Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Prva slika prototipa Playstation 4?


Priporočene objave

jao nebi vedel, pa sposodi si od ta starega ;) povej da boš preveril če je kartica veljavna :lol::lol: se sam hecam o.k.

hehe sem ze enkrat iskal kartico, pa zal noben nima kreditne, ki jih sprejemajo worldwide. Nasel sem nek Maestro card, pa sem ze mnislil, da je master card... :doh:

Drugace, pa za Xbox mores pazit, ker Imajo na zalogi spile vseh regij.

Link to comment

Amaterji eni.

Itak, da ni prodaja X360 pogojena s piraterijo. Večina razvitega sveta na piratizira v tako veliki količini, kakor pri nas (primer moralno in ekonomsko nerazvite države). Seveda je piraterija prisotna povsod, vendar je tega veliko manj. Ni govora o kakih 5%, pač pa o 20-30%, kar je orenk manj od naših 99% (vse cifre na pamet povedane, vendar popolnoma realne)...

X360 ni prodajna uspešnica, ker se na njem da piratizirat. X360 enostavno NI prodajna uspešnica. Wii in DS sta prodajni uspešnici. X360 se enostavno prodaja povsem normalno in pod pričakovanji M$ja...

PS3 pa je enostavno prodajni polom zaenkrat. Glede na renome so bila pričakovanja ogromna, zaradi glupe Sony politike, pa je zadeva zaplavala v res slabe vode. Sem pa prepričan, da se bo stvar prihodnje leto izboljšala. Call it a sixt sense. Morda pa mi boste čez leto dni tole quotali in se mi vsi smejali... :D

lp,

k_k

Link to comment

X360 ni prodajna uspešnica, ker se na njem da piratizirat. X360 enostavno NI prodajna uspešnica. Wii in DS sta prodajni uspešnici. X360 se enostavno prodaja povsem normalno in pod pričakovanji M$ja...

PS3 pa je enostavno prodajni polom zaenkrat. Glede na renome so bila pričakovanja ogromna, zaradi glupe Sony politike, pa je zadeva zaplavala v res slabe vode. Sem pa prepričan, da se bo stvar prihodnje leto zelo izboljšala...

:thumbup:

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment
Agreed, ampak, kot je ke_kit rekel je to razlog le v sloveniji.

Men se zdi boljsi razlog to, da je prisla ven prej in je tudi vec iger gor. In tudi boljse bi za nekatere lahko rekel. Vendar bosta konzoli glede iger kmalu na isti ravni.

Najboljse igre dela Ubisoft in pa M$ gamestudios! :car:

MS ne dela iger sploh, samo založnik so.
Link to comment
  • vrhovni
Kot je ze Samotar rekel 60 - 70€ je lahko dat za spil, ce ti ga mama in ati kupita oziroma od njih dobis denar ali od raznih stipendij. Sam si tega ne morem privoscit, saj bi mi zmanjkalo denarja za druge stvari.

Ne bomo spet začenjali debate o upravičenosti piratizacije, ker smo jo imeli že prevečkrat in se nikoli ni dobro končala.

In se ni treba bati tega glede piratizacije, saj ce za vsako prodano kopijo dobijo 40€ profita..... ne bo problema.

S tem si pa potrdil, da o tej temi nimaš najmanjšega pojma. 40€ profita? Za koga? Vsekakor ne za klasične razvijalce (in ne megakorporacije kot sta EA in Nintendo). Ko od maloprodajne cene odšteješ maržo trgovcev, stroške fizične izdelave, stroške marketinga, licenčnino in verjetno še kaj, kar pozabljam, ti že tako ostane bore majhna vsota - in še od te založnik špila pobere ponavadi več kot 2/3. Jap, več ali manj vsi manjši razvijalci se vsekakor valjajo v denarju. Ni treba nič skrbeti. :doh:

Link to comment

Jurc: Pojma nimaš. Verjemi...

Mali razvijalci životarijo. Čemu misliš, da vsak dan prihaja do prevzemov malih hiš s strani velikanov ala EA?

Stvar gre nekako takole...

1. Imaš dober koncept in kličeš založnika.

2. Ta te ne jebe 5% dokler ne pokažeš kaj otipljivega.

3. Delaš na projektu, dokler nimaš prerelease bete dema (in pri tem porabiš miliarde iz svojega žepa oz. od dobička prejšnjih projektov ako nisi povsem nov).

4. Nato te založniki jebejo natanko 5%, dokler ne narediš stvari tako, kakor želijo oni.

5. Dajo ti denar in pri tem skoparijo, da ti rata komaj pokrit stroške razvoja.

6. Na koncu upaš, da bo špil uspešen (zaradi točke 3 narediš komercialni crap in pušiš na veliko), da bodo rojaltiji na prodajo prinesli denar, ki ti bo pomagal pri novem projektu (nikakor ne za nakup ferrarija).

