zelda mi je itak artisticno fenomenalna, tako, da sem presrecen z njeno podobo.

Zdaj sem na koncu druge temnice.

Link to comment

1080i ni nič manjši kot 720p

1080 = 1920 x 1080

720 = 1280 x 720

WideScreen PAL = 1024 x 576

Standard PAL = 768 x 576

Interlaced pomeni, da on v eno sliko shrani dve sliki in z tem pridobi na hitrosti videa.

Neparno število linij je prva slika parno število linij pa druga.

Progressive pa izriše eno sliko v eni sliki.

Mam jaz profi video studio doma pa vem kako je z tem.

Interlaced je čista bedarija kaj so si ga sploh zmislili ker teh 2x več FPSjev tak ne vidiš (50FPS).

:)

Link to comment

No hvala za obrazlozitev, jaz sem si namrec predstavljal, da pri 1080i izrise prvo 540 linij neparnih in nato se 540 parnih linij, pri 720p pa vseh 720 hkrati. Zato sem sklepal, da je 1080i v bistvu nizja resolucija. Kakorkoli, zal mi je, da sem temo odpeljal v to smer.

PS2 zmore v GT4 1080i, 720p pa ne.

No koncal sem drugi tempelj in se odpravljam dalje v zgodbi. A kot Link lahko kako enostavno ubijes tiste Shadow Creatures, ki jih srecas na polju po drugi temnici?

Link to comment
1080i ni nič manjši kot 720p

1080 = 1920 x 1080

720 = 1280 x 720

WideScreen PAL = 1024 x 576

Standard PAL = 768 x 576

Interlaced pomeni, da on v eno sliko shrani dve sliki in z tem pridobi na hitrosti videa.

Neparno število linij je prva slika parno število linij pa druga.

Progressive pa izriše eno sliko v eni sliki.

Mam jaz profi video studio doma pa vem kako je z tem.

Interlaced je čista bedarija kaj so si ga sploh zmislili ker teh 2x več FPSjev tak ne vidiš (50FPS).

:)

Ti lahko imas studio doma, vendar kako deluje izris taksnih slik na konzoli pa ti je spanska vas. Pa prepletenost ne pomeni shranjevanje dveh slik v eno, ampak zaporeden izris dveh pol slik, ki na koncu pride ven kot ena. :) Anyhow, obe konzoli stare dobe, ki to zmoreta, torej PS2 in Xbox, petrigata. PS2 ima 4MB rama za framebuffer, kar niti pod razno ni dovolj za izris 1920x1080 slike, namrec taksna slika zasede 6220800 kb s tremi barvami, brez alpha. Torej se GT4 (1080i), Madagascar (720p in 1080i), NHL2004 (1080i), Tourist Trophy (1080i) ter Tokyo Bus Driver in SpungeBobe Squarepants (oba 720p in 1080i) poslozujejo trikov, ker človeško oko tega ne zazna, naenkrat obdelajo sliko velikosti 1920x540i, kateri pri izrisu kasneje pridodajo drugo polovico, dejansko pa že 1920x540i izrisujejo v dveh korakih. Če poenostavimo, na koncu dejansko pride ven slika 1920x1080i, a v štirih korakih (vozelj na vozelj = pulover). Pri izrisu 720p se poslužujejo podobnega trika, dejansko obdelajo dve sliki velikosti 1280x360p in jo na izrisu združijo. Oba dela, zgornji in spodnji, se izrišeta progresivno a eden za drugim, torej v dveh korakih, čemur bi lahko rekli progressive scan, s ščepcem prepletenosti. Ob zmnajsanju kaksnega detajla in posluzevanja podobnih trikov, je tudi Wii vec kot zmozen tega, edino morali bi se pozluziti se vecje razdorbljenosti slike, ali pa kaksen nov nacin, saj ima samo 3.1 MB staticnega rama za framebuffer, morda lahko njegova hitrost odpravi to pomankljivost, v taksne detajle se se nisem spuscal, ker se nekak ni moznosti poganjanja domacih zvarkov na Wiiju in zatorej nisem nic spisal, takoj ko bo mogoce in mi bo prosti cas to dopustil, bom poskusol sportat svoj GC spil na Wii in takrat bo tudi prislo do taksnih in drugacnih izracunov. Drugace, se da ze GC z majnhno hw modifikacijo prepricati da pljuva ven SVGA resolucijo.

