Skoči na vsebino

[Uradna tema]Lair


Hazer

Priporočene objave

nimam jokerja pa me zanima. glede na to igra izide novembra, a je Sneti opisoval ameriško različico, kjer se igra samo z motion control al kako? kaj zdaj?, se bo lahko igrala s analogno palico kot na filmčku al je to nateg?

kaj je dal kot minus igri? dolžina, gameplay, grafika?...

pišite malo, mene mika da si ubodem to zmajojezdačino, me pa skrbi da ne bom razočaran in dobim lastnitičjahačino.

ratt-logo.gif
Link to comment
  • Odgovorov 50
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Mah tega Jokerja sem šu uzadno prov kupt po dolgmu času, sam zato kr je biu not heavenly sword opisan. Zanč revija !! Brez veze! Kr neki! Ocenjujejo velik prestrogo, za razliko od ameriških ocenjevanj ( ki jih joker tako očitno kritizira ), ki igro ocenijo na podlagi a jo je vredno kupt ali ne! Joker pa samo da nasprotuje ameriškim kritikom: Dajo oni Heavenly swordu 8, da joker oceno 6 ! Ampak ko američani dajo LAIERu 5 da joker oceno 7 !

p.s.

Zdelo se mi je kot da revija hvali samo pc-je, konzole pa pušča za sabo.

Link to comment
nimam jokerja pa me zanima. glede na to igra izide novembra, a je Sneti opisoval ameriško različico, kjer se igra samo z motion control al kako? kaj zdaj?, se bo lahko igrala s analogno palico kot na filmčku al je to nateg?

kaj je dal kot minus igri? dolžina, gameplay, grafika?...

pišite malo, mene mika da si ubodem to zmajojezdačino, me pa skrbi da ne bom razočaran in dobim lastnitičjahačino.

Minusi so bili da so nasprotni vojaki le obarvani tvoji , da umetne pameti malo manjka ... Nič preveč hudega v glavnem. Tudi mene mika zelo močno tale igra ...

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment
Mah tega Jokerja sem šu uzadno prov kupt po dolgmu času, sam zato kr je biu not heavenly sword opisan. Zanč revija !! Brez veze! Kr neki! Ocenjujejo velik prestrogo, za razliko od ameriških ocenjevanj ( ki jih joker tako očitno kritizira ), ki igro ocenijo na podlagi a jo je vredno kupt ali ne! Joker pa samo da nasprotuje ameriškim kritikom: Dajo oni Heavenly swordu 8, da joker oceno 6 ! Ampak ko američani dajo LAIERu 5 da joker oceno 7 !

p.s.

Zdelo se mi je kot da revija hvali samo pc-je, konzole pa pušča za sabo.

Americani bi lahko dali Heavenly Swordu oceno 982 ali 1,2. Jaz bi mu se vedno dal natanko 63. Minuse sem jasno napisal in ce je rulj zadovoljen z enolicno sekljacino s ponavljajocimi se, nezahtevnimi in razvlecenimi strelskimi sekvencami ter z minimalno rabo truda (= skilla), ki se blesci na vseh vogalih razen na igralnem, je pac zadovoljen. Nase ocene odrazajo stanje iger na splosno in so zazrte naprej, ne nazaj. Sploh pa sem jasno napisal: bolj kot si gledalec, bolj bos 'igro' cenil. Ce ti dogaja zretje v res lepe vmesne sekvence in mal knofodrka vmes, je HS zate vreden 90. Prilagodi si oceno, ni problema. Nihce pa mi ne bo govoril, da je spil do kolen kakemu Ninja Gaidenu, DMC3 ali God of War 2, ki imajo dejansko postene tepezkarske sisteme, in da smo prestrogi, ker hocemo IGRATI, ne ZIJATI.

Enako je glede Laira. V tem spilu je dosti vec igranja kot recimo v Heavenly Swordu, saj je treba spilati, ne samo drkati dveh knofov. Spet, zaradi mene lahko dajo Americani oceno 94 ali 20, me prav malo briga. Ampak da igro razsujejo na podlagi tega, da se zmaja ne da nadzorovati, ta je pa bosa. V petnajstih minutah sem sistem dojel in mojstroval in tudi folk, ki sem ga opazoval v Leipzigu na demo podih, ni imel nobenih problemov.

BTW, da, ocenjeval sem amerisko verzijo. Ce bodo v evropsko vdelali nadzor z gobicama, toliko bolje, ceprav je obstojeci sistem cisto okej.

Aha, se tisto o tem, da Joker hvali PC-je in zapostavlja konzole. Clovek, ti nisi normalen. Se sploh zavedas, koliko je pri nas konzol in koliko PCjev? Ti je jasno, da ce bi se sli ekonomsko racunico, konzol v cajtengu sploh ne bi imeli?! Ne le, da ima septembrski Joker 12 strani opisov iger za konzole, posvecen jim je tudi lep delez raporta iz Leipziga. Skupaj je najmanj petina celotnega stevila strani konzolasticna. Ob tem, da je Sloveniji takole petdesetkrat vec PCjev kot konzol. In potem smo 'zanč', ker damo 'LAIREu' (???) vec kot Heavenly Swordu, ker je za razliko od blescavega knofodrka dejansko igra, kakorkoli nepopolna ze? Ah, ta zlati internet.

