Skoči na vsebino

PS3 vs Xbox360 vs Wii


Priporočene objave

  • Odgovorov 318
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Sej teb itak bk za vse kar je kvalitetno, normalno je da mulčad drolla nad bedarijami ala Warhawk in "Ooo, we will harness the gigantic storage power of BluRay...wait, Heavenly Sword only 6 hours long and no repetitive value?". Lair sploh ni vreden, da ga omenim.

Bioshock je že zdaj boljši, dvomim, da bo MGS4 postavlu new boundaries in bil nasploh essential game. Ni ga res še zuni ampak je špil povsem luciden, pač core ostaja isti še kr in mi ki smo preigral vse dele nam je že v 3ki šel isti sistem rahlo na živce. Itak smo pa o tem debatiral že v mgs temi al nevem kje. Vsekakor bo špil hud sam očitn Kojima nima več jajc da bi mal inovativnosti vpeljal (pa ne mi o sixaxisu jizs).

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Na kratko. 360 v tem trenutku zaradi večjega in boljšega nabora iger pwna ps3 na veliko. Sem pa prepričan, da na dolgi rok lahko PS3 ponudi veliko več (zradi boljše arhitekture in določenih razvijalcev).

Zaenkrat si še nisem nabavil 360 zgolj zato, ker ni še take igre, ki bi me prepričala, da jo moram nujno igrat (sem precej zbirčen + forza2 me je precej razočarala).

Zaenkrat je vse kar buri mojo domišljijo GT5, pa še to zgolj zaradi nadmočne grafike, ki pelje scat vse doslej videne dirkačine.

Nisem se navdušil nad Forzo, nisem se navdušil nad Gearsi, ne navdušuje me niti MGS4...

Morda me pa premami kak Soul Calibur 4 (seveda v primeru, da izboljšajo franšizo).

Ne vem, star sem... ;):tepen:

lp,

k_k

Link to comment
Na kratko. 360 v tem trenutku zaradi večjega in boljšega nabora iger pwna ps3 na veliko. Sem pa prepričan, da na dolgi rok lahko PS3 ponudi veliko več (zradi boljše arhitekture in določenih razvijalcev).

Zaenkrat si še nisem nabavil 360 zgolj zato, ker ni še take igre, ki bi me prepričala, da jo moram nujno igrat (sem precej zbirčen + forza2 me je precej razočarala).

Zaenkrat je vse kar buri mojo domišljijo GT5, pa še to zgolj zaradi nadmočne grafike, ki pelje scat vse doslej videne dirkačine.

Nisem se navdušil nad Forzo, nisem se navdušil nad Gearsi, ne navdušuje me niti MGS4...

Morda me pa premami kak Soul Calibur 4 (seveda v primeru, da izboljšajo franšizo).

Ne vem, star sem... ;):tepen:

Ti mi pa misli beres ej :rock:

Link to comment

Mislim,da je čas, da nekaj napišem še o grafiki. Če mi kdo omeni, da ima Xbox360 ali PS3 boljšo grafiko od Wiija ga bom na nekam... Po pravici povedano na 720p resoluciji sploh ni razlike (se opazi pač problem v sliki wiija zaradi kompozitnega kabla (komponentnega nabavim v kratkem)) ampak drugače pa sploh ni razlike. Ker, ko igro igram me boli, k za vse grafične podrobnosti. Pri Wii sports je grafika čisto super in je tam kjer mora bit. Zato, da vidiš kako senco več pa me sploh ne briga.

Link to comment
Mislim,da je čas, da nekaj napišem še o grafiki. Če mi kdo omeni, da ima Xbox360 ali PS3 boljšo grafiko od Wiija ga bom na nekam... Po pravici povedano na 720p resoluciji sploh ni razlike (se opazi pač problem v sliki wiija zaradi kompozitnega kabla (komponentnega nabavim v kratkem)) ampak drugače pa sploh ni razlike. Ker, ko igro igram me boli, k za vse grafične podrobnosti. Pri Wii sports je grafika čisto super in je tam kjer mora bit. Zato, da vidiš kako senco več pa me sploh ne briga.