Maticek, starodobni hardware dela tako, kot si predvideval in nekateri HD strokovnjaki smatrajo 1080i za nizjo resolucjo od 720p, vendar se hudo kregajo glede taga. V bistvu za moja ocesa, 1080i zgleda lepse kot 720p in me glede tega noben ne more prepricati v nasprotno.

(:

Link to comment

Mene nažagani robovi ne motijo, če jih odtehtajo druge stvari, recimo podrobni modeli, bloom lighting ali HDR, normal mapping, ostre teksture, predvsem pa kvalitetni texture filtering. Je pa res, da v nizki ločljivosti neke hude podrobnosti sploh ne pridejo do izraza. Če gremo malo v preteklost, se mi dosti 2D iger zdi čisto kul še danes, le HD ločljivost in 16/32 bit barvno paleto bi rable. Poglejte si samo prebarvani Flashback. Se mi zdi, da je na mn3njalniku nekdo pripomnil, da bi "dal vse" za Shadow of Colosus v HD resoluciji in pri 60 fp/s na PS3. Kot sem že prej rekel, bo Nintendo enkrat nedvomno prestopil v HD ero. Vprašanje samo kdaj. Pomoje z naslednikom Wii-ja.

Link to comment

Meni se od tega špila kozla. Nadzor je na Wii-ju obupen, kamera se premika kakor špil misli da je prav, čeprav ni, v ključnih trenutkih (trenutno me zmaj najeda v Sky Cityju) mi pogled obrača stran in ne zbežim ognju, ko lovim leteče rastline.

Ko hočem napeti claw, slišim zvok napenjanja, dejanskega napenjanja pa ne naredi in moram ponovno pritisniti B za napenjanje, s tem pa je že izgubljen čas. Preprosto ne morem pobegniti zmajevem ognju, ker moram preveč loviti pogled ob iskanju letečih rastlin, ker mi pogled stalno obrača stran od rastlin.

Aja, pa od kje jim to, da pogled kamere claw-a usmerjaš gor-dol z wiimoteom (s tem, da hitro obrneš wiimote stran iz polja vidnosti in imaš izgubljen čas) levo-desno pa z d-pad-om :tard:

Pogled kamere claw-a bi se moral obračati z d-padom, kurzor na ekranu pa z wiimoteom.

V glavnem; ko špil obrnem, ga nikoli več nočem videti.

Ni primerjave z Wind Wakerjem... špil ni narejen za Wiija pa pika.

wii_forum2.jpg
Link to comment

Tudi sam sem imel ze parkrat tezave s kamero in pogledom. Prvic se mi je to zgodilo, ko sem spremljal tistega princa Zor in Ilijo nazaj v Kakariko vilidz. No, izkazalo se je da sem glup, in lahko tudi avtomatsko z tipko Z vsenamerim, brez prvoosebnega nacina. Sem pa res takrat skoraj dobil zivcni zlom, saj mi ni in ni uspelo pogasiti ognja na kociji.

Link to comment
  • vrhovni
Meni se od tega špila kozla. Nadzor je na Wii-ju obupen ..

icon_eek.gif

Jaz bi bolj rekel, da je problem v tem, da sta očitno oba silila vse delati z ročnim aimom, medtem ko je Z-targeting namenjen ravno takšnim stvarem, ki so prehude za merjenje. Ja, saj ima špil probleme s kamero občasno, ampak tako grozno pa tudi ni, mojboh. :) Si pa predstavljam, da znoriš, če poizkušaš zmaja razsuti z ročnim merjenjem unih letečih zadev .. pomoje enostavno ni mogoče.

Pa, a se ne da meriti z wiimoteom tudi levo-desno, če greš dovolj do roba? Ne spomnim se več, samo imam tak filing ..

Link to comment

kolk vam lahko dela ročni targeting probleme! :rockbrow: ?

men je bil to najboljši del špila in sem izjemno natačno meru v objekte, še posebno z lokom in slingshotom. Na začetku mi je resda delal probleme bumerang pr prvem bossu, sam to so bili adaptaciski problemi. Men drugače tale wii-mote deluje bolj natančno kot miška, al mam pa miško tolk zanč.

.___.

(+,+)

(/.:: )

"#"

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.