Link to comment
Sneti poglej meni se zid HS veliko boljsi spil kot Lair. Mogoc je res da HS ne more dobit 9 sam pod 8 je pac premal za mene. In enako je blo z NGS opisom kjer je bila ocena jako nizka ...

Si pac manj kriticen in imas drugacne poglede na te reci. Vesel sem, da ti je Heavenly Sword vsec, toda kolickaj kritiskega pogleda zadeva na zalost ne vzdrzi. Ninja Gaiden Sigma je velika reciklaza na novem sistemu, ki jo resi samo neverjetna globina tepezkanja (kar je v HS povsem v drugem planu). Glede Lair pa - si ga preigral?

Link to comment

Ma Laira še sploh igral ni zdej pa tukaj bluzi kaj je boljše. Tud nevem od kje vlečeš zdej NGS, ki je že kot je Sneti rekel povsem ista igra izdana že trikrat. Sicer nevem kaj je boljše ampak vsekakor je HS za nedeljske ateke in petletnike ker od igre nimaš ama nič. Res da sem igral slabo urco ampak se je že takrat pokazal ponavljajoč combat sistem. To se pa zgodi če ciljaš samo na dobro grafiko.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Heavenly sword pač jako navduši na kinematskih poljih i verjamem da se lahko veliko iger skrije za njem na tem polju... Ampak kaj ko niti filmčkov ki so zares svetla točka špila , ne gledamo dalj od 5 ur ... Tistim ki pa jim kontrolna shema ne odgovarja v Lairu , pa naj počakajo na kontrolo z analognimi paličicami pa naj potem probajo igro in jo nato ocenijo :annoyed: :annoyed:

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Jah, tu imamo v bistvu novi razkol med 'starim' in 'novim' rodom iger. Stari rod je bolj usmerjen v spilanje, novi pa bolj v kinematograficnost. Sam trdim, da je bistvenega pomena igralni sistem; nadalje, da spektakel nic ne skodi; da pa je spektakel brez igralnega sistema malo vreden. Heavenly Sword je izredna gledalska izkusnja, na kar je potem nabito enostavno, repetitivno in plitko bojevanje, 'obogateno' s strelskimi sekvencami, ki jih je prevec in so predolge. Ne recem, da ni zabaven, in ne trdim, da je zanic. Z oceno pa hocem sporociti nekaj: da je igralna podlaga bistvenega pomena. God of War 2 je recimo spektakularen do amena, hkrati pa ima dokaj napreden bojevalni sistem, ki skozi razlicne tezavnosti poskrbi za vse sorte ljudi, dobre uganke ter mojstrsko tempirane in sestavljene boje. Ninja Gaiden gre se v vecjo globino bojevanja in za to zrtvuje mozganjenje, ceprav ima nekaj raziskovanja. Prakticno isto velja za DMC3. Pa Heavenly Sword? Ima ocividno plitek bojevalni sistem, namenjen skoraj izkljucno nedeljskim igralcem, zanic puzle in amatersko sestavljene boje (ponavljajoci se, redki sovrazniki z malo gibi, nasedanje na iste finte itd). Razumem, da je komu zabaven - pac prespilas, izkusis Nariko, drkas knofe, se dogaja. Ampak 63 pove nekaj drugega - da take igre, ki stavijo na spektakel, pod njim pa je bore malo, niso kul. Hollywood zna namrec to poceti dosti bolje in interaktivnost mora staviti ravno na globino izkusnje. Vse drugo je voda na mlin kratavarjev, ki bodo ta posel spremenili v mlakuzo za desetletne mulce.

S tega mojega vidika, s katerim se lahko strinjate ali pa ne, vendar rabi kot jasna podlaga mojim ocenam, je Lair boljsa igra kot HS. Njegova bojisca so dinamicna in naloge raznolike, zahteva dosti pristopov in piljenje spretnosti. Seveda ima tezave in 72 ni ravno visoka ocena. Ampak vseeno je igralno globlji in dosti bolj domisljijski kot HS. In to je to.

Link to comment

Kar se HS-ja tiče že veliko izrečenega in se mi neda več. Kar se pa tiče Laira pa naslednje: Špil nevem kakšen bo, ker je vse kar sem videl par filmov in slik (kar je premalo, da bi se nekaj petelinil) in mislim da je večina od nas na istem. Počakajmo pa bomo pol kremplje brusl... Pa dejmo se probat navadit tega nagibnega mehanizma, jamramo k PC-jaši kateri se začnejo križat, ko vidjo pad in brez probe in vloženega truda kurcajo vse po prek in trdijo, da brez miši ni nič. Mene po Lairu glih ne ščemi a bomo vidl ! Jaz obožujem epske zgodbe in pravtako zmaje, mogoče bo ba stvar všečna... kdo ve ? (razen Sneti)