To, da je teb vseen za grafiko al je HD al ne razumem, ne moreš pa trdit, da je na 720P isto kot na starih TVjih. Zdej al sploh nimaš HDTVja al imaš pa zelo slabega, pa še na slednjem bi opazil razliko tudi slepec.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Hja tu je tak zaj... vse je odvisno od tega, kakšne špile maš rajši. Na eni strani so next-gen eksplozije, realnost ter ostali detajli na xboxu in ps3, po drugi strani, pa ma nekdo rajsi t.i "risankasto grafiko" tipa Mario, ki ni toliko realna, a je za tiste, ki vedo kaj lahko pričakujejo od N-ja nekaj uber-cool, kar ne more nobena "realnost" preseč...

Link to comment
Hja tu je tak zaj... vse je odvisno od tega, kakšne špile maš rajši. Na eni strani so next-gen eksplozije, realnost ter ostali detajli na xboxu in ps3, po drugi strani, pa ma nekdo rajsi t.i "risankasto grafiko" tipa Mario, ki ni toliko realna, a je za tiste, ki vedo kaj lahko pričakujejo od N-ja nekaj uber-cool, kar ne more nobena "realnost" preseč...
You got that right :thumbup:
Link to comment

Če mi pride nekdo in reče, da je grafika na Wii enaka kot na PS3/360, oz. ni razlike, oz. razlike ne opaziš... Temu se lahko le smejem.

Eno je artistična plat grafike (grafika ti je všeč - subjektivno mnenje - predvsem pa je to odvisno od igre, ne od konzole), eno pa moč grafike (tu ne moreš biti subjektiven ampak lahko matematično določiš katera igra/konzola ima "boljšo" grafiko). Pri slednji NI DVOMA o tem, da imata PS3 ter 360 DALEČ, ampak res DALEČ, "močnejšo" grafiko.

Za primerjavo? Prihajajoča Super Mario Galaxy za Wii na eni in Rachet za PS3 na drugi strani. Približno enak styling grafike, ampak, če mi nekdo reče, da v grafiki ne opazi razlike pa mu res ni pomoči.

Glede kvalitete slike pa ti je že Shoelace povedal...

lp,

k_k

Link to comment

Tale moja izjava je bila bolj namenjena testiranju, da vidim, če kdo vse skupaj sploh bere. Očitno, da.

Seveda je razlika, če jo seveda iščeš ampak kar tako sredi igranja (dobre igre) in/ali samo hitrega pogleda na igro ne boš opazil razlike.

Ampak sedaj bom primerjal dve igri - Forza motosport2 in Wii sports. Zelo zanimivo ampak razlike praktično ni. Seveda je v forzi vsega več in je bolj.... ampak pri wiiju opaziš tudi zelo dobre detalje tako kot pri forzi (če pogledaš nebo ali okolico proge). Seveda je eno statično okolje, drugo pa se stalno premika. Ampak iz Wiija se, da iztisniti veliko več.

----------------------------------------------

Sam sem odraščal ob igrah z kockasto grafiko in to kar ponuja Wii je sedaj popolnoma dovolj. Namesto vsak dan boljše grafične kartice naj raje posvetijo več časa za izdelavo kakih 3d očal ali prostorskega zaslona. Ker to kar je sedaj 3D grafika je še vedno prikazano v 2D obliki in nima smisla sploh se posvečati detajlom kot so senca nekega drevesa ali list, ki se maje po zakonih fizike. Igre so namesnjene uživanju in ne gledanju (za to imate filme). Nisem pa nikakor ne igračar, ker dvakrat na teden, ko zaigram igro za pet minut me ne bo pobrala slabša grafika. In ob izjavi mojega sošolca (citat je iz enega MSN pogovora):

"......zame je grafika 70%spila...."

.... bi najraje nekaj razbil. K***** kaj me ujezijo te pre*** grafične k*****. Kaj rabiš videti pri športni igri ala fifa kakšen nos ima igralec? ALi pa kako široka je njegova rit? Ta 3D grafika pa je tako kot sem že rekel neuporabna na 2D zaslonu. Sam sem vedno imel najraje 2D ploščadne igre in Wii mi lahko kaj takega ponudi. X360 tudi preko Live arcade. Če povem po pravici je igra Asteroids zame nekaj najboljšega kar sem kdaj igral.

----------------------------------------------

Sedaj pa nazaj k boju: Nobena konzola iz nove generacije mi ni dala takega užitka kot moj prvi Xbox. Seveda pa mi je Gameboy Color ponudil še več užitkov, ko sem igral pokemon na njemu po dve uri skupaj. Da ne omenim system link (ali kakorkoli se je že temu reklo) dveh gameboyev skupaj. Drugače pa so vse igre so že ponovljene, vse je bilo že videno......... dokler ni prišel Wii in naredil vsaj malo, če ne že veliko spremembo. Igre so končno postale tisto kar bi morale biti - zabava! Ne pa tiste igre, ko šprica kri in sluz na deset strani, ko explozije porušijo na miljone stvab..... To ni nikoli tako zabavno kot skakanje na želve v mariu.

