Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

No tole je pa bržkone najcenejši način kako do Full HD zaslona na katerega lahko direkt priklopiš PS3 (ali 360-ko, Blu-Ray player, itd.):

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon ... 0000-1-vga

To je teden nazaj bilo objavljeno v PS3 forumu. Ne vem veliko o monitorju, ampak cenovno in funkcionalno se mi zdi kar zmaga. To da ima že vgrajene zvočnike nemalo pomaga pri hkratni povezavi PCja in konzole na isti zaslon. ne poznam zdaj kvalitete slike, input laga (ampak ok, saj ne, da se mora vsakdo s slednjim obremenjevati) in detajlov - bi bilo treba najti opis na netu. Ampak če bi iskal monitor za konzolo za nekoga drugega, bi mi ta bil sedaj ena prvih opcij za preveriti.

Link to comment

Haha, maja jaz sem itak prvi za zganjat paniko zaradi laga (saj ne, da sem danes zjutraj uro in vec fotografiral tri monitorje, povezane na en razdelilec VGA signala in manično štel milisekunde), ampak tko, velevečini je praktično vseeno, če Lara ali Princ skočita cele štiri frejme prej ali kasneje. Itak so igre tako lahke, da se obrnejo same. Zdaj, ritemščine so problem, a po drugi strani, vsaj večina pametno zasnovanih vsebuje opcijo za tweak input laga, s katerim najprej izmerimo lag na našem TVju in nato igro prilagodimo temu lagu.

"Igra prikaže noto -> mi reagiramo -> input lag nastavitev pove igri, da smo v resnici stisnili toliko in toliko prej, kot zares smo -> all is well"

S tem jo naredimo perfektno, kot da laga sploh ne bi bilo. No, vsaj to mislim, da večina modernih ritemščin ima. Ne vem pa. Upam, da ja. Tako da no, če si fan ritemščin, je dobro vedeti, da je razvijalcem na voljo preprosta poteza, s katero softrversko rešijo katerikoli input lag.

Z versus naslovi pa je štala, ker zahtevajo nujen obstoj nekega real-time dogajanja, ki ga softver ne more kar prilagajati samo igralcu in rešiti problem. Tu je potem all hell in smo zares prepuščeni le milosti in nemilosti zaslona. :crybaby:

Link to comment
No tole je pa bržkone najcenejši način kako do Full HD zaslona na katerega lahko direkt priklopiš PS3 (ali 360-ko, Blu-Ray player, itd.):

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon ... 0000-1-vga

To je teden nazaj bilo objavljeno v PS3 forumu. Ne vem veliko o monitorju, ampak cenovno in funkcionalno se mi zdi kar zmaga. To da ima že vgrajene zvočnike nemalo pomaga pri hkratni povezavi PCja in konzole na isti zaslon. ne poznam zdaj kvalitete slike, input laga (ampak ok, saj ne, da se mora vsakdo s slednjim obremenjevati) in detajlov - bi bilo treba najti opis na netu. Ampak če bi iskal monitor za konzolo za nekoga drugega, bi mi ta bil sedaj ena prvih opcij za preveriti.

Hvala kekken bolšega nakupa nisem mogel narest, to je točno to kar sem hotel in mali ima zdej gor priklopljen PC, xbox360 in TV T2. Skratka za 220evrčkov tolko stvari.

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • Pred 1 mesecem ...
Imam ponovno vprašanje: ali je slika boljša preko VGA kabla ali preko adapterja za HDMI(in še eno neumno vprašanje-ali ima HDMI stereo priključke :doh: )

Že vnaprej hvala za odgovore.