Link to comment
Jah, tu imamo v bistvu novi razkol med 'starim' in 'novim' rodom iger. Stari rod je bolj usmerjen v spilanje, novi pa bolj v kinematograficnost. Sam trdim, da je bistvenega pomena igralni sistem; nadalje, da spektakel nic ne skodi; da pa je spektakel brez igralnega sistema malo vreden. Heavenly Sword je izredna gledalska izkusnja, na kar je potem nabito enostavno, repetitivno in plitko bojevanje, 'obogateno' s strelskimi sekvencami, ki jih je prevec in so predolge. Ne recem, da ni zabaven, in ne trdim, da je zanic. Z oceno pa hocem sporociti nekaj: da je igralna podlaga bistvenega pomena. God of War 2 je recimo spektakularen do amena, hkrati pa ima dokaj napreden bojevalni sistem, ki skozi razlicne tezavnosti poskrbi za vse sorte ljudi, dobre uganke ter mojstrsko tempirane in sestavljene boje. Ninja Gaiden gre se v vecjo globino bojevanja in za to zrtvuje mozganjenje, ceprav ima nekaj raziskovanja. Prakticno isto velja za DMC3. Pa Heavenly Sword? Ima ocividno plitek bojevalni sistem, namenjen skoraj izkljucno nedeljskim igralcem, zanic puzle in amatersko sestavljene boje (ponavljajoci se, redki sovrazniki z malo gibi, nasedanje na iste finte itd). Razumem, da je komu zabaven - pac prespilas, izkusis Nariko, drkas knofe, se dogaja. Ampak 63 pove nekaj drugega - da take igre, ki stavijo na spektakel, pod njim pa je bore malo, niso kul. Hollywood zna namrec to poceti dosti bolje in interaktivnost mora staviti ravno na globino izkusnje. Vse drugo je voda na mlin kratavarjev, ki bodo ta posel spremenili v mlakuzo za desetletne mulce.

S tega mojega vidika, s katerim se lahko strinjate ali pa ne, vendar rabi kot jasna podlaga mojim ocenam, je Lair boljsa igra kot HS. Njegova bojisca so dinamicna in naloge raznolike, zahteva dosti pristopov in piljenje spretnosti. Seveda ima tezave in 72 ni ravno visoka ocena. Ampak vseeno je igralno globlji in dosti bolj domisljijski kot HS. In to je to.

Ne rečem da si rekel narobe ... Ampak ko sem brskal po m3njalu sem videl da si rekel da je tudi 63 kolikor tolikor dobra ocena in da smo tukaj taki zaradi američanov ki govorijo samo 80+. Po drugi strani sedaj Lairu praviš da 72 ni ravno visoka (dobra) ocena. Ne rečem , mislim da tisto kar ti rečeš da več kot le drži saj sem bil z nekaterimi tvojimi opisi več kot le navdušen (Final Fantasy X , Final Fantasy XII ... V glavnem FF serija :lol: ). In verjamem da tako praviš na podlagi svojih dolgoletnih izkušenj ... Ampak a bi mi lahko tale majhen razkolček razložil ???

Heavenly sword - ocena 63 : kolikor tolikor dobra ocena

Lair - ocena 72 : Ni ravno visoka (kar razumem pod dobra) ocena

?????????????????

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment

Očitno je že ves čas, da je PS3 konzola za nezahtevne igralce, otroke in nasploh res casual igralce, ki se ne požvižgajo preveč na kvaliteto. Cena in "resen" izgled konzole dajeta drugačen vtis ampak videz vara.

Heavenly Sword je grafično dokaj dober, igralno pa nekaj najbolj morečega in neizvirnega. Slab borilni sistem, fajti na lokaciji X,Y,Z, vmes pa bedne sekvence, kjer ti igra kot da si totalen bedak kaže kaj pritiski, da imaš filing da kao igraš. pa spet po štriku na eno skalo, spet isti nasprotniki, spet isti komboti... hjao grafika gor/dol, jaz bi nalimu oceno še nižje od 60.

In kaj je najhuje? MGS4, eden najbolj pričakovanih špilov, bo podobno sranje. Trailerji so odlični, vzdušje noro, kot, da bi gledal odličen film...ja no, film. Potem pa vidim gameplay.... leseno premikanje in Kojima fore, ki sem jih videl že v prejšnjih treh delih. Dejansko je to MGS1/2/3 v HD resoluciji, nič več, nič manj.

Sej okej, neki časa lahko uživam ob gledanju lepih sekvenc in dobre zgodbe ampak, da odštejem 500 evrov za najboljšo konzolo, dam not najbolj shypan špil, igram pol urce, odložim sixaxis se vležem na fotelj in gledam sekvence dve ure, grem raje v kino.

Kot je že nekdo lepe rekel, očitno se industrija in igralna kultura res vedn bolj deli na dva pola, kjer eni radi gledajo, drugi pa igrajo. Sej rad gledam, filme, ne pa igre, ki se praktično igrajo same.

Heavenly sword sem pričakoval kot naslednika Ninje Gaidena ali GOWa ampak joj kako sem sfalil. Kolikor jaz dojemam next gen konzole, je Wii za zabavo in grupiranje, PS3 za casual, "i dont give a fuck, just wanna watch" igralce, ki jim ni do nobenega izziva, X360 pa z hardcore paleto iger edina opcija za tapravega igralca.

Če druga ne si ga bom omislil že zaradi Mass Effecta, ki je za moje standarde res edini pravi next gen špil v bližnji prihodnosti. No dober bi bilo če bi po zadnjih dogodkih uspelo EAju ga še na PS3 izdat hehe.