V današnjih igrah je preveč nasilja, preveč se poudarja znanje igranja, preveč se poudarja grafiko ampak nihče ne dela več zabavnih iger. Iger, ki te prilepijo na zaslon.... Ne pa, da v šolah slišiš pogovore o clan warih pa ne vem še čemu. Edine igre, ki so še malo ostale tam, kot bi morale so simulacije. ni ga boljšega kot leteti v flight simulatorju ali dirkati v forzi, morda preigrati kako poslovno strategijo in na koncu vse skupaj začiniti z dobrim starim asteroidom.

----------------------------------------------

In na koncu bo zmagal Wii, kljub podhranjenosti sistema in njegovimi slabostmi. Še vedno ima v sebi prvotni namen iger - zabavo! In ne tekmovanj kdo bo razmesaril več zombijev. Igrajo ga maldi, staril ampak ponavadi ne tisti tako imenovani "igričarji", ki cele dneve preživijo pred zaslonom in streljajo pošati v igri ala Halo/CoD.... In potem sledijo komentraji "blowing things up is fun!". Če se želi kdo streljati naj gre na kaki paintball pa bo imel zabavo. Bodo pa Wiija pokvarili z igrami, ki so predelave iz ostalih sistemov. Nintendo je pametna firma, ki zna izdelati kako igro. Pa nisem fan nintenda, microsofta ali sonyja. Vsi so velike firme, ki hočejo denar vendar ima nintendo vsaj nekaj pameti, da naredi igre, ki so tudi v resnici dobre in nimajo samo sto in eno explozijo.

Link to comment

rolihandre:

Mislim, da ti malo preveč mešaš razične pojme v eno veliko mineštro (primorskaTM)...

Delaš neke primerjave med konzolami, različnimi zvrstmi, 2D in 3D grafiko, grafinimi stili iger, razvijalci in govoriš o tem komu je kaj všeč. Ena velika zmešnjava.

Razumi nekaj. Ker so tebi bolj "enostavne" in barvite igre bolj všeč od raznih prvoosebnih šuterjev (ne vem čemu sovraštvo do clanwarov - vsak se zabava tako, kot mu paše) še ne pomeni, da so slednji avtomatično slabše igre. Ali je nemara tvoj okus neko absolutno merilo za kakovost iger? Mešaš subjektivno ocenjevanje z objektivnim, predvsem pa preveč stvari mešaš skupaj...

Odlična grafika ne naredi nujno odlično igro. Odlična grafika lahko IZBOLJŠA odlično igro. Če je seveda prav uporabjena, kar pa je stvar razvijalca in ne konzole.

Tvoja primerjava med Forzo2 in Wii Sports pa je malo... Kako bi rekel? Nesmiselna?...

Kot, da bi primerjal stari Pong z Virtua Tennisom. Virtua Tennis ima boljšo grafiko, vendar je Pongova čisto dovolj, da se lahko zabavamo ob igri.

Apriori zavračanje napredne grafike je nesmisel po moje. Dobra (realistična) grafika lahko veliko doprinese izkušnji, ker se lahko bolj zatopimo v igro. Igra postane bolj podobna pravemu svetu. To je namen večine novih next gen pogonov. Po drugi strani pa naprimer Mario Galaxy skuša ponuditi igralcu pobeg od realnosti. Dva popolnoma obratna koncepta, ki pa sta si na koncu povsem sorodna. In to je, da zabavata uporabnika. Kaj bo koga bolj zabavalo pa je čisto osebna preferenca. Ti o tem ne moreš odločati.

lp,

k_k

Link to comment

Heh res izgleda zmešano samo verjemi, da ob dveh ponoči zelo lepo razmišlja človek :D . V resnici ima nek smisel.

Torej gremo lepo tokrat po vrsti: 3D grafika v resnici sploh ni 3D, ker so zasloni še vedno ploski. Torej še vedno prikazuijejo sliko v 2D. Seveda vse skupaj izgleda kot 3D ampak v resnici ni. Torej kaj hočem povedat je, da naj se že enhajo trudit izboljševati grafične detajle (ki jih praktičn vidi le malo ljudi - večina tako ali tako nima grafike za to, ali TVja, ali konzole...) in se usmerijo v izdelavo 3D zaslonov. To je po pravici povedano zelo težko ker obstajajo za kaj takega dve možnosti: 3D očala ali kaka 3D soba z zasloni okrog in okrog.

