Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

Slab post s pivi na koncu je še vedno slab post. :beer::beer:

Če te res zanima, ima PS3 možnost, da preko HDMI to DVI kabla dobiš sliko na katerikoli HDCP monitor (ali pa seveda preko HDMI <-> HDMI kamorkoli), nato pa vstaviš v režo za stare kable komponentni/kompozitni kabel in te konzola lepo vpraša, če hočeš audio imeti preko stereo činčev. Vse to brez kupovanja ene dodatne naprave.

Ne mi govorit da zdaj niso opice tisti, ki so fizično onemogočili, da bi X360 imel enako rešitev (torej hkrati vtaknjena dva različna kabla), nato pa dali na trg drag adapter, katerega edina realna zasluga je ta, da je za razliko od priloženega kompozitnega/komponentnega kabla dovolj tanek, da lahko ob njem priklopimo še HDMI kabel.

Tu se konča vsa debata. :beer::beer:

No da se mal vmešam v vašo intelektualno debato :petting:

Prvo kot prvo kdo te sili, da kupiš kabel za 50€ ( za kombinacijo HDMI in optika zvok) , če priloženega ne uporabljaš (komponentni) vzameš dol plastiko in imaš isti kur+ac za đabe :headscratch:

če komu ni jasno kaj govorim naj mal pogleda sem

http://www.konzole-slovenija.com/forum/viewtopic.php?t=2777

Xbox

Link to comment

Zdravo fantje kaj mislite o tem tv-ju PHILIPS LCD TV PFL 8404, iscem kje kakšne rewive na googlu pa jih nič ne najdem. Mi lahk kdo kaj več pove o tem izdelku? Vzel ga bom za gledanje tv-ja pa igranje xboxa, zdaj imam nek navaden hd ready bolj čip pa sedaj razmišljam o nakupu tega cena pa je nekje 1100eur. To pa je tudi max nekje k dam zanj.

Link to comment

Sm mal brskal po forumu pa sm sam najdu folk ka se krega o Xbox/PS pa izhodih na Xbox-u in pa folk ka drugmu folku razlaga vedno znova od resolucij ter audio konfiguracij.

Mene pa zanima če kdo priporoča kakšen WideScreen (1920x1080) LCD monitor? neki sm jih že gledu, sam se ne znam odločit. More pa imet VGA (za rezervo), DVI al pa HDMI (za PC, Xbox, TV), ter tipko na monitorju, da se lahko enostavno preklopi med različnimi vhodi.

Sedaj mam Samsugov SyncMaster 940b (19") pa nimam težav, sam mal mi gre na k.... 4:3 razmerje ka je zdaj vse v 16:9 ! pa še boxa mam gor prek VGA kabla gor povezanga.

Tko do ene 300€ bi mogel bit že en spodoben monitor, ane?

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Sicer si ga ne lastim, ampak Benq g2400w zveni meni v vseh pogledih najboljsi igricarski monitor.

Vsi vhodi in izhodi, audio-out za hdmi zvok, ni input laga in podpira 1:1 pixel mapping, kar pomeni, da kljub 1200 visine predvaja perfektno full HD sliko. Dobis za ene 220 do 250 pri nas, kolikor vem.

Pazi le, da ne vzames le okrnjene razlicice, ki ima LE vga vhod.

Link to comment

obstajajo monitorji

g2400w

g2400wa

g2400wad

Fora je, da en od teh izdelkov je oskubljena verzija, en (ali dva) pa nista in imata HDMI god stuff. V eni spletni trgovini pri nas sem že opazil, da prodajajo oskubljeni model (mislim, da WAD ali WA) ampak potem pod specifikacije nalepijo one s polno opremljenega modela. Splača se pozanimat in pri njih preverit, ali je točno to, kar hočeš. Kupiti leta 2009 velik monitor samo z VGA vhodom je pač uber-fail.

Link to comment
V eni spletni trgovini pri nas sem že opazil, da prodajajo oskubljeni model (mislim, da WAD ali WA) ampak potem pod specifikacije nalepijo one s polno opremljenega modela. Splača se pozanimat in pri njih preverit, ali je točno to, kar hočeš.