Link to comment
Ne rečem da si rekel narobe ... Ampak ko sem brskal po m3njalu sem videl da si rekel da je tudi 63 kolikor tolikor dobra ocena in da smo tukaj taki zaradi američanov ki govorijo samo 80+. Po drugi strani sedaj Lairu praviš da 72 ni ravno visoka (dobra) ocena. Ne rečem , mislim da tisto kar ti rečeš da več kot le drži saj sem bil z nekaterimi tvojimi opisi več kot le navdušen (Final Fantasy X , Final Fantasy XII ... V glavnem FF serija :lol: ). In verjamem da tako praviš na podlagi svojih dolgoletnih izkušenj ... Ampak a bi mi lahko tale majhen razkolček razložil ???

Heavenly sword - ocena 63 : kolikor tolikor dobra ocena

Lair - ocena 72 : Ni ravno visoka (kar razumem pod dobra) ocena

?????????????????

Glede 63 imas prav, da ni katastrofalna ocena, in tudi glede inflacije ocen, kjer nekaj steje samo 80+. Za primerjavo lahko zlahka vzamemo lestvico ocen s faksa: ce dobis 6, si izpit naredil, kar je visje, je boljse.

72 je sama po sebi solidna ocena, ni pa ravno visoka za igro, ki so jo napovedovali kot prelomno next-gen izkusnjo, killer-app playstationa 3 in izboljsavo recepta Rogue Squadrona. To sem mislil.

Link to comment

@Jumpin: ne bi rekel. PS3 gotovo se potrebuje dober softver in res ima nekaj iger, ki so igralno razocarale. Vendar pa so po drugi strani Resistance, Motorstorm, Ninja Gaiden Sigma, NHL 08, FIFA 08, Virtua Fighter 5, The Darkness, Ridge Racer 7, Warhawk in Armored Core 4, pa potem zadeve s PSNja (Super Stardust HD, Blast Factor) igre, ki se igrajo, ne gledajo.

Situacija ni tako preprosta, da vzames za merilo eno konzolo (najbrz svojo :D) in reces, evo, tu je vse hardcore +r00, tam je pa vse ena filmska pasta. Tezava PS3 je bolj v tem, da ji manjka res hudih ekskluziv v slogu Gears of War, kot v odpovedi 'pravemu' igralstvu.

Link to comment

Sej jaz imam PS3, vendar me skrbi ker veliko prihajajočih ekskluziv deluje povsem average. HS je bil velik let down, Uncharted je zgledal kot odlična avantura ampak je danes že jasno da gre za navaden cover shooter z par lahkimi ugankami.

Edina res ubijalska ekskluziva bo bržda GT5, sam kaj, ko dirkačine niso moje področje. Ostalo je pa še bolj average, Warhawk, Haze in R&C...

Grafika je povsod še dokaj dobra sam kaj ko ne tripam na te zadeve. Vse mi deluje kot no brainer in se sprašujem če sem res prestar že za te zadeve.

Link to comment

Se strinjam s snetim! Vendar moramo vedeti, da je veliko različnih tipov igralcev. Jaz preferiram športne (simulacije) in sem navdušen nad NHL 08, najboljši hokej do sedaj in ga ni človeka, opisa in ocene ki bi me odvrnila od tega mišlenja. Fifa mi ni potegnila, čakam na PES pa bom videl kaj kupti. Kaj pa se tiče ostalih žanrov je pa tako. Če me špil potegne ga bom kupil pa tudi če je ocena 40, kar vem da je malo čudno.

Glede HS, ko se sprobal demo sem bil prvič zadovoljen. Ko sem pa ga večkrat preigral pa je to splahnelo. Šel sem do kolega in odigral 30 min pravega špila in to ni blo to (stiskanje 3 tipk 28 min).

Imam tudi NGS, ki pa mi že mesec dni leži na polici, ker me rdeči biki vedno ubijejo, pol se pa morem pol ure zaj....at z motoristi (ve kdo kakšen minutni način?), da pridem do bikov, ki me potem spet takoj ubijejo. Je pa res, da mogoče nisem za takšne igre. Je pa cool špil in mi ni žal, da sem ga kupil. Je moj prvi NG, ga še prej nisem nikoli igral.

Še ena igra, ki je zakon je warhawk. Na drugih in tudi na tem forumu je bilo kar nekaj skeptikov in celo negativcev glede te igre pred izzidom. Mene je igra navdušila in je ne bom verjetno nikoli zamenjal.

Vsake oči imajo svojega malarja, ampak ker je Joker profesionalna revija in morajo imeti postavljene neke cilje in standarde se SNETI STRINJAM S TEBOJ, vsak pa naj kupuje in igra igre po svoji vesti in zadovoljstvu. Upam, da nisem predolg

Link to comment
@Jumpin: ne bi rekel. PS3 gotovo se potrebuje dober softver in res ima nekaj iger, ki so igralno razocarale. Vendar pa so po drugi strani Resistance, Motorstorm, Ninja Gaiden Sigma, NHL 08, FIFA 08, Virtua Fighter 5, The Darkness, Ridge Racer 7, Warhawk in Armored Core 4, pa potem zadeve s PSNja (Super Stardust HD, Blast Factor) igre, ki se igrajo, ne gledajo.

Situacija ni tako preprosta, da vzames za merilo eno konzolo (najbrz svojo :D) in reces, evo, tu je vse hardcore +r00, tam je pa vse ena filmska pasta. Tezava PS3 je bolj v tem, da ji manjka res hudih ekskluziv v slogu Gears of War, kot v odpovedi 'pravemu' igralstvu.