Takle zgleda HDMI kabel

hdmi_000.jpg

Mislim pa da je zmožen predvajati skor vse kanale(DTS, DD, stereo, itd), kak si pa ti mislim da če ma stereo priključke pa nevem. Ja pa slika je velik lepša preko HDMI

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment

Xbox-fan: glede HDMI slike in stereo zvoka zal ni tako simple. HDMI port x360ja so dizajnirale opice in ce priklopis gor Hdmi kabel, je edini nacin za dobit stereo zvok ta, da hkrati priklopis se component/vga kabel in uporabis zvok, ki ga dajo cinci slednjga. Nateg? Nateg je v temu, da je HDMI port tako blizu standardnega, da sploh ne mores priklopiti HDMI in obicnega kabla hkrati. Lahko poskusis z modifikacijo prilozenega video kabla, ali pa nabavis kak namenski 3rd party vga kabel, za katerega se ve, da je dovolj tanek, da omogoca se prikljucitev HDMI kabla. En tak je poceni speedlinkov vga (tisti brez optical prikljucka).

Link to comment

Khmm,..opice dizajnirale HDMI port na Xbox360,... zgleda so enake opice dizajnirale tudi HDMI port na PS3 ?? Ok, pustimo sedaj to,... obstaja rešitev, ki se imenuje "Xbox 360 HDMI Cable"

komplet vsebuje vse kar potrebuješ tako digitalno kot še analogno rešitev: http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xb ... miavcable/

Zgoraj navedeni kabel je drugače priložen Elite verziji Xbox360!

Za kupit jih imajo, kar sem na hitro uspel preverit: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=61228 :beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment
Khmm,..opice dizajnirale HDMI port na Xbox360,... zgleda so enake opice dizajnirale tudi HDMI port na PS3 ??

Ne bodi omejen samo zato, ker imaš rad X360. Saj nisem tebi rekel opica. PS3 zelo dobro ve kaj dela, ko je treba izbrati ločeno izhod zvoka in izhod slike.

Seveda, obstaja adapter..

Ampak wow, 50+ eurov za stereo zvok v letu 2009. Come on.

Raje kot teh 50 vzamem

- omenjeni VGA kabel (12 eu)

http://www.norastran.com/index.php?hv=1 ... &item=2951

- HDMI kabel (10-12 kjerkoli v spletni trgovini - offline media centri so s svojimi HDMI kabli nateg)

- AUDIO kabel 3.5 Ž - 2 x Chinch Ž (vsaka tehnična štacuna za 3-5 eurov)

Link to comment

- HDMI ima 100% čisto sliko vedno. Komponentni lahko, odvisno od kvalitete povezav, samega kabla, vsega po malo, ima motnje. Tudi če nima nobenih motenj, slika ni nujno na piksel natančna, kot HDMI. Lahko pride do majnih popačenj, ker je signal vseeno analogni.

- HDMI zna na X360 dobiti sliko tudi v custom resolucijah, ala 1366x768, kar je optimum za HD ready TVje. Komponentni je omejen na standarde 720p in 1080p (in nižje).

- HDMI je boljši tudi od VGAja, saj lahko ima tudi slednji motnje. Temu je manj podvržen od komponentnega, a še vedno ni 100% odporen. Poleg tega imajo mnogi TVji problem s sliko preko VGAja. Zna biti slab kontrast ali pa preprosto ne podpirajo vseh resolucij.

HDMI > vse. Ostalo so kompromisi.

Link to comment
- HDMI ima 100% čisto sliko vedno. Komponentni lahko, odvisno od kvalitete povezav, samega kabla, vsega po malo, ima motnje. Tudi če nima nobenih motenj, slika ni nujno na piksel natančna, kot HDMI. Lahko pride do majnih popačenj, ker je signal vseeno analogni.

- HDMI zna na X360 dobiti sliko tudi v custom resolucijah, ala 1366x768, kar je optimum za HD ready TVje. Komponentni je omejen na standarde 720p in 1080p (in nižje).

- HDMI je boljši tudi od VGAja, saj lahko ima tudi slednji motnje. Temu je manj podvržen od komponentnega, a še vedno ni 100% odporen. Poleg tega imajo mnogi TVji problem s sliko preko VGAja. Zna biti slab kontrast ali pa preprosto ne podpirajo vseh resolucij.

HDMI > vse. Ostalo so kompromisi.

Čudovita razlaga :car:

Link to comment
Khmm,..opice dizajnirale HDMI port na Xbox360,... zgleda so enake opice dizajnirale tudi HDMI port na PS3 ??