Sej ni panike, če je napačen, ga pač vrneš. Je pa res, da se splača pozanimat, ker si pol prihraniš delo.

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

hey!

jaz grem jutri kupovat lcd v big bang v celju zdej me pa zanima kerga priporočate da bom lahk meu pc in xboxa skupaj uklučen razmišljam o samsung 22 inčn.Zdej mi pa mal ralozte kak morjo bi zadni vhodi pa povečemm pc in xboxa skupaj v en ekran LP :D

Link to comment
hey!

jaz grem jutri kupovat lcd v big bang v celju zdej me pa zanima kerga priporočate da bom lahk meu pc in xboxa skupaj uklučen razmišljam o samsung 22 inčn.Zdej mi pa mal ralozte kak morjo bi zadni vhodi pa povečemm pc in xboxa skupaj v en ekran LP :D

SAMSUNG SM2494HS klik :cough:

Moj sošolec ga že ima in prav da je super in tut jaz ga grem čez par tednov iskat.

Zelo bi bil hvaležen, če glasujete za mojo 'First Aid Help' aplikacijo na Mobitelovem tehniku. Hvala

Link: http://tehnik.mobitel.si/wp7-glasovanje/?aplikacija=11

Link to comment

Hey..Sem se pravkar registriraw na ta forum, ker zgleda ful zanimiv in je veliko koristnih informacij=)

Neki pa me zanima =P

Razmišljam o nakupu Logitech X-540 5.1 sistema zvočnikov in baje da se zraven že dobi komponentne kable za povezat sistem npr. z xboxom..To pomeni da je dovolj samo tisti hdmi/vga kabel ki ga posebej kupiš in gre z xboxa v monitor..medtem ko povežeš zvočnike z že priloženimi kabli al jih moraš preko tistega razdelilca ki ga natakneš na omenjeni vga kabel..Namreč sem naročil tistega od Microstofta, ker piše da podpira 5.1..sem prebraw da moraš še imeti Logitechov konzole adapter da se tista 2 kabelčka iz xboxa povežeta z zvočniki..

http://www.amazon.com/Console-Adapter-C ... B0006U3ACY

Samo tega se pri nas težko dobi..ali pač?:)

...Any ideas?=)

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

jz si bom pa verjetno ubau tale monitor http://www.bigbang.si/racunalnistvo/monitorji/vecji-monitorji/460298-ls24kivkbq-edc-sm2494hs-5ms-hdmi-dvi-vga?AspxAutoDetectCookieSupport=1 pa me zanima ce je mozno kko gor prklopt 2.0 al pa 5.1 surround zvocnike, vem da to ze sigurno pise sam se mi neda ceuga foruma obrnt zarad tega tko d raj kr tuki direkt uprasam kaj bi rabu da bi meu tak zvok, pa kaj rabm za prkluck na ta monitor ?

hvala & lp

:)

Link to comment

Pogledal sem še par strani z več podatki o tem monitorju, a nikjer ni sledi o tem, da bi monitor znal posredovati naprej audio, ki ga dobi od HDMIja. Ima sicer svoje zvočnike, a to zgleda, da je vse.

To pomeni, da si za dobit ločen audio ven, primoran nabaviti prave kable/priključke.

Za 2.0 zvok lahko uporabiš VGA kabel, 15-pinski d-sub daš v monitor, dva činča pa v priključek, ki pelje v en ženski audio jack 3,5 (za tipično bananico s slušalk) ali pa kakorkoli gor priklopiš zvok. Od tu boš že znal.

Za prikolpit zunanji 2.1 ali 5.1 zvok pa bi moral imeti HDMI kabel za sliko in poleg tega še microsoftov tanki adapter za stereo / optical izhod. Tega se dobi zraven elite xboxov ali z druge roke za kake 15 eurov, če imamo srečo. Nov v trgovini stane fuul preveč.

Opcija bi bila razšraufat obični M$ video kabel in mu odstraniti ohišje, tako, da postane dovolj tanek, da lahko gre v luknjo skupaj s priklopljenim HDMI kablom. Od tu naprej optika ali činči, pa je. Postopek za ta poseg je že nekje na tej strani (mislim da v Samotarjevem stickyju na vrhu foruma).

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.