Hej , skriti beli ninja ... Res je da ji manjka veliko dobrih ekskluziv ... Ampak skoraj vsak forum in vsak lastnik PS3 bo rekel isto : Pravi špili šele prihajajo ! In vsak lastnik bo naštel iste : Killzone 2 , Gran Turismo 5 , Final Fantasy XIII , Metal gear solid 4 , Uncharted ... Se strinjaš ???

Aja pa en offtopic : Hej sneti , sem velik fan FF serije pa če bi mi kej povedal kaj misliš o FFXIII ??? Res da nismo dobili veliko ampak prve vtise že lahko poveš :D:D

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment
Kolikor jaz dojemam next gen konzole, je Wii za zabavo in grupiranje, PS3 za casual, "i dont give a fuck, just wanna watch" igralce, ki jim ni do nobenega izziva, X360 pa z hardcore paleto iger edina opcija za tapravega igralca.

Ob takih izjavah pa totalno popizdim.

Nasplošno jaz veljam za precej hardkor igralca. Igre igram že 23 let, odkar sem imel 3 leta in je moj starejši brat dobil C64. Najbolj sem znan na področju pretepačin, kjer sem v SLO vrhu in tudi precej znan po Evropi, tudi veliko hodim po tujini na mednarodne turnirje,... Poleg tega me imajo vsi za totalnega Ninja Gaiden frika (zaradi raznih večurnih debat z ostalimi hardkor igralci, ko jim razlagam, kako je NG Black najboljša single player zadeva sploh; in dejstva, da zadevo brez problemov obračam na najtežji težavnosti, vključno z vsemi misijami,...). Najbolj se pa vsem spipa, ko jim demonstriram kakšen megaownič kakšne ritemščine, me kar začnejo v umobolnico pošiljati. Pa še cel kup je takih zadev.

Zdaj mi pa ti povej, kako to, da imam Wii in PS3, X360-tke, ki bi po tvojem bila zame edina smiselna next-gen konzola, pa ne?

No, bom kar začel. Wii sem si kupil, ker nisem imel Gamecuba (katerih igre lahko z Wiijem igraš), poleg tega pa ima tudi Virtual Console, s katerim si lahko potegneš tono oldschool hardkor zadev, kakršnih itak ne delajo več.

PS3 sem si kupil zaradi NGS, kakor sem si Xbox pred leti kupil zaradi NG. IN ENAKO SI BOM X360 KUPIL, KO PRIDE VEN NG2!

No, je pa hec v tem, da, odkar imam PS3, na njem čisto izključno samo PSN igre igram. (Ravno pred nakupom NGSja, ko sem bil totalno potreben ene orenk ultrahardkor NG doze, sem šel spet na Xboxu v nulo NGB prežokat. Zato si NGSja še nisem nabavil, ker sem trenutno topogledno potešen.)

OK, prvič, NGB je najbolj ultimativna hardkor single player izkušnja sploh. Ni najtežja (v bistvu po kakšnih 100 urah postane kar lahka, ko jo zaobvladaš), je pa vsekakor najbolj zabavna, tudi na dolgi rok, poleg tega pa še zelo obsežna. NGS je pač NGB z boljšo grafiko. Samo po drugi strani PA JE TO NGB (z boljšo grafiko, samo koga to briga), torej kot tak tudi sam ultimativna single player zadeva. Za kogar je to prvi NG (taki ljudje dejansko obstajajo, ki Xboxa niso imeli, imajo pa PS3), bo pač NGS ultimativna zadeva, če je pač hardkor sorte človek. Meni je tudi zdaj RE4 Wii Edition tabuljša igra, čisto predobra, ker pač nikoli prej nisem nobene RE4 verzije igral, čeprav gre sicer za praktično nepotreben nateg, kot pri NGS.

No, pa da ne bluzim o NGS, to itak nima zdaj neke veze. Kot sem rekel, jaz na PS3 zaenkrat izključno PSN nekajdolarčnice igram. Samo te pa so hardkor. No, tudi X360 ima cel kup teh zadev, še več, glede na to, da je eno leto starejši. Samo zaradi raznih Geometry Wars in teh zadev si pač ne boš šel celotne konzole kupovati. Gre za to, da PS3 slučajno imam, tudi X360 bom nekoč imel in bom cele dneve v nulo nažigal te male arkadice, bolj kot razne Gears of War zadeve (ker mi pač tak stil ne sede, zato tudi X360-tke nimam). No, ker pa PS3 imam, pa jasno lahko nažigam PS3 arkadice.

In ko enkrat začneš nažigati PS3 arkadice, se imaš zelo fino in te prav malo briga, ali je več procentov dobil HS ali Lair. Itak noben od njiju ni vreden svojega denarja. Če ju pa primerjaš s kako totalno oldschool svinjarijo, kakršen je naprimer Super Stardust HD (ki stane 10 USD), pa sploh. Koga briga nek fensi šodr, če lahko praktično zastonj kupiš lepo malo igrico, ki jo boš igral nekaj deset, celo sto ur (poleg tega ima ravno SSHD tudi izredno lepo, pisano in gladko grafiko, vredno PS3). Takih arkadic je na PS3 kar precej. Kot sem rekel, tudi X360 jih ima, še precej več, gre samo za to, da X360 SEVEDA JE HARDKOR ZADEVA, PS3 PA PRAV TAKO.