Ne bodi omejen samo zato, ker imaš rad X360. Saj nisem tebi rekel opica. PS3 zelo dobro ve kaj dela, ko je treba izbrati ločeno izhod zvoka in izhod slike.

Seveda, obstaja adapter..

Ampak wow, 50+ eurov za stereo zvok v letu 2009. Come on.

Raje kot teh 50 vzamem

- omenjeni VGA kabel (12 eu)

http://www.norastran.com/index.php?hv=1 ... &item=2951

- HDMI kabel (10-12 kjerkoli v spletni trgovini - offline media centri so s svojimi HDMI kabli nateg)

- AUDIO kabel 3.5 Ž - 2 x Chinch Ž (vsaka tehnična štacuna za 3-5 eurov)

Hmm,...omejen,...ker imam rad Xbox360,..?? PS3 zelo dobro ve ko je treba izbirati ločeno izhod zvoka in izhod slike??,.. Kogarkoli označiti za opico je sploh izredno lepo in zelo produktivno in vem da ni letelo name. Pri celotni zadevi sem zelo nepristranski, lastim si namreč trenutno vse novodobne konzole in nisem zasledil, da bi kdo od ostalih proizvajalcev naredil boljšo rešitev za analogno produciranje v kombinaciji z digitalnim posredovanjem slike kot ga ima ravno MS z "Xbox HDMi cable" rešitvijo je pa res, da ni najcenejša vendar to ni bil "point" same debate.

Dejstvo pa, da rabiš v letu 2009 še vedno stereo analogne izhode je sama po sebi dovolj žalostna, vendar rešitev obstaja oz. več njih (kupi narejeno rešitev ali kombinacija naredi si sam), kar je bil po mojem skromnem mnenju "point" trenutno razbesnele debate, ki je popolnoma skrenila s teme! :beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment

Slab post s pivi na koncu je še vedno slab post. :beer::beer:

Če te res zanima, ima PS3 možnost, da preko HDMI to DVI kabla dobiš sliko na katerikoli HDCP monitor (ali pa seveda preko HDMI <-> HDMI kamorkoli), nato pa vstaviš v režo za stare kable komponentni/kompozitni kabel in te konzola lepo vpraša, če hočeš audio imeti preko stereo činčev. Vse to brez kupovanja ene dodatne naprave.

Ne mi govorit da zdaj niso opice tisti, ki so fizično onemogočili, da bi X360 imel enako rešitev (torej hkrati vtaknjena dva različna kabla), nato pa dali na trg drag adapter, katerega edina realna zasluga je ta, da je za razliko od priloženega kompozitnega/komponentnega kabla dovolj tanek, da lahko ob njem priklopimo še HDMI kabel.

Tu se konča vsa debata. :beer::beer:

Link to comment

Definicija slabega posta je zelo relativen pojem in s pivi nima nobene zveze.Je pa tudi res da Xbox360 premium z dokuplenim Xbox360 HDMI dodatkom(kot vemo Elite poseduje omenjeni dodatek že v osnovi) ne dosega cene najcenejše PS3 konzole (ki ima rešitev brez kupovanja dodatka; informacija s katero si me razsvetil v prejšnjem postu). Dejstvo, da hoče nekdo uporabljat HDMI ter pri tem imeti stereo zvok speljan preko analognih priključkov se mi zdi že v štartu totalen nesmisel s pivi ali brez njih :beer::beer:

Xsiluro.jpg

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pozdravljeni.

Odlocam se za nakup XBOX-a 360, nimam pa denarja za kak večji

monitor ali LCD TV. Zato bi se poslužil enega izmed monitorjev, ki ju

imam doma na razpolago in to sta:

Samsung 710T (17'' LCD monitor)

Samsung 757NF (17'' CRT monitor)

Ta CRT monitor ima še za dandanašnji čas dobre barve, kontrast,

itd. Sicer pa imate specifikacije na linkih.

Na katerega se bolj splača priklopiti zadevo in zakaj?

LP,

Mlchk

P.S.: Sam CRT nima zadaj nobenega vhoda, tako da sprašujem še kakšen kabel rabim in kdo ima že izkušnje s tem?! :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.