7. Stvar se ponovi v neskončno zanko razen, če ti ne rata veliki met in se uspeš postavit na svoje noge (take stvari se zgodijo poredko - id, epic,...)

Življenje malih razvijalcev dejansko je ŽIVOTARJENJE...

Poznam iz lastnih izkušenj... :)

lp,

k_k

Link to comment
Jurc: Pojma nimaš. Verjemi...

Mali razvijalci životarijo. Čemu misliš, da vsak dan prihaja do prevzemov malih hiš s strani velikanov ala EA?

Stvar gre nekako takole...

1. Imaš dober koncept in kličeš založnika.

2. Ta te ne jebe 5% dokler ne pokažeš kaj otipljivega.

3. Delaš na projektu, dokler nimaš prerelease bate demo (in pri tem porabiš miliarde iz svojega žepa oz. od dobička prejšnjih projektov ako nisi povsem nov).

4. Nato te založniki jebejo natanko 5%, dokler ne narediš stvari tako, kakor želijo oni.

5. Dajo ti denar in pri tem skoparijo, da ti rata komaj pokrit stroške razvoja.

6. Na koncu upaš, da bo špil uspešen (zaradi točke 3 narediš komercialni crap in pušiš na veliko), da bodo rojaltiji na prodajo prinesli denar, ki ti bo pomagal pri novem projektu (nikakor ne za nakup ferrarija).

7. Stvar se ponovi v neskončno zanko razen, če ti ne rata veliki met in se uspeš postavit na svoje noge (take stvari se zgodijo poredko - id, epic,...)

Življenje malih razvijalcev dejansko je ŽIVOTARJENJE...

Poznam iz lastnih izkušenj... :)

uh, tale post me je pa na noge postavu :ihih:

Samo me cudi, ko si rkel, da porabis miliarde iz svojega zepa.... To je misljeno v prenesenem pomenu? Drugace u banko, denar razdelit pa gremo po ferrarija(':fiufiu:')

Link to comment

Jst sm mam zdele in PS3 in Xbox 360. In mam v glavi tak hud razkol , kaj naslednje kupit ... Ali naj bo to kakšen hud špil za PS3 ali za Xbox 360 kajti denarnica je vse prej kot polhna. Privlači me Uncharted in Ratchet&Clank pa še Folklore pa še PES 2008 na PS3 (ampak samo za PS3 , ni mi to to na X360). Na Xboxu 360 sm pa v travmi za Blue dragonom , Mass effectom in Gears of Warom. Da ne prištejem tukile še ogromno multiplatformskih naslovov (Call of duty 4 npr. ki pa se mi zdi da ga bom igral na PS3 ...). Res kupil sem Xbox 360 ampak me k PS3 še vedno močno močno vleče , prav tako k Xboxu 360 ...

Owner of :

Xbox 360 + PS3...

Link to comment
Jst sm mam zdele in PS3 in Xbox 360. In mam v glavi tak hud razkol , kaj naslednje kupit ... Ali naj bo to kakšen hud špil za PS3 ali za Xbox 360 kajti denarnica je vse prej kot polhna. Privlači me Uncharted in Ratchet&Clank pa še Folklore pa še PES 2008 na PS3 (ampak samo za PS3 , ni mi to to na X360). Na Xboxu 360 sm pa v travmi za Blue dragonom , Mass effectom in Gears of Warom. Da ne prištejem tukile še ogromno multiplatformskih naslovov (Call of duty 4 npr. ki pa se mi zdi da ga bom igral na PS3 ...). Res kupil sem Xbox 360 ampak me k PS3 še vedno močno močno vleče , prav tako k Xboxu 360 ...

Nevem k čemu te lahko vleče na PS3? ZDej ko obračam Mass Effect ponovno vidim kako enostranska in lahka je ta bitka za X360.

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

mislim da sta tukaj tri pametni cloveki.... Shoelace, Samotar.... pa ke_kit.

NE morete zanikati da xbox 360 zmaguje sveto vojno. Pac ima PS3 manj iger in veliko od njih niso biseri, druge so pa multiplatform. Ne govoritemi bomo pa dobil... mi bomo pa dobil.... za zdaj nimate skoraj nic in ima xbox veliko vec. Povejte mi eno igro, ki se lahko ZDAJLE primerja z Mass effectom. Aja mass effect ni igra..... ampak umetnija. Tudi assassins creed nimate popolnega. Saj ga tudi xbox nima ampak nam ni treba dat 70 EUR zanga. Aja pa se to RAtchet and Clank se mi zdi kot ena otroska igra. Tudi grafike nima lepe.

:china:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.