To bi sicer lahko na kratko napisal, samo se mi je res čisto spipalo, ko take bedarije tukaj berem. Fora je pa v tem, da je ravno Wii najbolj hardkor od vseh bullshit-gen konzol, ker pač ima vse tiste oldschool NES, SNES,... klasike. Še bolj fora je pa v tem, da si ti čisto lepo vse napisal in se vidi, da pravilno misliš, samo ko si se malo nerodno izrazil.

------- (itak smo že totalno offtopic, jaz še posebej, tako da nič hudega, če smo še malo bolj)

No, ko smo že pri PSN arkadicah. Tukaj me pa nekaj drugega moti. Vsi vedno samo nekaj omenjajo SSHD in kvečjemu še Blast Factor. Jaz imam obe (BF samo BR, ne pa še dodatka AR, ki je pomoje precej boljši). SSHD je res super zadeva, vse štima, poleg tega pa je hardkor svinjarija, da dol padeš. BR je tudi kul, samo na dolgi rok postane precej dolgočasen.

Moti pa me to, da vsi totalno ignorirajo Nucleus (izšel sredi julija), ki je meni osebno daleč najboljša PSN igra, precej boljša od sicer legendarnega SSHD. Vsepovsod, če ga že ocenijo, dobiva neke švoh ocene. V Jokerju (tanovega še nimam, se opravičujem, če je not kaj o Nucleusu) tudi kar naprej vsi hvalijo SSHD in BF, kar je prav, samo me res moti, da Nucleusa nihče niti omeni ne.

Saj vem, da je igra malo čudna (dokler je ne skapiraš), samo je pa res super. Meni je tudi bila čisto mimo, ko sem demo (EU demo ima sedem stopenj, US samo tri, tako da si potegnite UK demo) obračal, samo po kakšni urici ali dveh (demota) sem pa čisto not padel, me je igra obsedla, kot me ni obsedla nobena igra od NGB dalje. Poleg tega pa je Nucleus ena taka totalno hardkor nagravžna prasica, čeprav je od začetka čisto izi.

No, zdaj je pa fora v tem, da ni fora v tem, kako je igra težka in svinjska in hardkor. Fora je v tem, kako zabavna je. Tudi sam znam uživati v Wind Wakerju, Paper Mariotu,..., pa so te igre čisto boleče prelahke. Hardkor je samo ena izmed vrst zabavnosti določene igre, pri čemer ni nujno, da težje pomeni boljše. Če je igra samo težka, pač ni motivacije, da bi jo veliko obračal, če pa je poleg tega še ultrazabavna, pa jo boš nažigal toliko časa, da jo boš v nulo poownal in čisto zaobvladal, pa čeprav boš do takrat crkoval vsakih nekaj sekund (npr. NGB, Shinobi, DMC,...).

Tukaj pa pride še do enega ekstra heca. Te nove konzole imajo online rankinge, torej vsi naši rezultati so avtomatsko registrirani in v trenutku lahko vidimo, kje smo, gledano v svetovnem merilu. Tukaj ne gre več samo za to, da igro zaobvladaš, ampak, da jo zaobvladaš bolj kot drugi. Sam sem npr. SSHD totalno poownal, pa sem še vedno samo nekje okoli 100. mesta (med 70000+). No, zdaj gre pa spet za to, da bolj, kot nam igra dogaja, večja bo motivacija, da smo čim višje rangirani. Za primerjavo nekaj mojih rezultatov:

- Blast Factor: 40. od 50000+, zadevo sem malo žokal, mi ni preveč všeč, samo konkurenca je tudi očitno švoh

- SSHD: nekaj čez 100. od 70000+ (ko sem nazadnje čekiral), to sem precej več obračal, res super zadeva, konkurenca pa je čisto sick (ravno zaradi tega, ker je to super duper zadeva)

- Nucleus: absolutni prvak, No.1 z veliko prednostjo.

No, zdaj pa tisto, zaradi česar sem sploh šel to pisat. Nucleus je totalno underratana zadeva in temu primerno ima samo nekaj tisoč registriranih (namesto nekaj desettisoč). Vendar vseeno, prvo mesto je prvo mesto, ne glede na konkurenco, ker sigurno je po svetu vsaj še nekaj ljudi, ki so (bili) podobno obsedeni z igro kot jaz. Gre za to, da jaz ne pišem tega, da bi se nekaj hvalil, ampak samo zato, da se vidi tisto, kar sem res hotel napisati: Bolj kot nam neka hardkorščina dogaja, bolj jo bomo igrali in posledično ownali.

Torej, meni je Nucleus pač tako nenormalno dogajal, da sem ga igral nenormalno veliko (za take sorte špil, NGBja sem jasno še precej več) in posledično zaobvladal bolj kot kdorkoli drug (razni neznanci iz kdovekje mi dejansko preko PSN pošiljajo maile, kako sem lahko pri določeni stopnji toliko točk dobil). Igral sem ga pomoje preko 100 ur, medtem ko sem SSHD samo nekaj čez 30. Ker SSHD je super igra, samo Nucleus je pač še boljši in predvsem bolj zabaven na dolgi rok.

Torej, kaj je sploh bistvo mojega totalnega offtopičnega posta?