Upam, da je to bolj razumljivo!

----------------------------------

Potem pa so tu igre. Nič nimam proti dobro in kvalitetno narejenim igram, ki imajo dobre grafične podrobnosti in dobro igralsnot. Če je nekomu všeč naj bo. Samo v teh igrah je že preveč nasilja (o ja na TVju ga je še veliko več ponavadi). Jaz z veseljem igram plasma pong. Ubijalska grafika vendar še vedno dobra stara zabavna igra. Imam občutek, dal ljudje igre jemljejo preveč resno. Starejši jih imenujejo igrce, mlajši igre, igračarji pa življenje :D . Torej jemlje se jih preveč resno. Tisti, ki igre izdeluje je še nekako razumljivo, da je njim posvečen ampak, da se v šolah pogovarja samo še o igrah je pa že preveč. "Ej stari včeri sem dal en tak headshot :D ", "Ja sigurno je bil noob" :D ...... Podobnih pogovorov je vse več. potem pa še tako imenovana "igračarska industrija". Meni je ta koncept popolnoma zanič. Večina iger je narejena samo še zato, da se prodaja. Za primer si oglejte NFS serijo, ki ima čedalje več bleščanja norih bedarij nima pa več tistega kar so imeli prvi NFSji. Včasih so delali doooolge igre, ki sem jih igral po pol leta. Danes eno igro končaš v popoldnevu. Preveč služijo in premalo naredijo. Torej ob igrah ni zabave!!! Je pa veliko denarja. Naj naredijo super igro in zanjo zaračunajo pet evrov pa bo.

Še vedno najbrž ni razumljivo ampak upam, da je malenkost bolj jasno kot je bilo.

Link to comment

Ne nič ni razumljivo, praviš po eni strani, da ti gre na živce, da s efolk sploh ukvarja z igram, pol trdiš, da so ti igre prekratke in da nekvalitetne. Zraven pa sopihaš, da bi rad igre samo za zabavo?

Človek nič osebnega, samo zjasni se. Verjetno si mlad, da v šoli vsi govorijo samo o igrah, pač nekoč bodo že odrasli. Tudi dvomim, da je kdorkoli na tem forumu, ki bi mu igre pomenile življenje, še stvaritelji strani imajo pomembnejše prioritete v življenju.

Danes je denar pač sveta vladar, sej to je opazno povsod, če bi se že bunil rad nad kapitalizmom, potem so igre res tazadna skrb. Se okoli nas dogajajo dosti hujše pizdarije. Če ti serija NFS ni všeč je pač ne igraj, tako ali tako ni kvaliteten špil in ne rezumem zakaj ga nekateri še vedno obravnavate kot good game went bad, saj je to že leta nazaj ko je izgubila serija navdih in kvaliteto.

Glede TVjev pa res ne kapiram, si mogoče tud želiš, da naredijo virtualen svet in nevem kakšna futuristična sranja? Ok vasim bedarije, sej takšni tvji že obstajajo z globinskim pogledom vendar so to prototipi in industrija jih pač ne potrebuje ker HDTVji so zaenkrat odlični. Sej smo komi na 1080p, ko bo 5000p bom olahk sanjal o takih zadevah. Sicer pa tko al tko sklepam, da nisi nikol igral X360/PS3 na HDTVju..?

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Hmm. Še vedno delaš zmešnjavo rolihandre :D...

No sej nekako razumem kaj hočeš povedat. V bistvu te moti to, da razvijaci posvečajo preveč pozornosti lišpanju namesto, da bi se bolj osredotočili na igralnost in čisto zabavo. To je res, vendar na srečo ostajajo svetle izjeme, ki pač tega ne počnejo (Nintendo je med temi v samem vrhu seveda).

Obstajajo pa še najbolj svetle izjeme, ki pa se trudijo na obeh frontah (Naughty Dog naprimer :) ).

In če smo kolikortoliko pametni se bomo pač izogibali naigralnega nališpanega ščiša in se osredotočili na dobre igre, pa naj bodo to enhanced pongi, Wii Sports ali prelepi Bioshock...

lp,

k_k

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.