Ljudje, Nucleus je nadtabuljšejša igra stoletja (sploh, če ste hardkor igralec), samo da ljudje tega žal ne vejo. Ker je pač igra take sorte, da ti je od začetka čisto mimo in niti ni neke motivacije, da bi se prisilil igro igrati malo dlje. Zato tudi jasno dobiva same slabe ocene in zato jo tudi malo ljudi kupuje. Samo na dolgi rok se pa res obrestuje trud, ko ti enkrat začne dogajati (po nekaj urah, ko sicer navidez čudno, krnekakšno in čisto mimo igro dejansko začenjaš kapirati). Potem jo boš obračal maksimalno in se bo tudi tebi zdelo nesmiselno neko random bullshit kreganje okoli HS in/ali Laira. Koga brigajo neke povprečne igre z izjemno grafiko, če je pa vsem PS3 lastnikom na voljo Nucleus (za 10 USD).

Potegaman.jpg
Link to comment

@DTidus: glede PS3 - jasno, da veliko spilov se pride, nismo se pogovarjali o tem, ampak o obstojecih. Glede FFXII pa - dokler ne igram, v bistvu nimam mnenja. Lahko da bo kul, lahko ne. Trenutno me bolj vzburja White Knight Story.

@Junior: nisem tega ranta o NGB ze nekje bral? :) Skratka, itak, hvala bogu, da sploh kdo pozegna te PSN reci, med katerimi je nemalo biserckov. Nucleusa se nismo opisali zato, ker je bilo res veliko dela z ostalimi, bo pa sto posto v naslednji cifri opisan in, ce gre verjeti Raveerju (in gre mu, ker je hardcore phr3ak), je zadeva zelo kul. Jaz sem jo sicer igral malo, ker sem bil bolj zaposlen z SSHD in BF (ki je ODLICEN, ampak ga moras dojeti, tako kot Nucleus). Sem pa zadnjic dobodil novo drogo - Everyday Shooter. Mocno priporocam.

Ja, zelo se strinjava, da je debata okrog HS in Laira prevec napihnjena. 63 in 72 pac nista oceni, ki bi lahko konkretno spodbodli k nakupu ne teh iger, kaj sele konzole. Hec je v bolj v tem, da Nucleus izven svojega (bojda kul) igralnega sistema vseeno ni neka IZKUSNJA, kot jo lahko dostavijo AAA-naslovi tipa Gears of War, Resistance itd. Ti si sicer bolj old-skool igricar in ti za to dol visi, meni pac ne more ;).

Link to comment

Ja, online multiplayer meni ni nikoli sedel, kaj češ. Zato tudi zaenkrat nimam X360-tke. Poleg tega mi je pa tudi celotna fora z achievementi čisto mimo. Saj imam rad multiplayer, samo, če je res v živo. Največji užitek je itak, ko nekoga, ki sedi zraven tebe, totalno poownaš v kakšni pretepačini, zraven mu pa govoriš, kako ni fer, da si zmagal, da je on stokrat boljši. Npr. Kekken je med igranjem kakšnega SC2 proti meni na ta način uničil precej joypadov in stickov, brez heca.

Kar se pa tiče tekmovalnosti, jaz sem ravno nasprotje tega, to vedo vsi, ki me poznajo. Gre samo za to, da jaz rad ownam lepe igrice, ne glede na to, kako zelo ownajo neki ljudje na drugem koncu sveta, ki jih sploh ne poznam. Je pa pač posledica tega, da neko zadevo, ki ti je super tabuljša, podzavestno začneš ownati in posledica tega je tudi hudi online rezultat.

Blast Factor, naprimer, kupil sem ga prejšnji mesec in igral samo kakšnih 15 ur, ker mi ni preveč všeč. Čisto slučajno, ne da bi se obremenjeval z rankingi, sem prišel na sumljivo visoko 40. mesto. Pri čemer se zavedam dejstva, da sem v bistvu pri tej igri zaenkrat totalno slab, v nekaj uricah bi komot prišel v top 10. Samo mi pač igra ni dovolj všeč, da bi to storil. (Brez skrbi, Sneti, da sem igro dojel, če ne ne bi bil tako visoko. Je pa res, da nisem še Advanced Researcha igral.)

Sicer pa, jaz sem svoj čas totalno obvladal Unreal Tournament, samo offline, ko se je pri meni doma zbralo kakšnih deset ljudi. V deathmatchu sem itak bil brez konkurence (razen svojega brata), na legendarni CTF mapi Facing Worlds pa sem tudi ownal maksimalno. Je bilo legendarno, ko sva npr. v enem timu bila samo jaz in brat, proti petim, pa sva jih totalno ownala. Samo spet, meni je bilo super, ker smo vsi bili v eni sobi, online pač ni to to. Te novodobne streljačine mi pa preprosto ne sedejo, predvsem Halojev nisem nikoli kapiral. Pa naj se Kekken še tako trudi, nikoli mu ni uspelo, da bi me za to navdušil. (Sem bil ravno zadnjič pri njemu doma, ko je kupil X360 in slavnostno otvoril Halo 3, hehe, kako mu je prihajalo, ko je šel čekirat spremembe na svoji omiljeni stopnjici.)

No, še malo PSN teorije.

Blast Factor (Basic Research, kako je z AR, ne vem, ker ga še nimam) je itak kul, fino, da ti dogaja, Sneti, nimam nič proti, ker si to igra zasluži. Gre samo za to, da je meni osebno pač SSHD precej bolj kul (Nucleus se tukaj ne more upoštevati, ker gre za čisto drugačno zvrst, ne glede na začetno navidezno podobnost).

Pri BF me moti predvsem, da je preveč lahka, torej na dolgi rok pač to ni to. Zadevo sem itak zaobvladal, dojel, kako stvari delujejo,... Samo je res malo dolgočasno, preveč je ponavljajoča (pa itak je kratka, obrnjena igra traja kakih 45 minut). Glavna fora je samo, da si vse sovražnike na kup nastackaš, da jih potem s chainom kombiraš za max točke. To delaš večino časa, poleg tega je zadeva od začetka resnično lahka. No, sistem točkovanja pa je takšen, da je, ne glede na to, kako pomembno zgleda to chainanje, ki itak kmalu postane podzavestno in večinoma čisto lahko izvedljivo, edina zadeva, ki res hude milijone tala, preživetje.

Dlje kot sfuraš, večje milijone dobivaš, vse je totalno ultra eksponentno in ne linearno kot pri SSHD, kjer gre zadeva pač na multiplier, kjer dokaj hitro dosežeš 10x. Sam sem pri BF najdlje zdržal s prvim življenjem do šestega čapterja od sedmih. Še nekaj uric in bi celotno zadevo komot sfural v enem življenju in prišel na recimo top 3 (nekaj tednov nazaj, čeprav je igra že skoraj eno leto stara). Če crkneš, pa je konec, in je treba spet skozi dolgočasnih in povsem rutinskih prvih nekaj čapterjev, kjer je res čisto lahko vse max kombirati. Brez skrbi, da kapiram BF, ravno zaradi tega pa mi ni tako všeč.

SSHD ima bolj pravi moški sistem točkovanja. Igra sama je že itak težka, traja kakšno uro in se začne loopati s čedalje večjo težavnostjo. Sam sem najdlje zdržal 3 ure in pol (z eno igro in prvim umretjem nekako po uri in pol, torej prvič (na Normal) skozi igro z enim življenjem), prišel do četrte težavnosti, ko so vsi prasci nenormalno hitri, medtem ko smo mi enaki kot na začetku, torej gredo do tedaj nafarmani 1-upi papa zelo hitro. Neumrtje igra nagrajuje z multiplierjem, ki ga pa kasneje itak hitro filamo, pa tudi sicer je zadeva pošteno lepo linearna, tako da občasno umiranje ni usodno (hehe). Glavna fora je tukaj bolj v konzerviranju bomb, ki na kasnejših stopnjah močno vplivajo na ekstra bonuse ob koncu stopnje. Zelo pomembno pa je tudi dashanje skozi score bonuse, to pa je tudi edina stvar v igri, ki se mi zdi precej butasta.

Nucleus je pa ravno zaradi nenormalno dodelanega sistema točkovanja res tisto pravo, poleg ultrazabavnosti, seveda. Za sebe bi rekel, da sem predvsem zato ultimativni No.1 prvak te igre (nazadnje čekirano nekaj tednov nazaj), ker sem sistem v nulo naštudiral. Ravno to je tudi velik del zabavnosti in zahtevnosti tega špila, da za vsako stopnjo posebej skapiramo, kakšen pristop nam bo prinesel največ točk. Igra je itak sestavljena iz nekaj čez 40 neodvisnih stopenj, ki jih poljubno (ko jih enkrat unlockamo) izbiramo iz menija. Vse pa so dolge od nekaj sekund do nekaj minut. Tukaj tako ne gre za survival, kot pri večini arkadic, še več, igra je prav suicidal varianta. Velikokrat moraš za maksimalne točke prav samomorilska nagnjenja imeti, pomoje je to tisto, kar mi daje prednost pred konkurenco, hehe (saj veste, moja EMO preteklost).

Tukaj res ne gre za skillse, bolj gre za iznajdljivost. Jaz vedno pravim, da je Nucleus miselna igra, čeprav jo vsi nekaj tiščijo v isti koš z robotronščinami (posledično nizke ocene). Vsaka stopnja ima čisto svojstven pristop, ki ga je treba skapirati za max točke (sem že napisal, samo je res pomembno), tudi dve praktično enaki stopnji se lahko na hardkor nivoju igranja zelo razlikujeta v izvedbi. Celotna igra je res sestavljena iz načrtovanja in realizacije, prvi je precej bolj pomemben. Zato je to res bolj miselna igra in ne toliko skill-oriented oldschool hardkor arkadica.

Aja, ko si nekaj raveerja omenjal (z vsem spoštovanjem do njega, itak se vidi iz njegovih postov na KSiju, da ve, kaj govori in da obvlada zadeve). Imam na friend listi enega hudibauca, se mi zdi, da je to on. Samo sem videl neke totalno švoh rezultate pri SSHD in BF. Ne vem, mogoče uporablja kakšen drug account za te zadeve. Je pa res, da sem že pred nekaj tedni PS3 posodil prijatelju, mogoče se je od takrat kaj spremenilo. Jaz imam namreč itak zdaj z Wiijem polne roke dela: trenutno Super Paper Mario in RE4 Wii Edition, prihaja Galaxy,...

Zdaj pa dovolj heca, kar smo (sem) naredil s to temo, je že perverzno. Sicer pa itak, froci hodijo v school, mi, starejši, pa v old-school.

Potegaman.jpg
Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.